3 I Graaf van Urselschool succesvol in actie voor Tanzania F Geslaagd Opbrengst f 2500,— Wij durven de concurrentie Aphrodite aan Buro ’76 -journaal In Memoriam Janus van Laarhoven Jeugdvakantieweek 1988 Nieuws van ’Drumfanfare Moergestel’ I De afdelingen Gezinsverzorging en Algemeen Maatschappelijk Werk van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening, St. Jansplein 7 te Moergestel zijn op donderdag 12 mei en vrijdag 13 mei de gehele dag gesloten! zowel in kwaliteit als prijs voor al uw bedrijfsdrukwerk. Wij staan u terzijde met onze jarenlange ervaring en adviseren u graag. Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) Donderdag 5 mei, 19.00 uur, Duitsland II. Met het overhandigen van een levensgrote cheque aan Harrie Simons en zijn vrouw Truus Nicolaesen is vrijdagmiddag op de Graaf van Urselschool de actie afgesloten ten bate van een schooltje in de plaats Kisiwani in Tanzania. Een actie die succesvol is verlopen gezien de opbrengst van 2500,— van de woensdagmiddag gehouden markt bij de school. WOENSDAG 4 MEI 1988 13e Jaargang - Nr. 523 JA 12 i I 8 tot en met 12 augustus: Ook al lijkt die datum nog ver weg toch willen wij, de groep mensen die elk jaar de jeugdvakan tieweek voorbereiden, alvast ieders aandacht voor die week vragen. De komende weken houden wij u' voor verder nieuws op de hoogte via dit weekblad. Org. jeugdvakantieweek 1988 Zoals altijd: de dood komt onverwacht, als een dief in de nacht, daarbij vrienden en bekenden in verbijstering achterlatend. Zö was het ook met Janus van Laarhoven. Vrijdag 22 april was hij nog volop in de weer als mede-organisator van de heemda- gen, welke dit jaar in het weekend van 23 en 24 april in Moergestel gehouden wer den. Op zaterdag 23 april zou Janus zijn werk in ’De Vereniging’komen afmaken, zodat 's middags de bezoekers ontvangen kon den worden. Janus kwam met meer. Buiten zijn toe doen kon hij de gemaakte afspraak niet nakomen. Janus is in het harnas gestor ven, bezig met het werk, waaraan hij zo verknocht was. Een bescheiden mens, die het niet moest hebben van woorden, maar die wist te ge tuigen met daden, daar waar het de ge schiedenis en cultuur van eigen plaats en streek betrof. Janus was een onderzoeker. Hij wilde Moergestel doorvorsen en bracht het ge vondene in kaart. Van zijn deskundigheid op het gebied van archeologie werd bin nen het bestuur van de heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ dankbaar gebruik ge maakt. Als Janus in de ’vorstverlet’ zat en er dus voor hem een ’stille’ periode aanbrak, was hij steevast te vinden op het gemeentehuis en hij bestudeerde daar dan de kadastra le leggers en oude kaarten. Met graagte nam hij een en ander in zich op en ver werkte de gegevens, niet uit nostalgie, maar uit pure gedrevenheid en betrokken heid bij de wordingsgeschiedenis van zijn dorp. Als lid van de Culturele Commissie lever de Janus met zijn kennis van zaken een niet te miskennen bijdrage. Het werk dat Janus begonnen was, dient verder voltooid te worden. Zö zou Janus het gewild hebben en wij zijn dat aan hem verplicht. Op woensdag 27 april is Janus ten grave gedragen. Een fijne mens ging van ons heen. Onderwerpen (onder voorbehoud) - Wateroverlast - Foto-expositie FoMo - Zilveren rad van Sint Catrien - EHBO-oefening - Kennismakingsavond nieuwe inwoners - Heemkunde-dagen - Koninginnedag 1988 - Jaarmarkt - Wandelavondvierdaagse Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel N. Smits, wethouder. Voor de penningmeester van ’Drumfanfare Moergestel’ was de Moergestelse jaarmarkt dit jaar zeker een groot succes. Dankzij het vele en goede voorbereidende werk van de aktiviteitencommissie, de spontane mede werking van de Moergestelse bevolking en de grote inzet van vele leden en bestuursleden kon er reeds om 16.15 uur spontaan worden gemeld; We zijn los! Alle 1000 ingekochte balpennen wa ren verkocht. De twee hoofdprijzen een heren- en damesfiets zijn gewonnen door de hr. v. Lisdonk, Mo lenstraat 54, Goirle en Jacqueline Schilders, Kruysackerstraat Moergestel. Prijswinnaars van harte gefeliciteerd! Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Als aanvulling op het bezoek van Truus en Har- rie in de groepen waarbij de nodige informatie over het land en het werk ter plaatse werd gege ven, was er in de hal van de school een tentoon stelling ingericht over Tanzania waar ook nog een kopje onvervalste koffie uit Tanzania kon worden gedronken. Truus en Harrie zullen het ingezamelde geld gaan benutten voor het verder verbeteren van de gezondheid en onderwijs in Kisiwani. In dit ge val voor de aanschaf van meubeltjes bij het op zetten van een kleuterschool. Als de spullen wor den gebruikt zullen Truus en Harrie daar foto’s van maken en opsturen naar Moergestel zodat de kinderen en alle andere medewerkers nog duide lijker kunnen zien waarvoor men in actie is geweest. Het enthousiasme was bij iedereen duidelijk aan wezig. Als echte marktkooplui werden de diverse te verkopen spullen door de kinderen op de rom melmarkt aan de man of de vrouw gebracht. Eén van de hoogtepunten van de actiemiddag was het uitvoeren van een wedden-dat-weddenschap door de kinderen van de groepen 1, 2 en 3. Zij gaven vol overgave gestalte aan de geslaagde poging om met 80 kinderen in een grote rij bij elkaar op de schoot te gaan zitten. Een koddig gezicht dat door de sponsors van de weddenschap nog een leuker gebeuren werd omdat het ook de nodige centen opleverde. Daarnaast waren er op de markt nog veel kinderen en ouders actief voor het goede doel. Het rad van avontuur draaide op vol le toeren en bij de poffertjeskraam en de cake- en limonadestand was het een drukte van jewelste. Onder zeer grote belangstelling werd woensdag 11. Janus van Laarhoven bege leid naar zijn laatste rustplaats op het kerkhof van Moergestel. ’Midden in het leven zijn wij in de dood’ zong het kerk koor bij de afscheidsdienst. Zelden hebben deze woorden ons zo ge troffen als bij dit onverwachte afscheid. Terwijl honderden mensen kwamen kij ken naar de tentoonstelling over Moer- gestel’s verleden, die hij met zoveel zorg en accutaresse had voorbereid en waarnaar hij zozeer had uitgezien werd hij getroffen door een fatale ziekte. Zondagavond kwam het bericht van zijn dood als een donderslag bij heldere hemel. Het kon niet waar zijn, maar het was waar. Wat Janus van Laarhoven voor de heem kunde van onze geboortestreek betekend heeft is moeilijk onder woorden te bren gen. Hij was een amateur-archeoloog in de beste zin van het woord, voor wie de bo dem stukje voor stukje de puzzel van de geschiedenis onthulde. Hij was bovendien een zorgvuldig en voorzichtig beschrijver van zijn vondsten, die zich niet liet verlei den door fantasie. Hij meldde zijn vondsten bij de officiële instanties, be schreef ze in tijdschriften en werd daarom op hoog niveau gewaardeerd en serieus ge nomen. Nog onlangs deed hij een grote vondst aan romeins aardewerk bij graaf werkzaamheden voor een verbouwing aan de Raadhuisstraat en beschreef deze vondst nauwkeurig in het tijdschrift van de archeologische vereniging. Maar Janus was meer dan alleen maar ar cheoloog. Met dezelfde nauwgezetheid bracht hij de behuizing en bewoning van Moergestel in kaart en heeft daarmee on schatbare verdiensten bewezen voor de geschiedschrijving van ons dorp. Aan zijn graf prees de heer Bekius, voorzitter van de heemkundekring De Kleine Meijerij, waarvan Janus jarenlang een zeer gewaar deerd bestuurslid is geweest, Janus’ ver diensten voor de heemkunde: ’Als de plannen voor een heemkundemuseum ge realiseerd worden, zal een portret van Ja nus van Laarhoven daarin niet mogen ont breken Janus was een man van weinig woorden, behalve als hij voor geïnteresseerden kon praten over zijn vondsten en over de ge schiedenis van zijn dorp. In de plaatselij ke heemkundegroep zullen we hem heel erg missen. Op romeinse graven treft men vaak de let ters T. T.L.S. aan. Het is een afkorting voor de wens: Terra Tibi Levis Sit: Mo ge de aarde je niet zwaar vallen. Voor Ja nus, die zo vertrouwd was met de aarde van Moergestel, moge ook deze wens reeds vervuld zijn. heemkundegroep Moergestel - De aandacht van de kinderen: schrijf die week vast op de kalender en zorg dat je erbij bent! - De aandacht van de jongeren: zonder jullie lei ding aan de kinderen lukt het niet! Laat ons dus niet in de steek en reserveer die week alvast voor de kinderen van Moergestel. - Vaders en moeders die dan tijd hebben: ook uw hulp is van harte welkom. Voor leiding aan jongste groepen en assistentie bij het zwaardere werk: fijn dat u er zou zijn! Op donderdag 28 april jl.na 6 jaar avondstudie, is onze plaatsgenoot Jan Verhagen, de Hoefkens 10, afgestudeerd als Meester in het fiscale recht aan de Katholieke Universiteit Brabant in Til burg. Hij ontving zijn diploma met het predikaat ’Geslaagd met genoegen’ uit handen van Profes sor Mr. Ch. Geppaart, hoogleraar in het belas tingrecht. De titel van zijn afstudeerwerkstuk luidde: De lozingscorrecties wet verontreiniging oppervlaktewateren: terecht geloosd? een onder werp wat maatschappelijk, en met name voor het milieu, steeds meer aandacht verdient en krijgt. Proficiat. i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1