g i w. u Nelis van den Meijdenberg en Anneke Burgers 50 jaar getrouwd s I K.P.J.-zeskamp ’88!! I EHBO Cursus I Eerste Communie ’88 Dankviering J eugdvakantie week 12 t/m 15 augustus Nu inschrijven voor de 6e wandelavond- vierdaagse in Moergestel Aphrodite Buro 76 S s S Goud op 'De Reuselhof 8 Eén, twee, drie, vier of zelfs nóg meer kleuren? I De koffie stond al klaar toen we op de zonnige Eerste Pinksterdag ’s morgens aanbelden op Reuselhof 15 om ’n praatje te gaan maken met Nelis van den Meijdenberg en Anneke Burgers (twee echte Gèsselsen) die maandag 30 mei a.s hun gouden huwelijksfeest gaan vieren. Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) Vandaag de dag Maandag a.s. feest F Brillen Contactlenzen De Lind 35a, Oisterwijk, Tel. 04242-84899 •7-i De kreet om hulp komt altijd on verwacht, maar u kunt zorgen dat u erop voorbereid bent. Daarvoor zijn geen lange of zware studies nodig. U leert in een cursus, hoe door eenvoudige handelingen: Belangrijk Bruidegom en bruid Huwelijksdag Wij gaan graag met u in overleg hoe u uw drukwerk net dat beetje cachet extra kunt geven. 13e Jaargang - Nr. 526 WOENSDAG 25 MEI 1988 Organisatie jeugdvakantieweek M.O. Naam Adres Tel Leeftijd Ik geef me op voor het kleuterprogramma Ik geef me op voor het dagprogramma voor groep 3 t/m 8. (doorhalen wat niet van toepassing is) Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut In 1970 stopt Nelis met z’n gemengd bedrijf dat hij vanaf zijn huwelijksdag bezat en samen met z’n vrouw nemen ze hun intrek op het adres Schoolstraat 22. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Oproep voor iedereen vanaf ongeveer 16 jaar die de jeugdvakantieweek een warm hart toe draagt. In bovenstaande week worden de inmiddels tra ditie geworden aktiviteiten georganiseerd voor kinderen van de basisschool. Voor kinderen van groep 1 en 2 op 4 ochtenden, voor kinderen van groep 3 tot en met 8 op alle dagen van 9.30 tot ongeveer 16.00 uur. Voor begeleiding van de groepjes kinderen is dringend behoefte aan jongeren vanaf ongeveer 16 jaar. Maar ook ouders die zich jong van hart voelen. Kortom: iedereen die zich een week lang voor de jeugd van Moergestel wil inspannen, is van harte welkom. Degenen die al eens eerder als leider/leidster heb ben meegedaan krijgen deze week van ons een persoonlijk schrijven om zich op te geven. Alle anderen die graag eens de sfeer van het lei ding geven aan zo’n groepje kinderen willen proeven zouden wijj willen vragen: aarzel niet en vul onderstaand strookje vandaag nog in! Stop het vóór 31 mei in de bus bij: Jan v. lersel, Raa- mackerstraat 9, Moergestel. U krijgt dan via dit blad te lezen wanneer de volgende bijeenkomst is. De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar in Moergestel gelopen van dinsdag 31 mei t/m vrij dag 3 juni, er zijn weer mooie routes uitgezet van 5-10-15 km., de organisatie heeft er voor gezorgd dat de routes zo min mogelijk over de doorgaan de wegen lopen i.v.m. de veiligheid van de wan delaars. Kinderen onder de 10 jaar mogen niet zonder begeleiding meelopen. De organisatie is weer in handen van de Stichting Wandelavondvierdaagse en staat onder auspiciën van de N.W.B. Men kan voor de wandelingen inschrijven in de periode van 24 mei t/m 30 mei op de volgende adressen: Krijtestraat 17, Griete Veldeke 6, Kerckackerstr. 7, De Hoefkens 39 en Past. V.d. Boogaardstr. 19. Voor groepen kan men alleen inschrijven op het adres Kerckackerstr. 7. Het inschrijfgeld bedraagt 4,— p.p., op dins dag 31 mei kan men aan de start ook nog inschrij ven, maar het inschrijfgeld bedraagt dan 5,— p.p. Bij de inschrijving ontvangt men een sten cil waarop enkele belangrijke punten staan aan gegeven. Op vrijdag 3 juni zullen de 5 km. wandelaars in gehaald worden door de Drumfanfare Moer gestel, en de 10 en 15 km. wandelaars door Har monie ’Prinses Juliana’. De Stichting hoopt dat het weer een paar gezel lige avonden worden, met mooi wandelweer. Voor meer informatie, tel. 2207. Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel Op 30 april 1986 verhuizen ze naar hun huidige stek op ’De Reuselhof. Ze hebben het er prima naar de zin. Fietsen is op dit moment hun belangrijkste tijd verdrijf en niet zonder trots vertellen ze dat ze tij dens de Toer Mee al zeven keer de 50 km heb ben gefietst. NelisTietst, als het weer dat ’n beetje toelaat, nog elke dag 1 a 1 ¥z uur. ’s Avonds kaar ten (rikken) ze, drie tot vier keer in de week. Daarnaast is Anneke nog aktief als lid van het be jaardenzangkoor ’De Echo’ en nu dit jaar ook al 60 jaar bij de K.V.O. (vroegere Boerinnenbond, waar zij een van de mede-oprichtsters van was). Nelis was tussentijds ook nog 12 jaar lid van de K.I.-aankoopcommissie stieren, en van 1972 tot 1980 was hij de parochie behulpzaam als acolyth bij uitvaartdiensten. Gezien hun gemoedelijke omgang met mensen (wat kunnen ze fijn vertellen) zal het a.s. maan dag ’n hele drukte worden. Om 11.00 uur is de Eucharistieviering in onze parochiekerk en van 16.45 tot 18.30 uur vindt de receptie plaats in café-restaurant ’t Stokske. Rond de klok van half acht zal de harmonie er haar muzikale felicitatie komen brengen. Nelis en Anneke, dank jullie wel voor het fijne gesprek en ’Moergestel Nieuws’ wenst jullie ’n heel fijne dag toe en daarna nog vele jaren in goe de gezondheid. Proficiat! Ray-Bar- Roder Bll]jjMj|p||MP?pina Atrio Benetton B^^^^uierCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy.Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^»^ Christian Dior Dunhill Ferrari Gil;i Jaguar Kjj^^Lacoste N^Jaf Je< atou J.rsche Ra^/n [l^^nstnck tL Op vrijdag 27 mei a.s. willen we met de Commu nicanten repeteren voor de viering van 29 mei. Tijd repetitie: 18.00 tot 19.00 uur in de kerk. Hierbij wordt ook het muziekensemble ver wacht. A.s. zondag 29 mei om 11.30 uur is dan de dank viering. De kinderen worden om 11.15 uur in de sacristie verwacht. De ouders kunnen alvast plaats nemen in de kerk. Na de viering gaan we met de kinderen naar de Graaf v. Urselschool, daar kunnen alle ouders even wat napraten onder het genot van een kop je koffie. De kinderen krijgen een verrassing. Hierbij worden de muziek-ensemble’s ook ver wacht. We sluiten hiermee het hele Eerste Com- muniegebeuren af en zeggen graag tot ziens in de volgende kindervieringen zoals voomoemd in de Eerste Communieviering van 24 april j.l. Tot ziens. - - De ademhaling van een bewusteloze veilig kunt stellen. - Ernstige bloedingen stelpen. - Hoe te handelen bij verbrandingen. - Mond op mond beademing. Natuurlijk zijn er nog veel meer voorbeelden te bedenken. Als u een EHBO cursus heeft ge volgd, dan zult u zich veel zekerder voelen en op een goede en verantwoorde wijze hulp kunnen verlenen. In september 1988 gaat een nieuwe EHBO- cursus van start. Deze wordt gegeven door onze arts-docent dr. P. Terwindt en kader instructeur W. v. Rooij. De lessen worden gegeven op don derdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het Wit Gele Kruisggebouw. Eind januari 1989 zal het examen afgenomen worden. De kosten bedragen 125,—, lesboe ken en examengeld inbegrepen. Denkt u, dit is zeker iets voor mij en u bent op 5 januari 1989 16 jaar of ouder dan kunt u zich opgeven bij on derstaande personenen, met vermelding van naam, adres, postcode, geboortedata, zodat wij u uit kunnen nodigen voor de eerste lesavond. J. Rijnen, Past. v.d. Boogaardstr. 43, tel. 2120 G. v. Gisbergen, Raamackerstr. 18, tel. 3329 A. Fonken, Pr. Irenestr. 4, tel. 3187 E. de Beer, Griete Veldeke 27, tel. 1577 M. Wesel, Kriekenakker 50, tel. 3100 Op zondag 29 mei wordt op het grasveld bij de Graaf van Urselschool wederom een groots opge zette zeskamp gehouden, georganiseerd door de K.P.J. Moergestel. Aan deze zeskamp zullen 12 teams meespelen die in 8 spelen uit gaan maken wie het zeskampteam van 1988 zal gaan worden. Naast de traditioneel aanwezige zeephelling en het zwembad heeft de organisatie nog 6 andere daverende spelen uitge broed. Dus wilt u uw vrienden en/of bekenden aanmoedigen tijdens een ouderwets gezellige zes kamp, kom dan op 29 mei naar het zeskampter rein bij de Graaf van Urselschool. De teamleiders van de verschillende teams wor den op zaterdagmiddag 28 mei stipt 16.30 uur verwacht op het zeskampterrein om het zes- kampprogramma in ontvangst te nemen en mee door te lopen om op de zeskamp zelf misverstan den te voorkomen. Ik geef mij op als leider/leidster van de jeugdva kantieweek. Nelis werd geboren op 31 maart 1904 op het adres Broekzijde 4. Na de bewaarschool ging hij naar de jongensschool in de Schoolstraat. Hij kreeg er les van de in ons dorp nog steeds beken de ’misters’: Hertzig, Mulders en Fick. Op 10-jarige leeftijd kreeg Nelis Tandbouwver- I lof. Reden daarvan was dat zijn vader net was I overleden en z’n oudste broer was opgeroepen voor militaire dienst, ’t was tenslotte mobilisatie 1914. De enige andere broer kon het werk op de I boerderij van de familie van den Meijdenberg niet alleen aan, zodoende mocht Nelis ’n tijdje mee gaan helpen. i Na dit verlof, dat zes weken duurde, werd de jongensschool gevorderd door de militairen, zo dat Nelis nog eens zes weken thuis kon blijven. Na tenslotte de school afgemaakt te hebben was het werken geblazen, thuis op de boerderijDe kinderen van den Meijdenberg stonden er al jong alleen voor. Nelis was nog maar pas 15 toen hij al geen ouders meer had. Anneke zag het levenslicht op 15 oktober 1908, eveneens op de Broekzijde. In 1911 verhuisde de familie Burgers naar Heuvelstraat nr. 10 (Jan 1 Burgers, broer van Anneke) woont er nu nog. i Na de school bleef Anneke ook bij haar thuis op de boerderij werken. Op 17-jarige leeftijd echter j ging ze als ’dienstbode’ werken bij haar oom en tante die verderop in de Heuvelstraat woonden. Hier is gebleven tot 1938. Van kindsafaan kenden Nelis en Anneke elkaar al. In 1934 leerden ze elkaar echter beter kennen en sinds die tijd is het ’aangebleven’Op 30 mei 1938 wordt het huwelijk om 8.30 uur voltrokken door burgemeester Bardoel (toen ook nog ge meentesecretaris, ’n dubbelfunctie vanwege de grootte van de gemeente). Om 9.00 uur draagt pastoor Jansen de huwelijksmis op in onze paro chiekerk. Het feest werd daarna bij de familie van den Meijdenberg thuis gevierd. Tegelijk met Nelis en Anneke trouwde ook de zus van Nelis, Jana, met Kees van den Bosch. Het was die dag héél slecht weer, weet Nelis ons te vertellen. De fotograaf kwam ’s anderendaags terug om ’n foto te ma ken. Nelis en Anneke kregen drie kinderen: twee meisjes en een jongen (Ad, momenteel lid van de gemeenteraad, en ook regelmatig schrijvend voor ’Moergestel-Nieuws’).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1