korting SLAGERIJ KETELAARS R.V. Wij geven op onze gehele kollektie japonnen blazers ill 7.25 2.25 2.55 JE 2.75 te IJhlXSlUJIl 1 Jongerenkoor Moergestel MODEHUIS LX1 Gilde St. Joris Week 30 juli-5 aug. Week 6-12 aug. 1 John Vervoort succesvol in België Koningschieten St.Sebastiaan Barbara Ophalen oud papier vesten blouses rokken sweathers hr. pullovers kinderblouses pantalons kinderpantalons hr. overhemden LEVERKAAS i nn 100 gramI .UU RUNDERROOKVLEES 100 gram WORSTEBROOD (met eigen gehakt) 6 stuks evenementen RUNDERRIBSTUK 7 -7c VARKENSFILET VARKENSLEVER Herv./Geref. Kerk Oisterwijk c.a. SINA 2 PAGINA 3 3 s ✓ra- ies Te Te its iet •-'5" >p- rk 3St KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 10% tot 70% Zondag 24 juli 10 uur: mgd. Janus van Laarhoven, jgt. Johan nes Ketelaars, jgt. Johannes C. Mutsaers. 11.30 uur: Wilhelmus Rijnen en Wilhelmina Kuyper, Adrianus en Anna Rijen- Kastelijns, Re gina van Gorkum-van de Aa. Maandag 2 S juli jgt. Wilhelmus Op ’t Hoog en Anna van Dijk, Adrianus van Gisbergen e.v. Catharina Dinsla- ge, Johannes Bruurs e.v. Hendrika de Brouwer. Dinsdag 26 juli Jack van Herck, mgd. Lucia Helmer-de Kort, mgd. Johannes Rooyakkers e.v. Maria de Laat. Donderdag 28 juli mgd. Johanna van Krieken-Smetsers, mgd. Hen- ricus Meeuwis e.v. Henrica Bal, mgd. Anna van Eyl-van de Loo, Johanna Hoffmans-Brandts. Vrijdag 29 juli 10.30 uur: Zilveren bruiloft Jo van Os-van Ierland. 18e zondag door ’t jaar Zaterdag 30 juli 7 uur: mgd. Frans Roosen e.v. Gerdina van Re- munt, mgd. Annie de Rouw-Stobbe, Antonius Rijnen-v. Casteren, Adrianus Ketelaars e.v. Jo hanna Wolfs. Zondag 31 juli 10 uur: Johannes Timmermans e.v. Henrica van Rijzingen, Johannes Denissen e.v. Maria Da- men, Bertha van den Bosch-Dekkers, Maria Smetsers-Jansen. 10.30 uur: Cornelia van Overdijk-Kemps en zoon Piet, Johannes Vriens e.v. Martina van Ger- wen, Catharina van de Wouw-van Elderen, jgt. Petrus Denissen e.v. Adriana van Hest. Maandag 1 augustus Hein Verhagen e.v. Cornelia v.d. Wiel, Woutri- na Horrevorts, Frans Ketelaars. Dinsdag 2 augustus mgd. Elisabeth van de Wiel-Timmermans, Paul Roozen e.v. Annie Verhoeven, Maria de Laat- v.d. Loo. Donderdag 4 augustus Cees Op ’t Hoog e.v. Tiny Oerlemans, Henricus Meeuwis e.v. Henrica Bal, Helena van de Kerk- hof-Akkermans. Vrijdag 5 augustus le vrijdag: Franciscus Vriens, overleden ouders van Haren-de Bakker en zoon Jos, bijzondere in tentie. 19e zondag door ’t jaar Zaterdag 6 augustus 7 uur: Johanna Hoffmans-Brandts, Franciscus Vriens en Goverdina Horrevorts, Simon van Beurden, Maria Vermeer-Rijnen, Giel van Esch e.v. Henriëtte Scheepens, Johannes van Esch e.v. Catharina Wolfs en overleden familie van Esch-Heynen, Cornelia Hermans-Pijpers, over leden fainilie Dirkx-Mulders. Zondag 7 augustus 10 uur: Cornells van den Bosch en Adriana van de Meijdenberg, Willem van Kessel en Wilhel mina Schoenmakers, Cornells Roosen e.v. Hele na Persoons. 10.30 uur: Frans Burgers e.v. Theodora Heyms, Johannes en Adriana Beerens-Willems, Anna Vugts-van de Ven. Maandag 8 augustus Henrica Prinsen-de Veer, Anna Vugts-van de Ven. In de ’Ster van Haspengouw’, ’n wielerwedstrijd voor junioren te België, bezette John Vervoort in het eindklassement een rpima 12e plaats. De wedstrijd werd verreden over drie dagen en bevatte o.a. een tijdrit over 5 Vi km. -Q Raadpleeg altijd eerst deze ka- C lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Kloosterlaan 13. I.vm. de vakantie wordt er a.s. zaterdag 16-7 voorlopig voor de laatste keer oud papier opge haald. Dit is route Oost. Wij beginnen weer op zaterdag 20 augustus met route West. Wij danken alle inwoners van Moergestel voor de medewerking die wij mochten ondervinden, en wensen u een prettige vakantie toe met heel goed weer- Bestuur en leden Harmonie Prinses Juliana 7 VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' Jan van Rooy, nieuwe Koning bij het Gilde St. Sebastiaan Barbara. Wat ijdele hoop leek ge beurde, het was stralend weer op maandag 4 ju li, de dag dat het koningschieten zou plaats vinden. Om 10.00 uur werd, na het uithalen van de Ko ning en de Keizer, in de Parochiekerk een door het kerkkoor gezongen plechtige mis opgedragen door Gildeheer Koos van Elderen. In de prachtig versierde kerk waren aanwezig burgemeester J.B.S. Ter Veer, Hoofdman, Ko ning en ouderman van het bevriende Belgische gilde St. Sebastiaan uit Zandhoven en de beide Moergestelse gilden St. Joris en St. Catharina. In deze Gildemis werden ook de 4 vaandels van het Gilde St. Joris plechtig ingewijd. Na de vaan- delgroet aan de geestelijke en wereldlijke over heid voor het altaar, werden door Koning John Willems bloemen gebracht naar de 2 zieke gilde- broeders. Om 11.30 uur werd in optocht, langs het bejaar denhuis Reuselhof vertrokken naar het Ko- ningsterrein bij het Gildehuis ’t Stokske. Zij wer den hier opgewaccht door 4 bestuursleden van de Kring van Schuttersgilden ’Het kwartier van Oirschot’. Na drie maal rond de boom te zijn getrokken werd door de drie Hoordlieden de Koningsvogel op de boom geplaatst en het Koningszilver van de uittredende Koning aan de boom gehangen ten teken dat zijn Koningschap ten einde was. Door burgemeester Ter Veer en de Gildeheer werd vervolgens 3x op de vogel geschotenn, waarna de schutters van St. Sebastiaan aan het karwei, dat 1V2 uur zou duren, konden beginnen. De vogel bleek zo vast te staan dat er 20 pijlen sneuvelden en de vogel moest worden los gezet. Met nog maar 4 gave pijlen werd de eindronde ingezet waarin bleek dat de oud-koning Jan van Rooy het meeste geluk had (koning 1978-1979). Na de Koningseed te hebben afgelegd, werd hem door de Hoofdman het Koningszilver omgehan gen, waarna hij in de richting van de wachtende gildebroeders gaande (voorbehouden aan de Ko ning, ter onderwerping) het Gildevaandel betrad om vervolgens de felicitaties in ontvangst te ne men en de erewijn te schenken. Ter afsluiting werd er in optocht vertrokken naar het Gildehuis waar nog stevig werd nagekaart. UIT EIGEN WORSTKEUKEN 71 moergestel zaterdag 23 juli: Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. zaterdag 6 augustus: Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. zaterdag 20 augustus: Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. zondag 21 augustus: Vissen om de C. van Oirschotbokaal 9-12 uur in de Maas. vrijdag 26 augustus: Informatie P.T.T. i.v.m. opening nieuwe tele fooncentrale in Den Boogaard en op het St. Jansplein. Weekaanbiedingen van 14 tot 20 juli 1988 500 gram/a/U 500 gram 500 gram "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 JULI 1988 Dinsdag 9 augustus mgd. Anna Vermeer-Ketelaars, jgt. Piet van Weegberg e.v. Jeanne Welvaarts. Donderdag 11 augustus jgt. Theo Jansen, mgd. Maria Smetsers-Jansen, mgd. Catharina van de Wouw-van Elderen. Op 4 juli 1988, op de dag van het koning-schieten van gilde St. Sebastiaan en Barbara, werd in de gilde-mis het nieuwe vaandel en de vier nieuwe vendels van Gilde St. Joris ingezegend door gil deheer V. Elderen van gilde St. Sebastiaan en Barbara. Het vaandel dat aan vernieuwing toe was, is bij gilde St. Joris in gebruik vanaf 1927. Het nieuwe vaandel en de vendels zijn gemaakt door mevr. Waters en de kosten hiervoor zijn bij eengebracht door de gildebroeders en akties, maar ook met de steun van het Anjerfonds, waar voor onze dank. Het vaandel is meer dan een doek alleen, het vaandel is representatief, te meer omdat er in het medaillon de patroonheilige staat afgebeeld van gilde St. Joris. Door het neigen met het vaandel wordt een groet gebracht en met het zwaaien wordt een groet of een eerbewijs gegeven. Het zwaaien met het vaandel ’voor God, Konin gin en Vaderland’, is bedoeld om trouw en aan hankelijkheid te tonen aan wereldlijk- en kerke lijke gezag. Het vendel is ook een vaan, maar iets kleiner van afmeting, hierin zijn wel meestal de kleuren van het vaandel in verwerkt maar hebben een wille keurig gekozen motief. Het gilde St. Joris hoopt weer vele jaren met deze vendels en vaandels te kunnen doen en dankt nogmaals alle gildebroeders en zusters en Anjer fonds voor hun medewerking. Ook nog dank aan gilde St. Sebastiaan en Barbara en hun gildeheer, voor de goede samenwerking om de inzegening te verzorgen op hun dag van koningschieten. Omdat dit blad nu drie weken vakantie neemt, wil ik alvast de plannen voor na die periode uit de doeken doen. Op 4 augustus beginnen de repetities weer. We mogen voorlopig gebruik maken van de aula van de Graaf v. Ursel school (waarvoor onze dank). Als je op die dag niet kunt komen, laat dan van- tevoren even weten of je op 13 augustus mee gaat naar Maastricht en of je ’s avonds, eventueel met introducee, mee gaat eten. We moeten uiterlijk 5 augustus alles reserveren, dus laat iets horen. De eerste repetities zijn belangrijk want eind augustus zingen we de bruiloftsmis van Henny. Komen dus! En voor nu: Prettige vakantie! Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk, tel.: 04242-15331. Op zondag 17 juli zal voorgaan in de Kivitslaan (9.30 uur) dhr. Bannink. In de Kerkstraat (10.15 uur) ds. Stoutjesdijk. De kinder- en jeugdkerk heeft vakantie. Vakantie Ds. Roobol is met vakantie vanaf donderdag 7 juli. In dringende gevallen kunt u kontakt opne men met de consulent, ds. Poldervaart, tel.: 04255-1222 of met mw. Bloem-Dik, tel.: 013-333123. (De pastorie blijft overigens bewoond.)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 3