Audacia 40 jaar Oud papier I R - d Jubileum Kienavond Audacia H Aphrodite p B I ’Blij dat ik dans’... Muziekvereniging Prinses Juliana Hoofdprijs: eiken houten salontafel De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen J eugdvakantie week 1988 Van de parochie 9 Brillen Contactlenzen DONDERDAG 18AUGUSTUS AANVANG 20.30 UUR IN DE FEESTTENT. i.v.m. onze reis komend weekend naar Duitsland, zullen wij nog geen oud papier kunnen ophalen. Wij stellen iedereen in de gelegenheid zaterdag 13 augustus tussen 9.00 uur en 10.45 uur overtollig papier te brengen bij de container, gemeentewerf Industrieweg. De volgende zaterdagen zullen wij weer onze gebruikelijke route rijden. verder prachtige ronde prijzen o.a. draabare T.V. - stofzuiger 1000 Watt. Eg- lig |S De Lind 35a, Oisterwijk. Tel. 04242-84899 JA 12 Zaterdag Zondag Woensdag Vrijdag Zaterdag Zondag Vrijdag Zaterdag 27-8: Zover het programma. U begrijpt dat er al heel wat werk verzet is om dit programma voor elkaar - Nr. 534 Zondag Woensdag. Maandag Dinsdag Woensdag Vrijdag Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1988 Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut te krijgen. Speciaal het laten overkomen van 3 Poolse jeugd-elftallen met begeleiders, enz. alsmede het verblijf gedurende 10 dagen in Moergestel en het attraktieve programma heeft veel inspannin gen gekost. Op het programma voor deze Poolse-jeugd staan o.a. bezoeken aan: Staalbergven te Oisterwijk; Gemeentehuis en Molen te Moergestel; Madurodam te Den Haag; Rotterdamse havens via Spido; De Efteling te Kaatsheuvel; Pijet Plezier te Oisterwijk; Misschien PSV-AC Milaan te Eind hoven; Bosbad Hoeven te Hoeven; Tongelreep te Eindhoven; Veronica Drive in Disco Show te Moer gestel; Delta Werken te Zeeland; Pools oorlogskerkhof nabij Breda. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. 14 augustus Op zondag 14 augustus zijn er veel buitenland se gasten in ons dorp, om het feest van Audacia mee te vieren. Al deze gasten zijn uiteraard wel kom in de kerkdiensten van dat weekend, maar speciaal in de hoogmis van 10.00 uur. Ieder ge zin, dat gasten uit Polen, Duitsland of België her bergt, zou de gasten daarop kunnen attenderen. 15 augustus Op maandag 15 augustus vieren we het feest van Maria ten Hemelopneming. Traditiegetrouw doen we dit door een plechtige H. Mis in het bos bij de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg. De H. Mis wordt gevierd om half acht ’s avonds. Het is altijd mooi weer op 15 augustus, maar mócht het niet mooi genoeg zijn, dan luiden om zeven uur de klokken van de kerk om u er op te wijzen, dat het in de kerk doorgaat. Wie bloemen wil geven voor de versiering kan deze brengen bij de kapel of bij mevrouw Hoosemans, Hofakker 18. (Liever niet het laatste half uur, want dan kan zelfs mevrouw Hoosemans de versiering niet meer klaar krijgen...) Ieder dus van harte wel kom bij de Kapel ter afsluiting van het Mariajaar. 16 augustus Heel veel mensen zijn terug van weggeweest, de scholen zijn weer aan de gang, het leven heeft zijn normale loop weer genomen... Van harte hoop ik, dat iedereen een echt fijne vakantie heeft ge had en er weer tegen kan! Ook het parochieleven heeft zijn normale loop weer gekregen. Als ik in mijn agenda kijk, dan zie ik, dat bijna elke avond weer bezet is. Werk groepen komen weer bijeen, er zijn weer verga deringen enz. Ik hoop van harte, dat alle mede werkers van de parochie trouw hun hulp weer blijven verlenen en dat nieuwe medewerkers de gelederen komen versterken. Ik hoop van harte op goede samenwerking van allen en op waarde ring en medewerking van alle parochianen, als het om parochieel beleid gaat. Binnen de moge lijkheid van een grote parochie met één pastor moeten wel eens beperkingen worden aange bracht in het aanbod van b.v. liturgische diensten en moeten verschillende taken die vroeger een pastor uitvoerde, worden overgenomen door pastorale medewerkers. Natuurlijk kost dat even wennen. Maar wie wat verder doordenkt, zal in zien dat het parochieel beleid, zoals dat in onze parochie is geformuleerd, verantwoord en nood zakelijk is. Ik heb een paar vraagjes: Al enkele ja- ren is het geen gebruik om ’s zaterdags vanaf twaalf uur nog andere dan de gewone weekend diensten te verzorgen (tenzij een begrafenis en Als u dit leest is de jeugdvakantieweek al volop van start gegaan. Reden om het volledige pro gramma af te durkken is er dus niet want dat is bij de deelnemers allang bekend, maar... wij willen toch de mensen van Moergestel nog op een paar onderdelen van ons programma wijzen en wel: - op vrijdagmiddag 12 augustus houden wij op het St. Jansplein onze traditionele kindermarkt met de meest fantastische koopjes die u zich voor kunt stellen. Tussen 13.30 uur en 16.00 uur zal onze markt bruisen van aktiviteit, stel onze koop lieden niet teleur en breng even een bezoek aan die fantastische markt! Ter afsluiting van onze kindervakantieweek hou den wij ’s avonds om 19.00 uur op datzelfde St. Jansplein een gigantisch kindercircus. De hele week zijn alle groepen in de weer geweest om hun ’act’ op te bouwen en zij zullen laten zien dat ook Moergestelse kinderen een circus in de piste kun nen brengen. Wij nodigen hierbij heel Moer gestel uit om dat schouwspel te komen bekijken. Tot ziens dus op vrijdagavond op het St. Jansplein! Organisatie Jeugdvakantieweek Onder dit motto gaan wij het komende danssei- zoen weer van start. Hoewel het nog een paar we ken duurt voordat wij beginnen met onze cursus sen, willen wij u nu al onder de aandacht bren gen wat wij zoal van plan zijn. Brons ballroom (beginners): Deze cursus is bestemd voor de jongelui, die voor 1 oktober van dit jaar 14 jaar zijn geworden. De cursus bestaat uit 18 lessen plus danstest; zij leren Foxtrot, Engelse wals, tango, ook de basis van de Cha Cha Cha en enkele andere dansen. Brons Latijn: Dit is een cursus voor degenen, die het afgelopen seizoen test hebben gedaan voor Brons Ballroom. Ook degenen die deze cursus nog niet hebben gedaan en toch Zuid- Amerikaanse dansen willen leren. De leeftijd speelt hierbij geen rol; iedereen kan deelnemen, u leert dan Jife, Cha Cha Cha en Rumba. Twens en Paren: deze cursussen is een bijscho ling voor degenen, die blij zijn dat ze dansen, maar door omstandigheden dit niet hebben bij gehouden het ’verleerd’ zijn. Hun dansen wordt weer op peil gebracht voor de foxtrot, Engelse Wals en Tango. Tevens leren zij dan ook de Veleta, St. Bernards Wals en nog en kele oude dansen meer. Hiervoor zijn 18 lessen gepland, maar dat kon op verzoek aan het einde van de cursus worden uitgebreid. Bovengenoemde cursussen worden gegeven door Dansschool Kuiper uit Tilburg en zullen plaats vinden in ’Den Boogaard’, Moergestel. Meer over deze cursussen kunt u in de loop van de komende weken lezen in dit blad, zoals: aan melding, informatie etc. Bent u ook blij dat u danst.of wilt u dat wor den... houdt dan de nadere gegevens bij onder ons motto ’Blij dat ik dans! De Voetbalvereniging SV Audacia, opgericht in 1948, bestaat dit jaar, nu in augustus, 40 jaar. Voor waar een gedenkwaardige leeftijd en zeker de moeite waard om gevierd te worden. Het in het leven geroepen Comité 40 jaar SV Audacia heeft daarom geruime tijd geleden het initiatief genomen om van dit feest iets moois te maken. Vandaar dat wij de vrijheid nemen om onderstaand een overzicht te geven van de belangrijkste festiviteiten: doopviering. Ik vind het niet prettig, om nee te verkopen, daarom hoop ik, dat extra diensten tij dens het weekend niet gevraagd worden. Heeft men iets te vieren, dan kan daar altijd tijdens de gewone weekenddiensten aandacht aan worden besteed. Een ander vraagje: komt iemand onverhoopt in het ziekenhuis terecht, dan kan hij/zij bezoek verwachten van de pastor of medewerkers(st)er van de werkgroep ziekenpastoraat, als bij de op name op de vraag: ’Stelt u het op prijs, dat de pa rochie in kennis wordt gesteld van uw opname?’ met ’ja’ wordt geantwoord. Nu wordt helaas die vraag vaak niet gesteld, heb ik gemerkt. Bijna nooit als iemand met een ziekenwagen wordt weggebracht. Wij weten het dan echt niet, dat iemand in het ziekenhuis ligt. Er is echter een boekje, dat aan iedere patiënt wordt gegeven, en achter in dat boekje is een kaartje, dat ingevuld en afgegeven bij de receptie de zaak nog kan cor- rigeren. Ik wil daar even op attenderen.Óok kan altijd iemand van de familie het bij de ’opname-receptie’ even zeggen. Maar sorry, als iemand geen bezoek kreeg, als wij het niet wisten... Nog een vraagje: heeft iemand plannen om dit jaar te gaan trouwen, dan is het voor de werk groep huwelijksvoorbereiding reuze gemakkelijk om dit nu reeds te weten in verband met de plan ning van de voorbereidingsavonden... ook al weet je nog niet precies wanneer, dan toch graag even een bericht op de pastorie. Bij voorbaat dank! En na deze vraagjes ook nog een mededeling: in vervolg op pagina 2 ^Tiivenchy Missoni Naf- Ray-Ban Roden- Jpina Atno Benetton B^^^^üïeFCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy.Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartiej^^^ Christian Dior Dunhill Ferrari t^^Lny Giï;i Jaguar J^^^Lacoste N^slaf Je# atou J.rsche Ravffn I.^^nstock 1 JL 10-8: Begin van het nederlaagtoumooi voor Audacia 1, 2 en 3 tegen VOAB uit Goirle. 12- 8: Ontvangst: van gasten uit Dreis-W. Duitsland. Ontvangst van gasten (jeugd) van KS. Warta uit Poznan-Polen. Vanaf 18.00 uur spelen alle elftallen van Audacia (senioren) tegen diverse tegen standers uit de regio. 13- 8: Ontvangst van gasten uit Merksplas-België. Vanaf 10.00 uur senioren-tournooi tussen allerhande Vrienden-Elftallen uit Moergestel of direkte omgeving. Om 19.00 uur: Audacia C-l - KS Warta C-l 14- 8: Vanaf 10.00 uur pupillen-tournooi. Om 17.00 uur Audacia Al - KS Warta Al Om 17.30 uur Audacia BI - KS Warta BI 15- 8: Nederlaagtoumooi SV Audacia 1, 2 en 3 tegen RKTVV 1, 2 en 3 uit Tilburg. 16- 8: Om 19.00 uur Audacia Al - PSV Al Audacia Cl - PSV C2 KS Warta BI - PSV BI 17- 8: Nederlaagtoürnooi SV Audacia 1, 2 en 3 tegen Sarto 1, 2 en 3 uit Tilburg. Donderdag 18-8: Bestaat de mogelijkheid voor onze vaste kieners en andere Audacia-leden, om een speciale kien-avond mee te maken. 19- 8: Om 18.00 uur Audacia A2 - KS Warta BI Audacia B2 - KS Warta Cl 20- 8: Ontvangst van gasten uit Grevenboich-W. Duitsland en uit Hasselt en Vosselaar- België. Vanaf 10.00 uur groot internationaal jeugdtournooi voor A, B en C junioren. Om 18.00 uur nederlaagtoumooi SC Audacia 1, 2 en 3 tegen Valkenswaard 1, 2 en 3. 21- 8: 19.00 uur nederlaagtoumooi SV Audacia 1, 2 en 3 tegen Desk 1, 2 en 3 uit Kaats heuvel. 26-8: 4x4 Spel voor de Audacia-pupillen met medewerking van oud-Ajax en oud- Nederlands-elftal-speler Gerry Mühren. Ontvangst van onze gasten uit Reitzenhaim-W. Duitsland. Vanaf 10.00 uur tournooi voor de lagere A, B en C junioren van SV Audacia. Ontvangst van gasten uit Grevenbroich-W. Duitsland. Vanaf 13.30 uur spelen alle senioren-elftallen van SV Audacia. Om 16.00 uur speelt SV Audacia 6 tegen het Veronica Voetbal Team. Om 18.00 uur Officiële receptie. Om 19.30 uur Optreden van Harmonie Prinses Juliana. 28-8: Vanaf 10.30 uur senioren-tournooi voor SV Audacia 7, 8 en 9. 7-9: Om 19.00 uur nederlaagtoumooi SV Audacia 1,2 en 3 tegen Taxandria, 1, 2 en 3 uit Oisterwijk.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1