Katoen voor iedereen luchtig en licht Voorjaar ‘88 ffg*- ^■1 g Mannenbadpak nieuw op het strand In de pas met zijde-glans si zomer nog steeds favoriet P I Gekleed silhouet s ..v nog een poosje willen aanzien zijn er boxer-shorts in ruitjes en grafische dessins, in uni of streep, voorzien van binnen- broek, koordsluiting en steek- zak. De moderne weefsels waarvan deze shorts gemaakt zijn, zijn zowel tegen een duik in zee als in het binnenbad bestand. Zout of chloor kan het materi aal niet aantasten. Bij de echte zwemslips over- Mat of glanzend Blikvangers Flamingo Tanga-panty Ook voor de mannen belooft het een vrolijke en modieus strandseizoen te worden. De badcollectie van HOM komt wel met iets heel bijzonders. Helemaal nieuw en terugge keerd uit het grijze verleden is het badpak voor mannen. Na tuurlijk geheel aangepast aan de tegenwoordige stijl en ge sneden uit kunststof materi aal. Toch zal dit badpak met ietsje pijp op het Nederlandse strand maar ook ver daarbui ten opzien baren. Voor hen die deze nieuwigheid Twee in één Voor de heren zijn er diverse modellen goed gesne den slips met bijpassende hemden. Opvallend is de hoeveelheid tanga-slips die in de herenondermo- de een grote plaats innemen. Mathijs, een top uit de Free and Easy collectie voor heren springt er echt uit. Door het model kan de top 's zomers ook als bovenkleding gedragen. Zij draagt een chemise met kantje en een bijpassen de tanga waarbij het kant in de band terugkomt. Hij draagt een diep uitgesneden shirt met een bijpassen de tanga-slip. (foto: ten Cate) Er zijn weinig materialen die ’s zomers zo heerlijk dragen als katoen. Vooral katoenen onderkleding gedraagt zich als een tweede huid. Een laagje ka toen zorgt ervoor dat u zich niet gauw plakkerig voelt. Het materiaal ademt’ en absorbeert trans- piratievocht als de beste. Op warme dagen komen zulke eigenschappen natuurlijk goed van pas. Met katoenen öndermode kunt u deze zomer alle kanten op. De ’Free and Easy' voorjaarcollectie van Ten Cate brengt voor elck wat wils. Hoog op gesneden slips-en goed aansluitende tops gooien hoge ogen. Een romantisch kantsetje, compleet met bodysuit en bas-jarretière van 100% katoen, is een smaakvolle aanwinst voor de jonge modebe wuste vrouw. Natuurlijk zijn de kleuren van deze ondermode aan de kleuren van dit seizoen aange past. Hoewel wit en zwart het in de onderkleding altijd goed blijven doen, zijn persicot en mint aan het kleurenpallet toegevoegd. Badpakken zijn duidelijk in de gratie. Naar verwachting zal meer dan 55% van de aankopen op badmode-gebied de eendeler betreffen. Vorig jaar was dat nog fifty-fifty en daarvoor was de verhouding zelfs een tijd lang 3.0/70 in het voordeel van de bi kini. W v w heersen de geometrische des sins in de groentinten, van grasgroen tot jadegroen of ze zijn juist heel rustig gehouden met een voorkeur voor aquak- leuren, zoals turkoois en oceaanblue. Bé wl "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 MAART 1988 "Ml Eendeler wint van bikini s De elegante strapless badeom- stuums,,rnet losse bandjes, zorgen voor een strceploos bruin decolleté. SS PAGINA 8 Qua materiaal is er veel katoen met lycra verwerkt. Dankzij de elasti sche garens blijft de pasvorm voor en na het zwemmen hetzelfde. Naast matte katoenen badpakken is er veel hoogglans. Belangrijke kleuren zijn het altijd trendy zwart-wit. zwart, paarse en groentonen. lila, geel of wit met een kleurtje. Zwart heeft soms een oogverblindend accentje in de vorm van fluo-tinten. Hele leuke blikvangers aan het strand of bij het zwembad zijn de modellen in felle kleuren, op de boe zem bedrukt met palmen, bloemen, muzieknoten of een compleet tro pisch landschap. En zoals in het hele beeld 1988zijnerookindebadmode veel strepen te vinden. Horizontaal of verticaal onderstrepen of camou fleren zij speels de natuurlijke lijnen van het lichaam. Voor de kat uit-de-boom-kij- kers is er keuze genoeg. Boxers horts en zwemslips met grafi sche dessins, (foto’s: Intermo- dis) Voor jongeren brengt Jovanda veel grappige pnntdessins, zoals auto’s en strand- en tuinimpressies. Prmt- sokjes met sportmotieven sluiten aan bij dit Olympisch jaar. Bij de landelijke, nostalgische sfeer pas sen opengewerkte sokjes met brode- riemotieven. Het kleurenpallet van zowel de pan ties als de sokjes variërt van zachte pastels en natuurtinten naar de har dere Olympische kleuren voor de jonge mode. Shake en flamingo zijn de nieuwste pastels. Rood wordt veel gebruikt als accentkleur Zetje beste beentje voor want knieën en benen mogen gezien worden in deze zijdeglans panty met zij-dessin. (foto: Jovanda) De badmodc pakt de vrouw niet he lemaal in; het rugdecolletc wordt alsmaar lager, veelal voorzien van racer backs of gekruiste banden op dé rug. Maar wie ook aan de voorzij de méér bruin wenst, vindt in de nieuwe badcollecties ontwerpen met diepe, geraffineerde uitsnijdin gen. Dit voorjaar biedt veel mogelijk heden aan het been. Er is immers een sterke tendens naar een rok- lengte, die de knie geheel vrij laat. Kortom: er is veel been te zien. De beenmode zal dan ook een belang rijke rol spelen in de total-look; een vrouwelijk silhouet vraagt om panties met een elegant aanzien. Die vrouwelijkheid en een grote verfijning komen bij de Jovanda- collectie tot uiting in de Chic Glance zijdeglanspantyEen gladde sheerpanty die door haar transpa rante kleur-optiek een zekere ex clusiviteit uitstraalt. De fantasie- panties hebben eveneens de zijde glans look gekregen, zodat dit veel gedragen soort helemaal in de pas loopt met de vraag naar luxe materi alen. Toch ziet het er naar uit dat strap less het gaat afleggen tegen helrpp- jes en dat de halsuitsnijding steeds hoger klimt. Dat geeft een heel nieuw, meer 'gekleed' silhouet. Ge dragen met bijvoorbeeld een rok of pantalon krijgt zo'n pak nog een tweede functie: als topje. Die hoge halslijn is echter maar één kant van het verhaal. De belijning is deze zomer veelal éénvoudig en sportief. De beenope- ningen zijn nog steeds hoog opge- sticden, waardoor de benen langer en gracieuzer zijn. Maar omdat niet ieder bovenbeen slank en strak is, zullen veel vrouwen het toch maar liever op ’gewoon’ houden. Voor hen brengen de badpakfabrikanten een ruime sortering gedistingeerde mo dellen. Bij sommige ontwerpen is het zelfs mogelijk om door een elas tisch ’rolgordijntje’ met koordjes in de zijnaad de hoogte van do beeno- pening zelf te bepalen. Het grote succes in de Jovanda-col- lectie is wel de zelfophoudende bas- jarretière, kousen die op de plaats gehouden worden door een kousen band. Nieuwelingen in de panty-familie zijn de verleidelijke Chic Glance panty met een gedessineerd broekje in tanga-slipmodel en panties met fantasie-tailleband. De slipmodel panty is zowel in uni als met gedessi neerd been verkri jgbaar. Deze nieu we belijning lanceert Danion, in de serie ’Jovanda-exclusive’. Waterlelies all-over het been komen terug in de rand van het tanga-vor- mige broekje, terwijl zwevende zwaluwen de enkels sieren en op kousenbandhoogte worden her haald. De tanga-panty is, in tegen stelling tot de bas-jarretière, ge schikt voor iedere vrouw die aan beenmode luxere eisen stelt. s Het badpak gaat het winnen van de bikini. Deze modellen werden gekleed door Tweka. ME

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 8