a Bart Meeuwis koninklijk onderscheiden GOEDERENVEILING op zaterdag 26 maart a.s. H I ga K F ra Expositie L Ci 110 Fotogroep Moergestel B p s GILDE ST. JORIS Aphrodite ft w Vurhaai-nieuws Danspaar 1988 Bibliotheeknieuws Streekmuziekschool naar jubilerende Kunstkring Tweedehands kledingbeurs Buurtvereniging ’t Rootven The British Collection Een unieke aanwinst voor Oisterwijk Vastenactieproject 1988 ’Bewaar de aarde’ fes p: B ■N 3 Catalogus: f 2,50 soa Kijkdag: zaterdag 26 maart van 9.00 -10.00 uur. Aanvang veiling: 10.00 uur Toegang vrij. Geveild zullen worden o.a.: tin- en koperwerk, gazonmaaiers, fietsen, landbouwwerktuigen, huishoudelijke artikelen enz. enz. j: in de garage van de Gebr. van der Zanden, Zandstraat 14a, Moergestel, onder leiding van Notaris Vergouwen. ■n B 4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 MAART 1988 PAGINA 5 Het bestuur We verwachten alle kinderen tot en met de lagere school om half twee in de kantine van ’De Bos fazant’. Daar horen jullie ook hoe laat we zondag morgen vertrekken. We rekenen weer op jullie allemaal. Bent u het niet vergeten. A.s. zaterdag 26 maart, onze bekende feestavond. U bent welkom vanaf 20.30 uur, in de Schowu. Het belooft weer gezel lig te worden. Tot zaterdag. Tot zaterdag Carla van Gooi Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 >a- >e- 13- S3 J-’ Huidverzorgingsinstituut Fotogroep Moergestel houdt in de Burgerzaal van het gemeentehuis van Moergestel een ex positie van foto’s van eigen leden bij gelegen heid van het vijfjarig bestaan. De expositie is van 2 tot en met 10 april. De openingstijden zijn dagelijks van 13.00 tot 17.00 uur. Fotogroep Moergestel telt op dit moment 9 le den. Van alle leden zijn foto’s geëxposeerd: van Bertus van Berkel, Ben Duitsman, Ton van Els- dingen, Jan Geerts, Jan van Gils, Jeu Houben, Leo Roosen, Piet van de Schoot en Riet Vugs. U kunt ruim 100 foto’s bekijken zowel in zwart-wit als kleur. Velen van u kennen Fotogroep Moergestel al van de jaarlijkse tentoonstelling van Moergestel Krea- tief. Het merendeel van de leden heeft in de af gelopen jaren een of meer keren deelgenomen aan die tentoonstelling. Sinds de laatste Moer gestel Kreatief heeft de Fotogroep kans gezien om toch een bijna compleet stel nieuwe foto’s te maken voor deze nieuwe expositie. En het resul taat is de moeite: met zorg gemaakt, verrassend: een bezoek zeker waard. Waar komt de Moergestelse Fotogroep van daan? In 1983 namen twee van de huidige leden van de Fotogroep het initiatief om te onderzoeken of een Fotogroep in Moergestel haalbaar zou zijn. Op de Voorjaars-soeptocht Voor de tocht van a.s. vrijdag 25 maart graag het volgende: Alle delnemers dienen rond 20.30 uur bij de Bos fazant aanwezig te zijn. In verband met het slechte weer van de afgelopen weken zijn laarzen wel aan te raden. Indien we nu nog een pen, een zaklamp en goe de zin bij ons hebben, zal deze tocht zeker moe ten lukken. Tot a.s. vrijdag 25 maart. Palmpasen maken Zaterdag 26 maart a.s. gaan we weer, zoals ge woonlijk, samen Palmpaasstokken maken. Ma ken jullie thuis alvast een leuke versiering om daaraan te maken, in de kleuren geel en/of groen. Onder enorme belangstelling vond zondag 13 maart j.l. de danstest plaats voor de categorieën: Ballroom-tieners, Latin-tieners en Twens en Pa ren. Alle kandidaten, die de test deden, waren geslaagd en kregen hun certificaat met insigne uitgereikt door Nico Kuiper, onder leiding van wiens dansschool de cursisten hun opleiding ge noten. Degenen, die met ster geslaagd waren en dus 24 punten hadden of meer, mochten afgelopen vrij dag deelnemen aan de kampioenschappen om de titel ’Danspaar 1988’ te behalen. Het was weer een geweldige drukte in Den Boo gaard om de srijdende candidaten aan te moedi gen en te genieten van de prachtige show van het Formationteam ’Rising Stars’ van de dansschool Nico Kuiper uit Tilburg. Het systeem van de strijd was in een ’afvalrace’ opgezet, zodat uitein delijk de besten overbleven om de finale de gro te strijd te gaan aanbinden. Aan het einde Van de avond kwam de uitslag en voor de categorie ’Ballroom tieners’ ging de eer naar Germaine v.d. Biggelaars en Eric Otten, bei den uit Biest-Houtakker. Voor de categorie ’Latin tieners’ ging de eer naar Vanessa van Oudheusden en Sjonnie van Elde- ren en voor de categorie ’Twens en Paren’ steeg de spanning helemaal ten top; er waren n.l. twee paren met een even hoge waardering door de ju ry. Ter plekke werd besloten om beide paren als winnaars uit te roepen en dit waren: Adrie en Ria Oerlemans en Leny en Will de Laat. Aan deze paren werd de wisselbeker uitgereikt plus een standaard als blijvende herinnering aan deze zo sportieve strijd. Wij wensen alle paren van harte proficiat met hun behaalde resultaat, maar ook de andere strij dende paren, want het was voor de jury geen ge makkelijke taak de juiste paren aan te wijzen. In ieder geval kunnen wij weer terugzien op een geslaagd dansseizoen, dat onder leiding stond van dansschool Nico Kuiper. Ook hem en zijn mede werkers en medewerksters willen wij onze dank betuigen en wij hopen het komende dansjaar 1988/89 weer met veel enthousiasme te mogen organiseren. Over aanmeldingen kunt u vanaf juli a.s. berich ten verwachten in de plaatselijke weekbladen. Houdt dit dus in de gaten als u van plan bent om ook ’aan-de-dans’ te gaan. In ieder geval hebben wij hier in Den Boogaard dit jaar weer 125 per sonen op een niveau gebracht, die kunnen zeg gen: ’Blij dat ik dans’. Margreet en Daan Fousert, eigenaars en initia tiefnemers van The British Collection hebben be wezen dat dit niet het geval is. Langzaam maar zeker hebben zij aangetoond dat oude prenten, vaak zeer smaakvol en ook met een moderne en eigentijdse vormgeving, een plaats kunnen vin den in ieder huishouden. Daarnaast hebben zij ook bewezen dat originele antieke prenten beslist niet perperduur behoeven te zijn en dus bereik baar voor iedere beurs. Na 4 jaar verkoop-exposities in Kasteel Nemelaer te Haaren en geruggesteund door de positieve reakties van hun klantenkring en na een breed vertrouwen te hebben opgebouwd m.b.t. de an tieke waarde van hun prenten vonden zij de tijd rijp om een permanente expositie-ruimte in te richten op de Gemullehoekenweg 12. The British Collection, een naam die gekozen is omdat het merendeel van de prenten hun oor sprong vinden in Engeland, biedt een keur van kopergravures, staalgravures, houtgravures, et sen en lithos uit de periode 1550 tot 1880. Daar naast hebben Margreet en Daan Fousert het aan gedurfd om ook wat recenter werk op te hangen. The British Collection, nog steeds een groothan del is maar beperkt opengesteld voor het publiek en wel iedere week op dinsdag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 17.00 uur. Daarnaast kunt u ook op afspraak terecht. Telefoon 04242-88782. Oisterwijk kan oprecht blij zijn met dit unieke prentenkabinet! Ligt uw Vastenactie klaar? Laten wij Irian Jaya niet vergeten, want het komt ten goede aan de onderdrukte Papua’s. Wij en onze medewerkenden komen bij u langs op Witte Donderdag of Goede Vrijdag, om uw bijdrage voor onze twee projecten op te halen. Werkgroep M.O.V. Tentoonstelling Pasen/Lente Het gaat goed, het gaat zijn gang. De eerste eenden zijn ook al uit het ei. Er zijn ook hele gekke bij, gevlekte. Honden lopen narcissen van stelen. Jongetje komt, raapt ze op, bij bossen. Betrapt, zegt hij verlegen, vebazingwekkend snel: dit is geen stelen ik neem alleen de losse. Kan het niet vaker zo raar voorjaarsachtig, wor dend warmer, voller, wordend groener zijn? Ja het kan vaker. Het is al veel vaker dan vroeger. Judith Herzberg (1934) Dit gedicht kunt u lezen in het boekje ’Maart’ van Marga Minco. Er zijn allerlei boeken gechre- ven over de lente en het paasfeest. Van 28 maart t/m 15 april kunt u een tentoonstelling over dit onderwerp bekijken in de bibliotheek. Op Goede Vrijdag, 1 april a.s., is de bibliotheek geopend van 15.00 tot 17.30 uur. ’s Avonds gesloten. Op woensdag 2 maart j.l. opende The British Collection haar Prentenkabinet op de Gemulle hoekenweg 12 te Oisterwijk. In januari 1984 liet The British Collection zich registreren bij de Kamer van Koophandel Til burg als een groothandel in oude prenten. Het doel was om oude prenten uit de periode 1550 tot 1880 toegankelijk te maken voor een breder publiek. Te vaak en te veel, naar de me ning van The British Collection werd veron dersteld dat oude prenten door hun prijsstelling, maar ook vooral door hun vormgeving, niet ge schikt waren voor een heel breed publiek. Als je naar buiten kijkt is het al een beetje merk baar, het is langer licht en de zon komt zo nu en dan al door. Ja, het is echt waar, het is lente en met de lente begint het voorjaar. Daarom organiseer ik een voorjaars kleding beurs. En wel op a.s. zaterdag 26 maart van elf tot twaalf uur in Tapperij de Schouw, Rootven 43. Wilt u voordelige kleding, kom dan gerust vrij blijvend een kijkje nemen. De kleding is vanaf maatje 56 tot de kleine da- mesmaatjes verkrijgbaar. Toetsenslag, Big Band en overige ensembles mu siceren vrijdagavond 25 maart a.s. in het kader van de 75-jarige jubilerende kunstkring. Om 20.00 uur start het cello-ensemble, gevolgd door een dwarsfluit-kwartet. Het accordeon- ensemble besluit dit eerste gedeelte van deze mu zikale manifestatie. Dan om 21.00 uur de ’Toetsenslag’. Slagwerk en elektronische toetsinstrumenten verenigen zich in diverse, speciaal voor deze combinatie gearran geerde composities. De Big Band sluit, met een optreden vanaf 22.00 uur, de bijdrage van de Streekmuziekschool aan deze jubileumweek af. oproep kwamen 17 reakties. Na veel zoeken en praten werd een bepaalde lijn uitgezet en bleven ongeveer 10 leden over. Binnen de werkwijze van de groep is ruimte voor eigen initiatief maar ook worden gezamenlijke onderwerpen aangepakt. De groep gaat af en toe op pad om te fotografe ren, er is aandacht voor techniek, fotobesprek- king wordt erg belangrijk gevonden en er zijn kontakten met enkele fotoclubs uit de omgeving. Fotogroep Moergestel is aangesloten bij de Fo- tobond. Bij gelegenheid van het eerste lustrum werd het idee uitgewerkt om met een geheel eigen exposi tie naar buiten te treden. De Fotogroep heeft steun gekregen van velen, zoals u in de katalogus hebt kunnen zien. Op de expositie kan de bezoeker zien, dat ieder een eigen stijl van fotograferen heeft of daar naar op zoek is. Nieuwe leden krijgen de nodige aan dacht van de (meer) gevorderde amateur- fotograaf. Ieder krijgt de ruimte voor eigen ideeën en op de groepsbijeenkomsten om de 14 dagen, die u steeds in Moergestel Nieuws ziet aangekondigd, is de opkomst prima. De expositie laat u zien dat FOMO bestaat uit een groep enthousiaste fotoliefhebbers, die met veel inzet een mooie, goed verzorgde tentoonstel ling hebben ingericht. U bent er van harte welkom. Pc Tijdens de afgelopen week gehouden jaarvergadering van Harmonie ’Prinses Juliana kreeg Bart Meeuwis door burgemeester ter Veer de zilveren medaille in de Orde van Oranje-Nassau opgespeld vanwege o.a. zijn 50-jariglidmaatschap van de harmonie. Kort tevoren was Bart met algemene stem men door de vereniging tot ere-lid benoemd.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 5