i J ournaal 25 Jaar scouting Moergestel HSV De Rietvoorn U staat beslist niet alleen Aphrodite Pierre Wolfs exposeert in ’t Oude Kerkje Buro ’76 Zaterdag 18 juni g J eugdvakantieweek 8 t/m 12 augustus r Onze jarenlange ervaring op het gebied van drukwerk deed velen besluiten eens de gang naar de Oisterwijkseweg te maken. Niet tevergeefs! Zoals eerder gemeld is het dan eindelijk zover. A.s. zaterdag 18 juni viert schouting Moergestel haar zilveren feest. 1 1 1 (l ww w ry Zie volgende week op deze plaats...! WOENSDAG 15 JUNI 1988 JA 8 I tot 16.00 uur. School: Het is eigenlijk stilaan een normale zaak, maar Nr. 529 Ik zit op school in groep: Ik wil in de groep bij: Op de E.K.-vrije avond kijken naar het laatste M.T.V.-Journaal voor de vakantie met tal van onderwerpen? Doen natuurlijk! M.T.V.-Journaal, donderdag 16 juni, 19.00 uur, Duitsland II. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 -’-a A.s. zaterdag en zondag exposeert Pierre Wolfs met olieverfschilderijen, aquarellen en tekenin gen in ’t Oude Kerkje te Middelbeers. geopend van 13.00-17.00 00-17.00 uur. Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) en: Voor groep 7 en 8 Ik wil ook mee kamperen Ik wil niet mee kamperen (doorhalen wat niet goed is) kaal ’Zou ze er weer zijn. Zou ze ons weer ver wennen met lekkere hapjes’. En jawel hoor, Cor rie stond weer klaar, nu met saucijzenbroodjes. En dat het gewaardeerd werd kan ik haar verze keren. En dan Bart Dobbelsteen. Steeds paraat met een prachtig bloemstuk. Zo gewoon stilaan dat men het heel gewoon gaat vinden. We moesten ech ter wel bedenken, dat het gratis geschonken wordt. Hem figuurlijk eens in de bloemetjes zet ten via een ’Hartelijk Dank Bart’ is dan ook beslist op zijn plaats. En wat te denken van de man die iedere sport een warm hart toedraagt, Hans Roloff. Ook hij was present om ons te helpen met de controlewerk zaamheden. Hans, bedankt. De volgende wedstrijd vindt plaats op zaterdag 18 juni a.s. op de Zandput. Heren, maak er een gezellige en sportief evenement van. De concourscommissie Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. fanfare Moergestel. Verder zullen er na de offi ciële opening diverse spelen uitgevoerd worden. Omdat alles te realiseren hebben we natuur lijk financiële middelen nodig. Daarom willen wij Rabobank Moergestel, bouwbedrijf A. op ’t Hoog, Pryma Discount en Sparmarkt bijzon der bedanken voor hun fmanciële bijdragen om dit feest te kunnen organiseren. Ook een woord van dank gaat natuurlijk uit naar het gemeentebestuur van Moergestel, alle vrij willigers die zich inzetten voor scouting in zijn totaal. Natuurlijk mogen we niet vergeten een woord van dank uit te brengen aan het groeps bestuur en de leidingen voor de organisatie. Dank aan Moergestel Nieuws voor de leuke pu- blikaties een drietal weken. Zoals u weet zal dit feest het laatste evenement zijn in dit gebouw. Na 20 juni zal het afgebro ken worden. Er komt een nieuw gebouw en men streeft er naar om dat in november officieel in gebruik te nemen. Dus dan een splinternieuwe accommodatie. Maar eerst dit feest en hopen dat de weergoden ons ter zijde zullen staan. Nogmaals allemaal be dankt en tot zaterdag. Stichtingsbestuur jeugdbelangen St. Jan Nóg lagere prijzen op het toch al uitgebreide dagelijkse levensmiddelenpakket; dat is vanafafgelopen donderdag Pryma Discount Denissen aan het RoOtvèn. ’n Aan de eisen des tijdsaangepaste Supermarkt met nu ook ’n Bakinette; dat betekent tweemaal per dag vers brood en gebak en ’n grote sortering bon bons. De totaal vernieuwde winkel biedt ’n ruim overzicht van de dagelijkse levensbehoeften tegen prij zen die er niet om liegen. We wensen Rinus en Corrie Denissen erg veel suksesmethun nieuwe formule! Hun programma: elke dag van 9.30 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur. - Voor groep 7 en 8: jullie kunnen ook kamperen voor eéri nacht. Kosten: 5,— extra. Wat doen we die week? Het thema is dit jaar: circus. Rond dit thema gaan we schilderen en we bou wen ook een echt programma op wat we op vrij dagavond gaan opvoeren. Er treedt die week nog een clown op en natuur lijk gaan we ook weer naar het Bosbad (Hoeven). Verder brengen we de dagen door met wandelen, sporten, fietsen enz.! Hoe kun je je opgeven? Stop het geld samen met onderstaand strookje in een envelop en doe het in de bus op één van on derstaande adressen. Doe het wel vóór zondagavond 19 juli. Op maan dag worden de bussen besteld en de verzekerin gen afgesloten. Later opgeven kost dan ook 5,— extra per kind! Opgave adressen: Jan van lersel, Raamackerstr. 9. Ine Vermeer, De Stappen 10. Tiny v. Ganserwinkel, De Hoefkens 5. Corry Kastelijn, Vooskerbos 32. Ik geef me op voor de Jeugdvakantieweek. Naam: Adres: Zaterdag is de expositie geoj uur en zondag van ll.1 (■-- Afgelopen week zijn op de Moergestelse scholen weer de opgaveformulieren uitgedeeld voor de jeugdvakantieweek. Kinderen die buiten Moergestel naar school gaan kunnen zich opgeven middels onderstaand in- vulstrookje. Wat kost de jeugdvakantieweek? - Voor kleuters: 6,50. Hun programma is op maandagochtend, dinsdag van ongeveer 11.00 tot 15.00 uur, donderdag- en vrijdagochtend. - Voor groep 3 tot en met 8: 10,—. In voorgaande artikelen zijn wij uitvoerig inge gaan op het ontstaan en verdere verloop van scouting. Op zaterdag a.s. zal het feest gehou den worden aan het St. Jans jeugdgebouw aan de Bosstraat. Het begint ’s morgens al met een vossenjacht. Het officiële gedeelte zal zijn ’s mid dags om 13.15 uur. Dan zal Burgemeester ter Veer de feestelijke dag openen. Wij hopen dat ook de wethouders en het gemeentebestuur aan wezig zullen zijn om dit heugelijke feit mee te maken. Ook willen wij alle Moergestelnaren die St. Jan en scouting een warm hart toedragen uit nodigen op deze middag. Zeker willen we niet vergeten, om alle oud- leiders en -leidsters, bestuursleden in ons mid den te verwelkomen. Wij vragen ook u ouders laat uw kinderen die nog niet zijn aangesloten bij de scouting eens een kijkje komen nemen om zodoende meer ideeën te hebben van scouting. Het muzikaal gedeelte bij de opening zal verricht worden door drum- Het begon allemaal zo mooi. De stemming zat er goed in. Alleen de weergoden waren enigszins onberekenbaar, maar ook dat mocht de pret niet drukken. Waarom moet dan door invloeden van buiten on ze vereniging na afloop van de wedstrijd om de Koningsbeker een spanning gecreëerd worden, die de gezelligheid doet omslaan in een enigszins vijandelijke sfeer. Ofschoon misschien zo niet be doeld, was toch duidelijk sprake van discrimina tie en die kunnen wij in onze vereniging missen als koude pap. Heren, laat dit een waarschuwing zijn, laten we het gezellig houden en laat iedereen genieten van de Moergestelse gastvrijheid. En nu dan de wedstrijd. Dagelijkse trainingen met vangsten die klonken als een piepklein klokje mochten onze voorzitter, Jac. Stroucken niet baten. Door omstandigheden was hij niet in staat, de in de voorafgaande dagen opgedane ervaringen en kennis in praktijk te brengen. Jammer, hij zou een goede concurrent van Jan Rokven zijn geweest, die zoals gebruike lijk, wederom de onbetwiste nummer één werd en dit, aan zijn gezicht te zien, een heel normale zaak begint te vinden. Hier moet toch een stokje voor te steken zijn. Nu mijn afbouwproces voltooid is en hij mij niet meer hoeft te vrezen, lijkt het wel of iedereen zich gewonnen geeft. Met een gezegde van Piet je Hoeven in gedachte ’Ikke meedoen. Nè, dan zet ik zu allemaol vur schaand’ begin ik te twij felen of nog wel van echte strijd sprake is. Het lijkt wel of iedereen hem het Koningschap ca deau doet. Joske Schilders 1 visje, C. v.d. Berg 1 visje, C. Persoons 1 visje en zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan. Alleen Smarius en C. de Laat geven Jan nog een beetje strijd. En dan kan Joske Schil ders wel zeggen ’Aon de Kuil zak oe wel us lao- ten zien wè vissen is’ feit is wel, dat hij inmiddels behoorlijk achterop is geraakt en een reprise van vorig jaar wel kan vergeten. Desalniettemin bewonder ik het enthousiasme waarmede hij grote hoeveelheden voer, aas en verdere benodigdheden naar het viswater sjouwt en het plezier dat hij beleeft aan het vangen van kleine aantallen visjes. Laat de mensen van MTV, die zich kosten noch moeite sparen om onze ’Rietvoorn’ meer bekend heid te geven, zien, dat hun aanwezigheid bijzon der wordt gewaardeerd, door elkaar op sportief vlak op hoog niveau te bestrijden en dit zichtbaar te maken via grote vangsten. In totaal werden gevangen 233 stuks met een lengte van 3227 cm. Niet slecht natuurlijk voor 37 deelnemers, maar het kan uiteraard beter. Eerste werd J. Rokven met 26 stuks en 457 cm, tweede Gerwie Smarius met 22 stuks en 255 cm, derde C. de Laat (laatbloeier) met 17 stuks en 247 cm, vierde Bart Klijsen met 11 stuks en 204 cm en vijfde W. de Kruyff (lees het nog eens Bob) met 15 stuks en 199 cm. Ook voor mij trouwens onbegrijpelijk. Het is eigenlijk stilaan een normale zaak, maar toch denk je onderweg van viswater naar clublo- -^**^*04* vzzz.z», 1 SSaftk

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1