5 MOERGESTEL IN DE BAN VAN ORANJE ment zelfs helemaal dicht met feestende voetbalfanaten... Wie was er dat f k te Bibliotheeknieuws Bond van Ouderen EHBO nieuws Jongerenmis Koningschieten bij Gilde St. Sebastiaan en Barbara Corpsconcours aan de Reusel Gemengde zangvereniging ’Crescendo’ Aanmelding Oriëntatiecursus streekmuziekschool Oisterwijk Kermis- Peperkoekverloting met rad van avontuur Aphrodite f- wijl B ib i BI R BS« ll - l -A - “pB ‘J JA 8 WOENSDAG 29 JUNI 1988 tt Mil i I» Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Tot 1 juli a.s. heeft u nog de gelegenheid uw kind aan te melden voor o.a. de oriëntatiecursus. De harmonie heeft de toezegging van de muziek school dat bij een aantal aanmeldingen van mini maal 8 leerlingen (al of niet via het lidmaatschap van onze vereniging) de cursus in Moergestel ge geven zal kunnen worden. Indien wij dus tijdig (vóór 30 juni) uw aanmel ding mogen onvangen, weten wij of het minimale aantal gehaald wordt en zullen wij zorgen dat alle aanmeldingen tijdig bij de streekmuziekschool zijn. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de secr. van de harmonie: Ruymheuvel 4, tel. 2253. Harmonie Prinses Juliana Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 MARCO VAN BASTEN: Ook in Moergestel ’n held... Huidverzorgingsinstituut -- ’t Draaiboompje werd ’Oranjeboompje Moergestelse supporters op Eindhoven Airport met in hun midden Gerald Vanenburg Een dezer dagen kunt u weer enkele leden van ons koor verwachten die de jaarlijkse donateurs- gelden komen innen. Wij stellen uw gaven zeer op prijs, zeker met het oog op ons 50-jarig jubi leum dat wij volgend jaar vieren. Nieuwe leden zijn altijd welkom. Misschien hebt u interesse om vrijblijvend een repetitie bij te wo nen. Deze wordt gehouden elke maandagavond van 8 tot 10 uur in de voorzaal van Den Boo gaard. De repetities beginnen weer op 15 augustus. De laatste lesavond voor de vakantie is a.s. don derdag 30 juni. EHBO-ers die in bezit zijn van de aantekening reanimatie worden op deze avond zeker verwacht voor de herhalingsles. Daar vele EHBO-ers van onze vereniging kunnen reanime ren beginnen wij om half acht. Rond de klok van negen uur worden alle EHBO- ers verwacht zodat er kan worden overgegaan tot het uitreiken van de aantekening reanimatie aan de pas geslaagde cursisten. Daarna sluiten wij deze avond af met een gezel lig samenzijn en kunnen dan gaan genieten van de vakantie. De EHBO-vereniging St. Christoffel wenst vanaf deze plaats iedereen een fijne en zonnige vakan tie toe. Donderdag 30 juni a.s. wordt aan de Reusel in Moergestel het 2e corpsconcours gehouden van de hengelsportverenigingen uit Hilvarenbeek, Gilze-Rijen en Moergestel. De drie verenigingen vaardigen hiervoor elk hun tien beste concours vissers af. Als u weet dat deze 30 vissers op don derdag 23 juni op de visvijver in Netersel in totaal bleken in 2 uur tijd ruim 2200 stuks vis (nou ja, vis?) te verschalken, dan is het duidelijk dat ook in Moergestel het puikje van de regionale sport vissers aan zal treden. Belangstellenden zijn van harte welkom, maar worden wel vriendelijk ver zocht de matadoren niet in hun concentratie te storen en vooral voorzichtig te zijn met mogelijk verspreid uitgestald vismateriaal. Het concours vindt plaats op het gedeelte van de Reusel tussen het Brieltje en dr Rijksweg van 19.30 tot 21.30 uur. De uitslag zal rond 22.30 uur bekend ge maakt worden in clubhuis de Klaore. Zondag om half 12 zal het jongerenkoor uit Zun- dert een jongerendienst verzorgen. De dienst is samengesteld door de jongeren lithurgiegroep uit onze eigen parochie. Jongerenkoor Moergestel heeft dit koor uitgenodigd om aan het begin van de vakantieperiode deze dienst muzikaal op te luisteren. Iedereen is hier van harte welkom. Na afloop staat voor ozne beide koren de koffie klaar. Om half 4 worden alle leden van ons jon gerenkoor op de kermis verwacht voor de peper- koekloterij. Dan breekt ook voor ons de vakantie aan. Op 4 augustus beginnen de repetities weer. Uiterlijk die datum moeten we weten wie er meegaat op 13 augustus naar Maastricht. Dit in verband met de reserveringen. Tot zondag en prettige vakantie. De Openbare Bibliotheek heeft i.s.m. Sonne- vanck uit Oisterwijk een tentoonstelling ingericht waarin een totaaloverzicht wordt gegeven van hun cursusaanbod 1988/1989. Sonnevanck stelt zich tot taak mensen die dingen te leren die nodig zijn in het dagelijks leven, zo dat ze beter kunnen funktioneren in hun eigen si tuatie en samenleving. U kunt geheel vrijblijvend deze tentoonstelling in de bibliotheek bekijken. Brochures met het gehele programma-overzicht zijn gratis beschikbaar. Op kermismaandag 4 juli zal op het terrein na bij Gildehuis ’t Stokske om 12.00 uur het 4 jaarlijks Koningschieten volgens eeuwenoude traditie plaats vinden, in aanwezigheid van de 2 Moergestelse Gilden St. Joris en St. Catharina. Het is voor Koning John Willems de gelegenheid zijn Koningsschap te prolongeren, hij zag er ech ter op moeten rekenen dat het moeilijk zal zijn de titel weer voor 4 jaar binnen te halen. De dag vangt aan om 10.00 uur met ee Gildemis in de Parochie kerk welke wordt opgedragen door Koos v. Elderen, de Gildeheer van het Ko- ningschietende Gilde. Als bijzonderheid zij nog vermeldt dat in deze Gilde de nieuw aangeschafte Vendels van het Gil de St. Joris zullen worden ingewijd. Na de Gil demis wordt voor het altaar de Vendelgroet ge bracht aan de Geestelijke en Wereldlijke Over heid. 11.45 uur wordt in optocht vertrokken naar het Koningsterrein, waar om 12.00 uur door de 3 Moergestelse Hoofdlieden de Koningsvogel op de boom wordt geplaatst, waarna het Ko- ningsschieten kan aanvangen, na het afschieten van de vogel wordt de Nieuwe Koning beëdigd onder de Koningsboom en wordt hij gefeliciteerd door de eigen Gildebroeders en vervolgens door de aanwezigen. De overheid van St. Sebastiaan en Barbara Denk er om aanstaande vrijdag 1 juli eerste vrij dag van de maand. Om tien uur eucharistieviering speciaal voor ouderen. Voorganger in deze viering pater K. van Elderen. Met samenzang van het ouderen koor ’Echo’ on der leiding van mevr. V.d. Broek. Na deze viering is er gelegenheid om in Den Boo gaard een kop koffie te gebruiken. Wij rekenen op uw deelname. Op maandag 11 juli a.s. organiseert de Bond van Ouderen een fietstocht naar ’t Likeurmuseum Tsodorus Jonker’, Goirlesedijk 12, gelegen tus sen Hilvarenbeek en Goirle. In de ’Oude Jonker’ ziet men hoe twee soorten ’Brabantsch Likeur 1833’ worden gestookt, een met 25% en een met 38% alcohol. De Brabant se Advocaat 1833 wordt volgens oud recept bereid. U vindt er apparatuur, gereedschappen, flessen, etiketten, enz. Dit alles is een bezoek aan het museum de moeite waard. Vertrek vanaf het St. Jansplein om 13.30 uur. Wij verwachten een grote deelname. 1 Op zondag 3 juli a.s. is het Moergestelse kermis. Dit houdt tevens in dat de Stichting Jeugdbelan- gen St. Jan waaronder vallen scouting jongeren koor en de judo samen met S. V. Audacia een pe- perkoekverloting houdt middels het rad van avontuur, vanaf half drie tot half negen. De organisatie hoopt en twijfelt er niet aan, dat de lotenverkoop op de kermis weer een groot sukses wordt. Buiten de traditionele peperkoek zijn er dit jaar ook weer andere aantrekkelijke prijzen. De opbrengst van deze loterij komt geheel ten goede aan de jeugd van Jeugdbelangen St. Jan en van S.V. Audacia. Onze bekende sprekers zullen de verkoop van de loten opluisteren op hun eigen ludieke mnier. Stelt u onze jeugd niet teleur. Namens de beide initiatiefnemers van deze pe- perkoekyerloting wensen wij u fijne en zonnige kermisdagen toe. Jeugdbelangen St. Jan S.V. Audacia Nog nooit heeft een evenement zoveel spontaniteit en vriendschap gebracht als het Europese kampioenschap van onze nationale voetbal-elf. Landelijk betekende het gebeuren een enorm feest, maar ook de steden en dorpen lie ten zich bepaald niet onbetuigd. Ook Moergestel verkeerde de afgelopen week enkele malen in een feestroes. Vorige week dinsdag werd de winst op de onverslaanbaar geachte Westduitse voetbalploeg met veel feestvertoon ge vierd en afgelopen zaterdag zat het centrum van ons dorp op ’n gegeven mo- moment niét oranjegezind.In de diverse café ’s heerste een meer dan opper- beste stemming en de eigenaars van de etablissementen hadden de versiering ook al aangepast. Onze fotograaf ging ‘n kijkje nemen en legde een gedeelte van het oranjefeest op de gevoelige plaat vast... I mi -tt r *-♦« 11 De jeugd in Den Boogaard: wachtend op het begin van de finale. 13e Jaargang - Nr. 531

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1