5 8 B 3 5 3 I Bibliotheek nieuws Muziekvereniging Prinses Juliana Aphrodite Het Heilig Vormsel 1988 Druk weekend voor ’De Rietvoorn’ Ballonwedstrijd Koninginnedag 8 H Buro ’76 Uw drukwerk is voor ons een hobby Van eenvoudig (maar net) visitekaartje tot het mooist uitgevoerde boek, van geboortekaartje tot de grootste krant. 1 J I Dameskorfbalvereniging Roef neemt deel aan het grootste toernooi aller tijden uitgeKozen voor kampioenswedstrijden Bï Sportcomplex ’Roef’ Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) WOENSDAG 18 MEI 1988 IA 8 I Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. ■SS Huidverzorgings instituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Maandag 23 mei 1988 (2e Pinksterdag) zal de da meskorfbalvereniging Roef met 3 teams deelne men aan het 29e bondstoernooi van de Neder landse Dameskorfbalbond (N.D.K.B.). Een uniek evenement wat binnen de N.D.K.B. uit groeide tot een vaste traditie. Een activiteit waar op de organisatie terecht trost is, want elk jaar opnieuw slaagt men erin om van het toernooi een grandioos feest te maken. Het toernooi is in het Guiness Book of Records opgenomen als het grootste toernooi aller tijden waar in teamver band wordt gespeeld. Het bondstoernooi is een toernooi dat, ondanks zijn groot aantal deelneemsters, getuigt van spor tiviteit, gezelligheid en gemeenschapszin. Het unieke van het toernooi is o.a. dat alle ni- veau’s vertegenwoordigd zijn: van senioren tot mono’s en van topkorfbal tot recreatiekorfbal. Dit jaar nemen er 54 verenigingen deel aan het toernooi met 215 teams. Dit zijn een kleine 3000 speelsters. Er wordt op 43 velden gelijktijdig gespeeld. In totaal zijn er 430 wedstrijden te spelen. Het beginsignaal wordt gegeven om 10.00 uur. De prijsuitreiking is om 17.00 uur. Dit alles vindt plaats op het schitterende Prins Willem-Alexander sportpark in Veghel. Dit sportpark lijkt tijdens het toernooi op een honingraat, waarop constante bedrijvigheid heerst. Er klinkt muziek en er wordt gefeest. Het toernooi wordt ook dit jaar afgesloten met een grandioos spelevenement waaraan iedereen die dat wil, geheel vrijblijvend kan deelnemen. Omdat 1988 een olympisch jaar is heeft de orga nisatie gekozen voor een olympische afvalrace. Ook het luchtspringkussen voor de jongste deel nemers en bezoekers zal niet ontbreken. Kortom, alle reden om op maandag 23 mei a.s., 2e Pinksterdag, eens een bezoekje te brengen aan het Prins Willem-Alexander sportpark te Veghel. U zult merken dat een bezoek aan dit sporteve nement meer dan de moeite waard is. Een erva ring rijker zult u huiswaarts keren. Tentoonstelling over ’Noord-Zuid relaties’ in de bibliotheek Hoe is het dagelijks leven van Europeanen met dat van mensen in de Derde Wereld verbonden? Rondom dit thema wordt dit voorjaar door de Raad van Europa een publiekscampagne georga niseerd getiteld: ’Noord-Zuid relaties onderlin ge afhankelijkheid en solidariteit’. In de bibliotheek is een tentoonstelling ingericht over ’de Spijkerbroek’. Aan de hand van de fa bricage van de spijkerbroek worden internatio nale afspraken die tussen ontwikkelings- en in dustrielanden bestaan omtrent het landbouw- en voedselvraagstuk, de schuldenproblematiek, de internationale handel en de culturele dimensie Donateursgelden incasso Tot voor kort was het de gewoonte de donateurs gelden op de diverse adressen op te halen. Gezien de goede mogelijkheden die ons hiervoor werden aangeboden, is besloten de incasso te gaan doen door middel van accept-girökaarten. Wij gaan er van uit dat dit ook voor alle betrokkenen een ver betering betekent. Nieuwe gezichten bij de Harmonie Bij de laatste serenades konden weer een aantal debuterende muzikanten bij de harmonie worden ingepast. Bijzonder verheugd zijn wij over het feit dat dit keer niet alleen de jeugd voor de aan was zorgde, doch ook aanvulling te zien was uit een iets oudere leeftijdsgroep. Ons korps werd uitgebreid met de volgende blazers: Sjors Smits en Jan Geerts, beiden saxofoon; Su zanne Smits en Jeannine van der Aa-Jansen, bei den hoorn; Ilse van de Poel, fluit; Margot Kuy- pers, klarinet; Mat Hessels, bariton. De terugkeer van Jeannine van der Aa-Jansen bij onze vereniging ervaren wij als bijzonder positief, en waarom zou het geen navolging kunnen vin den bij meerdere oud-leden die intussen een ge zin hebben om hun hobby weer op te vatten? Jeugdconcert met Musikkapelle Heiden Door de jeugdcommissie van muziekvereniging Prinses Juliana wordt thans de laatste hand ge legd aan de organisatie van een jeugduitwisseling met onze muzikale vrienden uit Heiden (Duits land). Dit zal worden gehouden in het weekend van 4 en 5 juni 1988 en zal worden besloten met een concert door de gezamenlijke jeugdleden in Den Boogaard op 5 juni te 12.30 uur. Kleurwedstrijd Moergestelse jeugd In het kader van het jeugdweekend zal ook een kleurwedstrijd worden georganiseerd met voor de beste kleurprestaties een aantal mooie prijzen. De prijsuitreiking zal samen vallen met het con cert op 5 juni 1988. Dus, schooljeugd van Moergestel, zet je beste beentje voort en houdt die alvast 5 juni vrij zo dat Den Boogaard en onze jeugd op een ’volle bak’ kan rekenen. Voor verdere informatie zie volgende uitgaven van Moergestel Nieuws. De T.H. Beker, die zijn naam niet ontleent aan de T.H. in Eindhoven maar aan Tini en Huub van Berkel, werd na een spannende strijd ge wonnen door een absolute nieuwkomer op het zoute water Koke Groenland, wiens naam te recht met ere op de voet van de beker zal wor den bijgezet ter eeuwige gedachtenis. Zondag 15 mei bij het krieken van de dag waren een aantal leden weer bijeen aan het mooie Blek- ven in afwachting van de drommen jeugd die naar verwachting zouden komen opdagen om on der leiding van experts kennis te maken met de hengelsport. Met de drommen jeugd viel het nogal mee. Ze ven jeugdige enthousiastelingen tussen de 7 en de 12 jaar kwamen opdagen vergezeld van een rui me schare supporters. En er werd knap gevan gen! Uiteindelijk werd het een sportief duel tus sen de zeven jaar jonge Willem van Assouw (geen wonder dat je met zo’n naam Willem genoemd wilt worden) en de één jaar minder jongere Toi- ne op ’t Hoog. De eerste werd gecoacht door Piet Klemans en de tweede door Harrie Smetsers. De rivaliteit tussen de twee coaches deed overigens niet onder voor die van de duellanten. Toine bleef met tien stuks zijn rivaal net de baas, maar volgens Piet Klemans had zijn pupil niet één beet gemist. Laten we het er maar op houden dat het allebei goede sportvissers in de dop zijn. Het vis- serslatijn hoeven ze al niet meer te leren, want dat beheersen ze volkomen. Ook voor de ouders en verdere supporters was het een prachtige zondag morgen. Voor verschillenden was de prachtige natuur rond het Blekven een openbaring. En dat is ook een compliment voor De Rietvoorn. Met de opening van het visseizoen op de eigen wateren in het verschiet (28 mei) hebben veel hengelaars hun gereedschap weer van de zol der of uit de schuur gehaald. Zaterdag 14 mei werd door de liefhebbers van het zoutwatervis- sen de jaarlijkse excursie naar de Westerschel- de ondernomen met als inzet de T.H. Beker. Met een flinke oostenwind en een stralende zon gingen we vanuit Tholen met De Zwerver 4 het zilte water op. De schuit deed ditmaal zijn naam eer aan want er moest veel gezworven worden op zoek naar een behoorlijke visgrond. De vangst was ditmaal dan ook zeer matig. Daar stond te genover dat zowat van alle vissoorten die de Westerschelde bevolken wel een exemplaar werd gevangen. Daarnaast voldoende krabben om heel Moergestel van crabcocktail te kunnen voorzien. De nieuwe voorzitter Jacques Stroucken wist zijn vangst tot het absolute minimum van 2 te beper ken. Boze tongen beweren dat hij niet meer kon vangen, maar naar zijn eigen zeggen was dit be doeld als voorbeeld en als steun aan het visquo- tumbeleid van minister Brackx. Als men boven dien bedenkt dat de boze tongen duidelijk in be weging zijn gebracht door iemand die uit angst voor zeeziekte nooit een stap op een boot heeft durven zetten, weet men voldoende hoe men er over moet denken. De ballon die het verst gekomen is, is van Maar- tje v. Breda, Heuvelstraat 6, die kwam terecht in Deinum, een paar kilometer ten westen van Leeuwarden. De tweede is van Koen Hessels, Ruymheuvel 18, die kwam terecht in Huizen in Noord-Holland. De derde is van Liesbeth Raaimakers, Postelstraat 2, die kwam terecht in Den Dolder. De vierde is van John de Laat, De Hoefkens 22, die kwam terecht in Utrecht. De vijfde is van Benjamin Smits, Industrieweg 12, die kwam terecht in Houten. Deze vijf hebben natuurlijk de grootste prijs ver diend maar voor de andere kinderen, die ook hun kaartje terugkregen, hebben we ook een prijsje. Dit zijn: Gea v.d. Loo, Pr. Beatrixstr. 28, ballon terecht gekomen in Nieuwegein; Tanja v. Laar hoven, Regenbeemdeke 21, terecht in Schal kwijk; Jouke Hooghiemstra, Griete Veldeke 5, terecht in Hagestein; Theo Rommen, De Aanste- de 18, terecht in Leerdam; Bjorn v. Heeswijk, De Aanstede 20, terecht in Leerdam; Ties Kuy- pers, Pr. Beatrixstr. 12, terecht in Beesd; Twan Dirkx, Oirschotseweg 55, terecht in Rumpt; Harm de Ruiter, De Hoefkens 41, terecht in Heukelom; Alain Wolfs, Kamperfoelielaan 27, Berkel-Enschot, terecht in Hellouw; Joze Wesel, Kriekenakker 50, terecht in Zuilichem; Margriet Simons, v.d. Boogaardstr. 11, terecht in Haarsteeg; Ilse v.d. Poel, Ruymheuvel 4, terecht in Elshout; Josca Denissen, De Stappert 8, te recht in Drunense Duinen; Mariëlle Mathewsen, Griete Veldeke 9, terecht in Woudenberg; Se- bastiaan Schrappens, Pr. Beatrixstr. 8, terecht in Udenhout; Esther Jonkers, Bosstr. 28a, terecht in Udenhout; Eric Schellekens, De Dagmaet 6, terecht in Oisterwijk; Doris Mutsaers, De Hoef kens 18, terecht in Berkel-Enschot; Monique v.d. Loo, Pr. Beatrixstr. 28, terecht in Vlijmen; Frank Burgers, Klein Locht 7, terecht in Dra- van ontwikkelingssamenwerking verduidelijkt. Deze tentoonstelling is aangevuld met folderma teriaal dat gratis ter beschikking is gesteld door verschillende organisaties die werkzaam zijn op het gebied van ontwikkelingssamenwerking. O.a. aanwezig is de folder behorende bij de tv- spot van Postbus 51. Verder is het meinummer van het tijdschrift Bijeen geheel gewijd aan de Noord-Zuid relatie. De redaktie heeft voor de jeugd een wedstrijd uitgeschreven. De deelname- formulieren zijn in de bibliotheek verkrijgbaar. Onder de goede inzendingen worden door de re daktie van Bijeen 10 stripverhalen verloot. De tentoonstelling is t/m 3 juni tijdens de ope ningsuren in de bibliotheek te bezichtigen. nen; Danny v. Overdijk, Griete Veldeke 26, te recht in Udenhout; Peter v. Elderen, Griete Vel deke 28, terecht in Oostelbeers. Deze kinderen mogen ook hun prijs afhalen bij mevr. Verhoeven, Burg. Maeyerstr. 21: donder dag 19 mei tussen 7 en 8 uur ’s avonds. Uitslag etalagewedstrijd Koninginnedag 1988: De zin die eruit kwam luidde: De Koningin heeft Sara gezien. Omdat er zoveel goede uitslagen wa ren, hebben we er van elke leeftijd eerlijk een uit getrokken. Deze kinderen mogen hun prijs komen halen op donderdag 19 mei tussen 7 en 8 uur ’s avonds bij mevr. Verhoeven, Burg. Maeyerstr. 21. Sanne v. Boxtel, De Aanstede 16, 3 jr.; René Dirkx, Oirschotseweg 40, 4 jr.Paul Wagenma kers, De Hoefkens 19, 5 jr.; Esther Jonkers, Bosstr. 28a, 6 jr.; Jeroen Meeuwis, Griete Velde ke 36, 7 jr.; Maart je v. Dijk, Tilburgseweg 1, 8 jr.; Steffen Dirkx, Schout v.d. Wouwstr. 7,9 jr.; Astrid Willems, Griete Veldeke 12, 10 jr.; Coen Boon, Stappert 63, 11 jr.; Elly Willems, Griete Veldeke 12, 12 jr. Het organiserend district ’Midden-Brabant’ van de N.D.K.B. heeft het complex uitgekozen voor de eindronde van de bekerkampioenschappen. Deze worden gehouden op 18 mei a.s. om 19.30 uur, de finalisten zijn: Spoordonkse Girls en het Tilburgse Zigo. Wij nodigen u allen uit om de ze dames te steunen en aan te moedigen in de strijd om de beker. Een paar dagen later nl. Ie Pinksterdag wordt er op dit zelfde complex een kampioenswedstrijd gehouden tussen Zigo en Rosoio 2 uit Reusel. Het begint signaal zal om 13.00 uur klinken. De winnaar van dit duel zal volgend seizoen uitgeko men in de hoogste klasse van de Nederlandse da mes korfbalbond. Wij wensen deze dames veel succes toe en hopen op een grote opkomst. Tot ziens op het Roef-complex! Aanstaande vrijdag 20 mei zal Deken H. v.d. Broek het Vormsel toedienen aan de volgende vormelingen: Marieke v.d. Boogaart; Sandra Boogaers; Mare v. Duimen; Bob v.d. Dussen; Roland v. Game ren; Michel Appeldoorn; Maykel v. Berkel; Luc v.d. Avoort; Frank v. Gisbergen; Elisa Hoose- mans; Olaf Kaal; Henk-Jan Heeffer; Bart de Laat (H.J.); Inge v.d. Boogaard; René v. Dam; Ellis Ketelaars; Ralph Krayssen; Jan v. Laarho ven; Matthijs Meyer; Kees Roosen; Sandra v. Herck; Bas Hessels; Bart de Laat (G.v.U.); Bi anca Mertens; Ad Mutsaers; Erwin v.d. Sande; Tim Schonck; Claudia Hopmans; Hein v. lersel; Maudy Oerlemans; Bas Rijnen; Gert Rijnen; Jan-Hein v.d. Schoot; Loes v. Dijk; Miranda v. Korven; Judith Oerlemans; Maurice Rijnen; Christian Roosen; Gijs de Rooij; Susanne Hurk- mans; Jenny Linschoten; Susanne de Rijk; Pe tra Roosen; Wendy Smits; Susanne Tekath; Ma rieke v.d. Sanden; Ingeborg Martens; Simone Raaymakers; Nicole v.d. Wouw; Ivonne Trom melen; Suzanne Traa; Arjan Timmers; Mark Vugts; Monique v.d. Wiel; Dominique v.d. Wouw; Sabine v.d. Wouw; Benny v.d. Wei; Elly Willems. De viering begint om 19 uur. De vormelingen met hun ouders krijgen ieder een bank toegewe zen in ’t grote middenschip en de beide zijbeu ken. Daartoe zullen de leden van de Stuurgroep tijdig aanwezig zijn. De overige familieleden en kennissen kunnen plaats nemen in de beide dwarsbeuken. De drie voorbereidingsavonden zijn redelijk goed verlopen; na aanvankelijke strubbelingen verliep alles toch naar wens, vooral de laatste avond. De scholen zijn deze week met hun laatste kaar ten bezig. De stuurgroep is erg benieuwd naar de ervaringen van deze nieuwe manier van voorbe reiding op ’t H. Vormsel. Daartoe nodigen wij de verschillende belangstellende groeperingen uit voor een evaluatieavond op maandag 30 mei a.s. in de pastorie: aanvang 19.30 uur. Wij wensen alle vormelingen en hun ouders een fijne en sfeervolle viering toe. De Stuurgroep 13e Jaargang - Nr. 525 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1