UT HET GEMEEN®® Roef handbal L.R. F.E.V.LO.R. K.P.J. Nieuws Badminton Moergestel BEKENDMAKING BEKENDMAKING VAKATURE GEMEENTE MOERGESTEL I I Glas, hup in de glasbak I I I evenementen Informatie Vergadering commissie voor Financiën en Belastingen JA 6 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1988 Naam van de ploeg Contactpersoon Adres Woonplaats Telefoon. Gem. leeftijd 538-1 538-2 WAAR LAAT JE HET? Vrijwilligers gezocht voor nieuw op te richten bestuur bibliotheek. Sinds 1974 kennen we in Moergestel een gemeentelijke beheerskommissie, die de belangen van onze openbare bibliotheek behartigt. Deze kommissie bestaat uit personen die door de gemeenteraad worden benoemd. De gemeenteraad heeft onlangs uitgesproken dat de bibliotheek een meer onafhankelijke positie ten opzichte van de gemeente zou moeten hebben. De bedoeling is dan ook een nieuw stichtingsbestuur in het leven te roepen die de bibliotheek zelfstandig gaat runnen. Wij roepen daarom kandidaten op, die zich als bestuurslid willen inzetten voor het bibliotheekgebeuren in Moergestel. Tot de taken van het nieuwe bestuur behoren o.a.: - het oprichten, instandhouden en besturen van een openbare bibliotheek; - het op doelmatige wijze verlenen van diensten aan bibliotheekgebruikers; - het leggen van kontakten met maatschappelijke en kulturele organisaties, die behulpzaam kunnen zijn bij de uitbreiding en intensivering van de dienstverlening aan het publiek. Het nieuwe bestuur wordt als volgt samengesteld: 'A uit personen, die het gezichtspunt van de bibliotheekgebruikers weergeven; op voordracht van het personeel van de bibliotheek; 'A op voordracht van deze beide groepen. Het totale bestuur zal bestaan uit minimaal 5 en maximaal 9 personen, en moet een weerspie geling zijn van de sociaal-kulturele struktuur van Moergestel. De kandidaten moeten voldoen aan de volgende voorwaarden: - meerderjarig - nederlandse nationaliteit - wonend in Moergestel - affiniteit met het bibiotheekgebeuren - ervaring met en kennis van de bibliotheek strekt tot aanbeveling. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de sekretaris van de huidige beheers kommissie, mevr. C. Kolen gemeentehuis tel. 1235, of een van de leden van de beheerskom missie: A. Smits (voorzitter), de Hoefkens21, tel. 1694 R. Bergman-v.d. Loo, Past. Janssenstraat 15, tel. 2407 T. Tacken, Coolhof 10, tel. 1755 Chr. de Veer, Oostelvoortjes 2, tel. 2496 G. van lersel, Raamackerstraat 9, tel. 2150 Schriftelijke sollicitaties dienen vóór 21 september a.s. te worden gericht aan het Kollège van Burgemeester en wethouders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. 538-3 B en W van Moergestel De burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis dat de gemeenteraad in de verga dering van 26 augustus 1988 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A, nr. 4368, plaatselijk bekend als Tilburgseweg 47, zoals dat op de bij het besluit behorende situatiete kening staat aangegeven. Het besluit is op 26 augustus 1988 in werking getreden en ligt op de Afdeling Algemene en Juridische Zaken ter gemeentesekretarie voor een ieder ter inzage. Moergestel, 7 september 1988. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. De burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis dat met ingang van 9 september 1988 gedurende één maand ter gemeentesekretarie afdeling Algemene en Juridische Za ken, ter inzage ligt het besluit van de raad van deze gemeente d.d. 26 augustus 1988 tot ge wijzigde vaststelling van het bestemmingsplan 'Bedrijventerrein De Sonman Herziening I'. Gedurende bovengenoemde termijn van één maand kunnen bij het Kollege van Gedepu teerde Staten, Postbus 901515200 MC 's-Hertogenbosch door een ieder bezwaren wor den ingediend tegen de wijzigingen welke bij de vaststelling zijn aangebracht. Moergestel, 7 september 1988. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. In het week-end van 27 en 28 augustus jl. nam onze vereniging deel aan de Gewestelijke Bonds- kampioenschappen, die werden gehouden te Liempde. In de voorronden behaalden het M-achttal en het L-achttal respectievelijk een 6e en een 3e plaats, hetgeen betekende dat het L-achttal zich selec teerde voor de overkamping. In die overkamping werd een 12de plaats bezet, waardoor toch nog afvaardiging naar de N.K.B. werd bewerkstel ligd. De individuele dressuurruiters Jan Burgers met Cris (klasse L2) en Helma Bierens met Clovis (klasse LI) werden ieder 12de in hun serie; de geselecteerde springruiter Dennis van Mensvoort met Mariska kwam jammerlijk ten val. Op zondag 4 september vond in Oirschot een kringconcours plaats t.g.v. het 60-jarig bestaan van kring Oirschot. De voornaamste uitslagen: Achttal F.E.V.LO.R. 1 klasse M 2e prijs 0 Dames 0 Heren 0 Jeugd Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. - Voorzitter van het distrikt Noord-Brabant West tevens hoofdbestuurslid van Veilig Ver keer Nederland, onbezoldigd. Tijdsbeslag: - voorzitterschap West-Brabant, 3 avonden per maand; - hoofdbestuurslid maatschap één dagdeel per twee maanden. De overige nevenfunkties die de heer Ter Veer vervult zoals voorzitter van het woonwagenschap Midden-Brabant, lid van het dagelijks bestuur van Bouwtoezicht West-Brabant, lid van het al gemeen bestuur van het samenwerkingsverband Midden-Brabant, lid van het dagelijks bestuur (portefeuillehouder personeelszaken) van de ge meenschappelijke gezondheidsdienst Midden- Brabant zijn funkties die direkt of indirekt ver band houden met de vervulling van zijn ambt. Het zijn geen nevenfunkties in die zin van eerder genoemde ministeriële richtlijn. Moergestel, 1 september 1988 moergestel zondag 11 september: Vissen om de Rietvoornbokaal 9-11 uur in het Blekven. zondag 11 september: Jeugdsportdag Heidevelden. woensdag 14 september: Bingo voor Het Zorgenkind 19.30 uur in Den Boogaard. zaterdag 17 september: Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. zondag 18 september: Corpsconcours Rietvoorn Jr. 10-12 uur in Gilze. 17 en 18 september: Touwtrekken KPJ. zondag 18 september: Vlooienmarkt Harmonie in Den Boogaard. zondag 25 september: Komtour. zondag 25 september: UMO concours nabij ’t Stokske 10 uur Fevior. Dames junioren Roef-Avanti De junioren van Roef lieten nog eens nadruk kelijk zien dat ze handballen konden, en de te genstanders konden dat beamen. Het was jam mer om te zien dat onze meisjes geen echte te genstand ondervonden van het zwak en slordig spelende Avanti. Desondanks moeten de dames ook die wedstrij den tot een goed eind brengen want vaak bij zwakkere tegenstand verslapt de concentratie, waar overigens bij deze wedstrijd geen sprake van was. Het team onder de bezielende leiding van Gert van Elderen bleef oplettend en zette de ge hele wedstrijd naar hun hand. Bij rust was reeds een stand van 8-2 bereikt en konden de dames de tweede helft rustig uit spe len, waarbij een stand van 14-4 uit de bus kwam. Doelpuntenmakers van Roef waren: Daniëlle van Nunen (6x), Monique Theuns (3x), Desiree Snelder (2x), Mirijam Wolfs (2x) en Cristel v.d. Braak (lx). Uitslagen: Dames junioren: Roef - Avanti14-4 Dames senioren: GHV - Roef11-3 Jongens aspiranten: Roef - White Demons 16-9 Wedstrijden 11-9 Heren sen. 11.50 uur: Roef - Were Di 2 Dames sen. 11.00 uur: Roef - Desk 2 Jongens asp. 11.00 uur: Roef - Dongen Raadpleeg altijd eerst deze ka- C lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Kloosterlaan 13. Achttal F.E.V.LO.R. 2 klasse L 3e prijs Carolien van den Bosch met Casper (L2) 4e prijs Ineke Appeldoorn met Douglas (B2) 4e prijs Prijswinnaars, proficiat! M.i.v. 7 september a.s. gaat het nieuwe badmin- tonseizoen weer van start. Wij spelen elke woens dagavond in sporthal ’de Vonder’ van 20.00 tot 23.00 uur. Hierbij nodigenn wij ook nieuwe le den uit om bij ons te komen spelen, inlichtingen bij: Bob de Bruijn, tel., 3771 Wil Oerlemans, tel,. 2132 Addy v. Gorp, tel. 1123 Tino Smetsers, tel. 2623 KPJ Moergestel heeft volgende week zondag een minivoetbaltoemooi dus op 11 september, en niet zoals vorige week vermeld op 10 september. Plaats van handeling zijn de velden bij café ’t Draaiboompje. Aanvang 10.30 uur (10.00 uur aanwezig zijn). Een ploeg kan zich opgeven bij Jos op ’t Hoog, Heuvelstr. 12a, tel. 04243-2257. Geef je snel op, dat is tevens makkelijk voor de organisatie. Als jullie het nog niet wisten, de Tob is weer el ke vrijdagavond geopend, kom ook eens een keertje gezellig bijbuurten of een kaartje leggen, dus tot ziens op vrijdag in den Tob. KPJ Touwtrekken Hierbij vind u een aanmeldingsformulier voor het touwtrektoemooi, georganiseerd door de KPJ Moergestel. Vul het in, en geef het af op een van de onderstaande adressen. Wij verwachten jullie op zaterdag 17 september in onze feesttent Nevenfunkties burgemeester Ter Veer Ingevolge een ministeriële richtlijn moeten één keer per jaar de nevenfunkties worden bekend gemaakt, die bestuurders eventueel hebben. Daarbij moeten worden vermeld de tijd die aan deze funkties worden besteed en eventuele hono rering. De tendens van de discussie die hierover in de kamer werd gevoerd, kwam erop neer dat er geen verbod moet komen op het vervullen van neven funkties, omdat hieraan zeker ook voordelen zijn verbonden. Het aanvaarden van nevenfunkties -zo oordeel de men- vindt zijn begrenzing daar waar afbreuk zou kunnen worden gedaan aan de vervulling van het betrokken ambt. Daarnaast kwam de vraag aan de orde of er ten aanzien van inkomsten uit nevenfunkties, een z.g. anti-cumulatieregeling in het leven zou moeten worden geroepen, m.a.w. of deze inkomsten in mindering op het hoofdin komen zouden moeten worden gebracht. De minister van Binnenlandse Zaken heeft van een dergelijke regeling afgezien. Hieronder volgt een opgave van de nevenfunk ties die burgemeester J.B.S. Ter Veer bekleedt. - Lid van het algemeen bestuur van de provincia le bibliotheekcentrale voor Noord-Brabant. Tijdsbeslag: twee avonden in de 6 weken, on bezoldigd. - Lid van de provinciale kommissie voor het openbare bibliotheekwerk in Noord-Brabant. Tijdsbeslag: 4 dagdelen per jaar. Mededeling: A.s. donderdag 8/9 zijn alle trainingen weer in de zaal, ook de welpen trainen die dag en wel van 16.00-17.00 uur. Mocht u het toch nog vergeten, dan merkt u dit wel op het Roef terrein daar u dan hoogst waar schijnlijk alleen aanwezig bent. PAGINA 7 bij: Veronica drive-in disco en op zondag 18 september op ons touwtrektoemooi. Lokatie: Hevelstr. 16 te Moergestel. Touwtrektoemooi 1988 Ja, u leest het goed. Het is weer zo ver, KPJ Moergestel organiseert alweer hun 5e touwtrek- toernooi, welke gehouden wordt op zondag 18 september. Het vindt plaats op het terrein gelegen aan de Heuvelstraat 16 te Moergestel. De aan vang is om 12.00 uur maar de deelnemende ploegen worden geacht om uiterlijk 11.30 uur aanwezig te zijn. Er bestaan 3 categorieën, nl.: dames, heren en jeugd (mag gemengd). Een ploeg betaat uit 8 trekkers(sters) en een coach. Deze kan samengesteld worden uit fami lie, kennissen, vrienden, verenigingen, enz. Op gave is mogelijk tot uiterlijk 16 september en het inschrijfgeld bedraagt 25 gulden. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot: Wim op ’t Hoog, Oirschotseweg 79, Moergestel, tel. 04243-1365. Rini Denissen, Schoolstraat 35a, Moergestel, tel. 04243-1355. Onderstaande strook inleveren bij bovengenoem de of bij een van de bekende bestuursleden. Wij wensen u een heel plezierige dag toe. Verder willenn wij u er nog op attent maken dat zater dag 17 september een grote feestavond wordt ge organiseerd met medewerking van Veronica. Op deze avond is iedereen welkom. De commissie voor Financiën en Belastingen ver gadert op dinsdag 13 september 1988 om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. De agenda is nog niet volledig bekend, doch in ieder geval komen aan de orde: 1. Verslag van de vorige vergadering. 2. Aanvullend crediet t.b.v. gevel Graaf van Ur- sel school. 3. De notitie minima-beleid. I. - I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 7