n YjnHElGEMEENTEHUlS s g Primeur bij Frans van Velthoven 1 Autobedrijven BERTENS B.V. Cursussen Dekenaat r~r Drumfanfare in zonnig Duinkerken Komedie ’De Kletsmajoor’ in Natuurtheater Vereniging voor bijenteelt ’St. Ambrosius’ I BEKENDMAKING f GEMEENTE MOERGESTEL CZJ 3 De Philips CD-Videospeler CDV 475 NIEUW! AVIA De perfecte combinatie van compact-disc-geluid en topklasse video. Een revolutionaire nieuwe dimensie voor ontspanning thuis. Glas, hup in de glasbak Schoolstraat 7 Moergestel Telefoon 04243 -1245 Kommissie voor Onderwijszaken Kommissie voor Welzijnszaken en Maatschappelijke Zorg BIJ UW AVIA SERVICE-STATION KUNT U NU Tankenvoor Geschenken AVIA heeft de spaarzegel- aktie uitgebreid met gratis luxe artikelen! t o' FA. BIJVELT VAN DE VEN De recente geschiedenis van de ver eniging en het bijenhouden in Oisterwijk fes <z> S? e A <z> .a T™ BBbbBBbb mm "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1988 PAGINA 7 JA 6 WAAR LAAT JE HET? 535-1 55?^ CTiriTr-i Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen zijn ingekomen aanvragen van: - A.J. van de Wouw, Donkhorst 5 te Moergestel, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een varkensfok- en mesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is ver meld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie E, nummer 552, plaatselijk bekend Heizenschedijk; P.C.H.J. van der Aa, Driehuizerweg 6 te Moergestel, om vergunning ingevolge de Hin derwet tot het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal be kend gemeente Moergestel, sectie E, nummer 395, plaatselijk bekend Driehuizerweg 6. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunningen te verlenen onder de gebruikelijke voor waarden, om gevaar, schade of hinder van ernstige aard voor de omgeving te ondervan gen. De ontwerp-beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden tot 17 september 1988 ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage en wel tij dens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens de termijn waarbinnen bezwaren kunnen worden ingebracht, te weten vanaf he den gedurende 1 maand, liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bi bliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, en wel elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Indipn daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen tot 1 week voor bedoelde datum mon delinge bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvragen, tussen het bevoegde gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Gemotiveerde schriftelijke bezwaren kunnen worden ingebracht bij ons Kollege, waarbij dan tevens door de indiener van het bezwaarschrift het schriftelijk verzoek kan worden ge daan om zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tenslotte wordt er de aandacht op gevestigd, dat degenen die bezwaren hebben ingé bracht op de omschreven wijze, en de belanghebbenden die aantonen daartoe redelijker wijze niet in staat te zijn geweest, naar aanleiding van de beschikkingen beroep in kunnen stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur. Moergestel, 17 augustus 1988. Burgemeester en wethouders voornoemd, ddburgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. Al de genoemde bijeenkomsten hebben plaats in het dekenaal Centrum in de Levenskerk te Oisterwijk. Nadere informatie over deze bijeenkomsten en cursussen kunnen ingewonnen worden te Oister wijk, tel. 04242-83667 of te Haaren tel. 04117-2666. Voor allen die op welke wijze dan ook betrokken zijn bij het kerkgebeuren of een actieve rol spe len in de verschillende parochies, maar ook voor hen die daarvoor belangstelling hebben, wordt op 17 september a.s., eveneens in de Levenskerk een open Pastorale dag gehouden. Noteer deze datum reeds nu. Nadere berichten hierover volgen. De geplande vergadering van de raadskommis- sie voor Onderwijszaken d.d. 18 augustus a.s. is uitgesteld tot een nader te bepalen dag en tijdstip. Op donderdag 18 augustus a.s. vindt om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis een ver gadering plaats van de kommissie voor Welzijns zaken en Maatschappelijke Zorg. In het komend seizoen zal door de dekenale ver eniging Oisterwijk weer een aantal cursussen worden georganiseerd. Uit de folder ’Hoop voor morgen’, welke door het dekenaat is verspreid, worden de volgende cursussen genoteerd. Bijbelcursus voor beginners, 8 avonden in okto ber tot december en Bijbelcursus voor gevorder den, 8 avonden in januari en februari 1989. Voor hen die in parochies actief zijn in het dia- konale werk is een cursus Diaconie, 8 avonden in het najaar 1988. Voor hen die als gespreksleid(st)er willen optre den bij de parochiële huwelijksvoorbereidingen wordt een cursus Huwelijksvoorbereiding gege ven in het begin van het volgend jaar. Daarnaast worden ook enige avonden georgani seerd voor hen die als lectrice of lector optreden bij liturgische diensten omstreeks Kerstmis en Pasen. Een drietal vrouwelijke theologen zullen enige bijeenkomsten leiden met als thema ’Vrouw, waar geloof je in?’. Deze zullen plaatsvinden in september-november 1988. Besproken zal o.m. worden: - jaarrekening 1987 en begroting 1989 Streek- muziekschool - garantiesubsidie Regionale Stichting Mu- ziek/Dansevenementen - programma en begroting 1989 Stichting Son?, nevanck Oisterwijk - voorstel inzake subsidies plaatselijke verenigin gen en instellingen 1989 Voor nadere informatie kunt u terecht bij de se- kretaris van deze kommissie, mevr. C. Kolen, tel. 1235. hangend ook de belangstelling voor het imkeren. Gaf het imkeren vroeger neveninkomsten, tegen woordig is het een hobby die door een grote groep mensen beoefend wordt. Tijdens de feestvergadering van 1965 benoemt de vereniging de toenmalige burgemeester B. Funk tot erevoorzitter. Nog altijd onderhoudt deze een nauwe relatie met ’St. Ambrosius’. In 1968 wordt het gouden feest gevierd. 1973 Is een bij zonder jaar voor de vereniging want dan wordt haar edukatieve/rekreatieve bijenhal ’de Biehal’ geopend. Deze Biehal bestaat dus dit jaar 15 jaar. Een verslag hiervan vindt u verder in dit boekje. In 1977 is besloten om samen te gaan werken met de bijenhouders van Haaren, Udenhout, Berkel- Enschot, Vught en de Langstraat om zo tot een groep te komen die de aktiviteiten van de ver schillende verenigingen zoals lezingen, films en reizen coördineert. De vereniging hoopt nog vele jaren met haar werk door te gaan en hoopt op steeds meer begrip voor de bijen en het bijenhouden. Dit begrip wordt de laatste jaren gelukkig steeds duidelijker. MOERGESTEL - TELEFOON: 1500 - 2110 -1345 U kunt nu kiezen kissen I5 vooi een volgeplakie spaar kaart ot een waardevol geschenk in,vergelijking niet de kontante waarde van uw volle spaarkaart krijgt u meer wanneer u voor een geschenk kiest Speciaal assortiment luxe artikelen voor de AVIA-rijder: Van badhanddoek tot verrekijker, van koelnox lol tennisbal, en van videoband tol thermoskan. in totaal zo n 16 verschillende artikelen tRfuAJHi CEX31 OISIUI Reeds voor 1 volle spaar kaart een geschenk! Vooi een spaarkaart krijgt U bijvoorbeeld een handdoek ol een set tennisballen Ook halfvolle k,tarten kunnen gebruikt worden vooi bepaalde geschenken Het sparen gaat snel U zult merken dat een kaart al heel snel vol is en u dus een waardevol artikel kunt verkrijgen Vooi de grotere artikelen kunt u al AVIA-rijdend verder sparen Vraag bij uw volgende tank stop naar de kleurenfolder met de geschenken en plak meteen uw (waardevolle) zegels op! Uw AVIA service-station: Industrieweg 5 5066 XJ MOERGESTEL Voor neer mformallfe over de spaar zegelakiie ol over AVlA-produkten kunt U zich ook richten lol SAKKOBV Postbus 61 4600 A8 Bergen op/oom lel 01640 36945 Na het onvergetelijke optreden in de Kuip, werd zoals vorige week reeds aangekondigd, op zondag 7 augustus om 8 uur ’s morgens vertrokken naar Frankrijk, voor een optreden in Duinkerken. Het zou een lange reis worden; ondanks een al ternatieve route, zaten we toch enkele uren in de file. Het was immers één van die spaarzame war me weekends! Na de nodige zweetdruppeltjes ar riveerden we om 1 uur in Duinkerken. Dus snel met de badspullen naar het strand. Ons dweilor kest ’Dinges’ vergezelde ons op het strand en blies het zand van het strand weg. Duinkerken bleek een gezellige badplaats te zijn met een drukke boulevard, die we samen met de andere deelnemende korpsen afgemarcheerd hebben. Nu waren we na het optreden bij Feye- noord wel wat gewend, maar de belangstelling hier overtrof al onze verwachtingen! Overal rij endik! Naast onze eigen show hebben we ook twee majorettenkorpsen, een uit St. Etienne en de Twilight Girls uit Rijen, begeleid met hun show. Omstreeks 7 uur volgde dan de finale en na een korte rondgang door Duinkerken, waren we pas om 8 uur bij de bus, anderhalf uur later dan was gepland! De organisatie ging immers met de Franse slag! Vermoeid vielen we in de busfauteuils, maar we veerden al snel weer op. Er bleken meer auto’s onze rijrichting gekozen te hebben. Kortom, we zaten in de file, die zoals later bleek wel 100 km lang was. Pas bij Antwerpen kon er de gang weer in. Onze excuses voor de late thuiskomst, dat veel ouders terecht ongerust maakten. Het was echt overmacht. Dinsdag 23 aug. is het weer de eerste repetitie na de vakantie. We hebben een tijdelijk onderko men gevonden in het klubhuis van Roef. - Matroosjes beginnen om 18.00 uur. - Alle musicerende leden moeten om 18.30 uur aanwezig zijn, ook de aspiranten. - Majoretten beginnen om 19.15 uur. - Colorguards beginnen om 20.30 uur. De vereniging voor bijenteelt ’St. Ambrosi us’ Oisterwijk/Moergestel bestaat dit jaar 70 jaar. In het kader van het jubileum is er een tentoonstelling in de Kunstkring op 27 en 28 augustus. Tevens wordt er een boekje uitge geven. De tekst van dit boekje wordt in een artikelenreeks in dit blad geplaatst. Het boek je is voor 1,— te koop bij J. Verhoeven, Pe- perstraat 11, Oisterwijk. Van de vergaderingen, gehouden in de eerste 20 jaar van het bestaan van de vereniging, zijn geen notulen bijgehouden zodat er over het ledental en het wel en wee van de tijd geen gegevens zijn. Wel is bekend dat de eerste voorzitter Frans van Dungen was. Het ledental van de vereniging geeft over de tijd waarvan wel gegevens zijn een zeer wisselend beeld te zien. Zo waren er in 1936 36 leden, in 1946 80 leden en in 1968 16 leden. De laatste 10 jaar bijt het ledental vrij konstant op 33. De bijenhouders uit Haaren hebben in 1948 een eigen afdeling opgericht, na 38 jaar deel te hebben uitgemaakt van Oisterwijk. Dat er tijdens de oorlog zoveel bijenhouders wa ren zien we door heel het land. Enkele oorzaken hiervan zijn: de mensen gingen bijen houden voor de extra rantsoenen suiker en tabak, boven dien was honingopbrengst, zeker in die tijd, mooi meegenomen. Na de oorlog daalt het ledental sterk en de vere niging komt financieel aan de grond te zitten. In 1958 wordt dhr. drs. M. Horbach aangezocht als beschermheer om de vereniging met raad en daad te steunen. Deze funktie wordt nog steeds door hem vervuld tot genoegen van de vereniging. De laatste jaren herleeft de aandacht voor de na tuur en het milieu weer sterk en daarmee samen- -C' <Z> n9 Na een jaar van afwezigheid zijn de Verenigde Oisterwijkse Spelers terug in het Natuurtheater. En hoe! Met een bruisende komedie: ’De Kletsmajoor’ van Plautus. Al zo’n drie maanden zijn een selekt gezelschap van Oisterwijkse toneelspelers - geworven onder de drie plaatselijke verenigingen - in het mooiste natuurtheater van Nederland bezig met de voor bereiding van hun jaarlijkse presentatie. En als het publiek maar een fraktie van het ple zier zal beleven, dat de spelers nu al aan het stuk beleefd hebben, dan wordt de opvoering van ’De Kletsmajoor’ een grandioos succes. Er wordt wat afgelachen tijdens de repetities. Geen wonder ook: ’De Kletsmajoor’ is een oud maar beproefd spel over mannelijke ijdelheid en vrouwelijke slimheid. En wat tweehonderd jaar vóór Christus gold, dat geldt nu nog: iedereen lacht graag om de spiegel, die een goede komedie aan spelers en publiek voorhoudt over hun eigen gedrag van al ledag. Op 21 en 28 augustus en op 11 september a.s. bent u van harte welkom in het Natuurtheater om in die spiegel te kijken. Om half drie begint het spel en u bent - met de pauze mee - tot vijf uur ’onder de dennen’. IJ ili J CO (FHTOD HUCT «Ml

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 7