Cursus middenstandsdiploma s Laatste dagen van onze opruiming Poolse week van SV Audacia uitstekend geslaagd SLAGERIJ KETELAARS B.V. NET WINKELMEISJE 7.25 1.45 2.55 2.75 GROENTEHAL CRISJE' Dialect en Nederlands Dansers 55 Gebruikte positie- en babykleding Drumfanfare naar Brabantse Dag Badmintonners opgelet! 6e Moergestelse Playback Show Nieuws van ’De Bosfazant N Modehuis Koop NU nog een rok, blouse, spijkerbroek, jurk enz. met hoge kortingen! Drs. Rien Denissen JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' GEVRAAGD: 1 .a. VARKENSFILET GEKOOKTESCHOUDERHAM 100 gram RUNDERROOKVLEES Leeftijd: 18 jaar Raadhuisstraat 17 Moergestel Telefoon 04243 -1287 Bezoek oud-international Gerry Mühren Wijziging spreekuur A.M.W. Huldiging Internationaal toernooi Een geweldige sfeer en vriendschap kenmerkte het bezoek van KS Warta aan Moer gestel. De opvang en begeleiding was dan ook optimaal. Ook het weer speelde de be zoeken aan o.a. Madurodam, de Rotterdamse haven, de Efteling, Bosbad Hoeven, Piet Plezier, het Staalbergven en de wedstrijd PSV-AC Milan, in de kaart. Iedereen was het er dan ook over eens dat de sponsors in de roos hadden geschoten met deze steun aan SV Audacia. Kienen RUNDERSCHENKEL e Ot 500 gramO.£3 Veronica Voetbalteam Receptie Frühshoppen en seniorentoernooi GINA 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 PAGINA 3 iroot >er personen bij el- 1 omino ntstop- 3 werk- en-Oost 'er het dan is .groep angers liverse Deut- vande Kalen, igent. Raadhuisstraat 18, 5066 AP Moergestel Telefoon 04243-3550 Het vorig jaar zijn er enkele heel gezellige Regio- dansavonden gehouden. Ook dit seizoen zo heb ben de dansclubs besloten, om weer dansavonden te organiseren. De kontactpersonen zijn gekomen tot een zestal afspraken. De Regio omvat de vol gende plaatsen. Berkel-Enschot, Udenhout, Haa- ren, Moergestel, Oisterwijk en Biezenmortel. De eerste avond is op maandag 29 augustus - aanvang 20.00 uur. In het gemeenschapshuis ’’Den Domp” Kerkstraat 26 Haaren. Elke dansliefhebber van 55 is hierbij van harte uitgenodigd. De entre is gratis... en zoals altijd verwachten wij weer een gezellige avond. Men moet wel zorgen voor eigen vervoer. WORSTEBROOD (met eigen gehakt) 6 stuks door RKDSV 3 uit Diessen met Audacia 6 als goede tweede. m9.30 M.A. t is om Ve vie- dnder- ber. In enst is s klin- zater- ering. dege- 3 sep- k. telijke 1. Krij- tel. 500 gram UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gram Rootven 5 Moergestel Telefoon 04243 -1806 Poirters KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Vrijdag a.s. zal Gerry Mühren alle pupillen van SV Audacia zijn techniek demonstreren en wat jongleren met de bal. Hierbij zijn uiteraard de ouders van harte welkom. Vanaf 20.30 uur verzorgt Joop Schepens een film over onze vereniging. Deze avond wordt beslo ten met discomuziek voor de oudere junioren leden. ling! 80 cm ),-. Tel. ij. Start tl. 3127. ips met >onheid neten. 2816. fel, sa- ubelen, 1785. Vakantie op ’De Bosfazant’ was weer een genoe gen voor de bezoekers van dit jaar. De eerste weken viel er nog wel eens een buitje, maar op de dag van de jaarlijks gehouden fietspuzzeltocht, was het mooi weer. Door 75 deelnemers, groot en klein, werd de tocht gereden. De winnaars namen ’s avonds in de kantine van ’De Bosfazant’ de prijzen die door de winkeliers van Moergestel ter beschikking waren gesteld, in ontvangst. De winkeliers: Bakker John Mensink, Bakker Verkooijen, Ba semans Schoenen, Denisen Prymarkt, Groente- hal ’Crisje’, Habraken Sport, Kemps-Welvaarts Drogisterij, Ligtvoet Schoenen, Schepens Rij wielen, Spar Supermarkt en J. van Velthoven, huishoudelijke artikelen, danken we nog heel hartelijk voor hun medewerking. De vakantie is weer voorbij maar BC. de Aanste- de gaat weer van start en wel op maandagavond 29 augustus van 9 tot 11 uur voor de senioren en woensdag 31 augustus van 6 tot 8 uur voor de jeugd. Ook is er nog plaats voor nieuwe jeugdle den. Ben je tussen de 8 en 17 jaar oud en heb je zin om badminton te spelen, neem dan contact op met Leny de Ruiter tel. 1573 of kom gewoon een keer meespelen. Er is een trainer aanwezig. BC. de Aanstede. Vanaf 22 augustus verandert het spreekuur van het Algemeen Maatschappelijk Werk (het A.M.W.gevestigd aan het St. Jansplein 7 te Moergestel. Het A.M.W.-spreekuur zal voortaan zijn op maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagmor gen van 9.00 tot 10.00 uur. Op woensdag is het kantoor niet bezet. Wèl kunt u het A.M.W. te lefonisch bereiken onder nummer 1169 of ons kantoor in Hilvarenbeek (04255-2336) in drin gende zaken. Deze verandering is helaas nodig, omdat het niet langer mogelijk bleek om iedere ochtend beide kantoren (van Moergestel Hilvarenbeek dus) te bezetten. De bereikbaarheid buiten het spreekuur wordt gewaarborgd door het doorverbindapparaat, waarna u te woord gestaan wordt door de recep tioniste van het Centrale Bureau te Oisterwijk. U kunt daar een bericht achterlaten, zodat u terug gebeld wordt. Bij spoed zal de dienstdoende maatschappelijk werker u van dienst proberen te zijn. Buiten kantooruren is het A.M.W. - bij spoed - via de telefonische hulpdienst uit Tilburg te be reiken onder telefoonnummer 013-433584. Op deze manier kunt u altijd een beroep doen op het Algemeen Maatschappelijk Werk. Mich van Hees. Op vrijdagavond, tijdens de reünie met de oud- leden werden: H. Beerens, L. van den Branden, J. Denissen, C. Denissen, P. Fonken, C. Jansen, H. Jansen, J. Janssen, J. Klijssen, A. Ligtvoet en D. Mulders gehuldigd omdat ze 25 jaar of langer lid waren van de vereniging. Het optreden van A. Nouwens en W. Dominicus over het wel en wee van Audacia viel goed in de smaak. Het internationaal toernooi voor A, B, C junio ren werd gewonnen door KS Warta. Dit was ook niet zo verwonderlijk omdat deze 3 elftallen twee Poolse junioren internationals herbergden die aan de kampioenschappen voor junioren in Argenti nië hadden deelgenomen. De drielandentrofee ging dit jaar naar de le FC Grevenbroich Süd. De discoshow van Veronica door Rob Stenders gaf een volle bak met een enthousiast jeugdig pu bliek, waarbij ook diverse ouderen nieuwsgierig een kijkje kwamen nemen. In het weekeinde her dacht SV Audacia zijn dierbare overledenen. Het seniorentoernooi op zondag werd gewonnen Ook de ontvangst door B en W op het gemeen tehuis was een fijne ervaring. De jongens van KS Warta met begeleiders en bestuur kwamen dan ook woorden te kort om hun dank te laten mer ken. Bij het afscheid was iedereen onder de in druk en het comité 40 jaar SV Audacia is de gastgezinnen, sponsors en leden erg dankbaar dit tot stand te hebben kunnen brengen. Maandag morgen werd om 6.00 uur de lange terugreis van ongeveer 20 uren aanvaard. De 150 deelnemers aan de ’jubileum’-kienavond beleefden een mooie avond met prachtige prij zen. n week •kepad is dan itigen, afslui- r in de t u het Weekaanbiedingen van 25 tot 31 augustus ’Drumfanfare Moergestel’ is in het verleden al dikwijls uitgenodigd bij diverse belangrijke eve nementen buiten Moergestel, maar zo dikwijls als de afgelopen tijd mag toch zeker wel zeer bijzon der genoemd worden. Zo was onze Moergestelse vereniging de afgelo pen tijd al 2 keer present in Frankrijk, (Auby en Duinkerke) en zal iedereen zich het optreden in de Rotterdamse Kuip nog wel herinneren. Voor komende zondag is er weer een bijzonder optre den gepland, nl. de ’Brabantse Dag’ in Heeze. Vele oudere leden uit de vereniging zullen zich nog kunnen herinneren, dat de Drumfanfare ook in 1983 aanwezig was bij dit groots Brabants feest. ’Sprookjes’ was toen het thema, tijdens de gro te kleurrijke optocht. Hopelijk werken ook deze keer de weergoden weer mee, net zoals tijdens de vorige optredens. Omdat wij op dit moment tijdelijk zonder onder komen zitten, i.v.m. de nieuwbouw van het ’Verenigingsgebouw’ repeteren wij voorlopig iedere dinsdagavond vanaf 18.30 uur in het ’Roef-complex. Iedereen die interesse heeft voor onze vereniging is van harte welkom om een keer een repetitie mee te maken. Zowel binnen de showgroepen alsmede in de band kunnen nog leerlingen worden geplaatst. Zoals wij al reeds eerder vermelden is onze ver eniging ontspanning voor het hele gezin en nau welijks aan leeftijd gebonden. Volgende week zullen wij ongetwijfeld weer van ons laten horen; dan is ’De Efteling’ aan de beurt.’ Op zaterdag 29 en zondag 30 oktober zal voor de 6e maal de Moergestelse Playback Show van start gaan. Iedereen kan deelnemen of je jong of oud bent, groot of klein, helemaal in je eentje of met een groep. Ook zal er dit jaar een aparte afdeling zijn voor kinderen tot 12 jaar mits de deelname groot genoeg is. Mocht je geïnteresseerd zijn dan kun je je opgeven op onderstaand adres. T.z.t. zul je nader geïnformeerd worden omtrent dit gebeuren. U kunt zich opgeven bij: van Dijk/Stoffen Root ven 60 Tel.: 04243-2414. Vul in: Ik wil deelnemen met Mijn (ons) nummer zal zijn Ik beschik zelf over een bandje/plaat. Ik (wij) wil(len) aangekondigd worden als Org. cv de Dorstvlegels. 1-jarige opleiding Lessen op maandag- en woensdagavond van 19.00 tot 21.45 uur. Aanvang maandag 29 augustus. Gemiddeld 80% geslaagden. Het gebruik van dialect en standaard Neder lands in Midden-Brabant is de titel van de docto raal eindscriptie, waarop dorpsgenoot Jos Creusen vorige week slaagde. Hij behaalde het doctoraal einddiploma aan de Facultiet der Letteren van de Katholieke Universiteit Brabant bij het werkver band Taal en Minderheden. De scriptie geeft antwoord op vragen als: - Wie spreekt dialect en wie spreekt Nederlands in Tilburg en omgeving? - Waarom wordt in het ene geval dialect gespro ken en in het andere geval Nederlands? - Spreken ouderen meer dialect dan jongeren? De scriptie telt zo’n 60 pagina’s op A4-formaat en is eenvoudig uitgevoerd met geplastificeerde, blauwe omslag en ringband. Wie geïnteresseerd is in dit dialect-onderzoek, kan een exemplaar van de scriptie bestellen tegen de kostprijs van 10,- Tevens is met medewerking van MTV een video band van ongeveer 16 minuten over dit dialecton derzoek gemaakt. Deze VHS-band is beschikbaar voor verenigingen (zoals heemkundekringen en vrouwenbonden) en scholen (hogere leerjaren van het middelbaar on derwijs en HBO’s) en dergelijke. Wie interesse heeft in scriptie en/of video-band, kan contact opnemen met Jos Creusen, Krieken- akker 12, tel. 3429. Zaterdag speelt Audacia 6 tegen Veronica. Voor Veronica komen o.a. in het veld: de zanger Aristakis, de doelman van de Ned. IJshockey- ploeg Cor Hoogendoorn, en onder voorbehoud melden we de komst van zanger Ivo Franklin, Serge (van Saskia), oud-Ned. kampioen wielren nen Guus Bierings, Mario de Pizzaman en Eus van Vijfeijken (oud-voetballer van Wageningen. Om 18.00 uur, a.s. zaterdag, recipieert het bestuur van SV Audacia bij gelegenheid van het 40-jarig jubileum. Diegenen die onverhoopt geen uitnodiging hebben ontvangen, en de vaste sup porters (niet-leden) zijn van harte welkom. Vanaf 20.00 uur speelt het orkest ’Full Time’ voor alle zittenblijvers. Op de zondag in het laatste weekeinde van de festiviteiten spelen de ’Stoelenmatters’ uit Oir- schot van 11.30 tot 13.30 uur. Ook is het deze dag toernooi voor de drie laagste senior-elftallen van SV Audacia. Alles voor de helft van de prijs bij het Snuffel- hoekje. Op woensdag 31 augustus van 14.00 tot 16.00 uur in Den Boogaard.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 3