g VERKOOP WONINGWETWONINGEN BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL s ANTWOORDSTROOK Glas, hup in de glasbak Volkstuinen te huur evenementen Kennismaken met uw gemeente! Ophalen huisvuil Pasen Besluitenlijst PAGINA 9 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 30 MAART1988 A 8 un het gemeentehuis Afdeling Gemeentewerken WAAR LAAT JE HET? 5. 6. 9. 10. Ondergetekende, Naam: Adres: Geboortedatum: Vanaf welke datum wordt woning bewoond: Wenst in principe de woning WEL NIET aan te kopen. 518-1 518-2 Handtekening: doorhalen wat niet van toepassing is. 1. 2. 3. 4. Moergestel, 30 maart 1988. Het gemeentebestuur van Moergestel. 8. Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. Het voorjaar komt eraan! Zin in een aktieve hob by? Op het volkstuinencomplex Reuseldal aan de Bosstraat zijn nog twee tuinen te huur. De huur prijs bedraagt 40,— per jaar. Heeft u belangstelling, dan kunt u zich opgeven bij het gemeentehuis (tel. 1235 toestel 39). moergestel In het kader van de door de gemeenteraad in de vergadering van 31 oktober 1986 vast gestelde Nota Verkoop Woningwetwoningen bestaat voor huurders van een gemeentelij ke huurwoning de mogelijkheid om tot aankoop van die woning over te gaan (de woningwetwoningen in het plan De Aanstede en plan Oistelvoirt komen evenwel niet voor verkoop in aanmerking). Bij de besluitvorming heeft de raad tevens aangegeven dat elk halfjaar verzoeken worden beoordeeld en derhalve ook kunnen worden ingediend. In de circulaire d.d. 17 maart 1986 betrekkelijk de overdracht van met geldelijke steun van het rijk tot stand gekomen woningen aan bewoners, wordt het regeringsstandpunt tot sti mulering van het eigen woningbezit aangegeven. De primaire verantwoordelijkheid berust bij het gemeentebestuur, die in eerste instantie dient na te gaan of verkoop past in het gemeentelijk woonruimte-beleid. Voor huurders bestaat GEEN KOOPRECHT, noch bestaat er bij de verhuurder (gemeen te) EEN VERKOOPPLICHT. Onderstaand treft u de belangrijkste voorwaarden aan, die bij verkoop in acht moeten wor den genomen: koper dient minimaal 5 jaar bewoner van de woning te zijn; de verkoopprijs dient gelijk te zijn aan de verkeerswaarde van de woning in bewoonde staat; door een beëdigd taxateur dient een taxatie-rapport te worden opgemaakt; een anti-speculatie-beding dient in de overeenkomst van koop en verkoop te worden opgenomen; een recht van wederinkoop door de gemeente binnen 10 jaar na verkoop dient even eens in de koopovereenkomst te worden opgenomen; de ’overwinst' dient, indien de gemeente geen gebruik wenst te maken van het recht van wederinkoop, aan de gemeente ten goede te komen met een aflopend percenta ge van 10 (tot uiteraard het 10e jaar). de woning moet voldoen aan redelijke eisen van bewoonbaarheid; NIET KUNNEN WORDEN VERKOCHT: bejaardenwoningen, H.A.T.-woningen, duplexwoningen en woningen aangepast voor minder-validen; het (gezamenlijke) belastbaar inkomen mag niet meer bedragen dan f 50.500,— (uit gegaan wordt van het belastbaar inkomen genoten in het tweede jaar voorafgaand aan het jaar waarin het verzoek tot aankoop wordt gedaan): de kosten van taxatie en overdracht komen voor rekening van de koper. Wij mogen u verzoeken om onderstaande antwoordstrook ingevuld en ondertekend vóór 16 april a.s. toe te zenden aan de Afdeling Algemene en Juridische Zaken, ter gemeente- sekretarie. Raadpleeg altijd eerst deze ka lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Kloosterlaan 13. t' Woont u pas sinds een paar jaar in Moergestel, dan zijn er waarschijnlijk zaken, die u nog niet bekend zijn: Kent u bv. - de leden van parochie- en gemeentebestuur - de mensen uit uw buurt Weet u bv: - dat de parochie verschillende werkgroepen heeft, die zich met uiteenlopende zaken bezig houden - welke verenigingen en instellingen er in Moer gestel zijn - waarvoor u allemaal op het gemeentehuis te recht kunt? Voor deze en andere vragen kunt u terecht op de kennismakingsavond, die parochie- en gemeen tebestuur organiseren op donderdag 21 april a.s. in ’Den Boogaard’. Noteert u deze datum alvast in uw agenda? Op deze avond zal o.a. informatie te krijgen zijn over de verenigingen. Kees van Gisbergen, Huy- sackerstraat 10, en Albert van der Werf, Kerck- ackerstraat 1, zullen deze vertegenwoordigen. Daarom hierbij een oproep aan de verenigingen: help hen en geef folders, informatie, etc. aan een van hen door vóór 2 april a.s.! Heeft u ideeën, dan zijn die uiteraard welkom. Bel dan naar Mia Erven (parochie tel. 1186) of Corke Kolen (gemeentehuis tel. 1235). Nadere informatie over het programma volgt in Moergestel Nieuws van 3 april a.s. Gemeente- en parochiebestuur. In verband met het feit dat het maandag, 4 april 1988 tweede Paasdag is, komt de maandagroute te vervallen. Het ledigen van de minicontainers wordt ver schoven naar woensdag 6 april 1988. De route van dinsdag blijft ongewijzigd. Verzocht wordt de container tijdig aan de straat te zetten. Het ophalen van grof huisvuil zal, in plaats van tweede Paasdag, geschieden op maandag 11 april 1988. Van de vergaderingen van burgemeester en wethouders van 2 en 9 maart 1988. Bouwvergunningen: Bouwvergunning is verleend aan: - Maatschap Hendriks, Heizenschedijk 9 voor een mestsilo; - Mej. van Erven, Heuveldwarsstraat 2 voor een loods; - Stichting Het Katholiek Schoolbestuur Moer gestel voor het gedeeltelijk vernieuwen van de basisschool Boszicht, Bosstraat 1; - Schrauwers en Martens, De Stappert 21 en 23 voor een erfafscheiding; - A. W.M. van de Kerkhof, Eysenbrand 39 voor een erfafscheiding. Diverse aangelegenheden: - Circus Rens, Deventer is vergunning verleend voor het innemen van een standplaats op 13 ju ni 1988; - Wielerclub Het Zuiden, Son is een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor Omloop van het Zuiden op 10 september 1988. - Wielervereniging, Diessen is een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor Internationale Omloop van het Molenheike op 13 en 14 mei 1988; - Leger des Heils, Maarssen is vergunning ver leend voor het inzamelen van kleding van 1 tot en met 8 februari 1989; - Een inwoner is een invalidenparkeerkaart ver strekt; - Stichting Wandel Avondvierdaagse is toestem ming gegeven voor het houden van een avond vierdaagse van 31 mei tot en met 3 juni 1988. 30 maart: Kienen voor het zorgenkind 19.30 uur in Den Boogaard. 1 april: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine. 2 april: Paaseierenzoeken voor kinderen van 2 tot 12 jaar van de Buurtvereniging Oistelvoirtjes. 3 april: Dansen met het Duo Simpel van 16.00 uur tot 21.00 uur in Café De Brouwer. 2 tot 10 april: Fototentoonstelling in het gemeen tehuis 13.00-17.00 uur. 9 april: Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. 9 april: Doe Mee actie St. Jan 12 april: Voorlichtingsmiddag thema dementie wat is dat? in Den Boogaard om 14.00 uur. 17 april: B.V. Oistelvoirtjes autopuzzelrit. 20 april: Bingo voor alle ouderen vanaf 55 jaar Reuselhof. 23 april: Landelijke bibliotheekdag. 23-24 april: Tentoonstelling Heemkundekring in de Vereniging aan de Postelstraat. Opening za terdag 15.00 uur, zondag 11.00 uur tot 17.00 uur. 23 april: Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. 30 april en 1 mei: Actie talenten voor Theo van Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij op 22 maart 1988 heb ben besloten te verlenen aan: - C. A. van Dijk, Oostelvoortjes 19 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het wijzigen van een rundvee- en varkenshouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend ge meente Moergestel, sectie B, nummer 2242, plaatselijk bekend Oostelvoortjes 19; - mevrouw J.W.Th. Hermus-van Dijk, OpslagÓte Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij met een vleesstie- renstal annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie F, nummers 272 en 273, plaatselijk bekend Opslag 9; - H.P.M. Burgers, Klein Locht 7 te Moergestel, om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij annex mestopslag met een var- kensmesterij, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het per ceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1430, plaatselijk bekend Klein Locht 7; - M.C.W. van der Sande, Driehuizerweg 2 te Moergestel, een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een var- kensmesterij en rundveehouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moer gestel, sectie E, nummer 415, plaatselijk bekend Driehuizerweg 2; - Maatschap J.-J.-H. Burgers, Heuvelstraat 30 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een varkensmesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het per ceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1531, plaatselijk be kend Molenakkerstraat; - F.A.A. van Dijck, Vinkenberg21 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het wijzigen van een rundveehouderij en varkenshouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1467, plaatselijk bekend Vinkenberg 21. De vergunningen zijn verleend onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter inzage ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, en wel tijdens kan tooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens deze termijn liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Biblio theek, Schoolstrat 37 te Moergestel, en wel elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvragen om vergunning tijdig bezwaar hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaar in te brengen. Het beroepschrift moet binnen de termijn van 1 maand worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Graven- hage. Zij, die beroep instellen kunnen overeenkomstig het bepaalde in artikel 60a van de Wet op de Raad van State, een verzoek doen om schorsing van de beschikkingen en/of tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht tot de Voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Moergestel, 30 maart 1988. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 9