K HYPOTHEEK AARDEN SANDERS Ophaaldagen huisvuil WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL I BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL 4- g GEMEENTE MOERGESTEL -5 I X I Nieuw en oversluiten Rente v.a. 4,9 Opvang asielzoekers Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Vraag vrijblijvend inlichtingen: ASSURANTIE- EN FINANCIERINGSKANTOOR fes UNA 6 PAGINA 7 ■s WAAR Het gemeentebestuur. LAAT .7 JE HET? I KW WWW WWWWWy 7fe 1 WOENSDAG (voor de middag) DINSDAG INCL. BUITENGEBIED MAANDAG (OVERIGE) 532-2 532-4 532-3 ••7 E De burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 28 lid 6 en artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis dat met ingang van 8 juli 1988 ter gemeentesekretarie Afdeling Algemene en Juridische Zaken voor een ieder ter inzage ligt het besluit van het kollege van Gedeputeerde Staten d.d. 13 juni 1988 nr. 88.00492 waarbij goedkeuring is verleend aan het besluit van de raad van de gemeente Moer gestel d.d. 5 februari 1988 tot vaststelling van het bestemmingsplan 'Buitengebied Herzie ning IX (dierenkliniek Heuvelstraat/Broekzijde). Genoemd bestemmingsplan ligt eveneens ter inzage. In genoemd besluit heeft het kollege van Gedeputeerde Staten bepaald dat het bestem mingsplan in zijn geheel onherroepelijk is. De burgemeester van de gemeente Moergestel maakt bekend dat het kollege van burge meester en wethouders voornemens is om met toepassing van de door het Kollege van Ge deputeerde Staten afgegeven algemene verklaring van geen bezwaar, vergunning te verle nen aan: - F. van Oirschot, Burg. Maeyerstraat 18 te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A, 4220 (ged.), plaatselijk bekend als Burg. Maeyerstraat 18 een garage te bouwen; - HMvan de Wouw, Korenstraat 18 te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A, 2687, plaatselijk bekend als Korenstraat 18 het woonhuis uit te breiden. De bouwplannen liggen vanaf 7 juli 1988 gedurende 14 dagen ter inzage op de afdeling Al gemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de mogelijkheid om tegen genoemde voornemens schriftelijk bezwaren in te dienen bij het kollege van burgemeester en wethouders. Verzoeken om asiel in Nederland Asielzoekers zijn mensen die om uiteenlopende Moergestel, 6 juli 1988. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Moergestel, 6 juli 1988. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Telefoon 04255-2797/040-117175 Ook ’s avonds en in weekend Promotie Glasbak. 532 1 Voor de opvang en de begeleiding van de asiel zoekers is de Werkgroep Vluchtelingenwerk Moergestel opgericht. De groep heeft zich terde ge op haar taak willen voorbereiden en heeft in de afgelopen maanden een aantal scholingsbijeen komsten bijgewoond. Bij de uitvoering van de taak rekenen de vrijwilligers uiteraard op mede werking van heel Moergestel. De werkgroep bestaat uit de volgende personen. - mevr. E. Büchner - mevr. I. Denissen - de heer J. Drubbel - de heer N. van Helvoirt - mej. C. Mulders - mevr. C. Reinders - de heer C. van Gisbergen - mevr. I Harding - mevr. H. Roosen - mevr. S. ter Veer Langs deze weg wil het gemeentebestuur de Werkgroep Vluchtelingenwerk Moergestel alle sukses toewensen bij de opvang van de over enige tijd in onze gemeente te huisvesten asielzoekers. Burgemeester en wethouders van Moergestel Daar in het gebied van de huisvuilruiming steeds meer aansluitingen verzorgd moeten wor den, blijkt de laatste tijd steeds meer dat het binnen twee ophaaldagen niet mogelijk is om het volledige gebied af te werken. Derhalve heeft ons college besloten de ophaaldagen te wijzigen. De wijziging houdt in dat de Heivelden, Oistelvoirtjes en Papenacker in het vervolg op woensdag voor de mid dag aan de beurt zullen zijn. Voor de overige gebieden blijft alles bij het oude. De veran dering, welke op bijgaande schets is aangegeven, vindt plaats met ingang van maandag 11 juli 1988. durig werklozen in de kleinere gemeenten bena derd worden en vervolgens die in de centrumge meente. Voor wat betreft het GAB-rayon Tilburg wordt per medewerker gerekend op 180 cliënten per jaar; op jaarbasis betekent dit, uitgaande van vijf medewerkers, circa 900 cliënten. Overigens kunnen instellingen die menen in het kader van dit project diensten te kunnen verle nen, zich bij de projectgroep melden: Project Heroriëntering, Stadhuisplein 360, 5038 TH Til burg. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij op 22 juni 1988 hebben besloten te verlenen aan: 1A.A.M. van Hest, Driehuizenweg 5 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinder wet tot het uitbreiden en wijzigen van een varkensfok- en mesterij en rundveehouderij an nex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie E, nummer 470, plaatselijk be kend Driehuizerweg 5; 2. C.J.M. Scherders, Oirschotseweg 84 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hin derwet tot het oprichten en in werking houden van een varkensfokkerij en rundveehou derij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie E, nummer 482, plaatse lijk bekend Oirschotseweg 84; 3. G. van de Wouw, Pannenschuurlaan 197 te Oisterwijk, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een rundvee- en pluimveehouderij annex mestopslag zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1481, plaatselijk bekend Masperstraatje 2. De vergunningen zijn verleend onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder van ern stige aard voor de omgeving te ondervangen. De beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter inzage ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene en Juridische Zaken, en wel tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens deze termijn liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstrat 37 te Moergestel, en wel elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; degenen, die tegen de aanvragen "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 6 JULI 1988 vervolg van pagina 5 komt de groep tot 30 jaar aan de beurt, vervol- 50 jaar en ouder. Per groep zullen eerst de lang- redenen hun land hebben verlaten en in een an der land, bijvoorbeeld Nederland, bescherming zoeken. De regeling opvang asielzoekers Tot 1 november 1987 konden asielzoekers zich overal in Nederland vestigen. Zij hadden, als zij onvoldoende middelen van bestaan hadden, recht op een uitkering op basis van de Algemene Bijstandswet. De meeste asielzoekers vestigden zich in grote steden. Er ontstonden in die steden problemen op het gebied van huisvesting en overbelasting van vreemdelingendiensten en so ciale diensten. De hulpverleningsinstellingen die voor onderdak en begeleiding zorgden, konden dit werk door de grote aantallen asielzoekers niet meer aan. De Regeling Opvang Asielzoekers is er om voor deze problemen een oplossing te bieden. De re geling kent twee opvangsystemen: de gemeente lijke opvang en de centrale opvang. De gemeentelijke opvang De gemeentelijke opvang gaat uit van de bereid heid van alle gemeenten in Nederland om een be paald aantal asielzoekers op te vangen en te huis vesten. Elke gemeente spreekt met het ministe rie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur af hoeveel asielzoekers er gehuisvest kunnen wor den. Als richtlijn wordt aangehouden dat een ge meente jaarlijks één asielzoeker per duizend in woners zou kunnen opvangen. Bij een gemiddel de asielprocedure van twee jaar komt dit neer op twee tot drie asielzoekers per duizend inwoners. Of dit aantal ook nodig is, hangt af van het aan tal asielzoekers dat in de komende jaren in ons land asiel aanvraagt. Een asielzoeker kan in een gemeente blijven als een afgesproken aantal op te vangen asielzoekers nog niet bereikt is. Voor het materiële deel van de opvang (o.a. huis vesting, verzekering, uitkeringen e.d.) draagt het gemeentebestuur zorg. De aan de opvang ver bonden immateriële aspekten (o.a. wegwijs ma ken in dorp en regio, maatschappelijke begelei ding e.d.) worden behartigd door een vrijwilli- gersgroep. De opvang in Moergestel Eind vorig jaar heeft het gemeentebestuur van Moergestel besloten mee te werken aan de op vang van asielzoekers en hiervoor voorlopig een woningwetwoning beschikbaar te stellen. On langs is door Burgemeester en Wethouders het pand Kriekenakker 7 aangewezen. Deze woning zal in het najaar vrijkomen. Binnen enkele maan den zullen dus asielzoekers in onze gemeente ko men wonen. vijf medewerkers die voor dit project bij het GAB in dienst treden, werken er twee bij het GAB en worden er drie bij de Sociale Dienst Tilburg ge detacheerd. De GAB-unit werkt vanuit een ’markt-gerichte’ aanpak, de unit bij de Sociale Dienst vanuit een ’client-gerichte’ aanpak. Hier bij staat evenwel een integrale en goed gecoördi neerde benadering van langdurig werkloze voor op. De betrokkenen zullen in de loop van drie jaar worden benaderd, op basis van leeftijd. Eerst gens de groepen 30-40 jarigen, 40-50 jarigen en c. degenen, die tegen de aanvragen om vergunning tijdig bezwaar hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaar in te brengen. Het beroepschrift moet binnen de termijn van 1 maand worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Zij, die beroep instellen kunnen overeenkomstig het bepaalde in artikel 60a van de Wet op de Raad van State, een verzoek doen om schorsing van de beschikkingen en/of tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht tot de Voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Moergestel, 6 juli 1988. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, desekretaris, A.W.G.J. van Kessel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 7