25 475 3 SLAGERIJ KETELAARS B.V. 1.65 2.55 2.75 Danskursus 55 KI Van de parochie Jongerenkoor Moergestel Gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping Ned. Ver. Slechthorenden Bingo-avond ten behoeve van geestelijk gehandicapten Danscursus Den Boogaard Moergestel Het Snuffelhoek] e ZTOFFEfi Pantalon reinigen JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER 'TVERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ1 ZTOFFEfi ZTOFFEfi ZTOFFEfi Stomerij-depöt bij RECLAME: 2 weken slechts voor Nieuw bij Bij ons kunt u tevens terecht voor alle stoppages! Ons artikelenbestand is uitgebreid met de nieuwste moderne dames-, heren- en kinder kousen - maillots en panties van Bonnie Doon Polyester/katoen keper p/m - 150 cm br. 18.95 Diverse stoffen nu extra voordelig per meter 10.- 5 meter tailleband Kindemevendienst GEPANEERDE SCHNITZELS n JC CORDON BLEU'S BOTERHAMWORST n 00 RUNDERROOKVLEES 100 gram WORSTEBROOD met eigen gehakt 6 stuks ER IS WEER ZUURKOOL UIT HET VAT!! Herv./Geref. Kerk Oisterwijk c.a. Dé stof voor dit najaar is binnen in de allernieuwste kleuren! Polyester/viscose p/m -150 cm br. 17.95 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1988 IA 2 r ij de tln- rm. Kwalitatief zéér goed - Zien kopen! ast. Tie: ons sen tel. I met Jan tel. 1339 tel. 1148 en- rne en ed. iels ®4. ater gel- oor 14. op- srk- )ost aven r in- ller- ',95 per >oe- tan- 14. Deze stoffen vallen soepel en zijn geschikt voor blazers, rokken en pantalons. sa- ten, i. (na en. 5. 3 meter WEEKAANBIEDING (geldig van 8/9 t/m 12/9) De Nederlandse Vereniging voor Slechthoren den Afdeling Tilburg en Omstreken komt bij een op: DONDERDAG 15 september a.s. om 20.00 uur. Op deze le bijeenkomst na de vakantie zal door het Nederlands Rode Kruis, Afdeling Tilburg, een lezing worden gegeven over ’Het Nederlands Rode Kruis’. Wij hopen op een grote opkomst, en iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet leden. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding. Lid worden van onze vereniging, of hebt u vra gen, dan kunt u altijd terecht bij een der aanwe zige bestuursleden. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechel- straat 2, Tilburg. Op zondag 11 september is er in de mis van 11.30 uur kindemevendienst. Deze nevendienst zal worden verzorgd door mevr. M. Vlasveld en dhr. F. Burgers. Op woensdag 14 september 1988, aanvang 20.00 uur vindt in het gemeenschapshuis ’Den Bo gaard’ te Moergestel een bingo-avond plaats, die door de Oudervereniging van geestelijk Gehan dicapten wordt georganiseerd. Iedereen die van een gezellige bingo-avond houdt is van harte welkom spelciaal leden, kennissen en vrienden van onze verstandelijk gehandicap ten. Er zijn veel leuke prijzen te winnen, hoewel de deelnamekosten bewust laag zijn gehouden. De entree is vrij en een deelnemerskaart van 10,- voor volwassenen en 5,- voor jeugdigen opent de mogelijkheid voor een hele avond spelplezier. De bingo-avonden van deze ouderenvereniging hebben inhet verleden de naam opgebouwd, een vooral gezellige bijeenkomst te zijn. Een gevul de zaal is daar ook het gevolg van en ook dit keer hopen de organisatoren weer op een goede op komst. De Ouderverenigign V.O.G.G., afdeling Oister- wijk, die u wellicht beter bekend zal zijn onder de oude naam ’Het Zorgenkind’ en die aktief is in Berkel-Enschot, Haaren, Moergestel, Oister- wijk Udenhout/Biezenmortel, wil op deze wijze en gezellige ontmoetingsavond organiseren en de opbrengst daarvan besteden aan activiteiten voor haar leden en hun verstandelijk gehandicapten. Belangstellenden die gaarne iets meer willen we ten over deze oudervereniging en haar aktivitei- ten kunnen desgewenst kontakt opnemen met het sekretariaat 04241-1451. Weekaanbiedingen van 8 tot 14 september 1988 500gramO» JU 100 gram UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gramU.3U KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Een belangrijke wraag voor het beleid van de pa rochie is: hoe gaan we met elkaar de toekomst in? Een parochie van 5800 mensen zou twintig jaar geleden pastoraal verzorgd zijn door minstens drie priesters. De ontwikkeling van de laatste de cennia is zo geweest, dat parochianen veel meer zelf pastorale taken op zich hebben genomen. Daar stik achter: we zijn nu eenmaal lid van de geloofsgemeenschap en dan is het goed met inzet daar ook iets voor over te hebben. De ontwikke ling was tegelijkertijd zo, dat er minder pastores beschikbaar kwamen voor de parochies, zodat in zet van medewerkers ook noodzakelijk werd. Blijft staan, dat één pastor voor zo’n grote paro chie toch weinig is, en wat te doen als de man iets overkomt? Daarom denkt de parochievergadering daar ern stig over na. Resultaat van dat denken is: we kunnen gaan bekijken of werkgroepen zoveel mogelijk zelfstandig kunnen werken. Nu heeft de parochievergadering werkgroepen die wat meer bij elkaar horen in doelstelling gegroepeerd in Op woensdag 14 september a.s. zal voor boven genoemde groepering de danskursus voor het nieuwe seizoen aanvang nemen. Deze zal onder leiding van dansschool ’Nico Kuiper’ plaats vinden ’Den Boogaard’. De danslessen zijn om de twee weken en wel van 1.30 uur tot 2.30 uur. Na afloop van deze les is er nog gelegenheid voor vrij dansen, deze mo gelijkheid bestaat er ook op de woensdag als er geen les gegeven wordt. De kursus is zowel voor beginners als gevorder den. Nog steeds bestaat er de mogelijkheid (die gene die zich nog niet hebben opgegeven) om aan deze kursus deel te nemen. Heeft men alsnog hiervoor belangstelling dan kan men hierover alle gewenste inlichtingen verkrij gen bij: Mevr. Vissers-van Elderen, Rootven 16, tel. 1513. Met de jongerendienst van 27 augustus heeft on ze dirigent Jan Donders afscheid genomen van ons koor. Gedurende 18 jaar heeft hij met veel plezier de leiding hiervan gehad. Langs deze weg willen wij hem nogmaals danken voor zijn werk in die tijd, evenals zijn vrouw Rie die hem daar bij steeds gesteund heeft. We zijn blij een goede vervanger gevonden te hebben in de persoon van Denus van Gorp uit Tilburg. Hij is ’vers van het conservatorium’ maar niet meer groen op dit gebied, want hij di rigeert in zijn woonplaats al gruime tijd een kmder- en een jongerenkoor. Tijdens zijn oplei ding heeft hij zich gespecialiseerd in de vakken klarinet en ensemble-directie. Hij is nu dus rijks- erkend klarinetdocent en als zodanig al werk zaam in Baarle-Nassau. Maar hij heeft ook nog belangstelling om zijn werk bijvoorbeeld voor een harmonie uit te oefenen. (Dit mag opgevat worden als een hint.) Dit najaar start hij in Til burg een ademhalingscursus voor zangers en bespelers van blaasinstrumenten. Deze cursus bevat een trainingsprogramma, waarbij gestreefd wordt naar een maximale adembeheersing en de toepassing daarvan in de muziek (hint nummer twee). Afgelopen donderdag is hij zeer enthousiast aan onze repetitie begonnen en hebben wij op een plezierige wijze kennis kunnen maken met zijn aanpak. Omdat elke dirigent zijn stempel drukt op een koor zullen er in de toekomst wel een aan tal veranderingen plaats vinden. Zo zal ook ons repertoire in de komende tijd een vernieuwing ondergaan. Omdat we willen groeien naar vierstemmige zang kunnen we verschillende he ren gebruiken voor de tenor- en baspartijen maar ook alten en sopranen zijn welkom. We repete ren donderdags van 19.00 tot 20.30 uur. Be langstellenden kunnen eens contact met ons op nemen op onderstaande telefoonnummers. We wensen Denus veel succes en hopen op een goe de samenwerking. Anneriet Ketelaars Joos Nijtmans PAGINA 3 vier clusters: liturgie, katechese, diakonie (pasto rale zorg) en gemeenschapsopbouw. In de komende tijd willen we gaan bekijken, hoe er het best voor gezorgd kan worden dat liturgie, katechese enz. door kan gaan, zonder daarbij al te zeer afhankelijk te zijn van een pastor. Dat overleg kan niet allen beperkt blijven bij de parochievergadering. Daarom is er een bijeen komst gepland voor alle werkgroepen, die op welke wijze dan ook met liturgie te maken heb ben, t.w. werkgroep volwassen-liturgie, werk groep jongerenliturgie, werkgroep kinderliturgie, het koor, het jongerenkoor, de acolythen, de col lectanten, de lectoren, werkgroep kinderneven- diensten, werkgroep gebedsdiensten. Vertegenwoordigers van al deze groepen worden uitgenodigd voor een bespreking in het boven zaaltje van de Boerenbond op dinsdag 13 sep tember om acht uur. Gelet op het belang van de bespreking hoop de parochievergadering, dat van iedere groep enkele mensen aanwezig zullen zijn. Later zal ook zo’n bespreking volgen voor de groepen, die zich bezig houden met katechese enz. dit alles ten dienste van: SAMEN VERDER. De bezinning richt zich op gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping. Met deze woorden wordt Gods wil met de wereld samengevat. Het zijn woorden van hoop. Ze houden zowel een be lofte in als een opdracht. Gerechtigheid is het woord voor Gods houding tegenover de mensen en de door Hem bedoelde verhoudingen in de sa menleving. Bij gerechtigheid gaat het om hande len dat gemeenschap sticht en bevordert en dat recht doet aan ieder mens, met name aan de machtelozen en de rechtlozen. Vrede is de naam voor een situatie waarin God en mensen met elkaar verzoend zijn, de gemeen schap tussen mensen hersteld is en de schepping zich onbedreigd kan ontplooien. Vrede wordt de 'vrucht van gerechtigheid genoemd. Bij heelheid van de schepping gaat het om een eerbiedige en zorgvuldige omgang met het door God geschapene. Mens en natuur leven in samen hang en in een wederzijdse afhankelijkheid, waarbij de mens geen bezitter is, maar behoeder. Zoals er verband is tussen honger en armoede, geweld en bewapening, vervuiling en vernieling enerzijds, zo is er een samenhang tussen gerech tigheid, vrede en heelheid van de schepping an derzijds. Alledrie vinden wij terug in een bijbels lied dat in onze tijd voor velen opnieuw is gaan spreken: psalm 85. Ik wil horen wat God de Here spreekt; want Hij zal van vrede spreken tot zijn volk en tot zijn gunstgenoten maar laten zij niet terugkeren tot dwaasheid Waarlijk, zijn heil is nabij hen die Hem vrezen, zodat heerlijkheid in ons land woont, goedertierenheid en trouw ontmmoeten el kander, gerechtigheid en vrede kussen elkaar, trouw spruit voort uit de aarde, en gerechtigheid ziet neder van de hemel. Ook zal de Here het goede geven, en ons land zal zijn gewas voortbrengen; gerechtigheid zal voor Hem uitgaan en zijn schreden richten op de weg. De verbanden en samenhangen zijn meer dan al leen oorzakelijk. Ze hebben bovendien alles te maken met de gezindheid van de mensen zelf. Onrecht, geweld, plundering van onze natuurlij ke omgeving komen voort uit de drang van men sen om te heersen en te bezitten. Gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping komen alleen naderbij als mensen bereid zijn elkaar van dienst te zijn en op een zorgvuldige wijze om te gaan met wat hun is toe vertrouwd. Het Snuffelhoekje voor gebruikte positie- en ba- bybkleding t/m maat 48, is weer begonnen met het innemen van de winterkleding. Ook kan men baby-hemdjes, rompertjes, spuugdoekjes enz. in leveren. U bepaalt zelf de prijs. Inl. A. Oerlemans, tel. 3400. De danscursus voor beginners, die a.s. zondag 11 september om 14.00 uur begint is nagenoeg vol geboekt. Er zijn nog enkele plaatsen over, met name voor jongens. Bel dus nog snel Den Boogaard 04243-1665 of Gerrie Oerlemans, tel. 04243-2266. Je krijgt dan de volledige gegevens thuis gestuurd. Ook voor de cursus Brons Latin en de cursus Twens en Paren die op maandagavond 19 sep tember begint kan nog ingeschreven worden. Kerkdiensten: Op zondag 11 september is er om 9.30 uur dienst in de Kivitslaan, voorganger ds. L.F.A. Bötti- cher uit Tilburg. Om 10.15 uur is er dienst in de Kerkstraat, voor ganger ds. Roggeveen uit Geldrop. In de Voorhof, naast de kerk in de Kerkstraat, is kinder- en jeugdkerk, daar is ook de crèche. Na de dienst is er in de Kerkstraat gelegenheid brieven te schrijven voor Amnesty International. De brieven gaan deze keer naar Colombia, Som- balië en de Sowjet-Unie.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 3