2.50 0.90 2.55 17.- 2.75 14.- ’KAM FA SLAGERIJ KETELAARS B.V. 'Coiffure 13' gaat 'n weekje met vakantie van 25 september t/m 3 oktober NIERSTICHTING zuiver omdat 't moet k w Drumfanfare op kamp Jubileum Kerkkoor S.P.M. Nieuws De vragen waarvoor wij staan gesloten van 12 t/m 19 september Dansen met ’t Lichtpunt in ’De Weijenbergh’ Oproep voor deelname aan de hobbybeurs 1988 Nationale collecteweek 1988: 26 sept. t/m 2 okt. nationale collecte 26 sept-2 okt. Nasi Sjang Hai Nasi Kam Fa GEBRADEN GEHAKT 100 gram RUNDERROOKVLEES 100 gram WORSTEBROODJES (met eigen gehakt) 6 stuks JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' ypw RIBKOTELETTEN R RQ MALSE BIEFSTUK 100 gram Daarna zien we iedereen weer graag terug! Tot ziens! Telefoon 04243 - 2221 Moergestel Els en Gera Rootven 7 Chinees Restaurant is i.v.m. verandering van eigenaar 1988: 20 jaar Nierstichting (vlees, kip, gebr. kip, 1 st. saté, atjar) ËS i 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 PAGINA 3 O MOERGESTEL'' ’ij- m: van 15.50 voor DE EERSTE TWEE WEKEN AANBIEDING: DRUM, Openingstijden: dinsdag t/m zondag van 11.30 tot 22.00 uur; ’s maandags van 16.00 tot 22.00 uur Woendag 28 september a.s. is er een ledenverga dering van de Sociale Partij Moergestel om 20.30 uur. Plaats: Achterzaaltje van Café de Kloare. Op de agenda staat de raadsvergadering van 30 september a.s. Tot ziens. P- k- >st met Babi Pangang, Tjap Tjoy, Daging Roetjak, kip en saté van 19.75 voor n, UIT EIGEN KEUKEN ir: d. OS KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Als opening van de viering van ons 150-jarig be staan zingen alle Moergestelse koren met ons de ’Deutsche Messe’ van Schubert met begeleiding van een Harmonie-ensemble. Dit vindt 1 okto ber plaats in de avondmis van 19.00 u. Zoals afgesproken met de deelnemers, repeteren we gezamenlijk 23 september om 19.00 u. in de kerk. Op 30 september zetten we tijdens de laatste re petitie de puntjes op de i; ook om 19.00 u. en ook in de kerk. Tot dan zangers, zangeressen en Harmonie-ensemble. Wij zien met plezier uit naar de repetities en de opening van ons jubileum tijdens de avondmis van 1 oktober. Wij hopen ook dat veel Moergestelse mensen deze avondmis bij zullen wonen en met ons, ons jubileum wil len meevieren. Een muzikale groet namens kerkkoor ’Cantate Domino’, Maike Horsten-v. Aaien Het is alweer 6 jaar geleden dat buurtvereniging ’De Oistelvoirtjes’ het initiatief nam om een hob bybeurs te organiseren. De belangrijkste doelstel ling, het aan een breed publiek tonen van ver schillende manieren om de vrije tijd aangenaam te besteden, heeft al die jaren hoog in het vaan del gestaan. Het is namelijk gebleken dat deze formule zowel bij de deelnemers als het publiek in goede aarde is gevallen. Het is dus geen beurs met een commerciële inslag maar meer het aan brengen van ideeën van vrijetijdsbesteding. Ook dit jaar zal er een hobbybeurs worden georgani seerd en wel op zondag 6 november in ontmoe tingscentrum ’Den Boogaard’ te Moergestel. De organisatoren doen hierbij een oproep aan een ieder die een hobby of een verzameling heeft en deze wil tonen aan andere mensen. De deelname is gratis en geheel vrijblijvend. Als u interesse hebt en u wilt meer informatie over deze dag of u wilt zich vast opgeven dan kunt u contact op nemen met mevr. Ank Zuman, telefoon 04243-2480, na 14.00 uur. (b.g.g. Dhr. Kees de Laat, 04243-3486). Alvast hartelijk dank voor uw reactie. Activiteitencommissie buurtvereniging ’De Oistelvoirtjes’ De nationale collecte van de Nierstichting staat dit jaar in het teken van het twintigjarig bestaan van de Nierstichting. Al twintig jaar zet de Nierstichting zich in voor alle nierpatiënten in Nederland, in het bijzonder voor de chronische nierpatiënten. In ons land zijn er momenteel circa 3.000 mensen die alleen dankzij en dialyse-behandeling in leven kunnen blijven. Ruim 1.000 van hen wachten op een niertransplantatie Ieder jaar komen er in Nederland circa 600 nieu we chronische nierpatiënten bij. Jaarlijkse collecte Om haar activiteiten mogelijk te maken is de Nierstichting aangewezen op giften van particu lieren en bedrijven. Een groot deel daarvan wordt ingezameld tijdens de jaarlijkse nationale collec teweek. Dit jaar is de collecteweek van 26 sep tember tot en met 2 oktober. Door circa 60.000 collectanten wordt in de meeste plaatsen in ons land huis aan huis gecollecteerd. Wie rechtstreeks een bijdrage aan de Nierstich ting wil overmaken kan dat doen op giro 388.000 of bankrekening 70.70.70.880, ten name van de Nierstichting in Bussum. In 1987 was de opbrengst van de collecte 7 miljoen. De Nierstichting hoopt dat dit resul taat in 1988, het lustrumjaar, tenminste zal wor den geëvenaard. De al vele jaren bestaande vereniging ’t Licht punt voor de alleenstaanden en de laatste jaren ook het trefpunt voor de gehuwde paren is iede re woensdagmiddag en zondagmiddag actief in ’De Weijenbergh’ Oisterwijk, Gemullenhoeken- weg 47, met gezellige dansmiddagen, waar leef tijdsgenoten elkaar ontmoeten. Aanvang der middagen telkens om 14.00 uur. Uitsluitend voor de vaste bezoekers of zij die dat willen worden, beginnen wij op woensdag 21 september a.s. van 12.00 tot 14.00 uur weer met onze danslessen, zodat eenieder meer van onze middagen kan genieten. Daar de dames net als overal in de meerderheid zijn Vragen wij net te heren alleenstaanden 40 - 50 - 60 plussers om zich als bezoeker cq - danspartner bij ons aan te sluiten. Ook bij de danslessen zijn de heren van harte welkom. U weet het: Dansen is plezier voor twee en u vindt er vriendschap en gezellig heid door.. Ook u alleenstaanden en paren die dit lezen, u bent welkom bij ’t Lichtpunt.. Mits u zich laat inschrijven. (Dit is kosteloos) Alleen vragen wij u ter bestrijding van de onkosten 0 1entree. Tja ’t Lichtpunt’ de naam zegt het al... Voor meer informatie kunt u bellen 013-432265 of u kunt zich ook eventueel op onze middagen aan melden in ’de Weijenbergh’. FANFARE Gerechtigheid, vrede en heelheid van de schep ping zijn woorden die een zeer ruime en diepe betekenis hebben. Ze raken heel ons leven, ons denken, ons handelen. In de huidige situatie moet de inzet voor gerechtigheid, vrede en heel heid van de schepping toegespitst worden op de strijd tegen de toenemende verarming, de voort gaande bewapening, de ongeremde aantasting van natuur en milieu. Dat zijn zaken die in ern stige mate bedreigend zijn voor de toekomst van de wereld. Gebed, beraad en beslissingen van kerken en christenen dienen zich allereerst daar op te richten. Daarbij gaat het niet alleen en allereerst om za ken die zich afspelen op een afstand. De proble men zijn inderdaad wereldwijd. Maar ze spelen niet minder in onze woonplaats, in onze eigen straat. Wij zijn zelf in het spel, ons denken en - ons handelen. Aan ons worden vragen gesteld als: - waar worden in onze omgeving gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping bedreigd? - wat zijn de oorzaken en wat is ons eigen aan deel daarin? - wat kan er veranderen en wat kunnen wij daar aan bijdragen? - wat motiveert en inspireert onze betrokkenheid bij deze vragen? Het is van groot belang dat deze bezinning ge meenschappelijk plaatsvindt. Op alle niveaus van de kerken en samen met alle groeperingen in de kerken. Met name dient er gezocht te worden naar vormen van bezinning en besluitvorming waaraan vrouwen en mannen op gelijkwaardige wijze deelnemen. Deze geloofsbrief en een eerste verkenning die daaraan werd toegevoegd, willen daarbij van dienst zijn. Het is geen geschrift van de gezamen lijke kerken, verenigd in de Raad van Kerken, maar het resultaat van een bezinning in de stuur groep ’Gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping’ samengesteld uit leden van de bij de Raad aangesloten kerken. Hij sluit aan bij de be zinning in oecumenisch verband, wereldwijd en in ons eigen land, over gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping en wil een inleiding zijn op het beraad dat allerwegen plaats zal vin den. Hij vraagt eerder om antwoorden dan dat hij vragen beantwoordt. Voor menigeen zal hij zelfs een uitdaging zijn om er de eigen zienswij ze naast of tegenover te plaatsen. Maar boven al les is hij een oproep tot een bezinning waarbij wij christenen onszelf, ons denken en ons han delen, ter discussie stellen. t-n A Op verzoek van vele leden werd vorig jaar reeds begonnen met de voorbereiding van een vakan- tieweekend. Afgelopen weekend was het dan zo ver. Als lokatie was gekozen; Vakantieboerderij ’Fer me de Jean’ in Heeze. Vrijdagavond om 18.30 uur werd er vertrokken, vele ouders zorgden hierbij voor vervoer (dank hiervoor). Aangekomen in Heeze, dat bij iedereen nog vers in het geheugen lag i.v.m. het optreden tijdens de ’Brabantse Dag’, ging eenieder snel aan de slag om een plaatsje te veroveren in een van de 4 slaapzalen. ’Ferme de Jean’ bleek een uitstekende gelegen heid te zijn voor het organiseren van zulk soort aktiviteiten. Nadat iedereen zich had geïnstalleerd werd met een begonnen met de eerste aktiviteit: een spook- tocht door de aangrenzende bossen. Tot in de late uurtjes was het al meteen feest. Zo volgde de ene aktiviteit de andere weer op, het hele weekend door. Hoogtepunt hierbij was zeker traditiegetrouw op zaterdagavond de bonte avond. Het programma varieerde van een driftige ’Bar bier van Sevilla’ tot een kleurrijke vertolking van ’Kinderen voor Kinderen’, waarbij het dweilor kest ’Dinges’ tussendoor de sfeer verder ver hoogde. Na een erg korte nacht was iedereen weer druk in de weer bij de Vlaamse Kermis. Ter afsluiting werd er nogal wat afgelachen tijdens de zeskamp waarbij natuurlijk het nodige water, zeep en modder niet ontbrak. Uitgeput maar zeer vol daan kwam iedereen zondagavond weer veilig thuis. Als laatste nog even een pluim voor de aktiviteiten-kommissie. Een geweldige inzet en een goede organisatie zorgden voor een onverge telijk weekend. Zondag naar Goirle Voor komende zondag staat het laatste optreden buiten Moergestel voor dit seizoen weer op het programma. Voor de eerste keer zullen in Goirle de ’Mid- Brabantse Muziekfeesten’ worden georganiseerd. Dit muziekevenement is een initiatief van de pu- bliciteitskommissie van de Rabobanken in de kring Tilburg. De organisatie is in handen van harmonie ’Oefening en Uitspanning’ uit Goirle die dit jaar 110 jaar bestaat. Niet minder dan 43 verenigingen hebben hierbij hun medewerking toegezegd. ’Drumfanfare Moergestel’ is op zondagmiddag om 16.00 uur aan de beurt om hun show te pre senteren. Gedurende een aantal weken achtereen heeft u over onze verenging kunnen lezen. De reden hiervoor is, om u op de hoogte te hou den van de aard en verscheidenheid aan aktivitei ten welke zich binnen onze vereniging afspelen en om u te laten weten hoe ’Drumfanfare Moer gestel’ de naam Moergestel tot zeer ver over on ze dorpsgrenzen op een zeer positieve manier uit draagt. Jammer dat ’Moergestel-Nieuws’ de afgelopen weken het door ons ingezonden verslag niet kon plaatsen (plaatsgebrek noopt ons soms tot het al leen plaatsen van nog komende aktiviteiten red.). Weekaanbiedingen van 22 tot 28 september 500 gram

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 3