voet 1 If Aphrodite I i Tandarts de Haan Oud papier Toer mee 1988 1 heeft op vrijdag 9 september géén spreekuur. De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Eerste aktie ’50 Jaar Crescendo’ deze week van start Moergestelse Gregoriaans Koor viert eerste lustrum Ligtvoet opende nieuwe winkel ij Ziekendag 1988 r Brillen Contactlenzen 4^ M I I 1 bs De Lind 35a, Oisterwijk, Tel. 04242-84899 T '“‘V i 12 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. 1,1,1- 6 Werkgroep M.O.V. I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 b<- xX’XSS V W» X'XSSS ÈS888® *SSSxx jsx vx;.;.; M Afgelopen woensdag nam Schoenwinkel Ligtvoet haar nieuwe winkelpand in gebruik aan de Raad huisstraat. Het pand, waarin voorheen Par-Kan gevestigd was, werd in korte tijd omgetoverd tot een moderne schoenwinkel. Schoenwinkel Ligtvoet verhuisde daarmee van de Industrieweg naar het centrum van ons dorp. Vele genodigden maakten van de gelegenheid gebruik om woensdaga vond de nieuwe winkel te komen bezichtigen en vanaf donderdagmorgen was het een komen en gaan van kijk-, maar ook kooplustige klanten. We wensen Ligtvoet Schoenwinkel, met aan het hoofd bedrijfsleider Peter Ligtvoet, van harte veel sukses! sponsors, zowel die vanuit Moergestel alswel van buitenaf. Er is weer veel geld bij elkaar geharkt: 12.000,—. T.z.t. hoort u van ons het exac te bedrag. Het aantal erwten in de glazen pot was 1206. De winaars waren: Jan van lersel, Baaneind 2, Berkel-Enschot (1202 erwten) Familie Willems, De Looyakker 22, Moergestel (1201 erwten) Proficiat ermee. Omdat het totaal sponsorgeld nog niet binnen is, worden de winnaars van het sponsorgeld wat la ter bekend gemaakt. Dus nog even geduld. Nog maals onze dank. Komende weekend begint de eerste aktie i.v.m. het 50-jarig bestaan van Zangvereniging ’Crescendo’ dat gevierd wordt in het najaar van 1989. 21-SPEL Op diverse plaatsen in ons dorp kunt u deelne men aan het z.g. ’21-spel’, ’n spel waarbij het erom gaat zoveel mogelijk, als het kan 21, pun ten te verzamelen. Vanaf 17 punten ontvangt men al ’n geldprijs die direkt wordt uitgekeerd. Deze prijzen va riëren van 2,50 tot 75,—. De loten kosten ƒ1,- per stuk JUBILEUMBOEK Zoals te doen gebruikelijk bij dergelijke bestaansfeesten wü Zangvereniging ’Crescen do’ ook haar gescheidenis gaan vastleggen in een z.g. Jubileumboek. De commissie die daarmee belast is wil graag in het bezit komen van oude foto’s e.d. van de vereniging. U krijgt deze foto’s na gebruik weer onbeschadigd retour. Foto’s of ander materiaal gelieve u in te leveren bij Martien Oerlemans, Oisterwijkseweg 43. Kijk uw fotodozen eens na en laat iets van u ho ren. Wij danken u reeds bij voorbaat. i De Toer Mee werd ook weer dit jaar een bijzon der goed geslaagde dag. Wat hebben wij geboft met het weer: blauwe lucht en stralende zon! Onze dank gaat uit naar de gemeente voor hun medewerking, naar Den Boogaard voor hun in zet, en naar alle helpers voor hun spontane hulp. Want zonder hun medewerking is zo’n dag niet te verwezenlijken. De sfeer werd vergroot door de grote verbonden heid met elkaar; en dit alles in solidariteit met Theo in India. Eveneens willen wij danken de fietsers en de Sinds de onderbreking in het ophalen van oud papier, vanwege de vakantie, zijn veel mensen in twijfel over de route, die wordt gereden. Een van de redenen is het feit dat in de huis-aan-huis fol der de data verwisseld zijn. Op pagina 2 van Moergestel Nieuws staat bij de rubriek Info iedere week de route vermeld. De ze info-mededeling houden wij dan ook aan. Het opsplitsen in 2 routes hebben wij gedaan om dat het ondoenlijk werd, heel Moergestel op een zaterdag ’af te werken’. Dit heeft eveneens tot gevolg, dat wij nu mis schien op een andere tijd in uw straat zijn dan u vroeger gewend was. Op route west verandert er niets in de tijd. Wel op route oost. Wij beginnen dan in de Kruysackerbuurt om 9 uur. Dit houdt dan in dat wij al voor 10 uur achter het gemeentehuis zijn, en om 10.30 uur in de Oistelvoort. Om 11.30 uur rijden wij via Postelstraat, Bosstraat naar de Heidevelden. Wij verzoeken iedereen na 11.00 uur géén papier meer buiten te zetten! Bij twijfel: raadpleeg Info op pagina 2. te openen met een plechtige Gregoriaanse eucha ristieviering in het hartje van de champagne- streek. Niet voor niets wordt het M.G.K. bij in siders dan ook wel eens ’het frans koor’ ge noemd. Liefde voor de oude kerkmuziek Wat het M.G.K. van de vele bestaande koren in Moergestel onderscheidt is zijn keuze voor de Gregoriaanse kerkmuziek. Sinds de omschake ling van de latijnse naar de nederlandstalige litur gie dreigt de eeuwenoude traditie van de middel eeuwen, in vergetelheid te raken. Om deze kost bare schat niet geheel verloren te laten gaan zijn er alom in den lande specifiek Gregoriaanse Ko ren ontstaan, die de Gregoriaanse zang als een kostbare schat uit de traditie blijven koesteren. Onder deze koren neemt het M.G.K. een be- scheideen, maar duidelijke plaats in. Omdat het M.G,.K. niet gebonden is aan een vaste parochie kan het ook dienstbaar zijn waar het gevraagd wordt, en waar zijn diensten op prijs gesteld worden. Zo trad het in de eerste vijf jaar van zijn bestaan aan in Haghorst, Oirschot, Oistrwijk, Moergestel, Berkel Enschot, Zundert, Breda en op meerdere andere plaatsen. Als richt lijn geldt 10 a 12 optredens per jaar, maar meestal kunnen we ons daartoe niet beperken. Op zondag 11 september aanstaande viert het Moergestelse Gregoriaanse Koor zijn eerste Lustrum. Het hoogtepunt van deze viering is een plechtig gezongen Gregoriaanse Hoogmis om 10 uur in de parochiekerk, waarbij iedereen uiter aard van harte welkom is. De verdere viering vindt op bescheiden wijze plaats in besloten kring. Want vijf jaar is natuurlijk niets vergele ken bij het honderd vijftig jaar die het kerkkoor Cantate Domino ongeveer tegelijkertijd denkt te gaan vieren. Ontstaan in Frankrijk Voor veel Moergestelnaren klinkt de naam Moer- gestels Gregoriaans Koor, die we gemakshalve maar met M.G.K. aanduiden, nog wat onwennig in de oren. Het is ook geen koor dat veel aan de weg timmert, maar op bescheiden wijze zijn diensten verleend waar er om gevraagd en waar het op prijs gesteld wordt. En dat is dan altijd in de beslotenheid van kerken en kapellen. Het begon eigenlijk allemaal in Verpel in de fran se Ardennen. Nooit van gehoord, zegt u? Profi ciat, want in heel Moergestel was er waarschijn lijk niemand die er ooit van gehoord had dan de familie Marien aan de Schoolstraat. Die hadden een boerderijtje gekocht als vakantieverblijf in dit practisch uitgestorven dorpje, dat hooguit nog vijftig ionwoners telde. Er stond een prrachtig oud romaans kerkje, waarin tot groot verdriet van de pastoor al in geen jaren een gezongen mis was gevierd. Toen Peter Marien dat hoorde stond het voor hem als een paal boven water: hij zou een stel zanglustige vrienden in Moergestel op trommelen om die stille wens van de pastoor te verwezenlijken. In de zomer van 1983 wist hij een tiental vrienden, voor het merendeel leden van het kerkkoor Cantate Domino, warm te ma ken om een weekend door te brengen in Verpel en daar een plechtige Gregoriaanse hoogmis te zingen. Cas vanhoutert dirigeerde dit gelegen heidskoor. Het werd een geweldig feest en de ge- legenheidszangers besloten als koor bij elkaar te blijven. Zo lag de bakermat van het M.G.K. in Frankrijk en zat de drang naar Frankrijk als het ware inge bakken in de geboorteakte van het koor: nog Vriendschap belangrijke basis Het M.G.K. is ontstaan als een groep van vrienden, en dat is het altijd gebleven. Dit wil niet zeggen dat het koor zich opstelt als een gesloten groep; nieuwe leden zijn altijd welkom als zij ook in deze vriendschap willen delen. Het koor kent een uiterst gering verloop. De le den van het eerste uur zijn praktisch allemaal nog lid. Momenteel telt het koor 15 leden. In Cas van Houtert heeft het vanaf het eerste uur een kundige en toegewijde dirigent, die hoge eisen stelt en zangtechnisch opmerkelijke resul taten met zijn koor heeft weten te bereiken. Na vijf jaar is het M.G.K. nog steeds spring levend. Meer dan in het begin leeft bij ons de overtuiging dat we er mogen zijn en dat we een muziek beoefenen die verdient te overleven. Foto: Moergestels Gregoriaans koor met da mes bij de opening van de champagne-oogst in Verzy (Fr.). Op dinsag 13 sept. e.k. zal onze jaarlijkse Zieken dag gehouden worden in het klooster ’Sint Sta nislaus’ aan de Kloosterlaan. Deze dag is bedoeld voor al de zieken van onze gemeenschap en zal verzorgd worden door de werkgroep Ziekenpastoraat van onze parochie. Zij zal ook tijdig de uitnodigingen verzenden. Mochten er, ondanks onze zorg, toch mensen vergeten zijn, dan kunnen zij zich in verbinding stellen met het adres Bosstraat 30, tel. 04243-1167. U hoort dan spoedig nog van ons. Namens de werkgroep J.v.d. Berg -w IWazal iivenchy Missoni Naf- Ray-Ban Roden- JMjSjaBjillBnP^ipina Atrio Benetton B^P^^nierCazal. Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy.Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^^a^ Christian Dior Dunhill Ferrari <^^£ny Gi J;i Jaguar k^^^Lacoste N^rdaf Je# *7dtou J.rsche Ra^rn^^^nstock 1 s- x-sSSSss •X-2....i Jsssrn? S-Xs-vx 1 W 13e Jaaraana - Nr. 538 tweemaal in zijn korstondig bestaan reisde het koor naar Frankrijk om er de champagne-oogst ..1. ...ii irt

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1