1495, 1498,- 799,- PHILIPS KIES EN COMBINEER ZELF UW TOPKLASSE HIFI-SYSTEEM Lentebijlage 1988 -4 Br Voorjaar X 6 ELEKTRO-TECHNISCH BURO d. .1. I ll-I^TTI Enkele tips: 1) Heide snoeien is een jaarlijks terugkeren de tumklus. Wie dit vergeet kan na 4 tot 5 jaar de meeste heideplanten wel verwijderen, omdat ze veel te groot en kaal zijn geworden. Heide die nu bloeit de zg. winterheide wordt meteen na de bloei gesnoeid. 2) Het snoeien van rozen kan nu ook gebeu ren. Het is voor een goede bloei noodzakelijk dat we een beperkt aantal scheuten per struik krijgen. Beter vijf tot zeven scheuten die een goede groei vertonen, dan tien tot vijftien die na een enkel bloemetje te hebben gegeven niet meer doorgroeien en dus ook met meer dan eenmaal bloeien. Deze Lente-bijlage kwam tot stand dankzij bijdragen van: - Frans van Velthoven - Autobedrijf Donkers - Wijndomein 'In den Korenmaaier’ - Boerenbond - Autobedrijf Bijvelt-v/d Ven - Bakkerij Verkooijen -Jan van Velthoven - Kapsalon 't Kapperke - Stoer en Elegant Mode - Bloemisterij Wim Willems - Tuincentrum 'De Paardebloem’ - Horlogerie Ketelaars -Van Dijk Stoffen - Boutique Barbara - Doe-Het-Zelf Centrum op 't Hoog Dit is de drukke tijd van zaaien, planten en vermeerderen. Is de grond voldoende droog dan pakt men de schoffel en bewerkt alle niet beplante delen van de tuin. In weinig tijd zijn grote stukken geschoffeld. De grond is mooi kruimig en er zijn geen on kruiden als men eens per veertien dagen of eens per week de tuin zo controleert. Groentetuin Veel soorten groente kunnen worden ge zaaid in deze periode. Bij het zaaien houdt De resterende vijf tot acht takken worden nu weggeknipt tot op het derde of vierde oog. Ook is het van groot belang uw rozen bij te mesten met o.a. goed verteerde stalmest of compost gedroogde koemest. 3) Van de vaste planten wordt nu het oude loof weggeknipt 5 cm boven de grond. Tussen de planten strooien we wat compost of goed verteerde stalmest en spitten deze onder. 4) Het planten en verplanten van struiken en bomen moet u niet te lang uitstellen, deze planten gaan snel uitlopen. Coniferen en sierheesters in pot of met kluit kunt u langer planten of verplanten. Voor het planten dient een ruim plantgat te worden gemaakt, en zonodig water geven. Na het planten of verplanten van een coni feer graven we rondom een geultje, waarin we gemakkelijk water kunnen geven. CD 473 42 cm CD-speler in de topklasse. Bij deze CD-speler is ook het geluidsvolume op afstand te bedienen. Behalve de vele eigenschappen die alle Philips CD-spelers bezitten, heeft deze FTS (Favourite Track Selection). Dat betekent dat uw speler beschikt over een mamoetgeheugen waarin u van circa 155 verschillende CD’s in de door u gewenste volgorde gemiddeld 5 nummers kunt vastleggen. Daardoor kunt u door één druk op de knop altijd meteen uw favoriete nummers of passages horen. Daarbij laat het display u meteen zien, naar welk geprogrammeerd nummer of naar welke passage u luistert. Behalve een analoge uitgang is in deze speler een digitale uitgang ingebouwd voor nóg perfectere signaaloverdracht naar de versterker. Het volume op de hoofdtelefoon is regelbaar. Meegeleverd wordt een coaxiale aansluitkabel. men al rekening met de plantafstand. Zaai dun, dan hoeft men minder uit te dunnen. Zaai kleine porties achter elkaar. Men be schikt dan gedurende langere tijd achtereen over groente. Sla kan bijvoorbeeld om de twee of drie weken worden gezaaidLet erop dat er minstens drie weken warm weer zit tussen het opeenvolgend zaaien van erwten. Bij slecht weer kan beter met de tweede keer zaaien worden gewacht. Poot de aardappels, de uien, de asperges en de binnenshuis opgekweekte soorten groen te. Dun zaailingen uit en doe dat liefst in etap pes. Jonge peentjes en andere wortelgewas sen die uitgedund worden, kunnen worden gegeten. Sprouting broccoli moet regelmatig worden geplukt. Fruithoek Controleer geregeld of er tekenen van ziek te of ongedierte te vinden zijn. Bij leibomen worden nieuwe scheuten aan gebonden, vooral bij perzik, kers en pruim. Jonge scheuten op niet gewenste plaatsen worden verwijderd. Bij doórbloeiende aard beien worden de eerste bloemen weggeno men als de planten de energie nog nodig hebben om te groeien. Naarmate het weer warmer wordt groeien ook de planten sneller. Een late nachtvorst is nog mogehjk. Houd dus beschermend materiaal bij de hand. Tere perkplanten, bloeiende aardbeien of net boven de grond komende aardappelen kan men beschermen met kranten die ver zwaard worden met stenen. VR 6670/01R ’Slim-line’ HQ-video- recorder volgens het VHS-systeem met 3 videokoppen, On Screen Display en draadloze afstandbediening. Voorprogrammering van 4 programma’s tot 31 dagen vooruit en dagelijks en wekelijks. Zenderzoeksysteem en geheugenopslag voor 48 voorkeurzenders Nu nog zaaien Er kan nog steeds van alles worden gezaaid in turfpotjes of kistjes. Te veel warmte is niet aan te raden: de gematigde kas of de koude bak geven voldoende beschutting om de za den te laten kiemen. In het laatste geval kan de bloei wat later vallen, maar dat behoeft geen bezwaar te zijn. In aanmerking komen eenjarigen, zoals Antirrhinum (leeuwebek- jes). Chabaud-anjers, Dorotheanthus (ijs- bloempje), Molucella (mooi om te drogen), Penlla, Phlox drummondii (eenjarige vlam- bloem), afrikanen en de droogbloemen Stati- ce sinuata, met gekleurde kammetjes, en Statice suworowii met lange, roze aren. Bakjes van asbestcement zijn goed te gebrui ken: het materiaal is duurzaam, stevig en goed schoon te maken. Het zaad regelmatig over de oppervlakte verdelen vereist wat handigheid, waarbij vermengen met vochtig zand soms handig is, bijvoorbeeld bij donker en heel fijn zaad. Groen als gras Wie de gehele zomer een gezon zo groen als gras wil hebben, moet al vroeg in het voor jaar met de verzorging ervan beginnen. Vanaf maart mag er kunstmest worden gestrooid: de eerste gift mag wat royaler zijn dan de beurten die daarna om de zes weken volgen. Eerst 4 kg per 100 m2, later 1 2 kg per 100m2. Een gewone, samengestelde kor- relmest is goed te gebruiken, mits we strooi en op een droge grasmat en de korrels goed verdelen. Daarna moeten we sproeien om verbranding te voorkomen. Zorgt moeder natuur voor een mals voorjaarsbuitje, des te beter. Ook het gazon vraagt frisse lucht Als de beschermende laag van het gazon is verwijderd en nieuwe mest is aangebracht, dan zal het gras weer snel gaan groeien. Om een gelijkmatige groei te bevorderen is mesten en ook maaien niet voldoende. Erg belangrijk is, dat het gezon in het voorjaar - en daarna op geregelde tijden - wordt ge lucht. Dat doen we door er gaten in te prik ken. Daarvoor kunnen we een nek gebrui ken, maar de tanden zullen er op de duur te veel van lijden. Het is beter een instrument aan te schaffen dat alleen daarvoor is ge maakt. Bij kleine gezons zal een eenvoudige viertandige prikker voldoende zijn, voor grotere gazons zijn er prikkers op wielen. Graag bieden wij u bij deze onze tweede Lente-uitgave aan met daar in o.a. bijdragen over mode op aller lei gebied, voorjaar in de tuin, en ’n aantal lente-gerichte advertenties van Moergestelse ondernemers die u alvast een beetje in de stemming willen laten komen voor het komen de voorjaar. Want komen doet het, al zijn de weersomstandigheden dan nog niet helemaal optimaal. 21 CE 1550/10B Kleurentelevisie met Teletekst en draadloze afstandsbedie ning. FSQ VISION beeldbuis 55 cm/90° heeft een beeldschermdiameter van 51 cm. Ontvangst van Teletekst is mogelijk en het zenderzoek systeem wijst de weg naar 40 voorkeurzen ders. De afstandsbediening RC 5420 bevat o.a. de groene toets voor uw persoonlijke voorkeurinstelling van beeld en geluid. Uitvoering: front en kast antraciet Schoolstraat 7 Moergestel Telefoon 04243 -1245 PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 MAART 1988 ente 1988 L. i PHILIPS

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 7