7e Komtoer Moergestel Politie neemt snelheidsmeter in gebruik I OpeningI Rijwielhandel Frank Vogels regionale stichting welzijn ouderen berkel-enschot,diessen,haaren,hilvarenbeek,hooge en lage mierde, moergestel, oisterwijk, oost-, west- en middelbeers,udenhout i a.s. Zondag Van de E.H.B.O. Koningin Wilhelmina Fonds 25 September: stratenloop tijdens Komtoer Scouting kleurwedstrijd Aphrodite Hartelijk dank! I Intensievere controles in Moergestel Vrijdag 23 september a.s. vindt de officiële opening plaats van Rijwielhandel Frank Vogels. Van 19.00 tot 21.00 uur bent u van harte welkom om ’n kijkje te komen nemen op ons adres Schoolstraat 16. Wij heten u graag van harte welkom! De laatste zondag van september begint bij steeds meer mensen bekend te staan als de dag waar op de wielerronde van Moer gestel, de Komtoer dus, wordt verreden. Het is dan intussen ook alweer de 7e keer dat deze verreden wordt. Stratenloop Plaatselijke coureurs Veiligheid Oproep vrijwilligers voor de ontmoetingsgroep ouderen In 1987 startte de Minister van Verkeer en Waterstaat de Aktie -25%. Het doel was het aantal verkeersslachtoffers terug te brengen. Gemeenten die zich aanmeldden voor het aktie-plan werd subsidie in het vooruitzicht gesteld. Zowel de gemeente Moergestel als de gemeente Oisterwijk hebben zich voor dat plan aangemeld. Hun wens was om voor het geld een snelheidsmeter aan te schaffen. Komtoer E.H.B.O. verbandposten zijn niet bereikbaar illMA 8 Mich van Hees Stichting Wielerronde Moergestel De Scouts In vetband met bovenstaande is onze zaak a.s. vrijdagmiddag gesloten! Het comité Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Inschrijven kan ook a.s. zondag v.a. 12.00 uur bij Café-Rest. de Brouwer. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergeste Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Onze jaarlijkse Ziekendag, onder het motto: ’Het leven delen’ is weer buitengewoon ge slaagd. Dankzij de hulp van diverse verzorg sters van ’De Reuselhof, de sympathieke ’aan- en afvoer’diensten van diverse hulpverleners, de gulle gastvrijheid van St. Stanislaus (en niet te vergeten hun steeds behulpzame kok), en ’t aanbieden van de fijne corsages door Wim Wil lems, is deze dag weer in alle opzichten uitste kend verlopen. Aan allen nogmaals hartelijk dank! Werkgroep Ziekenpastoraat 10 km wedstrijdloop - 5 km teamloop Over twee weken is het weer zover. Tussen het wielrennen door starten weer verschillende Moergestelse teams, om onderling uit te maken welk viertal het snelst over de meet gaat. Dit jaar dus weer een uitdaging om als vereniging, club, café, bedrijf, buurtvereniging etc. het tegen el kaar op te nemen. Elk team bestaat uit 4 deelnemers; de tijden wor den bij elkaar opgeteld en de snelste teamtijd wordt winnaar. Teams kunnen gevormd worden door 4 dames of 4 heren, senioren- en jeugdteams, meisjes of jongens. Voor de snelste dames, heren en jeugdteams zijn prijzen en voor elke loper een herinnering. Natuurlijk is er die dag ook een wedstrijdloop over 10 km waar verschillende ’snelle jongens’ en dames aan mee doen. Voor de trimloper een uitstekende kans om op de Moergestelse kassei en een persoonlijk record te lopen. Inschrijvingen kunnen worden gedaan, liefst vooraf bij Sport- en Gezondheidscentrum Phy sique tel. 2672 ’s avonds na 19.00 uur. De kosten bedragen ook dit jaar weer 5,- p.p. Train ze! de komende dagen. P. S. Elk team dient zich duidelijk te onderschei den door uniforme kledij of shirts. De collecte van het K.W.F. voor de kanker bestrijding heeft in ons dorp 5.110,55 opge bracht. Een nieuw record! Alle gevers: hartelijk dank. Ook dit jaar hebben velen zich als collec- trice of op een andere manier ingezet om de col lecte tot een succes te maken. Het K.W.F.- comité wil hen hiervoor vanaf deze plaats nog eens hartelijk bedanken. Het programma ziet er als volgt uit: Om 11.00 uur starten de nieuwelingen voor een rit over 35 kilometer. Voor deze categorie hebben zich 70 deelnemers gemeld en dat is het maxi mum aantal wat mag starten bij de nieuwelingen. Om 12.00 uur is het tijd voor de junioren om te starten voor hun 60 kilometer en in deze catego rie hebben zich 83 deelnemers gemeld, ook al weer het maximum aantal, zij het, dat er waar schijnlijk ook nog een vijftal junioren van onze Zuiderburen, de Belgen, in zullen schrijven. Om 13.30 uur wordt het wielerprogramma on derbroken voor de stratenloop over 10 kilometer. Hieraan kunnen zowel ploegen als individuelen meedoen. Deze wordt dit jaar georganiseerd in samenwerking met sport- en fitnesscentrum Phisique. Een sportieve onderbreking van het wielergebeuren, wat andere jaren erg aansloeg bij de Moergestelse bevolking en waar ook vele Moergestelse atleten aan mee doen. U kunt zich hiervoor nog inschrijven tot aan de wedstrijd bij café de Brouwer aan het Rootven. Om 14.30 uur wordt het wielerprogramma her vat met de start van de liefhebbers/veteranen voor een afstand van 50 km. Ook deze categorie is maximaal bezet met 83 inschrijvingen. De laatste categorie is die van de amateurs en zij dan de aldaar toegestane 50 km/u binnen de be bouwde kom. In Oisterwijk zijn het vooral de Nic. van Eschstraat en Burg. Vogelslaan waar nog steeds te snel gereden wordt. De overtreders scoren hier een gemiddelde van ongeveer 70 km/u. Het ver moeden bestaat, dat in Oisterwijk nog enkele straten in aanmerking komen voor een intensie ve controle. Ook zal men zeker, indien het ver moeden alleszins redelijk is, inspelen op klach ten vanuit de bevolking. Eén van de doelstellingen is per week vier uur daadwerkelijk met de apparatuur te controleren. Voor degene met de leeftijd tussen de 6 en 10 jaar is er een kleurwedstrijd, voor de mooiste 20 is er een kleine attentie en natuurlijk mogen de win naars een dagje kosteloos meedoen bij welpen of kabouters. De kleurplaaten liggen vanaf morgen op de basisscholen en kunnen worden ingeleverd bij: Kees van de Loo, Oirschotseweg 21Moer gestel. Uiterste inleverdatum is 29 september. Vergeet niet je naam, adres, en leeftijd op de kleurplaat te zetten. De winnaars krijgen persoonlijk bericht en wor den ook bekend gemaakt in Moergestel-Nieuws. Veel kleurplezier. starten om 15.45 uur voor een afstand van 80 ki lometer. Hiervoor hebben zich maar liefst 104 deelnemers opgegeven, waaronder vele grote uit de wielersport. Ook de winnaar van vorig jaar Ralph Moorman is weer present en gezien de vele keren, dat hij hier in Moergestel toch de smaak maker van de Komtoer is geweest, verwachten wij weer veel vuurwerk van hem. Het zal ook een van zijn laatste amateurkoersen zijn, want vol gend jaar gaat hij over naar de rijen van de profs in de nieuwe ploeg van Hennie Kuiper. In twee categoriën rijden plaatselijke renners, bij de junioren rijdt John Vervoort en bij de ama teurs rijdt Pieter Burgers. Gezien hun zeer goe de prestaties in het verleden, mogen wij verwach ten, dat ze in hun eigen dorp best een rol van be tekenis kunnen vervullen. U heeft de afgelopen jaren kunnen zien hoe ge weldig hard er in Moergestel door de wielrenners altijd wordt gereden en hoe snel de ronden elkaar opvolgen. Blijf daarom attent op uw eigen veilig heid en die van uw medemensen. LET OP BIJ HET OVERSTEKEN EN HOUDT UW HUISDIEREN BINNEN OF OP ZIJN MINST GOED AANGELIJND. De E.H.B.O. verleent zoals vanouds wel weer haar zeer gewaardeerde medewerking, maar wij hopen, dat ze niet in aktie hoeven te komen. De entree is weer gratis, dus niets let u om van een dag gezonde en ontspannende sport te ge nieten. Tot slot nog een woord van dank aan al degenen, die deze wielerronde weer hebben mogelijk gemaakt. Op initiatief van de Raad Welzijn Ouderen Moergestel is gestart met het op poten zetten van een ontmoetingsgroep voor ouderen. Voor wie is deze ontmoetingsgroep bedoeld? Deze groep is bedoeld voor ouderen die niet meer aktief kunnen deelnemen aan de verschillende activiteiten, omdat ze lichamelijk of geestelijk wat teruguit gegaan zijn. Het kontakt met an deren, met leeftijdsgenoten valt dan vaak weg. Waarom zo’n ontmoetingsgroep? Deze ouderen wonen nog wel zelfstandig maar hebben, in de regel, wel hulp van anderen no dig. Omdat ze niet meer goed ter been zijn, ma ken ze niet meer zo vaak een praatje of maken niet zoveel meer mee. Zo’n groep is bedoeld als uitstapje; andere men sen tegenkomen, een praatje maken. Kortom weer opgenomen worden onder andere mensen. Tegelijk valt dan voor de verzorgers even de zorg weg en hebben zij enkele uren ’vrijaf’. Wat is dat nou, die ontmoetingsgroep? De opzet is dat men één of twee keer per week een middag bij elkaar komt in Den Boogaard. Als iemand geen vervoer heeft, wordt men thuis opgehaald en weer gebracht. Om 11 uur is het koffie drinken, en na wat ’buur ten’ wordt er samen warm gegeten. De middag, tot 4 uur, wordt ingevuld met wat beweging, wat spel, (voor)lezen en alles waar men interesse in heeft. Wat is er nog nodig? -Bij de gemeente ligt een subsidie-verzoek om dit projekt financieel mogelijk te maken. - De activiteitenbegeleider en het hoofd verzor ging van de Reuselhof willen de vrijwilligers begeleiden. De Regionale Stichting Welzijn Ouderen is er voor steun en toeverlaat. Maar wat we vooral nog nodig hebben zijn enkele vrijwilligers die lx per week een middag met ouderen kunnen en willen optrekken. Het be langrijkste is dat je met ouderen kunt omgaan en dat ook leuk vindt. Helemaal goed is het als je een beetje kunt (ver)zorgen. - Verder zoeken we enkele vrijwilligers die lx per week enkele ouderen van en naar Den Boo gaard willen vervoeren. Dan hoeft niemand ’NEE’ te zeggen, omdat hij/zij geen vervoer heeft. Natuurlijk worden onkosten vergoed. Heeft u interesse, dan kunt u voor informatie te recht bij het Maatschappelijk werk, St. Jansplein 7, tel. 1169, op ma., di., do., vr. tussen 9 en 10 uur. Woensdag 14 september was het dan zover, dat de apparatuur officieel door beide gemeenten aan de rijkspolitie werd overgedragen. Het systeem kan aan beide kanten van de weg ingezet worden, op een statief of in een geparkeerde (politie)auto. Het is mogelijk om afgaand verkeer zowel als te gemoetkomend verkeer te meten. De apparatuur is ook te gebruiken om verkeersanalyses te ma ken. De bediening is eenvoudig. Toch dient de gene die de apparatuur bedient een korte cursus te hebben gevolgd om met vrucht proces-verbaal op te kunnen maken tegen overtreders van de maximum snelheid. Inmiddels hebben zes groepsleden deze opleiding gevolgd. Er kan dus gestart worden met de daadwerkelijke controles. Het is de bedoeling dat men deze apparatuur gaat gebruiken als hulpmiddel om de verkeersveilig heid te verhogen. In het verleden werden de snelheidscontroles in de rijkspolitiegemeenten steeds uitgevoerd met behulp van de afdeling bijzondere controles van de verkeersgroep Breda. Deze controles zullen ook in de toekomst gewoon doorgang blijven vin den. Na inventarisering van de tot nu toe beken de gegevens is het een redelijk goed beeld van de plaatsen waar men steeds weer met te hoge snel heid blijkt te rijden. Dit zijn voor Moergestel vooral de Oirschotseweg, die direkt uitkomt in het centrum en zeker ook de nieuw aangelegde Akkerweg. Deze weg nodigt uit tot sneller rijden Alle 26 E.H.B.O.-ers die zich hebben opgegeven om te posten tijdens de Komtoer in Moergestel a.s. zondag 25 september worden om half elf ver wacht bij de E.H.B.O.-caravan die geplaatst is op het Sint Jansplein. De verbandposthouders moeten de verbandpost deken meebrengen zodat de koffer bijgevuld kan worden. Om kwart voor elf moeten alle posten rondom het wielerparcours bemand zijn. Op de diverse verbandposten in Moergestel wordt zondags ook wel eens beroep gedaan. Dit is natuurlijk altijd mogelijk maar a.s. zondag 25 september zijn de tien verbandposten niet bereik baar. De reden hiervan is dat alle verbandposten en het materiaal nodig is tijdens de Komtoer van Moergestel. 13e Jaargang - Nr. 54C

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1