18 18 18 '9 18 19 i9 19 18 :9 9 pQ Bibliotheeknieuws Des ’o vurrecht Ouderenreis Bingo voor alle oude ren vanaf 55 jaar Jeugd-Open Dag H.S.V. De Rietvoorn Wij denken zelfs met u mee Drukke meidagen voor harmonie en drumband Ballonnenwedstrijd Koninginnedag Buro ’76 Aphrodite ft gvs rg Wandelavond- vierdaagse Muziekvereniging Prinses Juliana De afdelingen Gezinsverzorging en Algemeen Maatschappelijk Werk van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening, St. Jansplein 7 te Moergestel zijn op donderdag 12 mei en vrijdag 13 mei de gehele dag gesloten! als het gaat om uw goeie drukwerk. Onze jarenlange ervaring staat garant voor uw vertrouwen op het gebied van alle soorten drukwerk. Wij praten er ook graag over.... •xS- >tel 9 Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) 1 ’Fietstocht met Picknick’ WOENSDAG 11 MEI 1988 13e Jaargang - Nr. 524 IA 12 1 Het oranjecomité Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Degenen die een kaartje terug gekregen hebben van de balonnenwedstrijd kunnen dit inleveren bij Mevr. Verhoeven, Burg. Mayerstr. 21. De uitslag hiervan staat dan satnen met de uitslag van de etalagewedstrijd in Moergestel Nieuws van de volgende week. klarinet hobo slagwerk B-diploma B-diploma D-diploma -■M Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgings instituut Zaterdag 28 mei is het de Nationale Hengelsport- dag. De bedoeling van deze dag is om de hen gelsport bij de niet-beoefenaren bekend te ma ken. Maar omdat De Rietvoorn dan al volop in het visseizoen zit, organiseren wij al aanstaande zondag 15 mei speciaal voor de Moergestelse jeugd een Open Dag op ons viswater het Blek- ven, ’s morgens van 9 tot 12 uur. Je mag dan in de praktijk kennismaken met deze sport. Er zul len voldoende ervaren jeugdleden en senioren aanwezig zijn om je met raad en daad bij te staan. Want vissen lijkt wel doodeenvoudig, maar er komt toch heel wat bij kijken. Als je kunt zorg dan zelf voor de ’hengelspullen’ zoals: hengel, snoer, dobber en een zitje. Als je deze spullen niet hebt kun je ze misschien van iemand lenen. En wij zullen zorgen dat er wat hengels aanwezig zijn voor degenen die er geen hebben kunnen bemachtigen. En natuurlijk staan wij ook klaar om je inlichtin gen te geven over het lidmaatschap van De Riet voorn. Vanzelfsprekend mag je supporters in de persoon van je ouders, opa, oma, broertjes of zus jes rustig meebrengen. Maar die moet je dan wel van tevoren de wacht aanzeggen dat ze er niet te veel moeten kwebbelen. Want vissen is een rusti ge sport waarbij je je concentratie nodig hebt. En om het voor jullie nog spannender te maken heb ben we een vis-puzzel aan deze Open Dag ver bonden, waarmee je een paar mooie prijzen kunt winnen voor je eerste vis-uitzet. Onze Nederlandse taal is rijk aan spreekwoorden die iets met vissen te maken hebben. Hieronder plaatsen wij een aantal van die spreekwoorden, waarvan we een paar woorden hebben weggela ten. Probeer eens of je ze af kunt maken, schrijf ze dan volledig over op een velletje papier en le ver ze in op zondag 15 mei aan het Blekven. Daar gaan we dan: 1Hij vist.het net. 2. Zij heeft voor de zoveelste keer... gevangen. 3. Kalm aan, dan breekt... niet 4. Een spiering uitwerpen om... te vangen. 5. Daar moet ik haring of... van hebben. 6. Aan dat karwei heeft hij een zware... 7. De... wordt duur betaald. Onder de goede oplossingen worden drie mooie prijzen verloot. Het Blekven is gemakkelijk met de auto en met de fiets te bereiken. Je gaat richting Oirschot, bij café ’Het Draaiboompje rechtsaf, na zowat 300 meter eerste zandpad rechts, aan het einde van de pad zie je het vanzelf. Veel succes en tot ziens op 15 mei. Welkom bij De Rietvoorn. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel gin. Jan de wend wil geêre meedoen, Op woensdag 18 mei a.s. zal in de Reuselhof voor bevengenoemde groepering de maandelijkse bingo-avond gehouden worden. Aanvang 19.30 uur (half acht). Tegen een geringe inleg zijn er weer nuttige en prachtige prijzen te verdienen. Een kop koffie staat er voor u klaar. Dit is de laatste bingo van dit seizoen. Wij ver wachten dat er weer velen aanwezig zullen zijn. De reiscom. van de raad welzijn ouderen is weer volop bezig met de voorbereidingen voor de a.s. ouderenreis voor alle Moergestelse 65-plussers. Als datum is vastgesteld: vrijdag 17 juni, vertrek om 8.15 uur vanaf het St. Jansplein. Hoofddoel van de bustocht is: Hollands Venetië oftewel Giethoorn met een puntertocht. Kosten deelname 44,per persoon. Binnenkort volgt het volledige programma in dit blad. Noteer deze datum nu reeds in uw agenda, zodat u zeker mee kunt, want het wordt een prachtige reis. De Openbare Bibliotheek is bij veel inwoners van Moergestel goed bekend. Bijna eenderde deel is lid van de bibliotheek en daarnaast komen veel Moergestelnaren regelmatig hun krant of tijd schrift lezen. Maar bij lezen alleen hoeft het niet te blijven. Onlangs heeft de gemeenteraad besloten de kom missie bibliotheekzaken om te zetten in een stich tingsbestuur Openbare Bibliotheek. Het nieuw te vormen bestuur zal uit minimaal 5 en maxi maal 9 personen bestaan. Eenderde hiervan wordt op voordracht van de bibliotheekmede werkers benoemd. Dit artikel wil u enig inzicht geven inn het reilen en zeilen van de bibliotheek. De doelstellingen van de bibliotheek zijn: - een goede voorziening in stand houden, die voor alle inwoners bereikbaar en bruikbaar is. - aanschaf, ordening en uitlening van materialen, die voldoen aan en afgestemd zijn op de wen sen van de plaatselijke bevolking. - het bieden van mogelijkheden tot het lezen van materialen in de bibliotheek of het raadplegen van informatie. - het geven van inlichtingen aan de gebruikers, individueel of in groepsverband uit en over ma terialen. In 1987 leidde dit tot de volgende konkrete ge gevens: - aantal leden: 1.660, waarvan 656 onder de 14 jaar - aantal uitleningen:70.076 - kollektie: 11.233 boeken. Naast boeken bezit de bibliotheek een groot aan tal tijdschriften, audiovisuele materialen (geluid scassettes, diaseries, talenkursussen), brochures en speelleermaterialen. De bibliotheek heeft in 1987 22 klassebezoeken georganiseerd. Daarnaast werden veel aktivitei- ten uitgevoerd om de bibliotheek (nog) meer be kendheid te geven aan de plaatselijke bevolking, zoals het plaatsen van artikelen in de pers, het uitgeven van aanwinstenlijksten, aandacht voor de Kinderboekenweek, enz. De bibliotheek heeft een vrijwillige overeen komst van dienstverlening gesloten met de Pro vinciale Bibliotheek Centrale (P.B.C.) in Til- Elken dag ’n lieke zingen, in ons Brabants eigen tad. Fluitend in d’n vruge mèrge, As 'ne kwieke naacbtegaol. Gelèk ’n lester zonder zórgen, as 'n vink, hóóg in de boom. Zomar zonder nao te denken net alsof ik waanddend droom. Nog enkele weken en dan wordt de 6e wandela- vondvierdaagse van Moergestel weer gelopen. Daarom nog wat nadere informatie. Er wijn weer mooie routes uitgezet in de omge ving van Moergestel. Voor mensen die Moergestel niet zo goed kennen een hele mooie gelegenheid om met het dorp en z’n omgeving kennis te maken en voor de men sen die Moergestel wel kennen, weer eens een keer de mogelijkheid er lekker van te genieten. De avondvierdaagse kan gelopen worden van dinsdag 31/5 t/m 3/6. Voorinschrijvingen van 24 mei t/m 30 mei, in schrijfgeld 4,— p.p., afstanden 5-10 en 15 km. Inschrijfadressen Krijtestraat 17, Griete Veldeke 6, Kerckac- kerstraat 7 ook voor groepen, De Hoefkens 9 en Past. v.d. Boogaardstr. 19. De starttijden zijn elke avond om 18.00 uur, en voor de 15 km. wandelaars op vrijdag om 17.30 uur. Op vrijdag 3 juni worden de wandelaars inge haald met de medewerking van de Moergestelse Drumfanfare en Harmonie ’Prinses Juliana’. Voor meer informatie kunt u altijd terecht bij het secretariaat van de Stichting, tel. 2207. Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel burg. Hierin is onder andere bepaald, dat de P.B.C. naast een beleidsvoorbereidende taak ook een beleidsuitvoerende taak heeft. De medewer kers van de bibliotheek zijn in dienst van de P.B.C. Het bestuur van de bibliotheek is verantwoorde lijk voor het plaatselijke beleid. Tenminste vier maal per jaar wordt een bestuursvergadering ge houden. De samenstelling van het bestuur moet volgens de concept statuten voldoen aan de volgende eisen; zij moet: - zoveel mogelijk de sociaal-kulturele struktuur van de gemeente weerspiegelen, - voor eenderde deel bestaan uit personen, die ter benoeming door de medewerkers zijn voorge dragen. Alleen zij die meerderjarig zijn, woonachtig in Moergestel en over de Nederlandse nationaliteit beschikken kunnen worden voorgedragen. Voor de aspirant bestuursleden, die de medewer kers willen voordragen wordt nog verwacht dat zij: - enige bestuurlijke ervaring hebben, - enig inzicht hebben in bibliotheekwerk, - - de mogelijkheid hebben overdag deel te nemen aan sollicitatiegesprekken en werkbesprekingen van de medewerkers of representatieve taken op zich nemen (b.v. bij huwelijk of geboorte). Het wil niet zeggen dat alle aspirant- bestuursleden aan al deze eisen moeten voldoen. Belangrijk is, dat er een goede opbouw van het bestuur ontstaat, zodat beleid en dienstverlening zoveel mogelijk afgestemd kunen worden op de wensen en de eisen van de Moergestelse bevol king. Informatie over deze bestuursfunkties wordt u graag verstrekt door: Ingrid van der Velden, hoofd van de bibliotheek, telefoon 2243 (overdag). Heeft u interesse? Reacties ontvangen we liefst schriftelijk voor 20 mei a.s. op het volgende adres: Openbare Bibliotheek t.a.v. Mevr. I. van der Velden Postbus 99 5066 ZH Moergestel Zoals u in ons wijkblad ,’t Koerandje’ hebt ge lezen zal er 23 mei a.s. (2e Pinksterdag) weder om onze traditionele fietstocht met picknick plaats vinden. Wij willen onze leden erop wijzen dat het nood zakelijk is zich hiervoor tijdig op te geven. U kunt dit nog doen tot uiterlijk 16 mei a.s. bij de bekende adressen. Voor verdere informatie verwijzen wij u naar ,’t Koerandje’. Neurie-und lóóp ik langs de ekkers, langs de koeien in de waai. Zwaaiend nor de spulse wolken, allemachtig ’tis wir maai. Geurend, hangt d’n rósen bloesem, opgetogen in de zon. Overal ontmoette bledscbap orndè d’n zomer wir begon. Kiendjes beurde buiten op de straot en op ’t ple^. Jan de wend wil geêre meedoen, die haawt wd van’n bietje gein. Naaw hoeft ie nie te donderjaoge, Tis ginne losgebroken gek. Fluit doódgemoedereêrd ’n deuntje En tuimelt dur ’t blaoierdek. Vier monden gon we wir genieten, gin-eên van viere hee ’n èr. Naaw kunde jas en daase wegdoen. De zon is onze grotse ster. Gin natte neuzen van ’t niesse gin kaaw in botte, buik of been Mar volop wèrmte om te zweête De maaimond kriebelt in ons teên. *Vabo’ Traditioneel is deze tijd van het jaar bijzonder druk voor onze muzikanten. Naast de bijzonde re serenades ter gelegenheid van gouden huwe lijksfeesten voor de families Niers en Van Gorp, was het afgelopen zondag weer tijd voor de mei- wandeling naar Oisterwijk. Met goed wandel weer en vergezeld door vele belangstellenden, werd om kwart voor zeven het startsein gegeven. In de Marcuskerk werd door pastor Dumoulin een eucharistieviering verzorgd, welke door het saxofoonkwartet, bestaande uit Rien Smits, alt sax, Mare de Groot en Dion Schepens, tenor-sax en Wim Jansen bartion-sax, schitterend werd be geleid. Nadat in een bijzonder fraai verbouwde zaal van ’t Molentje in de Kerkstraat van een goed ver zorgde koffietafel te hebben genoten, werd weer koers gezet naar Moergestel, alwaar we via ’t Stokske, ’t Draaiboompje, het bekende Prinses Juliana-adres Oirschotseweg 41 en de Veerkes, weer bij het clubhuis Hans de Brouwer arriveer den. Weliswaar moe maar voldaan kan ieder die het dauwtrappen dit jaar weer meemaakten te rugzien op een geslaagd gebeuren. Geslaagden streekmuziekschool Aan de streekmuziekschool te Oisterwijk slaag den van onze vereniging de volgende muzi kanten: Bionda Alfonso Marieke Nefs Marco van Herck Voor Marco van Herck betekent dit het eind diploma van de Muziekschool.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1