Vadefdag! POIRTERS 1 gi SLAGERIJ KETELAARS R.V. ii Saint Pierre 5.50 2.55 4.50 2.75 Zoekertjes... IJI,E\SlV,Elt KPJ-nieuws Tilburgse Afasie soos 40 jaar SV Audacia K.V.O. Postzegelnieuws Spaanse dag in Oisterwijks Natuurtheater EHBO-nieuws De Kleine Meijerij Geslaagd - enz. enz. enz. Verwen vader eens met een - Leuke blouse - Voorjaarstrui - Stropdas - Dasspeld - Sokken - Pantalon gg Uit de voorbije Avondvierdaagse... 04243 - 2772 MODEHUIS Raadhuisstraat 17 - Moergestel - Telefoon 04243 -1287 II mag altijd na vaderdag ruilen! WARMTE OM VAN TE HOUDEN d. el Hoe Zoekertjes insturen? Wervelende Spaanse dans en muziekshow MALSE BIEFSTUK n en RIBKOTELETTEN LEVERKAAS 1 nn RUNDERROOKVLEES HUZARENSALADE 500 gram WORSTEBROOD (met eigen gehakt) 6 stuks Herv./geref. Kerk Oisterwijk c.a. Ir i 1 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 15 JUNI 1988 MA 2 PAGINA 3 Onze specialiteit: S Bezoek onze showroom coel- ff I/ K' Kerkstraat 2 Moergestel nhe- 'gen. :dere Rob- nhe- gen. van pel. va rras open haardenbouw schouwen, inzet- en voorzetkachels 14 Juni Twee postzegels naar aanleiding van de overtocht van Stadhouder Willem II naar Engeland en de kroning van Willem II en Mary II Stuart tot Brits Koning en Koningin, drie eeuwen geleden. Waarden: 65 cent en 75 cent. ;top- rerk- Oost Dealer van: Helex - Westminster Saey - Dovre Wanders enz. enz. imb. 676. OPENINGSTIJDEN: ma. t/m vr. 10.00-18.00 di. 10.00-13.00 za. 10.00-16.00 vr. koopavond sa- elen, 15. (ja- tie in taan trijgt i van ipel. eva rrras- x200 ts I.Te- 500, :ten; lerie 4228 do. n op Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,erbij en in de bus stoppen bij ons redaktiea- dres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst in dien ze bij opgave zijn voldaan! i van tpel. Ie va- irras- 'T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' Weekaanbiedingen van 16 tot 22 juni 100 gramJLaUU 500 gram UIT EIGEN KEUKEN 100 gramI .UU 100 gram Afgelopen zaterdag heeft onze afdeling de KPJ uit Haps ontvangen. Na een zware kanotocht (tenminste voor enkele onder ons) waarbij heel wat deelnemers de kle ren niet droog konden houden, hebben we onze honger gestild aan een goed verzorgde barbecue. We nebben de dag besloten met een gezellig feest in ons clubhuis D’n Tob. Omstreeks 1.30 uur hebben we de mensen uit Haps, die moe maar zeer voldaan waren, uitge zwaaid. Kortom, het was een geslaagde dag. Aangezien er voor het waterskiën op 13 juli veel belangstelling bestaat, hebben we de baan voor een uur meer gehuurd, op 15 juli of 20 juli, dus je kunt je nog inschrijven in ons clubhuis of bij W. op ’t Hoog, tel. 1365. a.s. Donderdag 16 juni is het de voorlaatste lesa vond voor de vakantie. Op deze avond is er een oefening in elkaar gezet door eigen leden. Ook Lotus zal hieraan deelnemen. De oefening wordt gehouden in de omgeving van het Kruysacker- plein. Alle EHBO-ers worden om 20.00 uur verwacht in het Wit-Gele Kruisgebouw zodat enkele minu ten later deze oefening van start kan gaan. Het bestuur hoopt dan ook dat vele EHBO’ers gehoor geven aan deze oproep. Op zondag 19 juni a.s. gaat de heemkundekring De Kleine Meijerij op bezoek in het Karrenmu- seum in Essen (B). Het museum bewaart behal ve een 120-tal voertuigen uit de Kempen een smidse en een wagenmakerijVerder vinden we er oude landbouwwerktuigen en het gereedschap van o.a. gareelmaker, imker en kuiper. Het bezoek sluit aan op de lezing die de heer L. ïordaens; de conservator, in mei voor de heem kundekring hield. De excursie geschiedt met particulier vervoer. Voor deelname kunt u contact opnemen met een van de deelnemende leden van de kring. Op maandag 20 juni a.s. houden wij onze 3e na tuurwandeling onder leiding van het I.V.N. Vertrek vanaf St. Jansplein om 18.30 uur met auto’s. Deze natuurwandeling vindt plaats bij kasteel Nemelaar. Gelieve op tijd aanwezig te zijn. Vrouwenleerjaar Een jaar waarin een hoop te leren valt, o.a. taal in het dagelijks gebruik, formulieren in leren vul len, brieven schrijven, lezen, afspraken maken. Rekenen in het dagelijks gebruik, huishoudboek je, kopen op afbetaling, geld lenen, kostenbere keningen, uitkeringen. Meer zelfvertrouwen krijgen, contacten leggen en instanties leren kennen en er mee omgaan. Aan de hand van verschillende thema’s worden al deze onderwerpen behandeld, zodat het geen saai leerwerk wordt. Deze cursus is voor diegene die vroeger niet meer gestudeerd hebben als Mulo of Mavo. Deze cur sus is opengesteld voor alle vrouwen georgani seerd of ongeorganiseerd. Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk (tel. 04242-15331). Kerkdiensten: zondag 19 juni is er om 9.30 uur dienst in de Kivitslaan, voorganger ds. Roobol; om 10.15 uur in de Kerkstraat, voorganger ds. Van Boven uit Groenlo. In de Kerkstraat is crèche in de Voorhof, naast de kerk; daar is ook de kinder- en jeugdkerk. Agenda: maandag 20 juni vergadert de liturgie werkgroep, om 19.45 uur bij Marja v.d. Touw, St. Elisabethziekenhuis. Woensdag 22 juni is er een avondmaalsviering in Torentjeshoef (Berkel-Enschot) om 14.30 uur. De vergadering van de pastorale raad is verzet van 16 juni naar 23 juni (20 uur Voorhof). Op 21 juni a.s. organiseert de Tilburgse Afasie Soos haar maandelijkse bijeenkomst voor men sen met afasie. De soos-middag wordt gehouden in het Fraterhuis aan de Gasthuisring en duurt van 2 tot 4’ uur. Wilt u meer weten over onze aktiviteiten, dan kunt u bellen met mevrouw Faes, logopediste van het St. Elisabeth-ziekenhuis, telefoon 013-392892. U kunt ook schrijven naar ons kontakt-adres: Tilburgse Afasie Soos, p/a Bor- cülolaan 94, 5043 ZV Tilburg. Als vervolg op het vorige stukje in Moergestel Nieuws, melden wij u thans weer enkele evene menten,welke zullen plaatsvinden tijdens de vie ring van het 40-jarig bestaan van de SV Audacia. Op vrijdag, de openingsdag, zal er een senioren- toernooi gespeeld worden, waaraan alle elftallen van Audacia zullen deelnemen. Vanaf 18.00 uur zullen de volgende elftallen spelen tegen verschil lende tegenstanders, 1ste, 3de, 4de, en 9de. Om half zeven spelen het 2de, 5de, 6de, 7de en 8ste. Tegenstanders zijn CV Dreis (uit Duitsland) Hulsel, De Bocht, Rotterdam, Jong Brabant en Maarheeze. Ook op deze vrijdag zullen onze Poolse gasten ar riveren (ca. 65 personen), die die avond verder begeleid zullen worden door de kommissie. Za terdag 13 augustus zal geheel in het teken staan van Vriendendag. Alle verenigingen, vrienden teams, bedrijven, etc., zijn uitgenodigd om aan dit evenement deel te nemen. Van buiten Moer gestel zien wij elftallen uit Oirschot, België en Duitsland. Ook het kampioenselftal van Auda cia uit 1974 zal tot de deelnemende elftallen be horen. Na afloop van het voetballen op deze dag, zal de avond worden ingezet met een flink feest. In de feesttent zal muziek aanwezig zijn en de prijzen zullen worden uitgereikt. Op zondag 14 augustus beginnen we (bijna tra ditioneel) met Frühshoppen. Een gebeuren dat bij Audacia altijd goed in de smaak valt. Het be gin is meestal schoorvoetend, maar alras zal de stemming anders zijn. Het muzikale gebeuren zal verzorgd worden door de Dongelanders. De voorzitter zal dit evenement kunnen openen met het aansnijden van de feesttaart. Vanaf 14.00 uur zal onze dorpsgenoot en Audacia-speler Sjef Schilders het gezelschap amuseren met zijn disco. Tevens zal op deze dag een toernooi gespeeld worden voor de D-, E- en F-pupillen, met deel name, naast Audacia van Grevenbroich, Hasselt, Hulsberg, Oirschot Vooruit, Nemelaer, Maar heeze, Wilhelmina Boys en RKDSV. Bij een volgende gelegenheid, zullen wij u weer verder informeren omtrent de festiviteiten rond om het 40-jarig bestaan van de jubilerende voet balvereniging SV Audacia. SS Op zondag 19 juni verkeert het Natuurtheater in Oisterwijk in een volledig Spaanse sfeer. De deelname van diverse Spaanse dans-, muziek- en toneelgroepen uit het gehele land en de or ganisatie door het Spaans Cultureel Centrum te Utrecht in samenwerking met de Streekmu- ziekschool en Harmonie Asterius in Oisterwijk onderstrepen het landelijk karakter van deze dag. De show bestaat uit een aaneenschakeling van Spaanse muziek, Spaanse dansen (uiteraard ook de Flamenco) en Spaans toneel. Het geheel speelt zich niet alleen af op het podium in het Natuur theater, maar neemt in feite het gehele park in een wervelend Spaans gebeuren in zich op: naast de optredens van de diverse Spaanse groepen is er gelegenheid doorlopend film te bekijken die Spanje en zijn cultuur tot onderwerp heeft, ter wijl op Spaans culinair gebied voorzieningen zijn getroffen. Vervolgens is er een fototentoonstel ling ’Florencio Cano’, die uiteraard Spanje tot onderwerp heeft, en is er de Spaanse gitaarbou- wer Antonio Wiegers aanwezig om iets te ver tellen over het bouwen en bespelen van de Spaan se gitaar. Wandel dus vrijelijk het gehele theater door om voldoende Spaanse sfeer op te doen. Het geheel zal worden afgesloten door Drum band en Harmonie Asterius die tot 19.00 uur een uitsluitend Spaans muzikaal programma presen teren met onder andere de werken: Una Noche en Granada, Torre Bermea, El Gato Montès, Espana Cani. De entree bedraagt ƒ5,- 2,50 voor kinderen tot Aanvang 13.00 uur. Aan de Mavo ’St. J.B. de la Salie’, Lourdesplein 4 te Tilburg, slaagden de navolgende eindexa menkandidaten uit Moergestel: Jan-Willem Bee- rens, Tom van Boxtel, Sandra van Elderen, Ma non van Gaaien, Walter Habraken, Janine Hurk- mans, Brigitte Jansen, Henriëtte Janssen, Mark Janssen, Chantal de Laat, Monique de Laat, Ro gier de Laat, Sandra de Laat, Anita van Leeu wen, Jack Linkels, Daniëlle van Nunen. Erika Rijnen, Nelie Smulders, Saskia Spaninks, Ad Vugs en Emilie Weerts. Van harte proficiat. Aan Instituut Schroevers slaagde Carla van Gis bergen voor Europees secretaresse ’Frans’. Proficiat! KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 voor volwassenen en en met 14 jaar.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 3