1 9.25 a 1.50 2.55 2.75 SLAGERIJ KETELAARS B.V. I 1 Terugblik op geslaagd internationaal jongerenweekend Saint Pierre JE i i B IJ(,E\SlU,EH f Bibliotheeknieuws Wat is kinderdagopvang? la KPJ-nieuws Sukses voor John Vervoort 25 jaar Scouting in Moergestel 04243 - 2772 5 5 5 5 5 I 5 5 5 WARMTE OM VAN TE HOUDEN SAUCIS RUNDERROOKVLEES WORSTEBROOD Nieuwe kursus: Handschriftverbetering Drumfanfare 5 augustus in de Kuip tót Nederlandse Ver. Slechthorenden BIEFSTUK TARTAAR 1 Rfl MAGER BRAADVLEES OF RUNDSLAPPEN 500 gram r-i Nog meer nieuws van de ballonnen die met Koninginnedag de lucht zijn ingegaan! Zoals beloofd in de vorige editie weer een verder verslag over 25 jaar scouting. Muziekvereniging Prinses Juliana Muziekschool Prijsuitreiking kleurwedstrijd IA 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 8 JUNI 1988 PAGINA 3 Onze specialiteit: 3 Bezoek onze showroom v 9 Het Oranje-comité. ibol. UIT EIGEN KEUKEN Kerkstraat 2 Moergestel eert een oer- open haardenbouw schouwen, inzet- en voorzetkachels juni, ezig mm. men fort, Dealer van: Helex - Westminster Saey - Dovre Wanders enz. enz. iien- aan, 0.15 :er is st de k de OPENINGSTIJDEN: ma. t/m vr. 10.00-18.00 di. 10.00-13.00 za. 10.00-16.00 vr. koopavond 100 gram 100 gram (met eigen gehakt) - 6 stuks KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Deze kursus is bedoeld voor mensen die hun handschrift beter leesbaar willen maken. Er wordt aandacht besteed aan het duidelijk en re gelmatig schrijven van korte boodschappen, me dedelingen of brieven. Daarnaast is het foutloos schrijven ook een onderdeel van de lessen. In Hilvarenbeek en Oisterwijk willen we in sep tember starten met deze kursus. De kosten zijn 5,—per maand. Als u meer wilt weten, bel dan naar Sonnevanck: tel. 04242-82491 (George Perklaan 3, 5061 VN Oisterwijk). ’Drumfanfare Moergestel’ is uitgenodigd om op 5 augustus op te treden in het Rotterdamse Fey- enoord stadion tijdens het A.D. toernooi. A.D. toernooi is een jaarlijks terugkerend voet baltoernooi. Dit jaar vindt het voetbalfestijn plaats van 5 tot en met 7 augustus en er zal onder meer deelge nomen worden door Real-Madrid en het Griek se Panathinaikos. ’Drumfanfare Moergestel’ is gevraagd om tijdens de openingsavond enkele optredens te verzorgen. die- tdje nde aas, :erd 'T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' weldrg sportief evenement. Afgezien van een en- Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden Afdeling Tilburg en Omstreken 5 jaar!!! In verband met ons 5-jarig bestaan houden we op: zaterdag 18 juni a.s. van 11.00-16.00 uur een informatiedag. Deze zal worden gehouden in het Rode Kruisge bouw te Tilburg. Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet-leden. Wilt u iets meer weten over onze vereniging, dan kunt u altijd terecht bij één der aanwezige be stuursleden. In de maanden juli en augustus zijn er GEEN bij eenkomsten. Ad, Wim, John, Trees, Frans en George wensen alle leden prettige vakantiedagen toe. Tot kijk allen op zaterdag 18 juni a.s. (In verband met bovengenoemde activiteit komt dus de avondbijeenkomst van donderdagavond 16 juni a.s. te vervallen.) Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. Weekaanbiedingen van 9 tot 15 juni Allereerst zullen we het over de Dorpszeskamp van anderhalve week geleden hebben. Door het enthousiasme waarmee alle 12 ploegen streden om ’Zeskampteam ’88’ te worden, is deze zes kamp die zondagmiddag uitgegroeid tot een ge- kel regenbuitje is alles op deze zeskamp ’gladjes’ verlopen zo ook de zeephelling, die nog persoon lijk is gecontroleerd door wethouder Hekking uit Juinen op uitstekende delen. Maar nu alle gekheid op ’n stokje. Hierbij willen wij van de KPJ Moergestel iedereen bedanken I die hun bijdrage aan deze zeskamp geleverd heb ben om dit evenement tot een groot succes te maken. Tenslotte is Con Ampère onbetwist ’Zeskamp- I team ’88’ geworden nadat zij ook al ’Zeskamp team ’87’ zijn geworden, zij hoeven dus volgend jaar nog maar één te winnen om de wisselbeker te houden. Com Ampère gaat de KPJ Moergestel vertegenwoordigen op de Brabantse Kringzes- I kampkampioenschappen. Diegenefl die zich hebben opgegeven voor het kanoën op zaterdag 11 juni bij de uitwisseling met KPJ Haps dienen om 13.30 uur die middag bij ons clubhuis Den Tob te zijn. I Haps arriveert 14.30 uur waarna we ons bege ven naar kanoboerderij Mulders. Vanaf Mulders zakken we per kano de Reusel af I naar Oisterwijk waar we weer worden terugge bracht naar boerderij Mulders. Neem voor de zekerheid wat reservekleding mee. Bij boerderij Mulders is er de gelegenheid om een I douche te nemen. AGW-nieuws Er zijn nog enkele plaatsen over voor de vervolg cursus moderne varkenshouderij. Voor verdere inlichtingen kun je terecht bij Pe ter Wolfs, tel. 1341. - - Na een (door ziekte) slecht voorseizoen blijkt John Vervoort aan een prima herstel toe te zijn. Afgelopen zondag won onze junior de leidersprijs i in ’De Leeren Zool’ te Rijen en finishte hij op ’n 13e plaats. Proficiat John! Zoals jullie misschien al gelezen hebben in Het Nieuwsblad is er een kaartje teruggekomen uit Amerika van Margo Kuipers, De Dagmaet 2. Of het nu echt is of een grap kan niemand bewijzen maar wij van het Oranje-comité vinden dat ook zij een prijs gewonnen heeft evenals de andere kinderen die ook nog een kaartje ingeleverd heb ben en dat zijn: Maurice Boumans, De Voorbeemt 14; Tristan Willems, Huysackerstraat 27; Joyce Beerens, Stokske/4; Willem van Assaou, De Stappert 87; Nicole Kuypers, De Dagmaet 2; Hans van de Ven, Heuvelstraat 25. Zij mogen allemaal de prijs afhalen bij mevr. Ver hoeven, Brug. Maeyerstraat 21, vrijdag tussen 7 en 8 uur. Dit is echt de laatste uitslag, nu sluiten we de in zending. Hoofdmoot was uiteraard het concert dat op zon dag op het programma stond en waaraan elders ih dit blad aandacht wordt besteed. Duidelijk is dat hiervoor een groot aantal uren repetitie was gereserveerd op zaterdagmiddag en zondagmor gen. Repetities die. mede door een aanstekelijk enthousiasme van dirigent Jan Hermans, tot een goed resultaat moesten leiden. De ongeveer 25 jeugdige gasten uit Duitsland in de leeftijd van 10 tot 18 jaar werden allen onder gebracht bij jongeren uit de eigen vereniging. Na de repetitie van zaterdagmiddag, was het ’s avonds tijd voor andere zaken. In en rond de Pie- renberg was een prima wandel-oriëntatietocht uitgezet. Mede door de spontane medewerking van AUDACIA kon als vertrekpunt de kantine van het sportpark worden gebruikt. In gemengd samengestelde groepen werd gedurende 2 uur gezond gewandeld en kon men genieten van een mooi en natuurrijk stuk Moergestel, waarna in Den Boogaard een voortreffelijk door Super markt Rinus Denissen verzorgde barbecue ge reed stond. Hierbij nog een uitstekende disco en de jeugd doet de rest. Nationaliteits- en taalver schillen verdwijnen in een dergelijke entourage als sneeuw voor de zon en iedereen vond het jam mer dat rond 12.00 uur gestopt moest worden. Op de vroege zondagmorgen werd een bezoek gebracht aan de Moergestelse molen die bij de ze gelegenheid door Victor Theeuwes weer kun dig in beweging werd gezet, samen met zoon Lu cas. Eenieder was zeer geïnteresseerd in het in terieur en het funktioneren van dit Moergestel se monument en kon men zich gaan voorbereiden Velen onder u hebben eerder al gelezen over de initiatiefgroep kinderopvang in Oisterwijk. Het doel van de initiatiefgroep is een kinderdagver blijf op te zetten voor Oisterwijk en de omliggen de gemeenten wat Okido gaat heten. Wat is nu eigenlijk een kinderdagverbijf? De meesten van u zijn wél bekend met de op vang van peuters in peuterspeelzalen. Door enkele ver schillen op te noemen tussen een peuterspeelzaal en een kinderdagverblijf wordt het duidelijker wat een kinderdagverblijf is. Een peuterspeelzaal is bestemd voor kinderen in de leeftijd van 2 tot 4 jaar. De peuters kunnen minimaal 2 dagdelen op een speelzaal terecht. De grootte van de groep peuters varieert van 20 tot 25. Een speelzaal wordt voor het merendeel door vrijwilligers gedraaid en in een enkel geval door betaalde krachten. Er zijn 2 of 3 leidsters per groep aanwezig. De speelzaal biedt de peuters de mogelijkheid om spel-ervaringen op te doen in een andere omgeving dan de thuissituatie, met andere peuters en ander spelmateriaal. Een kin derdagverblijf is voor kinderen in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. Er zijn verschillende groepen op een dagverblijf Zoals u weet wordt op 18 juni herdacht dat 25 jaar geleden begonnen werd met de scouting. Het was natuurlijk geen eenvoudige zaak. Organisa torisch moest er veel gebeuren en dit is nog steeds het geval. De leiding die hiervoor nodig is moet bekwaam zijn, want zij moeten o.a. goede om gang hebben met kinderen, ze moeten er veel tijd in steken om de programma’s te maken voor elk weekend. De scouting telt momenteel 56 leden exclusief de leiding. Buiten de normale programma’s om wordt door de scouting ook nog verdere aktivi- teiten ontplooid. Zoals eenmaal per jaar is er de ’doe mee aktie’. Dit houdt in dat kinderen van de scouting met een kollektebus huis in onze ge meente rondgaan voor een bijdrage. De geldelij ke inkomsten worden dan gebruikt om diverse artikelen te kopen om te kunnen knutselen en an dere bezigheden. Dan krijgen we ’heitje karwei tje’. Dit houdt in dat de kinderen in het dorp di verse werkzaamheden bij particulieren doen en dan hiervoor ook centjes krijgen. Ook dit geld gaat naar de centrale kas om hiermede de nodi ge kosten te dekken. Maar dit is het nog niet al lemaal. Met de Moergestelse kermis is er een peperkoek-loterij zoals u weet. Ook hieraan wordt meegewerkt door de scouting. Ze doen dit samen met de paraplu werkende judo en jonge renkoor van St. Jan. De opbrengsten hieruit gaan in de centrale stichtingskas van waaruit diverse aktiviteiten voor de jeugd van St. Jan kunnen worden betaald. U begrijpt hieruit dat er veel ak- tiviteit zit binnen de deuren van St. Jan en o.a. de scouting. De totale scouting wordt geleid door een groepsbestuur. Deze hebben regelmatig gesprekken en vergade ring met de diverse leidingen van de scouting. Dit steeds onder de bekwame leiding van de voorzitter groepsraad Kees v.d. Loo. De contributies die betaald worden door de kin deren worden gebruikt voor kampen en het ver der onderhoud van het groep draaien. Per jaar gaat de leiding op kursus, dit zijn ze namelijk verplicht. Dit brengt zoals u begrijpt de nodige kosten met zich mee. Voor dit alles wordt er na tuurlijk subsidie geleden ontvangen. Het is steeds, jaar in jaar uit de eindies aan elkaar kno pen om alles naar wens van de kinderen te voe ren. Zodat er zich uitstekend thuisvoelen bij de scouting. Al bij al veel werk voor alle vrijwilligers en daar zijn ze erg dankbaar voor. Volgende week meer. Bestuur stichting jeugdbelang St. Jan ingedeeld naar leeftijd. De grootte van de groep verschilt per leeftijdsgroep. De indeling ziet er in onze plannen als volgt uit: groep 0-1 jarigen met maximaal 7 kinderen en 2 leidsters; groep 1 %-2% jarigen met maximaal 10 kinderen en 2 leidsters; groep 2%-4 jarigen met maximaal 13 kinderen en 2 leidsters; groep 4-12 jarigen met maximaal 18 kinderen en 2 leidsters (dit wordt buitenschoolse opvang genoemd). De leidsters die een kinderdagverblijf draaien zijn beroepskrachten. De kinderen kunnen op alle werkdagen van ’s morgens half acht tot ’s avonds zes uur opge vangen worden. Een minimum van 3 dagdelen per kind wordt verplicht gesteld. Omdat kinderen meer uren per dag, soms de hele dag, op een kinderdagverblijf zijn, nemen het opvoedings- en het verzorgings- aspect een belangrijke plaats in. Er worden bijv, maaltijden verzorgd en er is slaapgelegenheid. Daarnaast biedt het kinderdagverblijf kinderen de gelegenheid om brede spelervaring op te doen. Hebt u na het lezen van deze informatie nog vra gen? Bel dan gerust 04242-82553 (Stichting de Leest te Oisterwijk) voor meer inlichtingen. Wij houden u op de hoogte van de verdere ontwikke lingen rondom het nog op te zetten kinderdag verblijf Okido te Oisterwijk. op het concert. Na een welgeslaagd concert was er ten afscheid nog een door eigen leden van de vereniging ver zorgd koud buffet, dat alle eer werd aangedaan. Onze gasten uit Heiden hadden een prima erva ring opgedaan in Moergestel bij Harmonie Prin ses Juliana en vertrokken vermoeid maar tevre den in de namiddag weer richting Duitsland. Rianne, Jacco, Ludwig, Marco, Roger, Jacque line, Guus, bedankt. Na het concert was er voor iedere belangstellen de de mogelijkheid kennis te nemen van de oplei dingsmogelijkheden die Muziekvereniging Prin ses Juliana samen de Streekmuziekschool voor Oisterwijk en omstreken kan bieden. Uiteraard is het ook nu nog mogelijk hierover te worden geïnformeerd. In verband met het begin van het nieuwe schooljaar is het aan te bevelen hiermee niet lang te wachten. Mogelijkheden zijn aanwezig voor de leeftijd vanaf 9 jaar en u kunt zich in verbinding stellen met Klaas Smits, Kruysackerstraat 20, tel. 1198. Na het concert werd ook de prijsuitreiking ver richt van de Harmonie-kleurwedstrijd. Alle prijs winnaars ontvingen hierover tijdig bericht en de deelname was groot. In de 4 categorieën waren de le prijswinnaars: Noortje van Roessel, Heu velstraat 24; Steffen Dirks, Schout v.d. Wouwstraat 7; Vera Horsten, Industrieweg 9; Susanne Reyrink, Vossenhoorn 9. Leve het platteland! Eenvijfde van het Nederlandse land is stedelijk gebied. De rest is ons landelijke gebied. Van le vensbelang voor alle Nederlanders. Dus ook voor Wat is het landelijk gebied eigenlijk? En waar om gaat het ook aan? Landelijke gebieden - hébben we die eigenlijk wel in ons dichtbevolkte land? Wat verstaan we eronder? Wat heeft ermee te maken? En voor al: waarom zou u zich er druk over maken? In Nederland wonen 14% miljoen mensen op een grondgebied van 34.000 vierkante kilometer. De overige 80% is het zogeheten landelijke gebied. Dat is misschien meer dan u dacht. Het gaat bo vendien om gebieden die voor u van belang zijn. Ook als u niet zelf in het bos of op het platteland woont. Iedereen maakt immers gebruik van het landelijke gebied. De boer die er zijn bestaan in vindt en een bijdrage levert aan de voedselpro- duktie. Stadsbewoners verlaten voor een fiets- of I wandeltocht bij voorkeur de bebouwde kom. In het weekend is het bos, de heide of misschien de I polder een graag gekozen verblijfplaats. In auto of trein rijden we door en genieten we van de meest uiteenlopende landschappen. En die vari atie is tegelijkertijd hét kenmerk van het Neder landse landelijke gebied. Naar aanleiding van de Europese Campagne voor de Landelijke Gebieden 1987-1988 heeft de bi bliotheek een tentoonstelling ingericht. T/m 24 juni is deze te bezichtigen tijdens de openingsu ren van de bibliotheek.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 3