9.25 1 SLAGERIJ KETELAARS B.V. Saint Pierre Leerlingen van L.T.S. en K.M.B.O. in de prijzen 4.50 1.50 1.75 2.55 'JE EieexSiuer Brief van Theo Raaymakers Pinksterboodschap KVO KPJ nieuws Nederlandse ver. voor slechthorenden Toto 40 jaar SV Audacia A/ j o? 04243 - 2772 WARMTE OM VAN TE HOUDEN BACON 100 gram RUNDERROOKVLEES 100 gram MAGER RUNDERBRAADVLEES OF RUNDSLAPPEN500 gram HUZARENSALADE RAUWKOSTSALADE NA 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 MEI 1988 PAGINA 3 Onze specialiteit: Bezoek onze showroom jn staat. f Theo UIT EIGEN ROKERIJ Kerkstraat 2 Moergestel oei: is deke- e 13', itenl! stop- verk- f -Oost open haardenbouw schouwen, inzet- en voorzetkachels schrij nt zijn lalAf- wieik Ireda Tel. Dealer van: Helex - Westminster Saey - Dovre Wanders enz. enz. Rent 4997- post- I _ang- il, sa belen, '85. kwar- 75 ct. I, Tel. Krij- tel. OPENINGSTIJDEN: ma. t/m vr. 9.00-18.00 di. 9.00-13.00 za. 9.00-16.00 vr. koopavond voor in, jeugd- ;eren- afdeling Tilburg en omstreken De Nederlandse vereniging voor slechthorenden afdeling Tilburg en omstreken komt bijeen op: donderdagavond 19 mei a.s. om20.00 uur. Op deze avond zal Armemiek Reijnders een le zing geven over ’Faalangst’ (vooral in verband met slechthorendheid). Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet-leden. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en de overhead-projector. Hebt u vra gen of wilt u lid worden van onze vereniging, dan kunt u terecht bij een der aanwezige bestuursle den tijdens de bijeenkomsten. Lid worden is al tijd mogelijk. Hoe meer leden hoe gezelliger het wordt. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. Voor nadere informatie: tel. 04117-2304 of 013-332374. ische roud, WORSTEBROOD (met eigen gehakt) "JC 6 stuks4. 3 Weekaanbiedingen van 13 tot 18 mei 1988 UIT EIGEN KEUKEN 500 gram 100 gram KERKSTRAAT 10 MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Op Koninginnedag heeft het KPJ zaalvoetbal team een goed resultaat behaald door in een sterk bezet tournooi de 2e plaats te behalen. Op vrijdag 20 mei gaan we met de KPJ bowlen in Oisterwijk in bowlingcentrum Duinven. We hebben de banen besproken van 2100 tot 22.00 uur. Op 23 mei (2e Pinksterdag) wordt er een volley- baltournooi gehouden in de sporthal in Biest- Houtakker. KPJ Moergestel heeft hiervoor een paar teams inschreven. In elk team moeten ver plicht minimaal 2 dames meedoen. Men kan zich hiervoor opgeven bij: Jos op ’t Hoog Heuvelstr. 14 tel. 2257. Voor de KPJ zeskamp op 29 mei a.s. kunnen zich geen teams meer inschrijven, we hebben nu 12 teams bij elkaar. Deze teams ontvangen t.z.t. bericht over het hóe en wat van deze zeskamp. Op zaterdag 11 juni ontvangen wij de KPJ van Haps. Wij willen die dag gaan kanoën bij Boer derij Mulders. Daar we vantevoren op moeten geven met hoevelen we zijn, dient degene die mee wil kanoën zich tijdig op te geven bij J. op ’t Hoog tel. 2057. Na deze kanotocht zullen we de dag besluiten in ons clubhuis met een barbecue en een feest. De gelukkige winnaars van de prijzen naast de heer Mercx: Harrie van Kuyk, 3e prijs, hand- palmschuurmachine; Atlan Pasmans, 2e prijs, cirkelzaagmachine; Ferry Nooyens, leprijs, bo venfreesmachine. Beste mensen van Moergestel, Het is hier echt hartje zomer. Alhoewel we een paar regenbuien hebben gehad de laatste dagen, en ik vind dat het hoog tijd wordt dat ik iets van me laat horen; het lijkt wel een eeuw geleden! Ik heb natuurlijk rond de kerst nog wel wat nieuws brieven die kant opgestuurd, maar daarna is het stil geweest. Ik wil nu gewoon maar weer eens een keer schrijven om iedereen te bedanken die altijd voor ons hier aan het werk zijn: de Groep Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk, alle driekoningenzingers en -zangeressen, alle men sen die trouw hun steentje bij blijven dragen, er zijn er zovelen, en ik kom er niet toe om te schrij ven. Ik ben nu meer dan tien jaar in dit land en ik heb wel uitgevonden dat de mensen uit Moergestel en omstreken erg gul zijn, en ik ben daar uiteraard erg blij mee. Soms zou ik wel willen dat iemand van daar eens een keer zou kunnen komen kij ken, gewoon om te zien dat het echt zo’n onmo gelijkheid is om naar iedereen te schrijven. Dat wil echt niet zeggen dat je altijd maar heel erg druk bezig bent, maar je krijgt normaalgespro ken wel genoeg te verwerken op een dag. Ik heb op het moment eenlijst liggen van een man of dertig die ik allemaal wil zien voor het een en an der, en het zal wel even gaan duren voordat ik daar doorheen ben. Er is konstant volk hier in m’n kamer en het is soms moelijk om de kans te krijgen even met iemand te praten. Soms ga ik zelfs even een eindje met iemand in de jeep weg om even bij te kletsen. En het gebeurt vaak ge noeg dat er om twee uur of half drie ’s nachts nog mensen voor de deur staan te wachten op hun beurt om even te praten. Soms kan ik dan wel eens denken dat het niet zo belangrijk is, maar voor hen is het dat wel. Er zijn trouwens ook ge noeg echte problemen; een stuk of drie mensen waar we mee bij een psychiater komen en die enorm veel tijd en energie opeisen; behoorlijk wat mensen die problemen hebben met drugs, en sinds kort zijn we aan het proberen een paar van hen te helpen; mensen die al lang op zoek zijn naar werk en maar niks kunnen vinden; enorm veel mensen die moeilijkheden hebben met hun familie en waar niet al te veel oplossingen voor zijn te vinden, etc. Uiteraard mag ik ook de zie ken niet vergeten en dat zijn er altijd wel wat. Misschien mag ik deze keer speciaal eens een keer de melaatsen vernoemen; het is vreemd; ik heb al meer dan tien jaar melaatsen gezien en het begint eigenlijk pas sinds kort tot me door te dringen wat het moet betekenen voor hen als ze ontdekken dat ze die ziekte hebben; we hebben hier alles bij elkaar een stuk of zeven melaatsen waaran er een paar niet zo best aan toe zijn; zo als b.v. Venkatees die binnenkort wel een van zijn vingertoppen gaat verliezen; gewoon een jon gen van een jaar of zeventien die elke dag druk bezig is; en Nageesh die steeds maar meer medi cijnen krijgt omdat zijn huid steeds verder ach teruit gaat, of Srinu, die het heel moeilijk heeft thuis, die bij een psychiater loopt op zijn 14e, en wiens melaatsheid zich nu ook lijkt uit te brei den. Het is vaak moeilijk te begrijpen allemaal, en ik denk dat veel mensen zich gelukkig mogen prijzen als ze gezond zijn. En dan kunnen deze Van de Raad van Kerken in Nederland Vandaag, op het Pinksterfeest, begint het jaar waarin de kerken zich op alle niveaus intentief zullen bezighouden met gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping. De toenemende ver arming in onze wereld, de voortgaande bewape ning, de ongeremde aantasting van onze natuur lijke omgeving en de samenhang van deze ont wikkelingen dwingen ons tot een grondige bezin ning op de toekomst van de aarde en de opdracht van kerken en christenen. In het Pinksterverhaal wordt verteld hoe een klei ne en bedreigde gemeenschap, gedreven door de Geest van Jezus Christus, in alle vrijmoedigheid getuigenis geeft van leven en toekomst voor de gehele wereld. Wij geloven dat die Geest ook vandaag aanwezig is. Wij geloven dat die Geest bij machte is mensen te bezielen tot vrijmoedig spreken en tot hoopvol handelen. Het is de Geest die ons bekeert van de wanhopige gedachte dat de situatie zo ingewikkeld en de zaak zo uit de hand gelopen is dat niets of niemand onze wereld redden kan. Het is de Geest die ons doet volhou den dat gerechtigheid bewust gewild en gedaan kan worden, dat de aarde verstandig beschermd en verdedigd kan worden tegen vermeldende krachten, en dat wij mensen daartoe gemachtigd zijn. Daarom nodigen wij op deze feestelijke dag alle parochies en gemeenten uit om samen een weg te zoeken naar gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping. Dat zoeken wordt een concilair proces genoemd: een proces van gezamenlijk ge bed en beraad dat leiden zal tot afspraken. Daar bij worden wij voor vragen gesteld als: - waar worden in onze omgeving gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping bedreigd; - wat zijn de oorzaken en wat is ons eigen aandeel daarin; - wat kan er veranderen en wat kunnen wij daar aan bijdragen? Wij weten van de ernst van de situatie. We be seffen dat de bereidheid tot een ander denken en handelen geboden is. Wij laten ons aanspreken door de uitspraak dat ’de tijd dringt’. Tegelijk willen wij volhouden dat in een kerk die het Pinksterfeest viert niet dreiging en angst de toon aangeven, maar hoop en moed. ’Want God heeft ons niet gegeven een geest van lafhartigheid, maar van kracht, van liefde en van bezonnenheid’ (II Timoteüs 1 vers 7). De onlangs door de firma Mercx uit Oirschot en de fabrikant van electrisch gereedschap E.L.U. uitgeschreven prijsvraag, heeft een drietal leer lingen van het K.M.B.O. en de L.T.S. te Oir schot geen windeieren gelegd. Uit een groot aantal ingeleverde toetsformulieren die bestond uit 15 vragen over toepassing, kwa liteit en veiligheid m.b.t. de diverse elektrische handgereedschappen, mochten Ferry Nooyens en Harrie van Kurk uit de 4e klas Bouwtechniek van de L.T.S. (in augustus a.s. Scholengemeen schap Kempenhorst) en Atlan Pasmans uit de le klas van het Kort-M.B.O. ’de Kempen’ richting Fijnhoutbewerken/meubelmaken, fantastische prijzen in de vorm van elektrische handgereed schappen uit handen van dhr. Mercx inn ont vangst nemen. Dhr. Mercx wenste de leerlingen van harte pro ficiat en alle vaklieden in spé veel succes met hun studie, en bood de school als dank voor de jaren lange prettige samenwerking een bandschuurma- chine aan. Voor informatie over bovenstaande opleidingen kunt u bellen naar: L.T.S. Oirschot, 04997-71537 Kort-M.B.O. ’de Kempen’ 04997-72224 of Centrale Administratie, 040-538483. 'T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' De dagtocht naar Den Bosch die gepland was op 21 juni kan wegens te geringe opgave niet door gaan. Nu hebbenn we een andere reis uitgezocht en wel naar de Peel, met zijn mooie natuurgebie den. Bij voldoende deelname, 50 personen, vertrek ken we dan om 9.00 uur vanaf St.Jansplein via Oirschot, Liempde, St. Oedenrode en Nuenen naar het peelgebied. De uitieg over deze Brabantse route wordt gege ven door dhr. G. Kuipers die tevens onze reislei der is. De onkosten voor deze mooie reis zijn bij deel name van 50 personen 25,— p.p. inclusief brabantse koffietafel, entree natuurgebied en tui nen. Bij minder mooi weer wordt in de namid dag een museum bezocht. Wij zijn om 7 uur ’s avonds weer thuis. Dit kan een bijzonder mooie dag worden voor jong en oud. Wij zien graag uw opgave voor 21 mei tegemoet bij een van de bestuursleden. Ook degenen die zich voor Den Bosch opgegeven heb ben worden verzocht zich nu opnieuw op te ge ven! Natuurwandeling Op 18 mei a.s. houden wij onze 2e natuurwan deling, onder begeleiding van I.V.N.-gidsen. Vertrek, 8.30 uur vanaf St. Jansplein. Avondvierdaagse Ook dit jaar gaan wij in KVO-verband deelne men aan de avondvierdaagse 5 km. We vertrek ken iedere avond om 6 uur zodat de kinderen ook mee kunnen. Opgave bij de secretaresse, tel. 2376. jongeren hier nog dagelijks hun medicijnen krij gen, maar er zijn er miljoenen die ook dat niet hebben. Maar ja, miljoenen mensen is een beet je ver weg voor mij; bij ons op het terrein wonen Venkatees, nageesh en Srinu en nog een paar an deren; dat ligt zo voor het oprapen. Er zijn op het ogenblik meestal zo’n 140 mensen hier in huis, niet zo druk als in de winter, maar het is meer dan genoeg en het is meer dan vorig jaar op de ze tijd. De scholen zijn hier nu met vakantie, dus we doen nu meer aan lesgeven hier op het terrein en proberen weer wat anderen klaar te stomen zodat die volgend jaar in de stad op school kun nen. Daar zijn dagelijks drie onderwijzeressen mee bezig en ik denk wel dat het zal lukken. Bij de kleermaker is het ook altijd druk en ook voor de timmreman is er behoorlijk wat werk. We ho pen nog steeds dat we binnenkort kunnen begin nen met onze lasserij, waar het gebouwtje voor klaar is, en er zijn ook plannen voor een opleiding tot electriciën, hopelijk ook dit jaar. Maar dingen duren hier lang. Je bent ’s morgens om een uur of zes al op en het gaat dan door tot twee of drie uur ’s nachts, maar een dag is voorbij voordat je er erg in hebt. Er zijn zoveel kleine dingen tus sendoor die moeten gebeuren dat er altijd een he leboel blijft liggen. Er zijn gelukkig ook altijd veel goeie dingen. Zoals b.v. het feit dat J. John ny nu eindelijk na een jaar of zes eens is gaan pra ten over thuis; dan ontdek je wel dat hij als ba by te vondeling is gelegd, en dat wat andere men sen hem een paar jaar hebben verzorgd en dat hij voor de rest dus eigenlijk geen thuis heeft; maar nu is het in elk geval duidelijk zo ver dat hij weer eens iemand durft te vertrouwen. Of je hebt Ra- mesh die elke dag van een uur of acht in de mor gen tot acht uur ’s avonds in het dorp bij een kleermaker werkt, al jaren lang. Of Ramudu, die dan misschien niet geleerd heeft, maar wel op z’n eigen manier altijd bezig is met een groep jonge ren en die je gerust een sociaal werker kunt noe men. Of Laxmanrao, die misschien veertien is en die nou nooit eens moeilijk doet, en die, ook op zijn eigen manier, heel veel goed doet voor een paar van onze psychiatrische patiënten. Of K. Raju die op een hele goeie en vriendelijk manier altijd voor ons eten zorgt. Of P. Ravi die elke dag trouw naar zijn werk gaat, studeert, bezig is een stuk land te kopen, en nooit iemand iets in de weg legt. Of Attigh, Naween, Jahangir en een paar anderen die niet al te veel uitvoeren maar op hun eigen manier toch gewoon zichzelf kunnen zijn en tevreden mensen zijn. Er is zoveel waar we blij mee kunnen zijn ook al zijn er nog zoveel moeilijkheden en probleemgevallen elke dag. Het werk blijft natuurlijk eindeloos in de zin dat ik nog wel veertig jaar door kan gaan en dan zullen er nog volop kinderen en jeugd op straat wonen, maar er zijn gewoon elk jaar wat resultaten waar door er ook wat mensen van straat verdwijnen. Beste mensen, ik zal er een punt achter moeten gaan zetten. Nogmaals heel veel dank aan ieder een die, op wat voor manier dan ook, meehelpt aan ons projekt hier! Heel veel groeten en ik hoop dat jullie een beetje van onze zomer krijgen en wij iets van jullie regen! Tot schrijfs! Deze laatste ronde, met de groene toto’s had 728,50 als inzet wat door 26 deelnemers is ge raden. De tweede prijs was voor de bedragen 728,40 en 728,60 en hier waren 23 prijswin naars. De derde prijs, voor de ingevulde bedra gen 728,30 en 728,70 wordt bij 21 deelne mers thuisbezorgd. Het comité 40 jaar SV AUDACIA dankt zowel deelnemers als ophalers hartelijk voor de steun bij deze toto’s en hoopt in augustus iedereen te mogen begroeten tijdens de festiviteiten bij het 40-jarig bestaan. Comité 40 JAAR SV AUDACIA 2

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 3