DO 98 99 Oude molenstenen ontdekt achter ’De Korenmaaier’ 1 Jongerenkoor 7 Moergestel Sfeervolle presentatie jubileumboek Audacia Aphrodite K Open Dag ’Atelier De Oude Werkplaats’ Van de parochie EHBO-nieuws Toer Mee 1988 Oproep Rijkspolitie Succes voor Cees van de Wouw op hondenkeuringen te Heeswijk-Dinther s S3 ia is ien OUD PAPIER Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ J 38 ;tel Bij graafwerkzaamheden op het achtererf van ’De Korenmaaier’ aan de Schoolstraat zijn in het afgelopen weekend twee oude molenstenen aan het licht gekomen. Een van deze molenstenen heeft men met veel zorg en moeite weten te lichten en na een grondige schoonmaakbeurt in de achtertuin op een duidelijk zichtbare plaats gelegd. Deze nog puntgave kolos, met een middellijn van bijna 1,5 meter, draagt het jaartal 1729. De andere steen ligt zodanig dat hij zonder gevaar voor instorting van de schuur niet kan worden verwijderd. ff 13e Jaargang - Nr. 536 WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 E De Rijkspolitie. >GINA8 I Schrijver/samensteller Tom Tacken (r) wordt hier gecomplimenteerd door Piet van Hazendonk, voorzitter van S. V. Audacia. Met o.a. de nieuwe cursus zijdeschilderen Evenals voorgaande jaren starten er half septem ber weer een aantal korte en langlopende cursus sen. Het bestaande programma wordt dit jaar uitge breid met een cursus zijdeschilderen, in deze cur- De vakantieperiode is weer voorbij en met fris se moed gaan we van start met de herhalingsles- sen EHBO el wel op donderdag 1 september. Alle gediplomeerde leden worden dan ver wacht. Op deze avond mag u zich ook opgeven voor het posten bij de Komtoer die gehouden wordt op zondag 25 september. DE cursisten voor de nieuwe EHBO-cursus worden verwacht op donderdag 8 september. Zij worden hiervoor nog persoonlijk uitgeno digd. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Met groeten, bestuur EHBO-vereniging Zaterdag a.s. 27 augustus rijden wij weer de volgende route: Moergestel Oost, w.o. Gezwiene Waai, Heivelden en Oostelvoortjes. U KUNT OP ONS RE KENEN. Tevens wijzen wij er op dat in september de jaarlijkse vlooienmarkt wordt gehou den. Wij nemen uw eventueel aan te bie den spullen graag mee! Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut gelijk, misschien zelfs waarschijnlijk, dat deze oude steen van een andere, niet meer in func tionerende olie-molen is overgenomen. Merk waardig is in elk geval dat J. A. J. Becx, die in zijn artikelen-serie over het geslacht Becx terloops de geschiedenis van ’De Korenmaaier’ behandelt tot 1875, met geen woord rept over de olie-molen (1). Zeker is dat we bij deze olie-molen moeten den ken aan een zogenaamde manège-molen, waarbij de molenstenen door een rondlopend paard of een os in beweging werden gehouden. Het lijkt ons niet onmogelijk dat zeer oude Moergestelna- ren nog meer over deze oude olie-molen weten. Voor gegevens die wat meer duidelijkheid kun nen brengen houden we ons aanbevolen. Heemkundegroep Moergestel. (1). De Kleine Meijerij, jaargang 31 (1980), blz. 6-13. Fietsen is gezond Fietsen met velen is gezellig. Fietsen uit solidariteit is geweldig! Allen die a.s. zondag 28 augustus meedoen, een fijne dag toegewenst! Allen die niet mee kunnen fietsen, kunnen toch meedoen. NI. door de fietsters en fietsers te spon soren. Zij komen bij u aan de deur. Werkgroep M.O.V. S. Traditiegetrouw vieren we in het komende week end het feest van St. Jans Onthoofding. De feest dag is eigenlijk 29 augustus, maar we vieren de maandag van de parochie liever ip het weekend. Deze zondag kan tevens zo’n beetje gezien wor den als start-zondag voor de parochie-aktivi- teiten... Van harte welkom allemaal in de vieringen van het weekend. Op zaterdagavond is er een jonge renviering, op zondag 10 uur de hoogmis en om half 12 een viering met samenzang, ’s Middags gaan we met z’n allen gezellig fietsen! Soms hoor ik iemand wel eens zeggen: ’Nou, jij bent ook nooit thuis! Nou, dat valt best mee, vind ik zelf. Maar voor de duidelijkheid: in de namiddag ben ik bijna altijd ergens in de paro chie. Wie dan aan de deur komt, treft op maan dag de heer J.- van den Berg, op andere dagen zr. Joke Verhoeven. In de voormiddag ben ik heel vaak thuis (behalve op woensdag, dan ben ik op de Reuselhof). ’s Avonds ben ik tussen 18 en 19 uur bijna altijd thuis! In de avonduren ben ik zel den thuis, tenzij voor een vergadering aan huis. Op maandag ben ik overdag vrij en dus vaak weg. Conclusie: U belt het beste ’s morgens tus sen 9 en 10 uur en ’s avonds tussen 18 en 19 uur! Pastor H. van den Broek. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Mil Gassner Kitty Drubbel Cees van Gameren José Broers Diana Beitzel Betty Nagel Mil Gassner De ’Open Dag’ is a.s. zondag 28 augustus van 10.00 tot 18.00 uur. Adres: St. Jansplein 1, Moergestel. De koffie staat klaar! sus leert u de technieken van kleuren mengen, schilderen, stoppen en fixeren op zijde. Je werkt op een eenvoudig spanraampje en zo komen dan o.a. de volgende werkstukken tot stand: broches, kussentjes, sjaals, schilderijtjes enz. Hierbij wordt u dan geholpen en geadviseerd door de textieldocente Mil Gassner. Mensen die van zichzelf vinden dat ze niet crea tief zijn, moeten zich evenwel niet laten afschrik ken, want ook voor hen heeft Mil haar program ma klaar. Voor de 4e keer organiseert Betty Nagel alweer haar ’Open Dag’ en doet dit met evenveel en thousiasme en plezier als 4 jaar geleden. Naast Betty zijn er op deze dag ook de andere do centen aanwezig om tekst en uitleg te geven op uw vragen, maar vooral kunt u een groot aantal werkstukken bewonderen van diverse enthou siaste cursisten. Cursusprogramma 1988-1989: Breien Bloemschikken Kalligrafie Kantklossen Engels Fantasiepoppen Zijdeschilderen A.s. zaterdag Tl augustus om 7 uur zijn we er weer, Het Jongerenkoor. Na een lange vakantie la ten we ons weer horen. Als u komt luisteren in die HMis, kunt u zeker weer iets horen dat de moeite waard is. Reden om er te zijn. We wensen u alle aandacht en dat u er na die H. Mis iets van meeneemt naar huis om over na te denken. Tot a.s. zaterdag om 7 uur. J. Donders De stenen hebben geen regelmatig gegroefd, maar met de beitel geruwd maalvlak en moeten daarom onderdeel zijn geweest van een olie molen. Ze zijn dus vergelijkbaar met de stenen die ruim tien jaar geleden aan de Heuvelstraat werden gevonden. Dat er achter ’De Korenmaai er’ in lang vervlogen dagen een olie-molen in ge bruik is geweest was reeds door overlevering bekend, hoewel we er tot op heden geen schrif telijke bevestiging van hebben. Misschien zal on derzoek in het gemeente-archief wat meer aan het licht kunnen brengen. Uit een combinatie van enkele mondelinge mededelingen zou men de voorzichtige veronderstelling mogen maken dat deze olie-molen rond 1900 nog gebruikt werd. Uit het ingegrifte jaartal 1729 mag men zeker niet concluderen dat de olie-molen achter ’De Koren maaier’ reeds uit die tijd dateert. Het is goed mo- In Moergestel en ook in de andere plaatsen daar omheen werden de afgelopen maanden mensen benaderd voor een schoonmaakcontract van huis- vuilcontainers. U wordt een contract aangeboden van 25,- op naam van een bedrijf in Gilze-Rijen. Dat bedrijf weet echter van niets en u moet er van uit gaan dat na inning van die 25,- u dat geld kwijt bent en uw container niet gereinigd wordt. Wees attent op deze zaak en ga geen contract aan. Mocht u dat reeds gedaan hebben wilt u dan daar van de politie zo die nog niet op de hoogte is, daar van in kennis stellen. Op zaterdag 23 juli wist onze dorpsgenoot de heer Cees van de Wouw, lid van de Oisterwijk- se club ’De Huisvennen’ op de politiehonden keuringen te Heeswijk-Dinther een prachtig resultaat te behalen met zijn Mechelse herder, de teef ’Flora’, namelijk ’Politiehond I’. Voor het behalen van een certificaat met lof zijn 392 punten vereist en maximaal 435 punten te behalen. Cees behaalde 430 punten. Een schit terend resultaat waarmee we hem, en de hond uiteraard, van harte feliciteren! Uit handen van de Commissie 40 jaar Au dacia, te weten Jan Janssen en Cees De nissen, mocht de schrijver van het jubi leumboek, Tom Tacken, afgelopen vrij dag het eerste exemplaar in ontvangst ne men. Volgens Tom was de samenstelling ervan ’n he le klus gebleken. 40 Jaar teruggaan in de histo rie van ’n vereniging valt sowieso niet mee en bij het lezen van het boekwerkje vertelt de schrijver zelf dan ook ’n selektie te hebben moeten maken uit de vele feiten en anekdotes die hij opdiepte. Hij zette vervolgens alles zo smeuïg op papier dat je geneigd bent om het in één teug uit te lezen. Woordvoerder Jan Janssen ontpopte zich tot ’n prima spreker en hij sprak grote bewondering en waardering uit aan het adres van Tom Tac ken en iedereen die hem ook maar behulpzaam waren geweest, inclusief de sponsors die de uit gave mede mogelijk hadden gemaakt. Vervolgens waren er nog ’eerste’ exemplaren voor de voorzitter van de vereniging Piet van Ha zendonk en de drukker en lay-out verantwoorde lijke Martien Oerlemans. Na deze officiële overhandiging kregen alle aan wezige leden ’n exemplaar, waarna de mensen achter de tap de zaak ’n tijdje met lede ogen aan zagen. De aandacht ging naar de historie... Komende dagen vinden er nog diverse aktivi- teiten plaats in en rond de schitterende verzorg de feesttent. U bent altijd welkom om eens een kijkje te ko men nemen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1