Monumenten kijken in 5 regiogemeenten Bingo Fietskijkdag bij politie vanaf 10.00 uur tot 17.00 uur in de zalen van ’den Boogaard’ en op het St. Jansplein Natuurlijk verwachten wij u allemaal op dit jaarlijkse spektakel van Harmonie ’Prinses Juliana’ Woensdag 21 september a.s.: Audacia - R.K.C. aan vang 18.45 uur Oproep aan alle kinderen die een verzameling hebben Bierfeest Aphrodite 25 September: stratenloop tijdens Komtoer tl Zaterdag 24 september Op zaterdag 17 september a.s. F Vlooienmarkt Muziekvereniging Prinses Juliana 18 september Aanbod dit jaar wéér groter Na weer een jaar verzamelen en sorteren, zal a.s. zondag 18 september in de zalen van Den Boogaard weer de jaarlijkse vlooienmarkt kunnen worden gehouden door Muziekvereniging Prinses Juliana. IA 8 13e Jaargang - Nr. 53S WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1988 gehele dag gehele dag gehele dag gehele dag gehele dag gehele dag gehele dag 11.00 uur irt A.S. ZONDAG VLOOIENMARKT Gedurende de afgelopen maanden is er een groot aantal fietsen gevonden in Oisterwijk. Tot op he den zijn ons de eigenaren onbekend gebleven. Deze fietsen staan achter het politiebureau, Bm. Verwielstraat 59, Oisterwijk. In verband met plaatsgebrek zullen deze fietsen medio oktober worden afgevoerd. Als u denkt dat uw fiets er bij zou kunnen staan, mag u ge rust eens een kijkje komen nemen. U kunt dat doen tot en met: 15 oktober 1988. Het politiebureau is dagelijks tot 23.00 uur ge opend, ook in het weekend. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel 11.00 uur (start VW) Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Voor alle ouderen vanaf 55 jaar Op woensdag 21 september 1988 gaat de eerste Bingo van het nieuwe seizoen van start. Deze zal gehouden worden in de rekreatiezaal van de Reuselhof. Aanvang 7.30 uur (half acht). Daar deze avonden in het verleden steeds suc cesvol zijn verlopen is aan de opzet geen veran dering gebracht. Voor een kleine inleg zijn er weer nuttige en prachtige prijzen te verdienen. Een kop koffie staat er voor u klaar. Wij verwachten weer een grote opkomst! Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Heb je een verzameling van postzegels, stenen, schelpen, munten, poppen of iets anders? Zou je het leuk vinden om je verzameling aan ieder een te laten zien? Dat kan tijdens de komende Kinderboekenweek in oktober. Het thema dit jaar is namelijk: ’Duizend dingen achter deuren, kinderen, boeken en musea’. Kom voor 1 okto ber naar de Openbare Bibliotheek, zodat je dit kunt tentoonstelling tijdens de Kinderboeken week. Ter afsluiting van de festiviteiten rond het 40-jarig jubileum brengt EREDIVISIE- VERENIGING R.K.C. een bezoek aan Moer gestel op woensdag 21.9.88, voor een wedstrijd tegen Audacia 1. Deze Waalwijkse vereniging speelt momenteel in de middenmoot van de er edivisie met als bekendste spelers: Topscorer Ad van de Wiel, Oud Feyenoorders van Herpen, Hoekstra en Brard, en de gevaarlijke spits Cees Schapendonk. Voor de echte voetballiefhebbers kan het danook een prachtig avondje worden met veel doelpunten, en voor de Audacia-leden een mooi slot van de zo goed verlopen viering van het 40-jarig bestaan. extra’s die bij dit feest horen zoals de niet te ver smaden pullen bier en barbecue. Eveneens is er een leuk behendigheids-spel ge pland. Dat bij dit spel bier een belangrijke rol speelt zal duidelijk zijn. De entree voor deze avond met het feest van de ’langste nacht’ bedraagt 3,-. Tot ziens in ’t Draaiboompje tijdens dit gezelli ge Bierfeest. Inderdaad het is alweer een jaar geleden dat we met velen genoten van het inmiddels traditione le Bierfeest in ’t Draaiboompje. Volgende week zaterdag wordt de klok weer naar de winterstand verzet, zodat iedereen weer kan profiteren van de langste nacht van het jaar. Je kunt deze nacht in café ’t Draaiboompje optimaal beleven met alle Op zaterdag a.s. wordt de tweede landelijke Open Monumentendag gehouden. De betekent, dat op deze dag duizenden monumenten in het gehele land de deuren open zetten om belangstellenden een kijkje te laten nemen. In een vijftal gemeenten in Midden-Brabant gaan de deuren ook open. De gemeenten Oisterwijk, Moergestel, Haaren, Helvoirt en Udenhout hebben de handen ineen geslagen om ook de tweede Open Monumentendag tot een succes te maken in onze regio. Monumentenroute Langs de vele monumenten in de vijf gemeenten voert een speciale auto- of fietsroute belangstellenden zaterdag 17 september a.s. langs al die mooie plekjes. Er is een boek beschikbaar, dat nadere infor matie verstrekt over de monumenten en andere fraaie panden. Dat boekje - dat ook een routebeschrij ving biedt - is in de vijf deelnemende gemeenten voor een gering bedrag te koop. Welke monumenten? De auto- en fietsroute is een zogenaamde ’doorgaande’ route. Dat houdt in, dat u zo kunt insprin gen, op elke willekeurige plaats in de vijf deelnemende gemeenten. Aan de hand van het boekje - dat is voorzien van illustraties en plattegronden- kunt u de monumenten gaan bekijken. In sommige gemeenten worden bij, in of rondom monumenten speciale aktiviteiten georganiseerd. Onderstaand zijn de te bezoeken monumenten en de aktiviteiten per gemeente gegroepeerd aan gegeven. Oisterwijk - In de Kerkhovense Molen worden regelmatig rondleidingen verzorgd door de molenaar - Spoorwegarchitectuur in Nederland: in het stationsgebouw een kleine uiteenzetting hierover. - Rondleiding door het centrum van Oisterwijk. De route voert langs diverse historische gebouwen, o.a. de Hervormde Kerk (alleen geopend tijdens wandeling) Haaren - De ’Oude Toren’ en ’Huize Haarendael’ zijn te bezichtigen Helvoirt - Twee wandelroutes van resp. 30 en 50 minuten voeren langs de Helvoirtse monumenten in de kom. - In het Helvoirtse gemeentehuis (Torenstraat 42) bevindt zich een informa tiestand (o.a. verkoop ’Helvertse schetsen’) en een ekspositie in de hal. Bo vendien worden er videovoorstellingen gegeven. - In de Oude Kerk is een informatietafel en er worden rondleidingen verzorgd, gehele dag Het orgel wordt bespeeld. - De toren van de RK Kerk St. Nicolaas kan tot de luizolder worden beklommen. 10 km wedstrijdloop - 5 km teamloop Over twee weken is het weer zover. Tussen het wielrennen door starten weer verschillende Moergestelse teams, om onderling uit te maken welk viertal het snelst over de meet gaat. Dit jaar dus weer een uitdaging om als vereniging, club, café, bedrijf, buurtvereniging etc. het tegen el kaar op te nemen. Elk team bestaat uit 4 deelnemers; de tijden wor den bij elkaar opgeteld en de snelste teamtijd wordt winnaar. Teams kunnen gevormd worden door 4 dames of 4 heren, senioren- en jeugdteams, meisjes of jongens. Voor de snelste dames, heren en jeugdteams zijn prijzen en voor elke loper een herinnering. Natuurlijk is er die dag ook een wedstrijdloop over 10 km waar verschillende ’snelle jongens’ en dames aan mee doen. Voor de trimloper een uitstekende kans om op de Moergestelse kassei en een persoonlijk record te lopen. Inschrijvingen kunnen worden gedaan, liefst vooraf bij Sport- en Gezondheidscentrum Phy sique tel. 2672 ’s avonds na 19.00 uur. De kosten bedragen ook dit jaar weer 5,- p.p. Train ze! de komende dagen. P.S. Elk team dient zich duidelijk te onderschei den door uniforme kledij of shirts. Ieder jaar weer kunnen we rekenen op een gro te belangstelling van vele Moergestelnaren. Deels heeft dit als reden dat men positief staat tegen de door onze vereniging georganiseerde aktivi teiten, doch anderzijds is het ook zeker de moeite waard een kijkje te nemen naar alles wat hier wordt aangeboden. Dit jaar is het aanbod zoda nig overweldigend dat wij een keuze moeten ma ken uit alles wat wij hebben opgespaard. U kunt er dan ook van verzekerd zijn dat er bijna zeker iets van uw gading bij is. De sortering omvat o.a. speelgoed, curiosa, am bachtelijke kunst, glas- en breekwerk, stoelen, kasten en overig kleinmeubilair in goede staat, lampen en overige elektrische artikelen. Zoals gewoonlijk vragen wij een entreeprijs bij de ingang, welke in tal van jaren dezelfde is ge bleven, dus 1,50, wat vergelijkbaar met mark ten in de buurt erg laag is. Moergestelnaren, wij verwachten u zondag 18 september tussen 10.00 en 17.00 uur in Den Boogaard en op het St. Jansplein, weer of geen weer, want we kunnen in ieder geval de zaak droog houden. Udenhout - In Kasteel ’de Strijdhoef’ wordt u verwelkomd met een kopje koffie, waarna o.m. de prachtige wandschilderijen kunnen worden bekeken. - Ook geopend zijn het Oude Raadhuis (geborduurde taferelen en de Kerk. Moergestel - Een prachtig uitzicht op Moergestel kan worden verkregen door een klim in 11.00-16.00 uur de kerktoren. De 14de eeuwse bouw- en konstruktiewijze zal u opvallen. - Bij voldoende wind zal in de standerdmolen tarwe worden gemalen. 11.00-16.00 uur Het bouwwerk op zich is ook zeker de moeite waard om te bezichtigen. - Naast de toren en de molen kent Moergestel nog andere monumenten en historische plekjes. Een aantal van deze bezienswaardigheden kan tijdens een (start kerk) wandeling onder leiding van Noud Smits worden bekeken. De route voert o.m. langs de oude pastorie en klooster St. Stanislaus. In dit laatste monu ment zal een bezoek worden gebracht aan de keldergewelven van het voorma lige kasteel Nieuwenhof. INFORMATIE Voor informatie over de Open Monumentendag kunt u terecht bij het VW-kantoor, de Lind 57, Oisterwijk, tel. 04242-82345. Daarnaast zullen de vrijwilligers in de verschillende monumenten gaarne bereid zijn de nodige inlichtingen te verstrekken. Het boekje ’Accenten op Monumenten’ met daarin de routebeschrijving is verkrijgbaar bij genoemd VW-kantoor en in Moergestel t/m vrijdag 16 sep tember in het gemeentehuis, afdeling Welzijn en op zaterdag 17 september in de kerktoren en in de molen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1