I Poolse voetballers naar Moergestel 1 te te I I I te te DEZE BOEKEN ZIJN IN DE EERSTE RONDE HET MEEST GEKOZEN ZE STAAN IN ALFABETISCHE VOLGORDE 40-Jarig bestaan Audacia in augustus Foto-expositie Eerste Communie ’88 IVN wandeling Bibliotheeknieuws voor kinderen Van de parochie Muziekvereniging Prinses Juliana Toto - 40 jaar SV Audacia Het zilveren rad van Sint Catrien Aphrodite te Ki te: I te te I Getipt door kinderen van 13 t/m 16 jaar: Getipt door kinderen van 6 t/m 9 jaar: (4C5 >5* Getipt door kinderen van 10 t/m 12 jaar: Programma Vervolg I esf te KJ Enorme organisatie Gastgezinnen De commissie ’40 Jaar Audacia’ heeft zich het lot aangetrokken van Poolse sportgenoten en hen uitgenodigd voor een tiendaags verblijf in Moergestel. De jongelui wordt daardoor de mogelijkheid geboden de dagelijkse sleur te ontvluchten en de sfeer van het westen te komen proeven. Over wat er komt kijken om dit onderdeel van de feestelijkheden rond het 40-jarig bestaan van Audacia te organiseren nemen we u in dit artikel mee voor een kijkje achter de schermen... WOENSDAG 6 APRIL 1988 13e Jaargang - Nr. 519 i 12 Comité 40 jaar SV Audacia groep half 10 groep half 12 groep half 10 groep half 12 M.O. 19.00 uur 18.00 uur van één leeftijdscategorie lezen. Je vergelijkt die vijf met elkaar en kiest welke je het beste vindt, welke het op een na beste, enz. Je mag zelf kie zen in welke leeftijdskategorie je leest. Als je je maar aan één lijstje houdt en de 15 boeken niet door elkaar husselt. Het deelnameformulier ligt klaar in de Openba re Bibliotheek. Concert te Spoordonk Zowel Harmonie als Drumband zullen a.s. zater dag 9 april, samen met fanfare Concordia uit Spoordonk een concert verzorgen. Het concert wordt gehouden in zaal De Gasthoe- ve aan de Spoordonkseweg en begint om 20.00 uur. Uiteraard bent u als Moergestelse muziek liefhebber ook daar van harte welkom. In het programma zijn een aantal nieuwe werken opgenomen, zodat het alleszins de moeite waard zal zijn een bezoek te brengen aan Spoordonk. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut Het geheim van de manege Co de Kloet Een hele schep geld Anders Bodelsen De rode prinses Paul Biegel Een steen door de ruit Simone Kramer Het verhaal van Bobbel Joke van Leeuwen Kleine haasjes worden groot Tilde Michels De Puike Postbode Janet Allan Ahlberg Sebastiaan rare banaan Mieke van Hooft Tin Toeval en de kunst van het verdwalen -GuusKuijer Tommie en Lotje lopen weg Jacques Vriens Een hele schep geld Anders Bodelsen Het helse paradijs Thea Beekman Morgen ben ik beter Evert Hartman Ster! Veronica Hazelhoff Tessa in de brugklas Diet Verschoor Hartelijk dank... Heel veel mensen hebben er aan meegewerkt om de vieringen van de Goede Week en Pasen tot heel fijne en sfeervolle diensten te maken. Daarom hartelijk dank aan eenieder, aan de koster en zijn hulpen, aan de misdienaars en aco- lythen, aan de lectoren en collectanten, aan de ziekengroep, aan de werkgroepen voor liturgie, aan het jongerenkoor en aan het gemengd koor Cantate Domino (en die mensen van het koor hebben heel wat gezongen, dag in dag uit.aan de typiste, die de boekjes heeft getypt en de be jaarden, die ze hebben gevouwen... Er komen heel wat mensen aan te pas! Allemaal heel hartelijk dank! Aanstaande zondag Om half twaalf aanstaande zondag wordt de dienst opgeluisterd door orgelmuziek en muziek van een harp en zang van een sopraan en alt. Hieronder volgt een overzicht van de volgende repetities: Vrijdag 15 april: Groep half 10 Groep half 12 Maandag 18 april: 15.45 uur Dinsdag 19 april: 15.45 uur Woensdag 20 april: 14.00 uur Donderdag 21 april: 15.45 uur Vrijdag 22 april 18.00 uur: is de generale repetitie voor de groep van half 10. Vrijdag 22 april 19.00 uur: is de generale repetitie voor de groep van half 12. Alle repetities zijn in de kerk! Groetjes, Mia Erven. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Met toestemming van B&W onder nr. 8742 d.d. 23.3.1988 start SV Audacia met de tweede serie van zes ronden met de verkoop van toto’s. Het comité 40 jaar SV Audacia hoopt dat ook nu weer eenieder die Audacia een goed hart toe draagt onze vereniging zal steunen door het in vullen van een of meer toto’s, a 1per stuk. Deze week zijn de gele toto’s in omloop gebracht, a.s. Zondag 10 april 1988 zal de inzet van deze eerste ronde bekend zijn. Uiteraard zal de uitslag iedere week in Moergestel-Nieuws bekend wor den gemaakt. Vrijdag 12 augustus arriveren de Poolse gasten en hun verblijf zal duren tot maandagmorgen 22 augustus. Het gezelschap wordt in Venlo opge wacht door een Audacia-delegatie die hen daar na begeleidt naar Moergestel. De mensen die zich hier bezighouden met de op vang van de Polen heeft voor alle tien de dagen een programma opgesteld vanaf 10 uur ’s mor gens. Naast (uiteraard) voetbalwedstrijden, zoals o.a. het Audacia jeugdtoernooi bezoekt men ’n aantal toeristische attrakties zoals Efteling, Beek- se Bergen, Autotron en gaat men ’n dagje naar zee. Verder staat ’n avondje Den Boogaard op het programma en gaat men in Eindhoven op be zoek bij PSV. Zelfs voetbalwedstrijden staan daar op het pro gramma en voor de avond van die dag komen waarschijnlijk twee jeugdelftallen van P.S.V. naar Moergestel om enkele wedstrijden te spelen. -Op 12 mei komt ’n Poolse delegatie naar Moer gestel om het een en ander af te ronden. Het kontakt tussen de beide verenigingen heeft er intussen toe geleid dat er ook de mogelijkheid is een tegenbezoek te brengen. Dat betekent dat onze Audacia-voetballers waarschijnlijk in 1989 of 1990 een bezoek gaan brengen aan Poznan. Voor die tijd echter zal er nog heel wat moeten geregeld door de fanatieke commissie die koste wat het kost de Poolse gasten een onvergetelijk verblijf wil bieden. Dankzij hun nimmer aflaten de zorg en enthousiasme en de financiële garan tie van enkele Moergestelse bedrijven zal men daar ongetwijfeld in slagen! U hoort er zeker nog meer van. De foto-expositie in de Burgerzaal van het ge meentehuis is tijdens de Paasdagen een groot suc ces gebleken. Honderden belangstellenden van uit Moergestel, maar ook verrassend veel uit Oisterwijk, Tilburg en andere omliggende plaat sen, bleken vol lof over de kwaliteit van de ten toongestelde foto’s en over de perfecte presenta tie. De door de organisatoren - de Fotogroep Moer gestel - hierbij georganiseerde prijsvraag om de mooiste foto uit te zoeken (die onder degenen die de meest gekozen foto hebben uitverkozen ver loot zal worden) bracht aardig wat bezoekers in moeilijkheden: de keuze was niet gemakkelijk! Dat die keuze tot nu toe heel breed gespreid bleek over het totaal van de foto’s bewijst de kwa liteit van het gebodene. De expositie kan nog bezocht worden tot en met zondag 10 april, elke dag van 13.00-17.00 uur. Zondag 10 april kunt u een wandeling maken on der leiding van een IVN-natuurgids. Er wordt gestart bij ’t Stokske te Moergestel om 14.00 uur. Langzamerhand beginnen steeds meer voorjaars- planten te bloeien. Een plant die u zeker zult te genkomen, ook als de lente nog niet echt begon nen is, is de hondsdraf, een laag kruipend plant je. Het blad is gekarteld en niervormig en de bloempjes zijn paarsachtig-blauw en lipvormig. Hondsdraf houdt van wat schaduw, vochtige grond en van goede bemesting, liefst met stikstof. Het bloeit algemeen van april tot en met juni. Kijk eens onder heggen en heesters of aan de bos rand onder kreupelhout. De paars-blauwe bloempjes verschuilen zich daar tussen het groen van de blaadjes. Hondsdraf had vroeger een magische betekenis. Wie hondsdraf bij zich droeg herkende de boze geesten. Als het vee in het voorjaar de veilige stal verliet en de wei in ging, werden de horens met een slinger hondsdraf behangen; daardoor waren ze het hele jaar beschermd tegen heksen en dui vels zodat hun niets kwaads kon overkomen: de melk zou goed en de gift groot zijn. o’ 00 CD Op de zondagen 10 en 17 april wordt alweer voor de negende keer geschoten met de kruisboog op wip, voor de zo fel begeerde trofee ’Het rad van Sint Catrien’. Dan komen er schutters uit de gehele omtrek, om hun kans te wagen. Dat vindt plaats in de Heuvelstraat nabij no. 16 vanaf ’s morgens 10 uur tot 17 uur. Deze sport wordt al meer dan 500 jaar bedreven, en stamt nog af van de middeleeuwen. Er zijn di verse schutters die het presteren om op beide da gen 40 keer feilloos raak te schieten. Hier kunt u de Ivanhoe’s anno 1988 zien. Dat men bij de totale voorbereiding niet over één nacht ijs is gegaan moge duidelijk zijn. We zul len proberen een klein beetje van de sluier op te lichten voor wat betreft de vele werkzaamheden die vooraf gingen aan het definitief worden van het bezoek van de Poolse jongens. Inclusief begeleiding bestaat de totale groep uit 60 personen. De eerste kontakten dateren al van iets langere datum, maar in februari toog ’n delegatie van Audacia naar het Poolse Poznan om er eens poolshoogte te gaan nemen en wat meer konkrete afspraken te maken. Van dan af begon het in or de maken van allerlei formaliteiten. Reisvisa moesten worden aangevraagd en via de Poolse ambassade moest zorg worden gedragen voor de benodigde verzekeringspapieren. Daarnaast werd in het gezelschap begeleiders ’n Poolse arts opgenomen en een tolk. Tevens maakt men dankbaar gebruik van de diensten van dokter Van Delft die mede voor de medische begeleiding zal zorgdragen. Voor de briefwisse ling tussen Poznan en Moergestel werd gebruik gemaakt van de diensten van een Poolse me vrouw die in Tilburg woont. De leeftijd van de voetballers ligt tussen de 12 en 18 jaar, de zgn. A-, B- en C-jeugd. Voor de komplete groep moesten ondertussen gastgezinnen worden gezocht waar de jongelui en hun begeleiders kunnen overnachten. Op het moment dat we dit schrijven heeft echter al ’n groot gedeelte onderdak. Gestreefd wordt daar bij om twee jongens per gezin onder te brengen. A^BUEFI VI/FböeKeK BKEVlNDjy HEtMOOISTE? Wil je meetellen in de Nederlandse Kinderjury? Laat dan nu je stem horen! Doe mee aan de twee de leesronde en bepaal welke boeken de Prijs van de Nederlandse Kinderjury gaat winnen. Ieder een van 6 t/m 16 jaar kan deelnemen. Dus ook als je niet aan de eerste ronde hebt meegedaan, kun je nu meedoen. Hieronder staan 3x5 boeken die in de eerste ronde het meest gekozen werden. Jij als jurylid gaat in deze tweede ronde vijf boeken STICHTING NEDERLANDSE KINDERJURY

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1