I 0 I Musikkapelle Heiden en Harmonie Prinses Juliana Ouderenreis 1988 Rode Kruis: een continue stroom van hulp Fotogroep Moergestel Aphrodite Buro ’76 K 25 jaar Scouting in Moergestel Eigentijds drukwerk? James Dean in Moergestel... I Zondag 5 juni om 12.30 uur in Den Boogaard: I Wij zorgen ervoor van begin tot eind. Van ontwerp tot complete uitvoering. Onze eigen ontwerpers besparen u handen vol geld! Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) Daniëlle geselekteerd voor handbal-team IB B Op 18 juni a.s. hoopt Scouting Moergestel haar 25-jarig bestaan te vieren. Deze dag wil men niet zomaar voorbij laten gaan. Vijf entwintig jaar is natuurlijk een mijlpaal. Gaarne willen we eens teruggaan in de tijd. Prijsuitreiking kleurwedstrijd Streekmuziekschool Groot jeugdconcert S 13e Jaargang - Nr. 527 l 8 WOENSDAG 1 JUNI 1988 SV Roef afd. handbal J.Ph. Sousa J. Curnow N. Ward L. v. Beethoven Moussorgsky W.A. Mozart H. v. Lijnschoten R. Valens. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Vanaf 23 mei t/m 5 juni houdt het Nederlandse Rode Kruis zijn jaarlijkse inzamelingsaktie. U kunt een collectant verwachten met de collec tebus om uw gift in ontvangst te nemen. HELP ONS HELPEN, GEEF. Het Rode Kruis heeft Uw hulp dringend nodig. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Donderdag 2 juni a.s. is er weer een bijeenkomst in de Vereniging om 20.00 uur. Deze avond gaan we nadenken over het program ma voor het komende nieuwe seizoen. Tot don derdagavond. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. In het kader van het zogeheten jeugdplan is on ze speelster van de dames-junioren Daniëlle van Nunen uitgenodigd voor het slottoernooi. Tij dens het zaalseizoen 87-88 zijn er een 5-tal selek- tietrainingen geweest in Eindhoven voor de he le regio-zuid (Zeeland, Noord-Brabant, Lim burg). Door keihard werken heeft Daniëlle het zover gebracht, dat ze nu mee mag naar Utrecht. Ze is inmiddels een hele ervaring rijker, want spelen met meisjes allemaal op hetzelfde niveau is toch weer heel anders. Het toernooi wordt gespeeld in sporthal All-inn, Vlampijpstraat 79, Utrecht. De wedstrijden beginnen om 10.15 uur. We wensen Daniëlle en haar team heel veel suc ces toe! Dag in, dag uit wordt het Rode Kruis geconfron teerd met verzoeken om hulp. Niet alleen hulp op grote schaal en ver van hier, maar ook klein schalige hulp ’om de hoek’, in eigen land. Hulp aan zieken, bejaarden, gehandicapten, eenzamen en vele anderen die op een of andere manier een helpende hand kunnen gebruiken. Voor deze kleinschalige hulp in eigen land kan het Rode Kruis rekenen op tienduizenden des kundige medewerkers. Het is hun inzet die het uitvoeren van de Rode Kruis-taken mogelijk maakt: het vrijwillige welfarewerk, de vakantie- projecten voor zieke, bejaarde en gehandicapte mensen, het sociaal vervoer voor gehandicapten, de hulpposten langs de wegen, de telefooncirkels, de bloedtransfusiedienst, het jeugd- en jongeren programma, de eerste hulpverlening bij mani- St festaties en evenementen, de inzet bij rampen in eigen land, de thuiszorg, de radio-medische dienst. Al deze vormen van hulpverlening kosten geld. Daarom vraagt het Rode Kruis ieder jaar weer of het ook kan rekenen op de goedgeefsheid van de Nederlandse bevolking, op U. Omdat U het bent, die het uitvoeren van de Rode Kruis taken financieel mogelijk maakt. Eind mei, be gin juni vragen wij weer om Uw hulp, tijdens on ze jaarlijkse inzamelingscampagne. Beste dames en heren, Mogen wij u onze zomerreis 1988 even voorstel len? We hebben voor u een bijzondere reis sa mengesteld. Een reis die werkelijk uitstekend is van verzorging en prachtig van route. Leest u maar eens mee en u bent prima op de hoogte. 08.15 uur: vertrek vanaf St. Jansplein te Moer gestel (komt u s.v.p. als het even kan op tijd We rijden via Den Bosch en Nuland (even stukje grote weg) naar het begin van de Veluwe. 10.00 uur: Aankomst in Otterloo op de Veluwe. Hier bieden wij u een kopje koffie aan met een stukje cake! 11.00 uur: We verlaten Otterloo en rijden via Hoenderloo en Apeldoorn! U ziet dus al een mooi stuk Veluwe (en misschien wel wild!). Dan ne men we 15 minuten de grote weg naar Zwolle. We steken hier de IJssel over en rijden de polder in. U ziet de plaatsjes Zwartsluis en Hasselt. 12.45 uur: We zijn in het Hollandse Venetië: GIETHOORN. Laten we eerst gaan genieten van de koffietafel. Daarna kunnen we lachen. U stapt met z’n allen in de PUNTER. Wij laten u deze prachtige en waterrijke plaats eens uitge breid zien. Uw kapitein geeft u uitgebreid uitleg over de bezienswaardigheden (soms moet u niet alles geloven wat hij zegt, evenmin als wat de chauffeur u soms probeert op de mouw te spel den. Deze twee heren weten hoe het moet op een dagje uit...!). 15.00 uur: Helaas moeten we Giethoorn verlaten en we rijden nu weer zuidwaarts. U ziet weer een stuk Veluwe en dan gaan we aan de Rijn bij Arn hem een mooie middagstop maken. U kunt hier binnen zitten of op het terras. Er zijn wat kramen en er rijdt een leuk treintje. Een heerlijke stop. 16.15 tot 17.15 uur: stop op de Westerbouwing bij Arnhem. 17.15 uur: We verlaten de Westerbouwing en rij den nu naar ons laatste adres voor deze dag: het plaatsje Zeeland. 18.00 uur: Diner in het Witte Huis te Zeeland. Eet smakelijk. Dit diner zal u zeker smaken. Daar staan we garant voor! 20.15 uur: Ons laatste stukje naar Moergestel is maar een fluitje van een cent. 21.00 uur: Op deze tijd komen we ongeveer thuis. Bericht voor de thuisblijvers: mocht u iemand nodig hebben op deze dag, bel dan naar mevr. Jonkers, tel. 1770. Daar weet men waar de rei zigers zijn! U kunt zich aanmelden voor deze dag tot 12 ju ni bij onderstaande personen! Wilt u bij aan melding meteen de centjes meebrengen s.v.p.??? En tot slot: wanneer gaan we op reis??? Op vrij dag 17 juni a.s. Deelname is mogelijk voor alle Moergestelse in woners vanaf 65 jaar - voor echtparen als een van beiden 65 is - tevens voor invaliden indien zij zichzelf redelijk kunnen redden. Reiskosten 44,— per pers, bij opgave te vol doen. We hebben 2 bussen besproken. Als deze zijn volgeboekt moeten we de meerdere opgaven in reserve houden. Eten behoeft u voor ’s middags niet mee te ne men. U krijgt een koffietafel aangeboden. Wij wensen u een mooie dag. Uw bestuur. Aanmelden bij: Mevr. Fien v.d. Loo, Oister wijkseweg 7; Mevr. Wies v.d. Wouw, Reuselhof 32; Mevr. Piëta Vissers, Rootven 16; Heer Janus Jonkers, Schoolstraat 29; Heer Josef v.d. Lan- genberg, Kloosterlaan 12. Op 7 maart 1963 begon het allemaal. Op de zol der van de Boszichtschool startte kapelaan de Bont samen met Corrie Hurkmans, Lia Verba- kel, Thea Picokrie, Lies v.d. Meijdenberg, Jo Damen en Ricky Smolders. De eerste 3 personen startten met de rakkers en de andere 3 personen startten met de welpen. In augustus 1964 voegde Fons Smits zich bij het gezelschap. Ook werd tevens Stichting Jeugdbe- langen St. Jan opgericht. Hieronder ging de Scouting behoren. In 1965 startten de verkenners onder leiding van Eddy Hurkmans. Hun thuis is inmiddels afge broken (boerderij aan de Tilburgseweg). Regel matig hadden ze allemaal weekend in de Kluize naar. Ook gingen de verkenners toen al naar Frankrijk. Zo werden natuurlijk in al die achter liggende 25 jaren veel kampen overal georgani seerd. Dat ging niet altijd even gemakkelijk om een ge schikte plaats të zoeken. Men moest en moet nu nog steeds rekening houden met de afstanden. Liefst zit men in een boerderij of blokhut en dan ook nog dicht bij de bossen en niet te ver van het dorp. Want er moesten natuurlijk veel bood schappen gedaan worden. Er worden hele draaiboeken gemaakt om een kamp goed te laten slagen. Natuurlijk is men ook nog eens sterk afhankelijk van het weer. Men moet zorg dragen voor binnen- en buiten programma’s. Vanaf de oprichting zijn er natuurlijk vele leidsters geweest. Ik wil ze niet allemaal met naam noemen. Maar we hebben wel respekt voor hun steeds grote inzet om alles goed te laten ver lopen. Het zijn niet alleen kampen die georgani seerd moeten worden, maar ook wordt er een maal per week groep gedraaid. Ook hiervoor dient de leiding elke keer een programma te heb ben. Op deze manier wordt er 25 jaar gewerkt. De Scouting moest natuurlijk ook een naam heb ben. In 1969 werden de kabouters opgericht, de groep heette Anne Frank en de leidster was Ma ria v.d. Loo, samen met Ans Hommel. In de Scouting bevonden zich natuurlijk toen ook al welpen, gidsen en verkenners. Alles bij elkaar is er in die 25 jaar al veel gebeurd. Volgende week gaan we verder met Scouting nieuws, dit allemaal in het teken van het 25-jarig bestaan. Bestuur Stichting Jeugd belangen St. Jan Tijdens het concert dat door de jeugd van Har monie Prinses Juliana en Musikkapelle Heiden zal worden gegeven, zijn zeker ook alle jeugdigen van Moergestel van harte welkom. Wij verwachten een grote toeloop, temeer daar bij deze gelegenheid ook de prijsuitreiking zal zijn van de grote Harmonie-kleurwedstrijd. Wer kelijk grote prijzen zijn te winnen, in iedere leef tijdsklasse. In de pauze en na het concert kan iedereen die is geïnteresseerd in blaasmuziek of slagwerk alle nodige informatie opdoen. Uiteraard kan er ken nis genomen worden van de vaardigheden die de jongeren zich al hebben eigen gemaakt, ook is in formatie beschikbaar over de opleidingsmogelijk heden die Muziekvereniging Prinses Juliana biedt via de Streekmuziekschool. U kunt daar natuurlijk bestuursleden of muzi kanten van onze vereniging over aanspreken. Wilt u op een andere tijd eens kennis maken met harmonie of drumband, dan is dat ook altijd mo gelijk, bijvoorbeeld door eens een wekelijkse re petitie bij te wonen. Deze zijn voor drumband iedere maandagavond vanaf 18.30 uur tot 20.00 uur in het Verenigingsgebouw aan de Postelstraat en voor de Harmonie iedere dinsdag van half acht tot half tien in Den Boogaard. Mocht u interesse hebben of krijgen in het mu siceren bij onze vereniging, neem dan kontakt op en maak eens een afspraak. ZEKER DOEN. Komend weekend zijn zoals reeds eerder hier vermeld onze vrienden uit Heiden West-Duits- land onze gasten. Naast het pntspannende deel van het program ma, is er erg veel tijd besteed aan de voorberei ding van een gezamenlijk concert. Ook in het weekend zelf zal er nog vele uren gezamenlijk worden gerepeteerd, zodat er alles aan gedaan is om op zondag om 12.30 uur een goed concert te geven. Het geheel staat onder leiding van dhr. Jan Her mans, die intussen voor de Moergestelse muziek liefhebbers geen onbekende meer is. Hij heeft erg veel aandacht besteed, samen met de jeugdcom missie, aan de samenstelling van het programma dat er best mag zijn. Iedereen is van harte welkom, sterker nog, wij re kenen op uw komst. Het programma is als volgt: Sousa medley Roch bridge ouverture Scot Joplin Tribute Hymn of brotherhood Wild Walk Air and Alleluia Klokkenfeest La bamba Het totale, gezamenlijke orkest, zal bestaan uit ongeveer 45 muzikanten, allen in de leeftijd tot 17 jaar. Afgelopen vrijdag opende Kees Kouwenberg Jr. (zoon van de eigenaresse van Boutique Barbara) een vrijetijdszaak aan het Rootven nr. 9. In de zaak brengt men een collectie bekende merken, zoals o.a. Naf Naf, Nix en Boxer, terwijl daarnaast een collectie badkleding gepresenteerd wordt. Jonge ondernemersgeest gekoppeld aan jarenlange ervaring zal ongetwijfeld een voordeel zijn voor de cliënten. We wensen Kees Kouwenberg Jr. en Astrid van Gorp graag alle sukses toe!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1