SLAGERIJ KETELAARS B.V. 5.50 1.50 0.80 2.35 Rijwielhandel Frank Vogels B Gerrie Mühren trainde de jeugd... Rijwielhandel Vogels gaat verhuizen! K.V.O. Baby-artikelen- beurs Kursus algemene beroepenoriëntatie Eerste vrijdag van de maand Island Van de parochie Hallo meisjes van 6 tot 11 jaar M JE EIGEN ZELF- SLACHTENDE SLAGER 'T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ1 BI 6 stuks4. 3 Maandag 12 september start de verkoop en reparatie op ons nieuwe adres: SCHOOLSTRAAT 16 Schoolstraat 16 Moergestel Telefoon 04243 -1435 Onze zaak aan het Rootven is deze week nog normaal geopend, maar wegens verhuizing gesloten van maandag 5 t/m zaterdag 10 september a.s. SLAGERSLEVERWORST GEKOOKTE RUNDERTONG BIEFSTUK TARTAAR RIBKOTELETTEN 'X Kursus solliciteren voor herintredende vrouwen Herv. geref, kerk Oisterwijk c.a. Het jubilerende Audacia beleef de afgelopen weekend wederom enkele hoogtepunten in het ka der van de jubileumviering. jïS? IA 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1988 PAGINA 3 A x62 te WORSTEBROOD met eigen gehakt Q TC 1 tel. Yoga Op 7 september a.s. starten we weer met de yo- gacursus. Evenals het vorige seizoen zijn er 2 les sen op woensdagmorgen nl. van 10.30 tot 11.30 uur en 11.30 tot 12.30 uur. Deze worden gege ven in sportzaal ’De Vonder’. Op beide cursussen zijn enkele plaatsen vrij ge komen, opgave en inlichtingen bij mevr, van de Loo-Moorman, tel. 1492. Ook niet-KVO-leden zijn op deze yogacursus welkom. Zaterdag 3 september 8. top- srk- )ost UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gram 100 gram perstuk jn; rie >28 30- af- >a- 50, ar) 45 >rd jjn u. ve en. 5. tag Het is alweer enkele weken geleden dat de Tros- popformule zorgde voor een zaterdagavond die past in de traditie die jouw Discotheek ’t Draai- boompje inmiddels heeft opgebouwd op elke eerste zaterdag van de maand. Ook in september is het weer raak. Zaterdag 3 september komt het top-orkest Island naar ’t Draaiboompje. Deze vijfmans formatie staat garant voor een per fect top-40 werk, dat zij bereiken door keihard te werken. Hierdoor kun je weer te gek dansen met je vrienden, die net als jij terug zijn van vakantie. Afgesproken: we zien elkaar in discotheek ’t Draaiboompje. Weekaanbiedingen van 1 tot 7 september 1988 500 gram Op 2 en 3 september a.s. organiseren we weer een baby-artikelenbeurs, dus geen kleding. Hebt u iets te verkopen zoals baby-bedjes, bad, box, enz., dan kunt u dit brengen op vrijdag 2 september van 20.00 tot 22.00 uur in Den Boogaard. De verkoop is dan zaterdag 3 september van 10.00 tot 12.00 uur. Inlichtingen: A. Oerlemans, tel. 04243-3400. Op vakantie geweest en nu weer uitgerust om op zoek te gaan naar een baan, kom dan naar de kur sus solliciteren bij Vrouw en Werk. Het schrijven van een goede sollicitatiebrief is voor velen een probleem. Dit geldt in het bijzonder voor de groep herintre dende vrouwen. Dit zijn die vrouwen, die al lan ge tijd geen betaalde baan hebben gehad en nu weer willen gaan werken. Hun ervaring van vroeger is, dat een enkel tele foontje of een kort briefje naar een werkgever voldoende was om te worden aangenomen. Som migen hebben nog nooit een sollicitatiebrief ge schreven. Omdat aan de hand van de sollicitatiebrief de eer ste selektie plaats vindt, is de inhoud en de lay out van deze brief van groot belang. Het gebrek aan ervaring en onzekerheid over het schrijven van een sollicitatiebrief doet vrouwen vaak besluiten niet te solliciteren. Speciaal voor die vrouwen, die na lange tijd weer op zoek willen naar een betaalde baan, willen wij starten met een kursus solliciteren. In de kursus wordt aandacht besteed aan: - de vakature - de sollicitatiebrief - het sollicitatiegesprek De kursus omvat 5 woensdagochtenden van 9.00 tot 11.30 uur. Start: 7 september. De kosten be dragen 15,— per kursus. Er kunnen maximaal 10 vrouwen deelnemen. Indien nodig wordt er voor kinderopvang ge zorgd. Voor deelname of meer informatie over bo venstaande kursus kunt u kontakt opnemen met Vrouw en Werk, Nieuwlandstraat 37 in Tilburg, telefoon: 013-424913. Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Kerkdiensten: zondag 4 september is er om 9.30 uur dienst in de Kivitslaan, voorganger dhr. Ap- pelo uit Tilburg. In de Kerkstraat is om 10.154 uur dient, voorganger ds. Roobol. In deze dienst zullen twee ambtsdragers worden bevestigd: dhr. D.C. Vlasblom als ouderling-kerkvoogd, en mw. R. Breimer-Berends als wijkouderling. In de Voorhof, naast de kerk, is kinder- en jeugdkerk; daar is ook de crèche. Kerkepad: zaterdag 3 september is de tweede zaterdag, dat Kerkepad door Oisterwijk loopt. Ook nu weer wordt dat afgesloten met een vesper, om 17.00 uur in de Petruskerk. Agenda: donderdag 1 september is er een gemeente-avond over het jeugd- en jongeren werk, met als thema: kom voor de draad! Aan vang 20.00 uur, in de Voorhof. Eveneens op 1 september vergadert de gespreks groep voor vrede en gerechtigheid, ook om 20.00 uur in de Voorhof. Vrijdag 2 september is om 15.00 uur de huwe lijksinzegening van Else Koster en Ed van Vel- thuysen. Dinsdag 6 sept. vergadert de kerkeraad. Zaterdagavond was de receptie waarbij de grote feesttent binnen de kortste keren tot de laatste plaats bezet was. Veel bekende gezichten, zoals de besturen van vele bevriende verenigingen van in en buiten Moergestel maakten hun op wachting voor het bestuur van Audacia. Om 19.30 uur kwam harmonie ’Prinses Juliana’ haar muzikale gelukwensen aanbieden. Zondagmorgen vond dan het ’Frühshoppen’ plaats en wederom was de tent goed bezet met publiek dat genoot van de vroege och- tendklanken van ’De Stoelenmatters’ uit Oir- schot. Het slot van de officiële feestelijkheden lijkt nu wel in zicht. Volgende week woensdag vindt ’n nederlaagtoernooi plaats voor Audacia 1, 2 en Op maandag 5 september wordt de jaarlijkse con- tactavond gehouden voor alle mensen, die -hoe dan ook- zich inzetten voor de parochie. De avond begint om kwart voor acht en wordt ge houden in Den Boogaard. Het programma is als volgt: - Opening met een kopje koffie - Dia-klankbeeld met als onderwerp ’365 dagen om te bewerken en te bewaren’. Een prachti ge diaserie over milieubeheer, voor het eerst vertoond in het provinciehuis in Den Bosch b.g.v. een studiedag over milieubeheer en christen-zijn. - Pauze met een drankje - Discussie: Hebben wij als kerk een boodschap aan het leefmilieu? - Gezellig samenzijn. Alle leden van alle werkgroep zijn van harte wel kom. Op vrijdag 2 september wordt er om 10.00 uur een H. Mis gehouden waarbij gezongen zal wor den door het ouderenkoor Echo o.l.v. mevr. v.d. Broek. In deze H. Mis zijn speciaal de ouderen uit on ze parochie van harte welkom. Voorganger pater K. van Elderen. Na deze viering is er gelegenheid om gezamen lijk een kop koffie te gebruiken in ’Den Boo gaard’. Vrijdagavond was Gerrie Mühren te gast op het sportkomplex om de jeugd wat extra’s bij te brengen. De 75 jeugdige voetballertjes kregen drie uur lang voetballes van de ’grootmeester’ die op speelse en uiterst sympathieke wijze met de sporters omging. Zaterdagmiddag speelde het Veronica-voet balteam tegen Audacia 6. De omroep had niet zo’n bekende ’sterren’ gestuurd, doch on danks dat was het ’n vriendelijke partij voet bal die de moeite van het aankijken best waard was. Heb je zin om op woensdagavond iets leuks doen. Kom dan bij de KABOUTERS. Het is echt heel leuk. Woensdagavond van half 7 tot 8 uur bij het KPJ- gebouw. -£-*U KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Sonnevanck (Stichting voor Volwassen Educatie) organiseert in samenwerking met het arbeidsburo en de Primmaire Beroepsgerichte Volwassenen Edukatie een kursus beroepenoriëntatie voor werkloze mannen en vrouwen vanaf 20 jaar. De P.B.V.E. is een samenwerkingsverband van sociale partners, gemeenten, arbeidsburo’s en onderwijsinstellingen. De kursus algemene beroepenoriëntatie is bestemd voor mannen en vrouwen die nu werk loos zijn en een (nieuwe) beroepskeuze willen maken. Belangrijk voor de deelnemer is betaald werk of het vinden van een geschikte opleiding. Bijvoorbeeld een opleiding in het kader van het leerlingwezen of op het centrum vakopleiding voor volwassenen. - De kursus vindt plaats op één ochtend of één middag per week, gedurende minimaal 5 maanden. - Indien wenselijk kunnen deelnemers daarnaast in eigen tempo Nederlands en rekenen ophalen. - Zodra u werk hebt gevonden of uw (nieuwe) beroepskeuze hebt bepaald kunt u stoppen met de kursus. - Er is een regelmatig en goed kontakt met het arbeidsburo. - Een vooropleiding voor deze kursus is niet vereist. Programma De kursus omvat de volgende onderdelen: - beroepenoriëntatie - wat hebt u tot nu toe gedaan op het gebied van studie' en werk? - waar liggen uw kwaliteiten? - informatie over beroeps-sektoren - om- en bijscholingsmogelijkheden - informatie vanuit arbeidsburo of andere instel lingen. - ekskursies naar bedrijven of centrum voor vak opleiding. - solliciatie-training. - U wordt in de gelegenheid gesteld deel te ne men aan een beroepskeuzetest. De kosten zijn afhankelijk van het inkomen an uzelf of uw partner. Voor mensen die een uitke ring hebben via de sociale dienst (bijstandsnivo) komt dat neer op 30,— per half jaar. Voor opgave of inlichtingen: P.B.V.E. Koördinatipunt, Goirkestraat 90, 5046 GN Tilburg, tel. 013-363532. Sonnevanck, George Perklaan 3, 5061 VN Oisterwijk, tel. 04242-82491. i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 3