Kleine mode in grote lijnen Mode niet alleen mooi Voorjaar 988 1 I as Goeie maatjes met de kleinste maatjes I I KINDERKLEDING MOET MAKKELIJK ZIJN 8 Juweeltjes voor ’prinsesjes9 g 8 Kindek r DE JAREN VIJFTIG ZIJN TERUG Mini-dames Mini-mannen maal terug. De navy staat er in boten en strepen gekleurd op. Compleet Wie de jaren vijftig en Olympische sfeer voor groot en klein onder één dak wil zien, moet eens een kijkje nemen bij Peek en Cloppenburg. Naast een totaalbeeld in mode voor de volwassenen, vindt men daar een complete kindercollectie. De namen Ministars en Popformule verraden Balouet is een klein bedrijfje dat vier jaar geleden begon met de verkoop van exclusieve kinderjukjes. De beeldschone, handgemaakte jurken onder scheiden zich in stijl en kwali teit van de doorsnee confectie. Smokwerk geeft aan de mo delletjes een klassiek accent. Een beperkt aantal exclusieve kindermodezaken heeft de eer deze juweeltjes te verkopen. Verder worden ze in zeer be perkte oplagen verkocht in België, Japan en Saüdie-Ara- bië. Als u uw kleine meid als een prinses naar een bijzonder feest wilt laten gaan, moet u eens bij een speciaalzaak naar de jurkjes van Balouet infor meren. De geschiedenis leert dat er niet altijd zo kind vriendelijk met onze kleine burgers werd omge sprongen als tegenwoordig. Er was een tijd dat meisjes en jongens zo werden opgedirkt, dat zij in de bewegingsvrijheid werden belemmerd. Hoepelrokken, hoge schoenen en geparfumeer de pruiken maakten een gezonde partij tikkertje onmogelijk. Het jaar van het kind is inmiddels verstreken. De klei ne mens heeft niet te klagen over gebrek aan belang stelling. Ook in de mode is er niets dat een kind in de weg zit. Trends maken een eigen stijl mogelijk en de modellen geven het eigen lijf de ruimte. Feestgewaden Binnenkort komt er een nieuwe colléctie uit onder de naam Mea. Duidelijk van haar hand, maar met een ander karakter. Euro pese stoffen zullen daarvoor een bron van inspiratie zijn. Voor feesten als de eerste communie ontwierp Mea jurken in pastels. Kant en ruches geven de ontwerpen een ro mantische uitstraling. Witkatoenen. stro ken onderjurken passen onder al die feest gewaden. De jassen en jacks zijn gedurfd glimmend met bolletjes en streepmotie- ven. goed ademen. Vooral bij babies moet lichaamsvocht kunnen verdampen om huiduitslag te voorkomen. Natuurlijke stoffen zijn daarvoor het meest geschikt. Wol geeft heel veel kinderen de kriebels. Sommige krabben er zelfs de huid van open. Let bij het kopen op de samenstelling van de stof. Katoen blijft het meest ideaal. De schoolbel gaat. Een wirwar kinderen waaiert uit over het plein en verdwijnt in uiteenlopende richtingen. Een scala kleuren trekt aan het oog voorbi]. De grote mensen van morgen in de mode van nu. De kindermode volgt over het alge meen de lijn die het jaar daarvoor bepalend was voor de volwassenen. Voor dit jaar betekent dat een dui delijk onderscheid in kleding voor kleine mannen en vrouwen. De polo komt overal terug. In helde re kleuren blijft het een ideaal kle dingstuk onder sweaters en truien. Maar met een leuke opdruk of in um is de polo ook zo een stralende blik vanger. Mooi zijn Soms moet je als kind wel eens echt mooi zijn. Op een jubileum of bruiloft bijvoorbeeld. Toch is zo’n dag heel vervelend als je helemaal schoon moet blijven. Neem voor tussendoor een broek en trui mee, plus een paar laarzen. Tussen receptie en diner kan er best even in de buurt worden uitgeraast. Dan is niet knoeien en stilzitten tijdens het lange diner al heel wat minder moeilijk. motieven. De voeringen zijn gestreept in rood en wit. De jurken zijn uitgevoerd in pastels en harde contrastkleuren. Niks geen uni-seks zeggen de ont werpers. Voor kleine en grote mei den is vrouwelijkheid het sleutel woord. De jaren vijftig zijn terug. Het meisje ziet eruit als een meisje, de jongen kleedt zich stoer of char mant, maar altijd mannelijk. Is dat even schrikken voor het sportieve kind dat gek is op lange broeken en stoere truien en toch een meisje is? Gelukkig is er voor haar een troost. De Olympische spelen hebben een grote invloed op de kindermode van dit jaar. Naast alle ruches is er daar door ook een sportieve trend. Ravot maar raak Bij het kopen van kleding voor met name jonge kinde ren. is mooi niet de eerste vereiste. Een kind moet vrij kunnen bewegen. Ravotten en stoeien horen erbij als je nog stevig in de groei bent. Goede kinderkleding moet daarom sterk zijn. Stevig materiaal voor broe ken. rekbaar materiaal voor truien. Omdat je als kind geen dag schoon kunt blijven, zullen de kleren vaak in de wasmachine zitten. Kleurechte en goed wasbare stof maakt het allemaal wel zo eenvoudig en houdt de kleren langer mooi Kinderen reageren vaak allergisch op stoffen die niet Mini-stars is mode voor mini mensen. Passend in de grote lijn van de allernieuwste trends. Sportmeisjes Felle kleuren gecombineerd met neutralen. Strepen op sweaters, broeken, jacks en voeringen. Prints gebaseerd op sporten die tijdens de Olympische spelen spanning teweeg brengen. Rood, groen, kobalt en paars geven samen met neutralen een vrolijke en sportieve uitstraling. Echte trendvolgsters dragen een rokje. Ze zijn er in allerlei modellen. Ze worden gecombineerd met print- sweatérs. De sfeer van de jaren vijf tig komt tot uiting in de ruches, con- trastknoopjes, borduursels en prints. In het begin zijn lila, mint en rose de kleurtjes die het gaan ma ken. Later in het seizoen worden dat de tinten turquoise en geel. Wit. de nim en zwart zijn de neutralen die een belangrijk woordje meespreken in de toonzetting. Knie kapot Zelfs in de nieuwste broek valt een kind nog wel een gat. Het is jammer om zo'n broek maar direct weg te gooien. Applicaties zijn erg 'in' voor dit seizoen. Met kleurig band of een navy-look prent is het probleem zo de wereld uit. Als u het thema van die applicatie in de rest van de kleding terug laat komen, is de kapotte broek ineens hoog mode. De spelen Modeontwerpers hebben dankbaar gebruik gemaakt van het Olympi sche thema. Dat komt niet alleen in de kindermode tot uiting. Ook het modebeeld voor de oudere jeugd en voor de volwassenen wordt ten dele beïnvloed door de sportieve uitda ging van de spelen. Zelfs de sokken fabrikant speelt op het thema in. Bix gaf de sokken voor de jeugd strand en sportmotieven die uitstekend combineren met de gelijkgestemde rokken, broeken en truien. Ook voor kleine heren zijn de jaren vijftig een bron van inspiratie voor de ontwerpers. Zij zullen door de brede snit een stoer en mannelijk ui terlijk krijgen. Op de baggy- en bandplooibroeken worden swaets gedragen. Die kunnen een ronde hals hebben of een col. maar de ca puchon gaat het ook helemaal ma ken. De polo blijft. Met print of uni. De jacks zorgen voor het nodige vo lume. Bol. met of zonder tricotboor- den. Natuurlijk vinden we in de jon- gensmode de Olympische sfeer hele- I I I L I I '.'7 het al. Kleine en grote dames en he ren vinden hier de laatste mode- nieuwtjes. Mea Braun is styliste van het merk met de moeilijke naam: Iniminimanimo. Zij ontwerpt kleertjes voor de klein tjes en de wat grotere kinderen. Vrolij ke kleertjes, die door de heldere kleu ren en orginele katoenen stoffen een heel eigen karakter hebben. Voor de hele kleintjes gebruikt ze voor de zomer 1988 pastels, stevig rose en mint. De voeringen zijn geruit en de applicaties zijn ontleend aan Hollandse weilanden en tro pische wouden. Aapjes zitten elkaar na in de bomen en lammetjes dartelen door het groen. De wat grotere kinderen varen over de woeste baren. In marine blauw, wit-blauw gestreept en versierd met verfijnde vlag- Ruitjes en aplicaties in kleurig katoen maken de kleertjes voor de hele kleintjes pittig en vrolijk. I '•V O o O A PAGINA 17 ■Ti "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 MAART 1988 IN»\ MINl\ /MANIMO> 77^777%$

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 17