De typeschool gaat verdwijnen Openbaar onderwijs in Moergestel B i i g U w <^3; Koningin Wilhelmina Fonds Ballonvaart uitgesteld Laot ons mar aonpartijen Aphrodite Buurtver. ’De Heivelden’ Danskursus 55 (seizoen 88/89) L 1 I Gemeenteraad vrijdag 26 augustus I Op de agenda voor de gemeente raadsvergadering van vrijdag 26 augustus 1988 kwamen 19 punten voor. Hiervan waren maar enkele onderwerpen, welke de gemeen teraad tot enige diskussie brachten. Wegens persoonlijke omstandig heden en de steeds drukkere be zigheden in de winkel en bakkerij is mevr. Kouwenberg genood zaakt te gaan stoppen met haar typeschool. Voor veel mensen in Moergestel zal dit een teleurstel ling zijn, want het was lekker dichtbij om een cursus machine schrijven te volgen. TIL Ir ■i w tij "Ik 8 WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1988 13e Jaargang - Nr. 537 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. c.v. De Pierwaaiers de Sauwel-commissie Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgiiigsinstituut P. de Leijser, promotor van het K.W.F. De acht dames ontvingen de zilveren krab we gens hun grote verdiensten en persoonlijke inzet voor de kankerbestrijding. Deze week kunt u weer een collectant aan uw deur verwachten voor uw jaarlijkse bijdrage voor de kankerbestrijding. Het bestuur en mede werkster hopen dat ook dit jaar de inwoners van Moergestel een gulle bijdrage zullen geven. Maar dat willen we natuurlijk niet alleen doen! Het duurt nog bijna vier maanden, voordat op 20 en 21 januari 1989 de sauwel-avonden gehouden worden, maar toch doen we nu al een dringende oproep aan HIL GESSEL: Wie wil er deelnemen of medewerken aan de Sauwel-avonden 1989??????? Zoals u weet worden deze avonden dan voor de 11e keer georganiseerd. Een mijlpaal, die onze club niet ongemerkt voorbij zal laten gaan. Het zal een feest worden, waarbij heel erg veel gela chen zal worden. We zoeken mensen die een vol le zaal aan het lachen kunnen brengen. Hoe???? Nou als sauwelaar(ster), maar ook een liedje, een voordracht je, een dansje of een versje horen tot de mogelijkheden. Of misschien wil je het mee organiseren, of de zaal versieren of zo? Bel eens even voor wat meer informatie met Gé Simons (2454) of stop een briefje in de bus, v.d. Boogaardstraat 11Doe dat dan wel voor 15 sep tember 1988, want dan beginnen we met de voor bereidingen. kunnen opvolgen of de typeschool zou kunnen overnemen. Dus dan blijft nog over: gewoon stoppen. Cursisten, die nog met een cursus ma- chineschrijven bezig zijn, kunnen de cursus af maken, maar nieuwe leerlingen worden niet meer aangenomen. Zij wil deze eventueeel verwijzen naar Instituut Klomp-Vorselaars te Tilburg. De dichtsbijzijnde typeschool, die dezelfde opleiding verzorgt en voor hetzelfde diploma opleiden als mevr. Kouwenberg altijd heeft gedaan. Een ad vertentie van dit Instituut vindt u elders op de ze pagina. Langs deze weg wil mevr. Kouwen berg iedereen bedanken die haar op enigerlei wij ze heeft geholpen bij de vele, vele cursussen ma- chineschrijven. Een speciaal woordje van dank aan de heer Klomberg is hier wel op zijn plaats. En vooral wil zij iedereen, die bij haar het diplo ma machineschrijven behaalde, nog ontzettend veel succes voor de toekomst wensen. Beste buurtgenoten, A.s. zaterdag 3 sept, start ’s middags om 14.00 uur ons volleybaltoernooi op het grasveld bij de molen. Er zal weer gespeeld worden om de fraaie wissel- beker die het afgelopen jaar in bezit was van de Dagmaet. De ploegenindeling zal bekend ge maakt worden op het molenveldje. Wij hopen op een sportieve middag en op veel supporters, ook uit Moergestel. ’s Avonds om 20.00 uur start voor onze leden weer het gezellige barbecue feest in het Regen- beemdeke. Het belooft, gezien het aantal aanmeldingen, weer een gezellige avond te worden. P.S. vergeet vooral uw vleesbonnen niet. burgemeester en wethouders is inmiddels of ferte aangevraagd om een eigen woningonder- zoek uit te laten voeren. Voor de volgende drie schooljaren is in het schoolplan opgenomen, buiten de drie scholen voor bijzonder onderwijs, een school voor open baar onderwijs. Nu de initiatiefgroep voor het openbaar onder wijs aangetoond heeft, dat er behoefte bestaat aan openbaar onderwijs, en aan alle voorwaarden is voldaan, moet de openbare school in de planning worden opgenomen. Eerder bij de behandeling in de kommissie voor onderwijszaken had deze kommissie al een unaniem advies voor de opne ming in het scholenplan uitgebracht. De ouderverklaringen, welke nodig zijn, zijn ge verifieerd en in totaal zijn 95 kinderen aange meld, waarvan 34 voor de groepen 1, 2 en 3 en 24 voor de groepen 4 tot en met 8. Over de lokatie waar de school moet komen, kon nog geen mededeling worden gedaan. Wel zal daarbij rekening gehouden moeten worden met het feit, dat de kinderen uit de gehele gemeente kunnen komen. Een centrale plaatss zal dus be langrijk zijn om de levenskansen van de school zo optimaal mogelijk te maken. Voordat de sportnotitie behandeld werd, werd besloten een koffiepauze in te lassen. Deze pauze werd door de politieke partijen benut om met een voorstel naar B en W te komen om hun voorstel te wijzigen om niet in te stemmen met het voorstel maar om dit voorstel voor kennis geving aan te nemen en de afzonderlijke onder werpen, zoals subsidies, privatisering en tarie- venbeleid in een later stadium per onderdeel af zonderlijk te behandelen. Wethouder Smits, die zei geharnast te zijn voor de diskussie, ging hiermee toch akkoord, zodat over de verschillende onderdelen nog gepraat kan worden. Niet al te laat werd de vergadering gesloten. K Op woensdag 14 september gaat de danskursus voor 55+ onder leiding van Nico Kuiper van start. Dansschool ’Nico Kuiper’ staat garant voor een prima begeleiding van de oudere danser. In sa menspraak met de kursisten wordt het danspro- gramma samengesteld. De lessen vinden steeds plaats 1 x per twee we ken in ’Den Boogaard’ op woensdagmiddag. De kursus loopt over 18 lessen. De kosten zijn minimaal, omdat deze wordt ge subsidieerd door de Raad Welzijn Ouderen Moergestel. Iedere oudere uit Moergestel is van harte welkom. Reeds velen hebben zich hiervoor opgegeven. Heeft men hievoor alsnog interesse dan kan men alle gewenste inlichtingen verkrijgen bij: Mevr. Vissers-van Elderen, Rootven 16, tel. 1513. In de gemeenteraadsvergadering van 1 juli staak ten de stemmen over het verzoek van een van de inwoners van Moergestel om een bestemmings- planherziening, welke het mogelijk moest maken zijn woning te vergroten. De meerderheid van het college had het voorstel gedaan om aan dit verzoek geen medewerking te verlenen, mStelr wethouder Smits vond dat deze vergroting wel moest kunnen. Bij de eerste behandeling door de gemeenteraad was de stemverhouding 5-5, wethouder Smits was afwezig, zodat er een tweede behandeling no dig was. De stemuitslag was bij de tweede behan deling 6-5. Bij de vaststelling van de planninglijst voor de nieuwbouw en de verbetering van woningen in de periode 1989/1993 werd duidelijk, dat het er met de nieuwbouw, voor wat betreft de aantal- le, die Moergestel toegewezen zal krijgen, niet erg rooskleurig voorstaat. In overleg met het Samenwerkingsverband Midden-Brabant wordt alles geprobeerd om toch zoveel mogelijk woningen voor Moer gestel te krijgen, maar erg hoopgevend ziet dit er niet uit. Meer aandacht zal in de toekomst uitgaan naar verbetering van bestaande huurwoningen. Een aantal van deze woningen zou voor geringe ver beteringen in aanmerking komen. De planningslijsten zijn hiervoor aangevuld en deze verbeteringen kunnen dan uitgevoerd wor den met financiële steun. Door het college van Ans Dominicus (Belmijtje) en John Oerlemans (Brabbelfoon) waren de gelukkigen die werden uitverkoren om de ballonvaart mee te maken met de PTT-ballon afgelopen vrijdag vanaf het St. Jansplein. Een vlucht die ondanks het uitstekende weer echter niet door kon gaan vanwege de wisselen de thermiek in de luchtlaag waar de ballon door heen moest. Woordvoerder de heer N. Ruis van de PTT vond het jammer dat daardoor de feeste lijkheden rond de ingebruikname van de digita le telefooncentrale niet op dezelfde dag konden worden afgwerkt. De ballonvaart houden de twee winnaars echter wel tegoed, want als nieuwe datum werd vast gesteld vrijdag 16 september. Het tijdstip: 18.00 uur. Hopelijk zijn de weergoden dan wel gunstig gezind. Dit jaar bestaat de afdeling Moergestel van het Koningina Wilhelmina Fonds voor de Kanker bestrijding 25 jaar. Vorige week is dit feit op passende wijze herdacht op een bijeenkomst van bestuur en collctanten. Tijdens deze bijeenkomst werden acht mede werksters die zich 25 jaar hadden ingezet voor het fonds onderscheiden met de zilveren krab. De onderscheiding werd uitgereikt door de heer Voor mevr. Kouwenberg zelf valt deze beslissing ook erg zwaar omdat zij 20 jaar lang met veel in zet en plezier haar leerlingen aan een typediplo ma heeft geholpen. Na van afles geprobeerd te hebben is het haar toch niet gelukt iemand te vinden die haar zou De zilveren collectrices: mevr. P. van Gerven-van Dijk, mevr; C. van der Ven-van den Biggelaar, mevr. F. van Haaren-van den Biggelaar, mevr. A.M. Roozen-Verhoeven, Mevr. C. Boers-Mer- tens, mevr. J. van de Loo-van de Loo en mevr. J. Denissen-van Kerkoerle. F’.. 1 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1