lp ^IT het GEM® 1 I BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING y GEMEENTE MOERGESTEL t l Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. >r evenementen W.W.V.-toepassing ten behoeve van gehuwde vrouwen Eenjarige VWO/HAVO- zaterdagopleidingen te Eindhoven W oningtoe wijzingen Sluiting gemeentehuis/gemeentewerken op vrijdag 27 mei 1988 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 MEI 1988 PAGINA 7 526-1 I 526-2 WAAR LAAT I 526-3 JE HET? Burgemeester en Wethouders van Moergestel. e n 3r De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat het Kollege van Burgemeester en wet houders van Moergestel voornemens is, om, met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, aan: 1Aannemingsbedrijf A. op 't Hoog, Industrieweg 15 te Moergestel, vergunning te verle nen tot het bouwen van 2 woningen, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moer gestel, sectie A, nummer 746 gedeeltelijk, plaatselijk bekend D'n Duyp 7 en 9; 2. het Gemeentebestuur van Moergestel, Raadhuisstraat 21 te Moergestel gewijzigde vergunning te verlenen tot het bouwen van 2 bergingen ten behoeve van bejaardenwo ningen, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie B, nummer 2645 gedeeltelijk, plaatselijk bekend De Aanstede. Onderhavige aanvragen liggen met bijbehorende bescheiden met ingang van 21 mei 1988 gedurende 14 dagen ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene en Juridische Zaken, ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen genoemd voornemen schriftelijke bezwaren indienen bij het Kollege van Burgemeester en wethouders voornoemd. Moergestel, 25 mei 1988. De burgemeester, J.B.S. ter Veer. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - Centraal Antenne Syst.: 04243-3274 - technische storingen zoals riolering, wegen e.d. 04243-1244. Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inle veren op de dienst voor openbare werken, uitslui tend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00 - 16.30 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Weth. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. is het niet mogelijk om de aanvragen van de ge noemde personen snel te honoreren. Bovendien mogen de belangen van de andere woningzoeken den niet uit het oog worden verloren. In de toe komst zal als beleidslijn worden gehanteerd dat bij echtscheiding de partij waaraan de kinderen worden toegewezen, zal worden geholpen bij het vinden van woonruimte via de gemeente. De an dere partij zal zelf vervangende woonruimte moe ten zoeken. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij op 18 mei 1988 hebben besloten te verlenen aan: 1. J.H.C. Burgers, Klein Locht 5 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en rundveehouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het per ceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummers 1430 en 1425 gedeel telijk, plaatselijk bekend Klein Locht 5; 2. Gebr. Ketelaars, Vinkenberg 11 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een rundveehouderij annex mestopslag, zo als op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie E, nummer 341, plaatselijk bekend Elsdijk. De vergunningen zijn verleend onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder van ern stige aard voor de omgeving te ondervangen. De beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter inzage ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, en wel tijdens kan tooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens deze termijn liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Biblio theek, Schoolstrat 37 te Moergestel, en wel elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvragen om vergunning tijdig bezwaar hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaar in te brengen. Het beroepschrift moet binnen de termijn van 1 maand worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Graven- hage. Zij, die beroep instellen kunnen overeenkomstig het bepaalde in artikel 60a van de Wet op de Raad van State, een verzoek doen om schorsing van de beschikkingen en/of tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht tot de Voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Moergestel, 25 mei 1988. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel. -0 Raadpleeg altijd eerst deze ka- C lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Kloosterlaan 13. 71 moergestel Woensdag 25 mei: P.S.V. - Benfica op video- In het verleden zijn gehuwde vrouwen uitgeslo ten geweest voor de toepassing van de Wet Werk loosheidsvoorziening. Na het van kracht worden van de derde EG-richtlijn inzake de gelijke be handeling van mannen en vrouwen is de uitslui- tingsbepaling in de W. W. V. voor gehuwde vrou wen vervallen en vanaf 23 december 1984 bestaat voor deze groep eveneens uitkeringsrechten in gevolge de genoemde wet. Op grond van de door het Ministerie van Socia le Zaken en Werkgelegenheid verstrekte richtlij nen mocht aan vóór 23 december 1984 werkloos geworden vrouwen geen W.W.V.-uitkering wor den toegekend. Onlangs heeft de Staatssecreta ris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid mede gedeeld dat op grond van het Europese Hof ver kregen informatie het niet toegestaan was om de periode van 23 juni 1983 tot 23 december 1984 werkloos geworden vrouwen uit te sluiten voor de toepassing van de W.W.V. Dit houdt in dat voor deze groep alsnog deze wet kan worden toe gepast. De tussen 23 juni 1982 en 23 december 1984 werkloos geworden gehuwde vrouwen kunnen thans alsnog een W. W.V.-aanvraag indienen. Als zij aan de voorwaarden van de Wet Werkloos heidsvoorziening voldeden, kan hen thans nog een W.W.V.-uitkering worden toegekend. Voor nadere informatie over de hiervoor beschre ven uitkeringsmogelijkheden kunt u terecht op de afdeling welzijn. Bij deze afdeling dient even eens de aanvraag te worden ingediend. Burgemeester en Wethouders van Moergestel. In het schooljaar 1988/89 gaat De Brabantse School van start met een eenjarige VWO/HAVO- opleidingen te Eindhoven. De lessen worden alle op zaterdag gegeven. De laatste 2 jaren van de HAVO en het VWO worden in 1 jaar behandeld. De examenstof wordt intensief doorgenomen. Gedurende 30 a 34 zaterdagen wordt de stof onderwezen. Via een doelgerichte aanpak in zeer kleine groepjes wordt de student voorbereid op het staatsexamen. Het vakkenpakket, dat bij De Brabantse School kan samengesteld worden, betreft de volgende vak ken: Nederlands, Frans, Duits, Engels, Geschie denis, Aardrijkskunde, Wiskunde, Natuurkun de, Scheikunde, Biologie, Economie 1 en 2 (voor de HAVO handelswetenschappen). Het schooljaar loopt van september tot en met het mondeling staatsexamen. De laatste lessen worden eind juni gegeven. De toelatingseisen 1Voor de HAVO geldt als regel, dat de toekom stige cursist minimaal 4 jaren MAVO gevolgd moet hebben (of 3 jaren HAVO-onderwijs). Voor degenen, die voor deelcertificaten studeren, kun nen de eisen worden aangepast. 2. Voor de cursus VWO geldt, dat de student 5 jaren HAVO-onderwijs genoten moet hebben of 4 jaren VWO moet doorlopen hebben. Ook hier geldt, dat voor studenten, die deelcertificaten willen halen, de eisen kunnen worden aangepast. De kosten van de opleiding De kosten van deze particuliere opleiding bedra gen: Inschrijfgeld 250,—. Het cursusgeld be draagt 550,— per vak. Voor de vakken wis kunde, scheikunde, natuurkunde, economie of handelswetenschappen geldt een toeslag van 170,— per vak daar er: a. meer lesuren voor deze vakken zijn; b. de groepen zeer klein zullen zijn. Het is mogelijk om in twee termijnen te betalen. Bij inschrijving voor 1 augustus wordt 10% re ductie toegepast. Waar is de Brabantse School De Brabantse School is gevestigd op de volgen de locatie: Mercatorcollege, De Vestdijk 134, 5611 CB Eindhoven. Voor het aanvragen van een brochure en het in winnen van informatie kunt u terecht bij de stu dieleider Drs. G.J.H. van Gastel, Dussekstraat 16, 5011 AH Tilburg, telefoon 013-561547 b.g.g. 076-653524. De burgemeester van Moergestel maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat het door de raad van deze gemeente op 25 september 1987 vastgestelde bestemmingsplan de Sonman, door het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant bij besluit van 28 april 1988, nr. 87.04882, is goedgekeurd. Het bestemmingsplan De Sonman heeft betrekking op het tussen de T-31 en de Rijksweg A-58 gelegen toekomstige bedrijventerrein. Gelet op het bepaalde in artikel 29 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is het bestem mingsplan onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan ligt met ingang van heden gedurende een maand ter gemeentese kretarie, afdeling Algemene en Juridische Zaken ter inzage. Moergestel, 25 mei 1988. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. scherm in Den Boogaard. 23 tot 27 mei: 60-jarig bestaan van de Boszicht- school. Zondag 29 mei: Zeskamp K.P.J. 31 mei - 1, 2, 3 juni: Avondvierdaagse St. Jansplein. Tot 23 juni: Iedere donderdag lekenhandbaltour- nooi van 19.30 tot 21.00 uur op het Roefcom- plex. Zaterdag 4 juni: Koningsvissen sr. in het Blek- ven 19.00 uur tot 21.00 uur. Zaterdag 4 juni: Regiobal 20.30 uur in Den Boo gaard. Zondag 5 juni: Concert harmonie 12.30 uur in Den Boogaard. Zondag 5 juni: Volleybaltoumooi Roefcomplex. Zondag 12 juni: Koningsvissen jr. in het Blek- ven van 9 uur tot 11 uur. NA 6 Aan de Hofakker en De Aanstede zijn thans een tiental bejaardenwoningen in aanbouw. Deze zul len begin juli a.s. worden opgeleverd. De woningen zijn onlangs toegewezen en de kandidaat-huurders hebben inmiddels bericht ontvangen. Voor de verdeling zijn in overleg met de commissie volkshuisvesting een aantal uit gangspunten geformuleerd. Deze zijn bij de toe wijzing gehanteerd en zullen in de toekomst van toepassing blijven. De uitgangspunten luiden als volgt: 1Omdat geen ééngezinshuurwoningen in Moergestel worden gebouwd dient het toewij zingsbeleid gericht te zijn op doorstroming. 2. De verdeling zal gericht moeten zijn op vrij making van gemeentelijke huurwoningen. De huurders van deze panden genieten voorkeur. 3. Het beschikbaar komen van gemeentelijke huurwoningen kan rechtstreeks geschieden, maar ook via driehoeksruil. 4. Daarna komen in aanmerking eigen- woningbezitters waarvan de woning wordt verkocht aan een in Moergestel geregistreer de woningzoekende. 5. Vervolgens kunnen bejaardenwoningen wor den toegewezen aan bewoners van een parti culiere huurwoning, welke ter beschikking komt van een Moergestelse woningzoekende. 6. Aan een om medische of sociale redenen noodzakelijke verhuizing dient een hoge prio riteit te worden toegekend. Bij de verdeling van de vrijkomende woningen is aan de orde geweest dat in het recente verleden een groot aantal aanvragen is ontvangen van per sonen, die in een echtscheidingsprocedure zijn gewikkeld of die reeds zijn gescheiden. Gelet op het gering aantal woningen, dat in de toekomst door de gemeente zal mogen worden gebouwd, In verband met het personeelsreisje zijn vrijdag 21 mei 1988 het gemeentehuis en de dienst ge meentewerken de gehele dag voor het publiek gesloten. Deze dag kunt u ook geen chemisch afval afleve ren bij de dienst gemeentewerken. Alleen de afdeling Bevolking en Burgerlijke Stand is in de ochtenduren geopend.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 7