Opening tennispark veiliggesteld I8 I8 9 5 7 Toekomst ’Pierewaaiers’ 1 8 li ui !W»W Buro ’76 8 i Bi i r Heel Moergestel welkom! Ouderenreis 1988 E.H.B.O.-cursus Aphrodite I Na aanvankelijke schorsing ledenvergadering Tentoonstelling in bezoekerscentrum Oisterwijk Prima jeugdconcert Een gloednieuwe collectie familiedrukwerk! ig el l|r U staat versteld van het nieuwe aanbod geboorte-, huwelijks- en jubileumkaarten dat wij voor 1988 samenbrachten in een schitterende collectie. Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) Op 3 mei hield Carnavalsvereniging ’De Pierewaaiers’ haar ledenvergadering. In zijn openingswoord schetste voorzitter Piet Witlox de problemen die in de vereniging waren ontstaan: ’n onderbezetting van het bestuur (4 personen in plaats van 7) en een tekort aan hofhoudingsleden. Ie Ledenvergadering a5 Ki 2e Ledenvergadering La De Moergestelse tennisvereniging Stokeind viert komend weekend dubbel feest: het 15-jarig bestaan én de opening van het fors vernieuwde tennispark met het schitterende nieuwe paviljoen, een creatie van architect Jac van Oers en de Gebr. Janssen. Aktiviteitencommissies Hofhouding Dankwoord voorzitter O jdi - q INA 8 WOENSDAG 8 JUNI 1988 c T A I M.O. M.O. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Het bestuur, L. Appeldoorn, voorzitter. Huidverzorgingsinstituut Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 I 1 Na het eerste nummer, de Sousa Medley Mars’ vielen er al blikken van verbazing te bespeuren over de kwaliteit van het gebodene. Debet hieraan was ongetwijfeld het vakman schap van dirigent Jan Hermans die kans zag in twee ruime repetities de beide groepen muzi kanten zo samen te smelten. Alsof de jongelui altijd al samen musiceerden. Bekende componisten passeerden de revue: H. van Lijnschoten, W.A. Mozart, L. von Beetho ven, Scot Joplin enz. en de duidelijk herkenba re melodieën spoorde de jeugd natuurlijk nog meer aan om te komen tot deze succesvolle pres tatie. Tijdens het slotnummer La Bamba werd de jeugd trouwens nog terzijde gestaan door de le den van de jeugdcommissie die de percussie (extra slagwerk) voor haar rekening nam. De toegift Over ana Out (door Moergestel bekend geworden in Heiden) bracht vele handen op el kaar waarna het concert werd besloten door nogmaals ’n ’Zugabe’, het nummer La Bamba. Ongetwijfeld hebben de jeugdige muzikanten een fijn en leerzaam weekend gehad in Moergestel, ’n weekend dat zeker de moeite van een herha ling waard is! Na de vaste agenda op de gebruikelijke wijze te hebben afgewerkt ging men verder op deze pro blemen in. Het bleek niet haalbaar met 4 be stuursleden al het benodigde werk te doen. Staande de vergadering werd de aanwezigen ver zocht zich beschikbaar te stellen voor een be stuursfunctie. Aan deze oproep werd echter geen gehoor gege ven waarna wordt besloten om het probleem kei hard in een brief aan de leden voor te leggen. De vergadering werd daarop geschorst tot later datum. Dinsdag 31 mei was de opkomst van de leden aanzienlijk beter. De brief heeft zijn uitwerking niet gemist. Het bestuur had intussen diverse sympathiebetuigingen ontvangen en velen zou den het betreuren als de vereniging ten onder zou moeten gaan; ’n kans die nog altijd bestond. Na het samenstellen van een nieuwe kascontrole commissie wordt Piet Witlox bij acclamatie aan genomen als voorzitter waarna punt 8 uit de vo rige vergadering weer wordt opgepakt: Verkie zing bestuursleden. De eis van het dan zitting hebbende bestuur blijft gehandhaafd: 7 perso nen. Op dat moment bestaat het bestuur uit: Piet Wit lox, Peter Swinkels, Jan Brekelmans, Kees Schoots, Gé Simons en mevr. Brekelmans- Jansen. Na nog een oproep van de voorzitter geeft Nico van der Avoort zich, onder bijval van de aanwe zigen, op als zevende bestuurslid. Het programma biedt van alles voor jong en oud, actief of passief tennisser, liefhebbers van schitte rende muziek en gewone genieters van het leven. Alle festiviteiten zijn gratis toegankelijk. Kom en geniet op vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 juni. Het programma is alsvolgt: Vrijdag 10 juni 19.00 uur: opening door de burgemeester. 19.30 tot 20.30 uur: receptie. Daarna gezellig naborrelen. Zaterdag 11 juni Feestavond voor de leden en aanhang van 22.00 tot 02.00 uur. Het bekende orkest ’The Old Timers’ zal de stemming er volop inbrengen. Zondag 12 juni 11.30 tot 13.30 uur: frühschoppen o.l.v. een 20-koppige big-band op ons geweldig terras. Dit mag u beslist niet missen. 14.00 uur: demonstratiewedstrijd van enkele toptennissers: Marc Albert - Chris Vermeeren. Toegang gratis! 16.00 uur: le trekking loterij in het paviljoen. Vorige week hebben wij het volledige program ma vermeld in Moergestel-nieuws. In het kort herhalen wij het nog even. Vertrekdatum: vrijdag 17 juni om 8.15 uur. Al leen vanaf het St. Jansplein. Reisdoel: Hollandse Venetië, met een pun- tertocht. Deelname is mogelijk voor alle Moergestelse in woners vanaf 65 jaar - voor echtparen als een van beide 65 is - tevens voor invaliden indien zij zich zelf redelijk kunnen redden. Reiskosten: 44,— per persoon. Bij opgave te voldoen. We hebben 2 bussen besproken. Als deze zijn volgeboekt moeten we de meerdere deelname in reserve houden. Eten voor ’s middags behoeft u niet mee te ne men. U krijgt een koffietafel aangeboden. Opgave bij een van de commissieleden tot uiter lijk 12 juni a.s. Van 12 juni tot en met 22 juli exposeert Kees Ke telaars in bezoekerscentrum Oisterwijk van Na tuurmonumenten. Kees Ketelaars uit Moergestel probeert zijn liefde voor de natuur vast te leggen op zijn tekeningen en schilderijen. Hij maakt hierbij gebruik van ge mengde technieken. Zijn eerste werk was vooral figuratief, maar de laatste tijd werkt hij steeds abstracter. De bezoekers kunnen beide vormen zien in het bezoekerscentrum. Openingstijden: van half juni tot half september, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Bezoekerscentrum Oisterwijk, Van Tienhovenlaan 5, 5062 SK Oisterwijk. Het nieuwe bestuur wordt bij acclamatie (met al gemene stemmen) aangenomen. Onder de aanwezigen worden gegadigden ge vraagd voor een commissie welke de aktiviteiten commissies zal samenstellen. Vijf personen (Jos Janssen, Jan Vernooy, Frans Seebrechts, Vic Bode en Joost Emmen) geven zich hiervoor op. Zij zullen o.a. personen gaan zoeken die straks plaats gaan nemen in o.a. de sauwelcommissie (verzorging sauwelavonden), optochtcommissie, enz. De heer Wil Simons wil de taken van het bestuur verlichten door het ad ministratieve en financiële gedeelte onder zijn hoede te nemen. Het bestuur van ’De Pierewaaiers’ is nu echter nog naarstig op zoek naar leden voor de hofhou ding. Die genoemde groepering is intussen ook al weer uitgebreid, maar mochten er onder onze lezers nog personen zijn die deel uit willen ma ken van de hofhouding, aarzel dan niet om kon- takt op te nemen met een van bovengenoemde bestuursleden of het sekretariaat (tel. 3610). Zij zijn graag bereid u alle informatie te verschaffen. Aan het eind van de vergadering dankt de opge luchte voorzitter, Piet Witlox, de aanwezigen voor hun aandacht, inzet en, niet te vergeten, steun. ’Met de huidige positieve instelling van u allen en het nieuwe bestuur moet het openbaar carnaval in Moergestel toch zeker de moeite waard blijven’, aldus de voorzitter. nodigen voor de eerste lesavond. U kunt zich deze week nog aanmelden: J. Rijnen, Past. v.d. Boogaardstr. 43, tel. 2120. G. v. Gisbergen, Raamackerstr. 18, tel. 3329. A. Fonken, Pr. Irenestr. 4, tel. 3187. E. de Beer, Griete Veldeke 27, tel. 1577. M. Wesel, Kriekenakker 50, tel. 3100. Met ’n enorm enthousiasme gaven 45 jeugdige harmonie-muzikanten afgelopen zondag een uit stekend concert voor ruim tweehonderd toehoor ders in ’Den Boogaard’. Het concert was het hoogtepunt van het interna tionale weekend georganiseerd door de jeugd commissie van ’Prinses Juliana’, waarvoor de jeugdleden van Musikkapelle Heiden waren uit genodigd. De kreet om hulp komt altijd onverwacht, maar u kunt zorgen dat u erop voorbereid bent. Daarvoor zijn geen lange of zware studies no dig. U leert in een cursus, hoe door eenvoudi ge handelingen: - de ademhaling van een bewusteloze veilig te stellen; - ernstige bloedingen te stelpen; - hoe te handelen bij verbrandingen; mond op mond beademing. Natuurlijk zijn er nog veel meer voorbeelden te bedenken. Als u een E.H.B.O.-cursus heeft ge volgd, dan zult u zich veel zekerder voelen en op een goede en verantwoorde wijze hulp kunnen verlenen. In september 1988 gaat een nieuwe E.H.B.O.- cursus van start. Deze wordt gegeven door onze arts-docent dr. P. Terwindt en kaderinstructeur W. van Rooij. De lessen worden gegeven op don derdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw. Eind januari 1989 zal het examen afgenomen worden. De kosten bedragen 125, lesboeken en examengeld inbegrepen. Denkt u, dit is zeker iets voor mij en u bent op 5 januari 1989 16 jaar of ouder dan kunt u zich opgeven bij onderstaan de personen, met vermelding van naam, adres, postcode, geboortedata, zodat wij u uit kunnen ■w’ETÏ «sjS 5 I HU

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1