19 OPEN DAG k nd 'kt Aphrodite Prachtig begin 40-jarig jubileum SV Audacia Toer Mee 1988 KPJ-nieuws Bond van Ouderen SPM-nieuws CDA Achterban Bibliotheeknieuws voor kinderen Blikseminslag te Moergestel in 1837 Kruisvereniging Moergestel T urn vereniging Moergestel Atelier ’De Oude Werkplaats’ Kursusaanbod Sonnevanck 1988/1989 it 1 I I na x Zondag 28 augustus van 10.30 tot 17.30 uur Betty Nagel St. Jansplein 1 - Moergestel 58 ’EL WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1988 Werkgroep MOV ’AGINA I Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. 28 Augustus a.s. starten we weer. Er is door Har ry Smolders en Ad v.d. Meijdenberg een mooie en veilige route uitgezet. Op de startkaarten die u de afgelopen week in de bus hebt gekregen, kunt u nadere bijzonderhe den vinden. Reserveert u dus alvast de laatste zondag van de ze maand. De baten van deze toer zijn dit jaar geheel voor het werk van onze dorpsgenoot Pater Theo Raaij- makers. Hij gaat door met het onderdak en werk bieden aan kansarme kinderen in India. Wij gaan door met u de gelegenheid te bieden hem daarbij te helpen. Ook dit jaar is ’t weer een tocht met verrassingen onderweg. Houdt deze Moergestelse traditie in ere. Toer Mee! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Dag beste KPJ-ers, allemaal de vakantie erop zit ten? Wij hopen dat hij goed bevallen is. Wanneer we onze vakantieverhalen kunnen uit wisselen in ons Clubhuis D’n Tob is nog niet pre cies bekend i.v.m. herinrichting van de binnen huisarchitectuur van ons clubhuis. Maar ik denk dat hij eind augustus of begin september weer opengaat. De KPJ Moergestel heeft zelfs tijdens de zo merstop niet stilgelegen. Denk maar eens aan het massaal bezochte waterskiën (ondanks de kou de), en het meedoen aan de Zeskampkampioen- schappen in Nuland en de trekkerbehendigheids- wedstrijden in Berkel-Enschot. U ziet, onze KPJ afdeling zit niet stil maar leeft daarentegen vol op. Voor diegenen die dit alles ook mee willen maken maar nog geen lid zijn, kunnen zich op geven bij Peter Wolfs, Heuvelstr. 16, tel. 1341. Op maandag 22 augustus a.s. organiseert de Bond van Ouderen voor haar leden een fietstocht naar het museum ’De Vier Quartieren’ te Oir- schot. Het museum is gevestigd achter de grote Kerk, en toont o.a. kleding, mutsen en allerlei voorwer pen van het Brabantse Volksleven 1795-1945. Vertrek per fiets om 13.30 uur vanaf het St. Jansplein. Het bestuur hoopt op een grote deelname. 1000 mensen te gast op het sportcomplex, waar ’s morgens het frühshoppen begon, met daarop gevolgd een fantastische show van Drumfanfare Moergestel. Onze eigen vereniging won het pu- pillentoernooi, waarna onze Poolse gasten 2 keer wonnen van onze junioren en een keer gelijk speelden. a.s. Donderdag 18-8-1988 kunnen de kieners te recht vanaf 20.30 uur met prachtige prijzen. Vrij dag zijn alle leden en oud-leden van harte wel kom tijdens de feestavond. Het internationale toernooi van A-B-C-junioren wordt ’s avonds afgesloten door Veronica’s disco- drive-inn-show. Tijdens het weekeinde worden in alle H. Missen onze dierbare overledenen her dacht. Het weekeinde wordt afgesloten door het seniorentoernooi voor Audacia 4-5-6. Op zaterdag 27 augustus begint het turnen voor de jeugd weer van 9.00-10.00 uur en van 10.00-11.00 uur. Op dinsdag 30 augustus van 16.00-17.00 uur en van 17.00-18.00 uur begint de kleutergymnastiek weer. Alle kinderen blijven tot eind september op de ’oude’ tijd turnen, daarna wordt in overleg met de ouders bekeken of er nog veranderingen kun nen plaatsvinden. De vakantie is weer voorbij, wij gaan er weer fris tegenaan! Woensdag 24 augustus a.s. is er weer een ledenvergadering van de Sociale Partij Moer gestel. Op de agenda staat o.a. de raadsvergadering van 27 augustus a.s. Plaats: achterzaaltje van Café de Kloare. Aan vang 20.30 uur. Onze ledenvergaderingen zijn openbaar. U bent dus allen welkom! De raadsfraktie van het CDA nodigt alle CDA- leden uit voor haar achterbanbijeenkomst. Deze wordt gehouden op woensdag 24 augustus om 20.30 uur in de zaal van de Boerenbond. Op deze bijeenkomst wordt de agenda voor de raadsvergadering van 23 augustus besproken, evenals allerlei andere politieke zaken die voor ons dorp belangrijk zijn. De inbreng en mening van alle CDA-leden is voor de CDA-fraktie erg belangrijk. U komt toch ook? De CDA-fraktie: Theo Mulders, Toon v. Gils, Ad v.d. Meijden berg en Riky Bergman-v.d. Loo. De weergoden waren onze Moergestelse voetbal vereniging bijzonder goed gezind. De start van het nederlagentoernooi tegen Voab leverde de na volgende uitslagen op: le elftal 0-5, 2e elftal 2-2, 3e elftal 4-0. Op vrijdag kwamen eerst de Poolse gasten uit Poznan aan na een reis van ongeveer 20 uren, even later gevolgd door de Duitse vrienden met Dreiss bij Wittlich in Duitsland. Zaterdag, op de vriendendag, waren 24 elftallen actief waarbij de ’Pinksterkes’ de winnaar werden van de ’Moer gestelse Vriendendag wisselbeker’. Het elftal van de familie van Beers werd goede tweede gevolgd door het Audacia-kampioenselftal van 1973 als eervolle derde, ’s Avonds werd dit sportieve toer nooi besloten met een grandioze balavond. Zondag, tijdens het pupillentoernooi, waren zo’n In juli 1837 sloeg in het Moergestelse Broek de bliksem in en doodde een landbouwer aldaar. Dat vindt men in het nieuwe kortgeleden ver schenen nummer van de ’Kleine Meijerij’, het blad van de Heemkundekring. Uiteraard wordt daarin door W. de Bakker her dacht de kortelings overleden Moergestelse heemkundige Janus van Laarhoven, jarenlang mede-organisator van de heemdagen. Andere artikelen bevatten de geschiedenis en de bewoners van een pand aan de Oisterwijkseweg naar Heusden door de eeuwen heen, dit van de hand van Fr. Scheffers en de geschiedenis van het onderwijs te Haaren in vroeger eeuwen door streekarchivaris P. Wuisman. Tenslotte is er een kwartierstaat opgenomen van de Moergestelse drossaart en burgemeester Christiaan van Heynsbergen. Diverse illustraties verluchten het boekje, dat voor niet-leden a 6,50 verkrijgbaar is bij ’de Spar’, Rootven te Moergestel, alsmede bij de streekarchivaris. veel gevallen zit een kursus vrij snel vol, zodat er wachtlijsten ontstaan. Personen die op de wacht lijst staan, hebben voorrang in het nieuwe kur- susjaar. Sommige kursussen kunnen geen door gang vinden omdat er zich te weinig deelnemers melden. De meeste aktiviteiten lopen van september tot juli. Kortlopende kursusswen starten in septem ber en januari. Hoe werkt Sonnevanck Wekelijks, op een vaste tijd, ’s Morgens, ’s mid dags of ’s avonds komt de groep bij elkaar. We werken in kleine groepjes (ongeveer 10 men sen) zodat iedereen aan bod komt. Veel groepen komen bijeen in het gebouw van Sonnevanck, maar er draaien ook kursussen in bijvoorbeeld Udenhout en Hilvarenbeek. Bij voldoende deelname worden sommige kur sussen ook in andere gemeentes georganiseerd. De tijd wordt in overleg met de deelnemers vast gesteld. De dag waarop de kursus plaatsvindt staat aangegeven in het programmaboekje, wat verkrijgbaar is bij Sonnevanck of bij de biblio theek in uw woonplaats (in Diessen bij het V.V.V.). De volgende kursussen kan men volgen bij Sonnevanck Lezen en schrijven; Handschriftverbetering; Praktisch rekenen; Vrouwenleerjaar; Kantooras- sistent; Vrouw en computer; Nederlands; Opfris- kursus; Kennismaken met de komputer; Neder lands voor Turken en Marokkanen; Óntmoe- tingsmiddag voor buitenlandse vrouwen..Neder lands voor buitenlanders (gevorderden); Vor- mingsgroep jongeren met speciaal onderwijs; Op eigen benen staan; Speciaal onderwijsgroep Hil varenbeek; Praktisch Engels; Opzetten eigen ad ministratie. Inwoners uit Oisterwijk, Berkel-Enschot en Moergestel kunnen ook aan de volgende kursus sen deelnemen: Vrouwen themagroep; Klussen voor vrouwen; Studiekring ouderen; Rond de vijftig; Naaivaar- digheid I en II; Informatika (vervolg); Naaldvak- ken en koken voor meisjes met speciaal onder wijs; Typen; Tekstverwerking; Verkooppraktijk; Brugdiploma verzorgende en verplegende beroe pen; Stratenmakersprojekt; Yoga; Uiterlijke ver zorging; Praktisch Duits; Kretief met allerlei ma terialen; Diskussie- en vergadertechniek; Organisatie- en vergadertechniek; Kadervorming kulturele minderheden; Aktiviteiten eigen taal en kuituur Vietnamezen; Arabisch voor Marokka nen; Houtbewerken; Kursus algemene beroe penoriëntatie; Oriëntatiekurusu voor starters; Schakelprogramma informatiekunde; Boekhou den; Horeka/handelskennis horeka; Kantooras- sistent; Basisdiploma beveiligingsbeambte; Prak tisch Frans; Koken door jongeren; Koken door mannen; Tekenen/schilderen; Kleding maken. Meer informatie of aanmelden Bel of schrijf dan naar Sonnevanck, George Perk- laan 3, 5061 VN Oisterwijk, tel. 04242-82491. Wat is Sonnevanck Veel mensen kennen het gebouw van Sonne vanck aan de George Perklaan 3 in Oisterwijk. Hier komen volwassenen om allerlei zaken te le ren. Jaarlijks nemen honderden personen deel aan de aktiviteiten van Sonnevanck. Sonnevanck be schikt over een aantal leslokalen, enkele specia listische lokalen zoals een komputerlokaal, don kere kamer, een handenarbeidzolder en veel hulp- en leermiddelen. Sonnevanck stelt zicht tot taak mensen die din gen te leren die nodig zijn in het dagelijks leven, zodat ze beter kunnen functioneren in de eigen situatie en in de samenleving. Waarom naar Sonnevanck Omdat je op een ongedwongen manier, in klei nere groepen: - nieuwe dingen kunt leren; - een diploma kunt halen; - andere mensen kunt leren kennen. Voor wie Alle mensen die niet leerplichting zijn, geen vol ledig dagonderwijs meer volgen, maximaal MAVO hebben en wonen en in Berkel-Enschot, Diessen, Haaren, Hilvarenbeek, Moergestel, Oisterwjk of Udenhout kunnen aan onze aktivi teiten deelnemen. Wat kost het Sonnevanck is een instelling erkend door de ge meentes en het Ministerie van Onderwijs en We tenschappen. Omdat deze vorm van onderwijs zo belangrijk is, worden de deelnemers-bijdragen zo laag mogelijk gehouden. De kosten staan aange geven in het programmaboekje. Hoe komt een kursus tot stand Als besloten is een kursus op te nemen in het pakket van Sonnevanck, wordt onderzocht of er animo bestaat voor deelname aan een kursus. In Leesprogramma: een kast vol helden Helden heb je in alle soorten en maten. Er zijn legendarische helden uit een grijs verleden en moderne helden die bij jou in de straat zouden kunnen wonen. Of het nu ruwe zeebonken zijn of sterren op het toneel, moed hebben ze allemaal. En wie weet, misschien ben je zelf ook wel een held. Maar hoe wonderlijk, stoer of mal hun daden ook zijn, één ding hebben de helden van het leespro gramma gemeen: ze passen allemaal in de boe kenkast. Wil je meedoen met het leesprogramma? Haal bij de balie een deelnemerspas. Lees dan 5 boeken van de ’helden’-boekenlijst. Deze boeken zijn gemerkt met een groene stip. Voor elk gele zen boek krijg je een ’heidensticker’ in je pas. Je mag per keer 1 ’helden’-boek lenen. Als je 5 boe ken hebt gelezen krijg je een Het leesprogramma start op 17 augustus en loopt door tot begin oktober. Veel plezier. Leden van de Kruisvereniging Moergestel (Wit- Gele Kruis), die de contributie dit jaar nog niet hebben betaald, ontvangen binnenkort een nieu we accept-girokaart waarmee ze de contributie alsnog kunnen betalen. De termijn binnen wel ke betaald moet worden, is 30 dagen. Die leden die vergeten te betalen, of het lidmaat schap niet meer voort willen zetten, zullen na die termijn worden afgevoerd als lid. Dit betekent dat als zij daarna hulp van de Kruis vereniging nodig hebben, zij zich weer als lid moeten aanmelden. De extra kosten die dat mee brengt bedragen dit jaar 55 gulden. Mocht u betwijfelen of u wel of niet heeft be taald, neem dan kontakt op met de penning meester van de Kruisvereniging Moergestel, H.H. Reinders, Kriekenakker 24, tel. 3365. Voor aanmelding als nieuw lid kunt u ook bij hem terecht. 13e Jaargang - Nr. 535 Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1