UIT HET GEMEENTEHUIS a g 1 ff GEMEENTE MOERGESTEL VERHUUR SPORTZAAL DE VONDER SEIZOEN 1988/1989 B B I e Hoe Zoekertjes insturen? Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. ff Besluitenlijst evenementen ff Openbare raadsvergadering Uitnodiging Ontwerp-kaderplan bejaardenoorden 1988-1991 Bestrijding van kleine veel voorkomende criminaliteit Laat uw fiets graveren/ zet uw fiets op slot mbHm UNA 10 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 APRIL 1988 WAAR LAAT JE HET? f 25,- f 15,65 Moergestel, 26 april 1988 Het gemeentebestuur halve zaal f 18,80 f 21,30 Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktiea- dres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst in dien ze bij opgave zijn voldaan! varing dat een fiets die voorzien is van een inge graveerde postkode op eenvoudige wijze bij de rechtmatige eigenaar terug bezorgd kan worden. Daarnaast is het ook minder aantrekkelijk om een fiets die voorzien is van een ingegraveerde postkode te stelen omdat diefstal dan eenvoudi ger is aan te tonen. Om deze reden zal in Moergestel een fietsgra- veer-registratie-aktie worden gehouden. Wanneer? zaterdag 7 mei 1988 van 11.00 uur tot 16.00 uur; zaterdag 14 mei 1988 van 11.00 uur tot 16.00 uur. Waar? politieburo aan de Kloosterlaan. Kosten? gratis. In deze weken zal ook door de plaatselijk rijwiel handelaren medewerking aan deze aktie worden verleend, zodat u ook hier uw fiets kunt laten graveren. Na deze graveeraktie zal op een aantal dagen door de politie een gerichte kontrole plaatsvinden op niet afgesloten fietsen. Dit betekent dat niet af gesloten fietsen. Dit betekent dat niet afgesloten fietsen mee naar het politiebureau zullen worden genomen en eerst na betaling van een boete weer meegenomen kunnen worden. Dit kan worden voorkomen door steeds waar en wanneer ook een fiets daadwerkelijk op slot te doen. Kortom: zet uw fiets op slot en laat de postko de ingraveren! PAGINA 11 voorbereiding zijnde bestemmingsplan Kloosterlaan. Met het oog op de financiering van de bouw van deze woningen stellen Burgemeester en Wethou ders voor de benodigde rijkssteun op grond van het Norm Kosten Systeem aan te vragen en het vereiste krediet beschikbaar te stellen. 9. Beantwoording van ingekomen vragen. 10. Sluiting. van de vergaderingen van Burgemeester en Wethouders van 29 maart en 6 april 1988 Bouwvergunning is verleend aan: - P.L.H. Smolders, Rootven 1 voor verbouw van de woning Hild 19. Diverse aangelegenheden: - Een inwoner is een invalidenparkeerkaart ver lengd; - St. ’De Waterhoef Werkgroep Gehuwden, Oisterwijk is vergunning verleend voor een avondfietsvierdaagse van 5 t/m 9 september 1988 (6 en 9 september 1988 in Moergestel); - K.P.J. Moergestel zijn diverse ontheffingen verleend ten behoeve van een zeskamp op 29 mei 1988 achter de Graaf van Urselschool en ten behoeve van een touwtrekweekend op 17 en 18 september 1988 aan de Heuvelstraat 16; - Peter y.d. Meijdenberg, Oisterwijk is vergun ning verleend voor het houden van een mei- wandeling op een zondag in mei 1988; - Markthandel Jeebee, Sclujndel is vergunning verleend voor een definitieve standplaats met onderkleding op de weekmarkt. -0 Raadpleeg altijd eerst deze ka- C lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Kloosterlaan 13. moergestel Zaterdag 30 april en zondag 1 mei Actie talenten voor Theo van het jongerenpasto raat. Zondag 1 mei: Jaarmarkt Zaterdag 7 mei: Regiobal 20.30 uur in Den Boo gaard. Zondag 8 mei: Lentewandeling voor buurtbewo ners van de Oistelvoirtjes. Woensdag 11 mei: Ajax-K.V. Mechelen op vi deoscherm in Den Boogaard. Zaterdag 14 mei: Vissen om de T.H. bokaal in de Oosterschelde vertrek 6.30 uur. voor deze gelden te bestemmen voor de aankoop van een radarsnelheidsmeter. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het reviseren van het elektrotechnisch besturingsgedeelte van het hoofdrioolgemaal ”t Brieltje’. Onderzoek heeft uitgewezen dat een buiten be drijf gevallen pomp dermate door vocht en H‘S- gas is aangetast, dat vernieuwing noodzakelijk is. Burgemeester en Wethouders stellen voor ten be hoeve van de vervanging van het elektro-tech- nische gedeelte van het hoofdrioolgemaal een kre diet van f 20.000,beschikbaar te stellen. 7. Voorstel tot vaststelling van het bestem mingsplan Oistelvoirt, herziening IV. Van de mogelijkheid tot het indienen van bezwa ren tegen het ontwerp-bestemmingsplan Oistel voirt, Herziening IV, hebben een viertal mensen gebruik gemaakt. Mede gelet op het eerder door de raad ingenomen standpunt stellen Burge meester en Wethouders voor de bezwaren van re- klamanten ongegrond te verklaren en het bestem mingsplan vast te stellen. 8. Voorstel tot het aanvragen van rijkssteun en het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van 6 bejaardenwoningen in het in Het tijdstip: 20.00 uur (we streven ernaar om 22.00 uur klaar te zijn) Wij hopen u dan te zien. Namens de initiatiefgroep Openbaar Onderwijs, Flip van Ogtrop Namens het gemeentebestuur, Noud Smits, wethouder. Op vrijdag 29 april 1988 wordt om 19.30 uur in het gemeentehuis een openbare raadsvergadering gehouden. De agenda bevat de volgende punten: Binnen het grondgebied van de gemeente Moer gestel wordt momenteel met subsidie van het Mi nisterie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer gewerkt aan het opstellen van een hinderwetuitvoeringsprogramma (een HUP). Het opstellen van dit programma is opge dragen aan Grontmij n.v., die dit onderzoek in nauwe samenwerking met de gemeente Moer gestel uitvoert. Dit programma behelst onder meer het aangeven hoe een eventuele achterstand in de vergunningverlening kan worden wegge werkt en hoe de handhaving kan worden gere geld van de voorwaarden waaronder de vergun ning is verleend. Als instrument hiervoor wordt gewerkt aan een registratiesysteem waarin een prioriteitsstelling is opgenomen. Zodra alle gegevens die in het registratiesysteem moeten worden opgenomen, zijn geïnventari seerd, kan worden weergegeven in welke volgor de inrichtingen zonder toereikende vergunning moeten worden aangeschreven en met welke fre quentie de kontroles moeten worden uitgevoerd op naleving van de vergunningvoorwaarden. Om aan de gegevens voor het registratiesysteem te komen wordt door Grontmij in samenwerking met gemeentefunktionarissen een bedrijfsinven- tarisatie uitgevoerd. Daartoe worden bedrijven bezocht in de gemeente. Deze bedrijfsinventari- satie omvat naar schatting 350 inrichtingen. Het gaat er daarbij om na te gaan of er sprake is van een bedrijf en om na te gaan of eventuele gege vens in het kader van de hinderwetvergunning nog overeenkomen met de feitelijke situatie. In een aantal gevallen zal dit reeds vanaf de bui tenkant in te schatten zijn, in de meeste gevallen zal bij het bedrijf navraag worden gedaan. Het gaat daarbij niet om een kontrole op naleving van de hinderwet, maar uitsluitend om een in schatting of een eventuele vergunning nog toerei kend is. Daarvoor is het niet noodzakelijk dat bedrijfs ruimten worden betreden. Het overgrote deel van de te inventariseren in richtingen bestaat uit agrarische bedrijven, waar voor de vergunningen tamelijk recent zijn. Hier zal de inventarisatie over het algemeen dan ook beperkt kunnen zijn. In een enkel geval kan het zijn dat er ook woningen worden bezocht bij voorbeeld in geval er sprake is van opslag van propaan. De Openbare School in Moergestel is bijna een feit. De commissie onderwijszaken van het ge meentebestuur heeft al positief geadviseerd. Geen reden voor uw initiatiefgroep om achtero ver te gaan zitten. Op dinsdag 10 mei a.s. organiseert de initiatief groep samen met de gemeente Moergestel een informatie-a vond Het programma: - Verklaring van de initiatiefgroep. - Inleiding over de invulling van de basisschool - Jan Peters, onderwijzer op een openbare school in Tilburg. - Bestuursvormen van de openbare school - Wil Pellis, ambtenaar onderwijszaken gemeente Moergestel. - Vertoning videoband over openbaar onderwijs. Pauze - Bespreking invulling openbaar onderwijs in subgroepen. - Terugkoppeling in de volledige vergadering. - Gelegenheid voor vragen en opmerkingen. - Sluiting. De plaats: Burgerzaal Gemeentehuis Moergestel. Op het gemeentehuis, afdeling Welzijn, Onderwijs en Personeelszaken en in de sport zaal liggen inschrijfformulieren klaar voor het huren van sportzaal De Vonder voor het nieuwe seizoen 1988/1989. De tarieven zijn als volgt vastgesteld (huur per uur): hele zaal f 28,95 f 31,30 15 augustus 1988 tot 1 mei 1989 9.00-18.00 uur na 18.00 uur en in het weekend maanden mei, juni en juli 1989 overdag en 's avonds Om meer personen in de gelegenheid te stellen gebruik te maken van de sportzaal, is De Vonder ook op zondag geopend. Het inschrijfgeld dient vóór 12 mei 1988 op bovengenoemde afdeling te worden ingele verd. Ook zullen in het nieuwe seizoen sport-overdag aktiviteiten gestart worden. Binnenkort volgt hierover meer informatie. 521-6 Met ingang van 3 mei tot 1 juni 1988 ligt op het gemeentehuis ter inzage het ontwerp-kaderplan Bejaardenoorden 1988-1991. Belanghebbenden kunnen tot 1 juni 1988 tegen dit ontwerpkaderplan schriftelijk bezwaren indie nen bij Provinciale Staten van Noord-Brabant. De bezwaarschriften dienen gericht te zijn aan: Provinciale Staten van Noord-Brabant, Brabant- laan 1, 5216 TV ’s-Hertogenbosch. Reeds enige jaren wordt op landelijk niveau gesproken over de bestrijding van de kleine cri minaliteit. Onder kleine criminaliteit worden dan zaken verstaan als fietsendiefstal, auto-inbraken, winkeldiefstal, vernieling en vandalisme, inbra ken in woningen e.d. ’Kleine’ criminaliteit wil niet zeggen dat dit ak tiviteiten zou betreffen waaraan minder aan dacht zou behoeven te worden besteed. Nee, het betreft juist die zaken die op zo grote schaal voorkomen dat zeer velen dit, naast de finan ciële schade die wordt geleden, als zeer hinder lijk en irritant gaan ervaren, terwijl het daar naast een algemeen gevoel van onveiligheid oproept. Op landelijk niveau is met het oog hierop het be leidsplan ’Samenleving en Criminaliteit’ uitge bracht. De konklusie van dit rapport is dat de bestrijding van kleine criminaliteit niet langer meer alleen een taak van de politie is, maar dat het beleid veel meer gericht moet worden op het voorkomen van deze vorm van criminaliteit door aktiviteiten te ontwikkelen door gemeente en plaatselijke maatschappelijke organisaties. Helaas gaat de kleine criminaliteit ook aan Moer gestel niet voorbij. Zo blijkt uit de politierappor ten dat zich ook in onze gemeente jaarlijks een te groot aantal gevallen van fietsendiefstal, auto- inbraken, woninginbraken en allerlei vormen van vandalisme en vernieling voordoen. Mede op basis hiervan is een projektgroep in gesteld bestaande uit vertegenwoordigers van ge meente, politie en Justitie. Deze werkgroep heeft als taak gekregen na te gaan op welke wijze de meest verontrustende vormen van (kleine) crimi naliteit kunnen worden voorkomen c.q. kunnen worden bestreden. Deze projektgroep heeft het ’beleidsplan be stuurlijke en maatschappelijke preventie van klei ne criminaliteit’ uitgebracht. De konklusie van dit rapport, dat inmiddels ook door de gemeen teraad is vastgesteld, is dat voorkoming van (klei ne) criminaliteit een onderdeel moet vormen van het totale gemeentelijk beleid. Naast de uitdrukkelijke konstatering dat wil sprake zijn van het voorkomen van deze veel voorkomende kleine criminaliteit in de eerste plaats gewerkt moet worden aan een mentaliteits verandering en gedragsbeïnvloeding worden ook een aantal konkrete voorstellen gedaan om deze vormen van criminaliteit zoveel mogelijk terug te dringen. Bij al deze voorstellen waarbij gedacht moet worden aan projekten m.b.t. fietsendiefstal, alcoholmatigingsbeleid, vandalisme/vernieling, inbraakpreventie e.d. speelt voorlichting een be langrijke rol. Als onderdeel van deze permanente voorlich- tingsaktie zal op de Moergestelse Jaarmarkt op 1 mei a.s. een informatiewagen van de Rijkspo litie aanwezig zijn waar uitvoerige informatie verkregen zal kunnen worden over het voorko men van fietsendiefstal, het tegengaan van van- dalisme/vemielingen en over inbraakpreventie. In aansluiting hierop zal het volgende projekt ge richt op het voorkomen van fietsendiefstal wor den gestart. Ook in Moergestel vindt op te grote schaal diefstal van fietsen plaats. In een aantal gevallen blijkt dat de gestolen fietsen niet op slot stonden of voorzien waren van een niet deugdelijk slot. In de allereerste plaats is het dan ook van belang fietsen te voorzien van een goed slot en om van dit slot ook gebruik te maken. Indien een fiets toch gestolen wordt leert de er- 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 25 maart 1988. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Voorstel tot het bestemmen van toegezegde gelden in het kader van de 25% minder ver keersslachtoffers. Door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat is de toezegging gedaan, dat de gemeente Moer gestel een bedrag van f 10.000,— beschikbaar wordt gesteld ten behoeve van de aktie 25% min- der verkeersslachtoffers. Mede op advies van de Rijkspolitie stellen Burgemeester en Wethouders

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 11