OLYMPISCH AANBOD: NU 12 OPNAMEN GRATIS BIJ TWEEPAK KODACOLOR GOLD KLEINBEELD FILM. VOOR DIT VOORDEEL MOET U BIJ UW FOTOHANDELAAR ZIJN: Rabobank verwacht stabilisatie woningprijzen Diploma Turnen Paddentrek nabij ’t Stokske... Rundvee- beoordelingswedstrijd Een sportief gebaar voor iedereen die van kleur en fotograferen houdt. Kodak is officiële sponsor van de Olympische Spelen en daarom krijgt u nu 12 opnamen gratis bij aankoop van een tweepak Kodacolor Gold 200. U krijgt het rolletje met 36 opnamen dus voor de prijs van 24 opnamen. Kodacolor Gold film gaat voorop in kleur Kodak en kwaliteit. En daar komt dit voordeel nog eens bij. Turnvereniging Moergestel Photo ?tslie Louis v/d Meijdenberg Rootven 26 Moergestel Telefoon 04243 -1421 IA 4 PADDEW’REK Het is weer zo ver: 8 a 1Ü gr.svieu. Joop en Mieke de Groot 40 36 36 93 pnt. 86 pnt. 80 pnt. 79 pnt. 82 pnt. 80 pnt. 80 pnt. 80 pnt. hun overwinter' we de paddent dat. de dieren Door het plaatsen van In 1987 zijn de woningprijzen gemiddeld met zo’n 3% gestegen. Die toename was minder dan in ’86 en de Rabobank verwacht dat koopwonin gen in het lopende jaar gemiddeld niet duurder zullen worden. Deze prijsstabilisatie, het huidi ge niveau van de hypotheekrente en de huurver hoging per 1 juli zorgen ervoor dat het kopen van een huis in veel situaties aantrekkelijk is. Voor starters op de woningmarkt en voor huurders blijft het daarom zinvol om de lasten van kopen en huren te vergelijken. Uit onderzoek van de Rabobank, de grootste hy potheekverstrekker in ons land, is gebleken dat de prijsstijging van vorig jaar zich niet in alle de len van het land en voor alle woningentypen in gelijke mate heeft voorgedaan. Landelijk gezien gingen de prijzen van de bestaande rijtjeswonin gen het meest - gemiddeld met ruim 5% - om hoog. Bestaande ’tweekappers’, schakel wonin gen en premienieuwbouw werden gemiddeld een kleine 3% duurder, terwijl vrijstaande woningen landelijk gezien vrijwel in prijs gelijk bleven. In Friesland en Groningen werd in 1987 voor nieuwgebouwde premiewoningen en rijtjeswo ningen meer betaald, terwijl daar de andere wo ningtypen een prijsdaling vertoonden. In de drie zuidelijke provincies werd voor vrijstaande wo ningen aanmerkelijk minder betaald dan in 1986; de overige woningtypen stegen licht in prijs. In de rest van het land ging de gemiddelde prijs van alle woningtypen omhoog. Huren of kopen De hypotheekrente gaf in 1987 enkele beperkte schommelingen te zien, maar bleef uiteindelijk op een niveau dat aanmerkelijk lager ligt dan we de afgelopen tien jaar gewend waren. De gema tigde prijsontwikkeling en de aantrekkelijke hy potheekrente zorgen ervoor dat het kopen van een woning nog steeds voor veel mensen een in teressante overweging is. Dat geldt des te meer als rekening wordt gehouden met de huurverho ging per 1 juli, die in de meeste gevallen zal uit komen op 3%. De keuze voor huren of kopen wordt vergemak kelijkt als men kan beschikken over vergelijken de informatie over woonlasten. De Rabobank biedt zo’n individuele woonlastenvergelijking aan, waarbij de gegevens zelfs voor een periode van 30 jaar naast elkaar worden gezet. Bij de ver gelijking wordt rekening gehouden met het inko men en de huidige huur van de aanvrager. Ook de fiscale gevolgen (belastingsaftrek voor hypo theekrente) en de zogenaamde eigenaarslasten (onderhoud, verzekeringen en dergelijke) wor den in de berekening betrokken. De gratis woonlastenvergelijking is geen hypo theekadvies, maar een hulpmiddel om tot een verantwoorde keuze tussen huren of kopen van een woning te komen. Een folder met eenvoudig in te vullen aanvraagformulier is verkrijgbaar bij de Rabobankkantoren. Cindy op ’t Hoog, Esther Boogaers, Nicole Neg- gers, Wendy Timmermans, Marian Smits, Chan tal v.d. Wiel, Inge Vughts, Monique v.d. Loo, Jeanneke v.d. Schoot, Elvira Koenraad, Eefje de Kort, Yvette Swanenberg, Renate Schilders, Margo Kuypers, Anouk Wittens, Jenny van Gorp, Nina Fonken, Kim van Dijk, Nicole v.d. Wouw, Miranda v.d. Wouw, Inge van Gisber gen, Judith Ketelaars, Suzanne Tekath, Linda Becx. Geslaagd voor de 3e graad: Jenny v. Linschoten, Laura v.d. Wouw, Chan tal Pellis, Sabine de Laat, Linda Denissen, Mo nique v.d. Wiel, Anke de Kort, Ilse v.d. Poel. Tot slot willen wij ouders en belangstellenden be danken voor hun komst naar sporthal de Vonder en in het bijzonder de Jury: Frans Hurkmans, Henny v. Noordennen, Yvonne Hoozemans, Olaf Schweitz, Ellen op ’t Hoog en voor de pret tige samenwerking met de beheerder van de sporthal en de peanutgroep van roef die het uit lopen van het examenprogramma sportief heb ben opgepakt. Bedankt! Otfoeei Sponsa van de Otynpscte Spelen 1988 Afgelopen zaterdag was het dan zover, een gro te groep van 50 kinderen die vol spanning wacht ten op hun beurt om voor de jury een mooie oe fening te draaien op de Brug, lange mat en Balk, kast en trampoline. Het toestellenarsenaal moest dit jaar ook uitgebreid worden met heren-brug en rekstok, want 6 jongens hebben definitief afge rekend met het vooroordeel dat turnen een ’mei- densport’ is. Turnen is een veelzijdige sport waar bij uitstek kracht, lenigheid en coördinatie van heel jouw lichaam wordt gevraagd. Dat het ook erg moeilijk kan zijn om op dit moment goed te presteren en je zenuwen de baas te blijven bleek uit de resultaten. Helaas slaagde niet iedereen voor de verschillende moeilijkheidsgraden. Geslaagd voor le graad: Lotte Bayens, Eefje Kaptijn, Frank van Riel, Jo ris Wagemakers, Jack Pellis, Denise v.d. Wouw, Sandra v.d. Wiel, Yvonne Antonis, Marietje Wa gemakers. Geslaagd voor 2e graad: Gert Rijnen, Reggae v. Vught, Jan van Dooren, Wie dezer dagen via ’t Stokske richting Oisterwijkse bossen rijdt, kan dit obstakel wel eens op zijn weg vinden. Het Bezoekerscentrum Oisterwijk waarschuwt er, in samenwerking met de gemeente Oisterwijk, voor de jaarlijkse trek van kikkers en padden. Men vraagt uw medewerking door zoveel mogelijk een alternatieve route te nemen. Als u er toch langs moet dan wordt u verzocht de hekken te rug te plaatsen nadat u er langs gereden bent en vervolgens met aangepaste snelheid te rijden. 41 Vi pnt. pnt. pnt. pnt. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 30 MAART 1988 Begin maart werd er een rundveebeoordelings- wedstrijd georganiseerd door de gezamenlijke studieclubs. Dit jaarlijks gebeuren vond deze keer plaats in de manege ’Het Edele Bos’, Bos- schebaan in Haaren. Een vijftal koeien van het M.R.Y.-ras als vijf zwartbonte koeien moest worden beoordeeld en in volgorde worden geplaatst zoals de jury die had bepaald, bovendien moest één koe helemaal worden uitgepunt. De jury bestond uit F. Kuypers, Moergestel, L. Kermes, Oisterwijk en P. Verhoeven, Udenhout. Tevens moest zowel van een roodbonte als een zwartbonte het gewicht geschat worden. Door Fr. Kuypers werd een uiteenzetting gegeven hoe het keuringsformulier ingevuld moest worden. Na de beoordeling van de deelnemers werden de formulieren berekend en gerangschikt naar het totaal behaalde punten door Fr. Geboers, J. Fon ken en A. van den Meydenberg, die de volgen de uitslag gaf. (4 eerst geplaatsten): Beoordeling M.R.Y. 1. Wim Teurlings, Helvoirt 2. Ger. van Hest, Moergestel 3. John Burgers, Moergestel 4. H. v.d. Nieuwelaar, Haaren H. F. - Zwartbont I. A. v.d. Bruggen, Moergestel 2. Kees Verbeek, Haaren 3. Frans Kennes, Oisterwijk 4. Jos v.d. Pas, Haaren H. F. - Zwartbont uitpunten I. Wim Teurlings, Helvoirt 2. Jos van de Pas, Haaren 3. Kees Verbeek, Haaren 4. Ger. van Hest, Moergestel... M.R.Y. - Roodbont uitpunten 1. A. van Mensvoort, Berkel-Enschot 53ló pnt. 2. Wim Teurlings, Helvoirt5 Hó pnt. 3. Ger. van Hest, Moergestel49 pnt. 4. H. v.d. Nieuwelaar, Haaren47 pnt. Gewicht schatten M.R.Y. 1. John Burgers, Moergestel780 kg. 2. A. van Mensvoort, Berkel-Enschot 777 kg. 3A. Fr. van Helvoirt, Oisterwijk775 kg. 3B. H. van Roessel, Moergestel775 kg. Gewicht schatten Zwartbont 1. Kees v. Puyenbroek, Berkel-Enschot 601 kg. 2. J. van de Bosch, Moergestel608 kg. 3. A. Vissers, Berkel-Enschot609 kg. 4. A. v.d. Bruggen, Moergestel623 kg. Het juiste gewicht was: zwartbont 600 kg. roodbont 780 kg. Tijdens het uitwerken van de punten werd door het lid van de technische commissie K.I.-Zuid L. Kennes een uiteenzetting gegeven over het aan koop beleid van K.I. Zuid Nederland. Door de heer Fr. Geboers werd de zienswijze van de jury ten opzichte van de deelnemers weerge geven. De prijsuitreiking geschiedde door voorzitter J. van Laarhoven uit Haaren. hekken proberen we de dieren de K.vv- hun paarpiaats te bereiken. Daar hebben ze uw hulp Wanneer u vandaag of morgen op een wegversperring st wij u een alternatieve route te nemen. De hekken".1 heisteeg en de van Tienhovenlafnimoet I^^^KSBSSSjjJ^te^et^angepast e snelheid kunt u en padden gemakkelijk ontwijken. Vrijwilligers-controleren elke avond of de dieren trekken en het"geval dan worden de hekken over de weg gezet. Iedereen bedankt voor zijn medewerking ook namens de kikker- en padden. bezoekerscentrum Oisterwijk i.s.m. de Gemeente Olstetw j de jaarlijkse paddentrek. "Vieze bruine en groene B^bberbeeaten spelen^in^1 Sj^OUter^ijL vriendjes worden vergeten. Kikkers en padden trekken elk jaar van naar hun voortplantingsgebiedDit noemen Deze ongecontroleerde drang zorgt ervoor liefdesnestjes bouwen en de kraamkamers inricht ca. plaats op vochtige avonden bij een temperatuu Voor het «over -is moeten er meestal een aantal worden, de grootste hindernissen zijn wegen, goed zelfstandig oversteken, maar het ontbreekt - oversteekplaatsen. Kikkers en padden zijn dan ook verkeersslachtoffers PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 5