L.R. F.E.V.I.O.R. Gratis een origineel geschenk. Hengelconcours De Rietvoorn om de Bondsbeker Gerichte opleiding voor doorstromers De nieuwste geboortekollektie van INTERCARD is uit. Wij tonen u deze graag en helpen u ook met de tekst. P.V. ’Over Berg en Dal’ ’Rijbewijsjes’ vliegen deur uit bij Autotron Vereniging voor bijenteelt ’St.Ambrosius’ Oisterwijk I Kinderen zijn gek op educatieve verkeerstuin ’de Biehal’ INA 4 5 De Concourscommissie. i Hoera hier ben ik! Ie pr. 5e pr. Ie pr. Ie pr. Ie pr. 2e pr. 2e pr. 3e pr. 3e pr. 4e pr. 7e pr. P.S. Het ontsierende hekwerk hebben we helaas moeten plaatsen om jaarlijks terugkerende ver nielingen aan hal en kasten te voorkomen. sa- len en; trie 228 do. op Hooge Mierde: Achttal FEVIOR 1 kl. M Achttal FEVIOR 2 kl. L Petra v. Gorkum, Chico, LI Debby Donkers, Dynamite, B2 Angelique Wolfs, Zienaadaa, LI... Ardy Rijnen, Adelaide, L-spr Sjaak Donkers, Charly, B-spr. De vereniging voor bijenteelt ’St. Ambrosi us’ Oisterwijk/Moergestel bestaat dit jaar 70 jaar. In het kader van de jubileum is er een open dag in ’de Biehal’ op 23 juli en een ten toonstelling in de Kunstkring op 27 en 28 augustus. Tevens wordt er een boekje uit gegeven. De tekst van dit boekje wordt in een artikelenreeks in dit blad geplaatst. Het boekje is voor 1,— te koop bij J. Verhoe ven, Peperstraat 11, Oisterwijk. Als de bijenhoudersvereniging, na het overlijden van haar secretaris Koos van Dijk in het bezit komt van enkele bijenvolken besluit ze op initia tief van haar toenmalige voorzitter Kees Rijnenn, tot het oprichten van een rekreatieve/edukatieve bijenhal naar voorbeeld van de bijenhal van Horst (L.). De bouw werd mede door financië le en materiële steun van de gemeente, de Rabo bank, de Boerenbond, het bedrijfsleven, de Ne derlandse vereniging tot Behoud van Natuurmo numenten en het Brabantsch Landschap moge lijk gemaakt. Bij de opening kreeg de bijenhal haar officiële naam ’de Biehal’ en Lies Potters werd haar beschermvrouwe. ’de Biehal’ heeft tot doel de Oisterwijkse bevol king en haar gasten kennis te laten maken met de bijenhouderij en zo meer begrip te kweken voor het imkeren. Daarom vinden er regelmatig ex cursies plaats naar ’de Biehal’ en worden ho- ningslingerdemonstraties gegeven. Het zijn voor namelijk scholen en touristische groepen die ’de Biehal’ bezoeken. De honingslingerdemonstra- ties, die plaats vinden eind juli na de zomer- dracht, worden erg goed bezocht. Tevens bestaat de mogelijkheid de vers geslingerde honing te kopen. De bijen van ’de Biehal’ en de excursies worden al van het begin af verzorgd door enkele leden van de vereniging. De Biehal blijkt een goede excursiehal te zijn, ge zien het feit dat ze verschillende malen model heeft gestaan voor andere hallen o.a. voor de Flo- riade in Amsterdam in 1982. Ze is dan ook zoda nig gebouwd dat iedereen rustig achter glas kan kijken naar de verrichtingen van de imker. Te vens staat er in ’de Biehal’ een observatiekast op gesteld die iedereen de gelegenheid biedt de bij en in hun gewone doen te volgen. Ook haar bruikbaarheid als lesstand heeft ze bewezen. ’de Biehal’ wordt gesteund door een vrienden kring van ca. 15 personen die in ruil voor hun steun jaarlijks een potje honing krijgen. Voor diegenen die de hal willen bezoeken, ze ligt achter de Volkshogeschool aan de Nemelaerweg. De vereniging spreekt de hoop uit dat ’de Biehal’ nog vele jaren ten dienste mag staan van de Oisterwijkse bevolking en haar gasten. Groepen die een bezoek willen brengen aan ’de Biehal’ kunnen een telefonische afspraak maken met dhr. J. Mulders, tel. 04243-1402. Alvorens het wedstrijdverslag te beginnen, volgt hier eerst een dankbetuiging. Langs de ze weg willen wij Pieter Jan Fonken bedanken voor de sportieve wijze waarop hij een gevon den hengel bij het bestuur terugbezorgde. Wat gebeurde er: Op 12 juni j.l. werd een Groot Visser bij zijn po gingen Grote Vissen te vangen, zwaar gedupeerd doordat een Grote Vis zijn hengeltop meenam. Diep onder de indruk van het gebeurde ging deze man huiswaarts met achterlating van, u begrijpt het reeds, de rest van zijn hengel. 's Avonds werd, tijdens een bestuursvergadering, deze hengel terugbezorgd en moest de eigenaar gevonden worden. Jacques Stroucken stelde voor een berichtje in Moergestel Nieuws te plaatsen en dan maar af te wachten. Zover kwam het echter Per augustus a.s. start in Eindhoven aan de Lim- burglaan een programma Oriëntatie/Schakelen voor leerlingen die een L.B.O./M.A.V.O. oplei ding hebben afgerond en net niet toelaatbaar zijn voor het middelbaar beroepsonderwijs. Ook leerlingen weten over het algemeen precies wat ze willen: het volgen van een technische of economische opleiding op M.B.O.-niveau. Vaak komen ze 1 of 2 vakken op een bepaald niveau te kort. In 1 jaar worden deze leerlingen ’op niveau’ gebracht middels extra uren Schakelen. Daarnaast krijgen zij, vooruitlopend op hun ’ge kozen’ beroepsopleiding, beroepsopleidende vakken c.q. praktijkervaring middels stages. Zo start er alvast een doorstromingsprogramma ’Grafische Techniek’. Leerlingen volgen gedeel telijk lessen Grafische Techniek op de Grafische School Eindhoven en gaan daarnaast hun niveau verhogen om het volgend jaar door te stromen naar het M.B.O.-Grafische Techniek. Zo kun nen er ook leerlingen doorstromingsprogramma’s volgen in de economische richting en voor andere ’technische’ opleidingen op M.B.O.-niveau. Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen bij: K.M.B.O. ’de Kempen’, Dorpstraat 31, 5504 HA Veldhoven, tel. 040-53843. 4e. pr. 10e pr. 2e pr. 3e Opr. 4e pr. 7e pr. 7e pr. Dennis v. Mensvoort, Mariska, B-spr.9e pr. Best: Acchttal FEVIOR 1 kl. m Achttal FEVIOR 2 kl. L Louise v. Velthoven, Alexander, LI Thea v. zMensvoort, Chiherta, B2 Betty v.d. Zanden, Carola, B2 Jan Burgers, Gris, 12 Melma Bierens, Clovis, LI Wilma Kroot, Valentijn, Ml Angelique Wolfs, Zienaadaa, LI Dries Roefs, Patróne, Z1 Sjaak Donkers, Charly, B-spr Prijswinnaars proficiat. 4e prijs 10e prijs 2e prijs 3e prijs Angelique Wolks, Zienaadaa (LI)4e prijs Ardi Rijnen, Adelaide (L-spr.)7e prijs Jac. Donkers, Charly (B-spr.)7e prijs Dennis v. Mensvoort, Mariska (B-spr.) 9e prijs A.s. zondag zullen we het concours te Best aandoen. Prijswinnaars van harte proficiat. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 JULI 1988 se uiteenzetting over de basisverkeersregels. Daarna worden ze op de verkeerstuin losgelaten. Een laatste raadgeving voor de spiermotor mag worden gestart: niet scheuren, snijden of botsen; bloembakken en bossages links laten liggen; ver keersborden en -lichten goed in de gaten houden. En weg zijn ze in de kleine Kever-cabrioletjes. In de praktijk komt het er op neer dat alles aspirant-chauffeurs het in het ontvangst nemen van ’het rijbewijs’ zo lang mogelijk uitstellen. Geen van allen zijn ze uit de Verkeerstuin weg te branden. Ook al bestaat er nog zoveel animo voor dit unie ke verkeerscircuit, de rij wachtenden is nooit erg lang. Dat komt omdat er in het Autotron-park van alles te doen is voor ondernemende kinderen. Ze kunnen ronddollen in het glij- en klimdorp, varen op bikeboats op de recreatieplas en een avontuurlijke rit maken in de parkexpress die per rit een half uur lang kris-kras met hen door het park rijdt. Ook kunnen ze rond toeren in nage maakte old-timers en grappige miniatuur- vrachtwagens. Voor de jongste bezoekers rijdt de miniatuur- boemel voor. De kleintjes kunnen ook pret ma ken in de antieke, Engelse handcarrousel en in het miniatuur-speeldorp waar de boot hen naar toe brengt. Achter in het 55 ha grote park is een kinderboerderij. Resumerend: kinderen komen in het Autotron tijd tekort. Ouders hebben daar geen kind aan hen. Uitslag jonge duiven Strombeek, 3-6-1988, af stand 93 km., los om 7.30 uur, eerste duif 8.32.26, laatste duif 9.14.50 uur. I, 3, 4, 26, 28, 50, 51, 64, 67, 69, 77, 81, 85, 88, 100, 106, 107. L. Ligtvoet; 2, 18, 22, 43, 65, 74, 76, 83, 105. L. v.d. Ven; 5, 8, 13, 52, 54, 57, 59. W. d. Laat; 6, 82, 114. A. Burgers; 7, 34, 35, 103. J. Oerlemans; 9,10, 12, 17, 24, 25, 27, 44, 55, 56, 58, 60, 61, 62, 63, 70, 71. H. Schepens; II, 23, 41, 46, 37, 78, 87, 92, 96, 101, 108. L. Heeffer; 14, 19, 37, 38, 39. J. Smolders; 15, 17, 20, 30, 32, 89, 90, 91, 98, 104. J. v. Drunen; 21, 45, 53, 66, 73, 79, 111, 115. P. v. Herck; 29, 42, 68. L. v.d. Branden R; 31, 48. L. v.d. Branden K; 33, 93. Joh. v. Haaren; 36, 49. J. d. Wit; 40. P. Kerkhof; 72, 80, 86, 94,95,97,99, 109, 110, 112. H. Schepens; 75, 113. L. v. Boxtel; 102, 116. J. v.d. Wouw. Uitslag Pont St. Maxence, afstand 310 km, los 6.20 uur, eerste duif 10.04.1 uur, laatste duif 10.46.02 uur. 1, 5, 6, 7, 9, 11. H. Schepens; 2, 8, 10. L. v.d. Branden K; 3. L. v.d. Ven; 4. L. v.d. Branden R Zaterdagmorgen inmanden St. Quentin, jonge duiven van 9.00 tot 10.00 uur. ROSMALEN - Jonge gasten hebben niet het ge duld waarover volwassenen dienen te beschik ken, als ze rijexamen willen doen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) kent lan ge wachttijden. Het Autotron werkt heel wat sneller. In dit recreatieve autopark in Rosmalen zijn de examenkandidaatjes in een wip aan de beurt. Deze week zijn twee leden van de Algemene Ver keersdienst van de Rijkspolitie Driebergen daar de proef op de som gaan nemen. Wild enthousi ast waren beide ’oom agenten’ over de mogelijk heden van de Verkeerstuin die ze bij jong Neder land warm aanbevelen. Op het uitgestrekte cir cuit reikten ze zelf aan drie willekeurige jongetjes ’een rijbewijsje’ uit. Verkeerstuin Duizenden kinderen hebben inmiddels met goed gevolg een rijproef in de vermaarde Verkeerstuin afgelegd. Dagelijks vliegen stapels ’rijbewijzen’ de deur uit. Met veertig tegelijk krijgen de jon ge kandidaten in het instructielokaal een speel- De afgelopen weken deed onze vereniging een tweetal concoursen aan, in Hooge Mierde en in Best. De voornaamste uitslagen luiden als volgt: PAGINA 5 niet. De volgende dag reeds was de eigenaar be kend en kon hem het kleinood worden terugbe zorgd. Lachen om iemands vergissingen vind ik niet juist, zodat ik liever geën naam noem. Pas in het vervolg echter wel een beetje beter op, Jacques. Nu dan de wedstrijd: Als een vorst zat hij daar, de nieuwe aanwinst Toon de Bakker, stoer rondkijkend met een blik die voor de andere hengelaars niet veel goeds voorspelde. Hij zou het wel eens maken, hij zou ze wel eens laten zien wat vissen was. Zijn hele familie moest hiervan getuige zijn en wös onverwijld naar de Zandput gesneld. He laas echter, het viel anders uit. Na afloop be hoorde ook hij tot de 24 hengelaars die na de strijd om de Bondsbeker met lege handen huis waarts moesten. Hierdoor onzeker geworden en met alleen de gedachte in zijn hoofd, zo snel mogelijk weg te komen, vergat hij alle hoffelijk heid en liet zijn vrouw op de fiets huiswaarts keren, terwijl hij zelf met de auto de terugweg aanvaardde. Ofschoon zijn zwager, J. Rokven, het aanmerke lijk beter deed, moest ook hij een gevoelige neer laag incasseren. Hij trof uitgerekend de jongste deelnemer, Jos Kosters, als buurman en deze wist hem met 42 stuks en 545 cm de eerste plaats te ontfutselen. Jan moest genoegen nemen met een eervolle tweede plaats via een vangst van 22 stuks en 433 cm. Gert-Jan de Ruyter, enkele dagen daarvoor de gelukkige vader geworden van een dochter, was zijn zenuwen reeds weer de baas en wist met 9 stuks en 347 cm beslag te leggen op de derde plaats. Overigens, namens De Rietvoorn nog van harte proficiat, Gert-Jan. Bart Klijsen meent het dit jaar. Tweemaal ach ter elkaar een vierde plaats is iets, waarvan vele hengelaars slechts kunnen dromen. Het geheime voer, waaraan vele uren besteed worden, en de wijze lessen van zijn leermeester, missen hun uit werking niet. Ere wie ere toekomt. Gijs Hooftman, die tijdens het Koningvissen niet in staat was een visje te verschalken presteert het nu, na de praktijkles sen van zijn zoon, om met 11 stuks en 178 cm de vijfde plaats voor zich op te eisen. Je ziet Gijs, eens keert het tij. Ook voor jou is thans de tijd aangebroken dat men rekening met je gaat hou den. Je verrichtingen zullen met argusogen be keken worden, terwijl, indien men hiervoor de kans krijgt, je voer zal worden geanalyseerd. Je hoort nu bij de elitegroep, die hun faam waar moeten maken. Doe je best, maar verval niet in hoogmoed. In totaal werden gevangen 135 stuks met een lengte van 2501 cm. De grootste vis werd verschalkt door Gert-Jan de Ruyter, de brasem van 51 cm. Onze volgende wedstrijd, de Klaore Beker, vindt plaats op 10 juli a.s. op het Wilhelmina-kanaal. Mogen we weer op een grote opkomst rekenen. Zondg 26 juni jl. ging onze vereniging naar Hoo ge Mierde, waar het aldaar georganiseerde concours-hippique werd bezocht. De belang rijkste resultaten van de Moergestelse deelnemers luiden als volgt: Achttal FEVIOR 1 kl. M Achttal FEVIOR 2 kl. L Petra v. Gorkum, Chico (LI) Debbie Donkers, Dynamite (B2) Ardi Rijnen, Adelaide (L-spr.) Oisterwijkseweg 43 - Moergestel Telefoon 04243 - 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 5