Scouting Moergestel schenk gemeente een boom I K Diploma schaatsen Audacia nieuws K.V.O. Audacia 40 jaar Fotogroep Moergestel B.V. De Korenmaaier kampioen Turnvereniging Moergestel Diploma Turnen ik Gemeenteraadsvergadering S.V. Roef! Honkbal Softbal Peanut evenementen UITSLAGEN JUNIOREN ZAERDAG 19-3-88 Schaatsclub ’De Vennen’ start met conditietraining S.V. Roef! Korfbal Jaarvergadering Fok- en Controlevereniging - I "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 MAART 1988 PAGINA 15 Vrijdag 25 maart om 19.30 uur in het gemeentehuis. Het in het leven geroepen comitee 40 jaar Auda cia is daarom ook al geruime tijd doende om het nodige te organiseren en voor te bereiden, want er wordt niet alleen gefeest. Gevoetbald wordt er ook, voor leden in alle leeftijden, er komt een uit wisseling met een Oost-Europese zustervereni ging (speciaal voor onze jeugd). Kortom te veel om nu op te noemen! Regelma tig hebben onze leden reeds in ons club-blad kunnen lezen wat er zoal op stapel staat, maar wij willen toch u, als geïnteresseerde in onze voetbal vereniging, ook op de hoogte houden van de festiviteiten die op 12 augustus zullen aanvangen. 1988 Wordt een gedenkwaardig jaar voor onze voetbalvereniging Audacia. In de maand augus tus zal, middels een aantal festiviteiten, worden herdacht dat Audacia 40 jaar geleden werd opge richt. Natuurlijk kunnen wij het niet over ons hart ver krijgen om deze gebeurtenis zonder meer voor bij te laten gaan. Nee, het moet een festijn wor den waar lang daarna nog over gesproken wordt. ’t Zand 1-Audacia Dl Audacia D2-SV SSS 2 Audacia El-Viola 3 Audacia E2-Viola 4 Taxandria F2-Audacia F1 Audacia 1-Voab Audacia 2-RKDVC 4 Tacandria 5-Audacia 3 Audacia 4-WSJ (vr.sch.) Audacia 5-Willem II 6 Audacia 6 vrij. Jaap de Groot Turnvereniging Moergestel 12.00 10.00 10.30 S.b. junioren zaterdag 26 maart 11.00: Roef! Orioles S.b. senioren zondag 27 maart 13.00: Roef.-Hazekamp 23 april: Landelijke bibliotheekdag. 23-24 april: Fototentoonstelling Heemkundekring in de Ver eniging (Postelstraat). Opening zat. 15 uur, zon dag 24 april 11-17 uur. veld 14.30 uur vertr. 13.15 uur veld 09.45 uur Wij hebben de intentie om Moergestel regelma tig via Moergestel Nieuws te informeren hier over. Als u onze mededelingen blijft lezen over de feestperiode, dan blijft u volledig op de hoogte van wat u kunt verwachten. Komitee 40 jaar Audacia DJG 14.30 12.00 12.00 14.30 11;30 S.V. Roef! H.S.P. Honkbalsenioren 1 Roefl-C.Meppers5- 6 Softbalsenioren 1 Twins 2-Roef!5-21 Oefenwedstrijden 26 en 27 maart H.b. aspiranten zaterdag 26 maart 13.00: Roefl-Tilburg H.b. senioren 1 zondag 27 maart 11.00: Roef!-Studs S.b. aspiranten zaterdag 26 maart 11.00: Roefl-H.B.S. 13.00: Roef!-Tilburg moerges' Audacia Dl-Voab 11-12 Hilvaria 3-Audacia El 1-7 Audacia E2-Hilvaria 4afg. Audacia Fl-RKDSV F1afg. Alle wedstrijden afgelast Programma junioren zaterdag 26-3-88 aanv. 14.45 aanv. 14.45 aanv. 14.45 vertr. 13.45 aanv. 13.30 aanv. 13.30 De vijftiende competitie van de Moergestelse bil- jarcclubs is gewonnen door B.V. De Korenmaai er. Het is voor deze club de achtste keer dat zij kampioen geworden zijn. Op zaterdag 16 april zal de prijsuitreiking plaats vinden in café ’t Draaiboompje, na afloop van de finales van de persoonlijke competitie, die dan gespeeld worden. Wij wensen iedereen die aan de persoonlijke competitie deelneemt veel succes. Vanaf donderdag 24 maart a.s. van 19.45 uur tot 20.45 uur start schaatsclub ’De Vennen’ o.l.v. conditietrainer Jaap de Groot met een wekelijk se conditietraining waar het accent komt te lig gen op vergroten van het uithoudingsvermogen, kracht en lenigheid. Specifiek wordt aandacht besteed aan het ’bovenbenenwerk’ zodat vooral schaatsers en wielrenners volop aan hun trekken komen. De training wordt bij voorkeur gegeven in het bos (Pierenberg) alleen in de eerste periode star ten we vanaf Sport- en Gezondheidscentrum ’Physique’ waar het eerste half uur bestaat uit in tervaltraining buiten en een gedeelte krachttrai ning binnen in de krachtsportzaal. De eerste training op 24 maart zal bestaan uit een coopertest als eerste meetmoment van jullie con ditie, daarna volgt de krachttraining. Naast de le den van schaatsclub ’De Vennen’ zijn ook tour- rijders van harte welkom. Tot ziens a.s. donderdag! Een heel seizoen hebben de jeugdleden op het ijs van de Eindhovense/Tilburgse schaatsbaan ge traind. Afgelopen weekend was het dan zover: Diploma schaatsen. Om in het bezit van het schaatsdiploma te ko men, moesten de leden voor het oog van een ju ry, hun kunsten laten zien. Ze moesten o.a.: remproeven, behendigheidsoefeningen, over stappen, etc. doen. Alle schaatsers hebben extra hun best gedaan en ze zijn ook allemaal geslaagd. In verschillende categorieën en nivogroepen zijn geslaagd. In Eindhoven: Lotte Bayens, Simon Kaptein, Eefje Kaptein, Janneke Kaptein, Janneke Burgers, Frank Bur gers, Marieke Burgers, Harm Denissen, Maar ten Terwindt, Dick van Boxtel, Danny van Box tel, Rob van de Meydenberg, Luuk van de Mey- denberg, Eefje van de Meydenberg. In Tilburg: Marieke Salvetti, Bart Waltmans, Anouk Doo rnen, Rowan Doornen, Wendy Smets, Addy Vennix, Maikel Vennix, Tim Schonk, Hade- wijck Voorn, Daan de Laat, Mariska van Rooy, Jeroen van de Wiel, Thijs van der Zijde. Namens het bestuur van de schaatsclub hartelijk gefeliciteerd. de enge verbondenheid van scouting met de na tuur. Tevens herinnerde hij aan het vijf en twin tigjarig bestaan van Scouting in de regio en ook in Moergestel. Burgemeester Ter Veer nam de gift met vreug de in ontvangst en beloofde dat de gemeente er graag nog een duit aan zou toevoegen om een flinke boom bij het toekomstige clubhuis te kun nen planten. Hij dacht dat er, sinds zijn eigen verkennerstijd, veel was veranderd in scouting, maar dat één doel centraal was gebleven: de vor ming van jonge mensen. Hij sprak ook zeer na drukkelijk zijn respect uit voor de leiding die zo veel tijd en energie aan dit mooie werk wilden besteden. Bij een glaasje fris, een kopje koffie en een berg van een gebakje werd er informeel een gezellig onderonsje van gemaakt en werden er ook nog heel wat andere bomen opgezet. Met volle moed en een goede inzet beginnen we het weekend a.s. aan de tweede helft van de veld- kompetitie. Wedstrijden 26-27 maart Aspiranten vrij Jun. B Roef!-Hilko Jun. A Zigo-Roef Sen. Roef.-E.D.N. De Fok- en Controlevereniging hield onder goe de belangstelling haar jaarvergadering in ,’t Draaiboompje’ onder predisium van L. Kennis. De voorzitter deed een terugblik op het afgelo pen jaar, waarbij hij met genoegen kon vaststel len dat de rundveehouderij toch nog een redelijk goed jaar achter de rug heeft, en waarbij het 60-jarig bestaan onder grote belangstelling en op gepaste wijze is gevierd. Op 1 juli 1987 waren 61 bedrijven onder controle die tezamen 2968 koeien in produktie hebben. Door Drs. C. Damen, hoofd afdeling runderge- zondheidszorg werd een uiteenzetting gegeven over het optreden van botulisme, type D dat op 2 bedrijven in Moergestel de oorzaak was dat er 30 koeien aan dood gingen, na het eten van kip penmest waarin kadavers zaten van kuikens. Verder werd door hem nog aandacht besteed aan het optreden van mastitus, en de bepaling van het celgetal bij de melkcontrole. Het aftredend bestuurslid W. op ’t Hoog werd bij algehele stemmen herkozen. In de ledenraad van de nieuw opgerichte V.V.B. (vereniging voor veehouderij-belangen) werden voor Moergestel Naar aanleiding hiervan werd er op maandag 21 en dinsdag 22 maart een excursie naar de biblio theek georganiseerd. Verder werd het zomerprogramma aangeboden o.a.: 25 april, 18 mei, 20 juni, 10 augustus een natuur wandeling met begeleiding van natuurgidsen van I.V.N., vertrek telkens om 18.30 St. Jansplein. 10 mei: kringbedevaart 30 mei: Fietstocht H. Eik 21 juni: dagtocht naar Den Bosch (met bus) 23 aug.: dagfietstocht. Ook zal er in K.V.O.-verband deelgenomen wor den aan de avondvierdaagse 31 mei/3 juni. Degenen die deel willen nemen aan een van de ze aktiviteiten gelieve dit zo spoedig mogelijk te laten weten bij een van de bestuursleden. In ver band met verdere organisatie, vooral wat het bus reisje betreft, omdat we hier nog enkele dingen voor vast moeten leggen. Programma zondag 27 maart Berkdijk 1-Audacia 1 Audacia 2-Jong Brabant 2 Hilvaria 2-Audacia 3 Were Di 3- 4 TAC 2-Audacia 5 Audacia 6 is vrij van competitie Gilze 5-Audacia 7 Audacia 8-EFC 5 D.E.E.S. 5-Audacia 9 AUDACIA PUPILLEN Programma pupillen zaterdag 26 maart 1 1 vertr. 10.15 aanv. 09.45 aanv. 11.00 aanv. 11.00 vertr. 10.15 Uitslagen pupillen zaterdag 19 maart Donderdag 24 maart a.s. hebben we weer een bij eenkomst in de Vereniging om 20.00 uur. Dit is onze laatste bijeenkomst voor onze expo sitie met Pasen. Deze avond gaan we dan ook besteden aan het nemen van de laatste voorberei dingen van deze foto-expositie. Tot donderdaga vond. Het is zeker geen alledaags verschijnsel dat het voltallige college van burgemeester en wethou ders, en dan nog wel op een vrije zaterdag, aan treedt om een delegatie op het gemeenthuis te ontvangen. Die eer valt eigenlijk allen Sinterklaas bij zijn jaarlijkse bezoek aan Moergestel ten deel. Maar afgelopen zaterdag om 11 uur in de voor middag werd een delegatie van Scouting Moer gestel op deze uitzonderlijke wijze in de burger zaal van het gemeentehuis ontvangen. Ze kwa men dan ook niet met lege handen. Ter afsluitng van het Europese jaar van het milieu kwamen zij, met veel andere scoutinggroepen in den lande, het gemeentebestuur een boom aanbieden. Wel iswaar een symbolische boom in de vorm van een geldbedrag, in de hoop dat de echte boom straks voor het nieuwe clubhuis zal worden geplant. Namens de delegatie legde Hopman van der Loo de symboliek van deze schenking uit en wees op Op woensdag 16 maart j.l. hield de K.V.O. haar voorjaarsvergadering bij het Draaiboompje. Tij dens deze vergadering verzorgde Ingrid v.d. Vel den, Hoofd van de Openbare Bibliotheek te Moergestel, een zeer interessante uiteenzetting over: Wat is de Bibliotheek? Wat kun je er doen? gekozen: H. Ketelaars, R. Vermeer, L. Kënnis en W. op 't Hoog. In verband met het 50-jarig bestaan van de Fok- en Controlevereniging Hil- varenbeek zal een rayon fokveedag worden ge houden, waaraan ook door Moergestel en Biest- Houtakker zal worden deelgenomen terwijl ook de mogelijkheid voor Oisterwijk is opengelaten. In principe zal deze worden gehouden op zater dag 27 augustus op het terrein gelegen aan de Goirlesedijk. De inschrijving zal openstaan zowel voor rood bonte als zwartbonte dieren. In verband met de gestegen kosten van de V.V.B. en de uitbetaling van de monsternemers volgens C.A.O. loon, zal de omslag per koe worden verhoogd. Er zijn thans 4 monsternemers in vaste loondienst. In verband met de omvangrijke agenda was het reeds tegen het middernachtelijk uur toen de voorzitter de vergadering kon sluiten. A. v.d. Meijdenberg. Raadpleeg altijd eerst deze ka- lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise- ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad moergestel "Souwens, Kloosterlaan 13. 24 maart: Volksdansavond K.V.O. in Den Boogaard. 26 maart: Veiling St. Joris Zandstraat 14a 10.00 uur. 26 maart: Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. 30 maart: Kienen voor het zorgenkind 19.30 uur in Den Boogaard. 1 april: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine. 2 april: Paaseieren zoeken voor kinderen van 2 tot 12 jaar van de Buurtvereniging Oistelvoirtjes om 14.00 uur. 2 tot 10 april: Fototentoonstelling in het gemeentehuis 13 tot 17 uur. 9 april: Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard 9 april: Doe Mee actie St. Jan. 12 april: Voorlichtingsmiddag, thema: Dementie, wat is dat? in Den Boogaard om 14.00 uur. 17 april: B.V. Oistelvoirtjes autopuzzelrit. 20 april: Bingo voor alle ouderen vanaf 55 jaar Reuselhof. Zaterdag 26 maart a.s. is het weer zover: de di ploma’s komen weer uit de kst, en we gaan kij ken welke kinderen het le, 2e of 3e graads diplo ma turnen mee naar huis nemen. Onze jongens en meisjes hebben de afgelopen weken flink ge oefend om een leuke oefening op de brug, lange mat, balk en rekstok te laten zien. Sprong-series op de minitramp en over de kast komen tot slot aan bod. We hopen dat ouders en/of andere belangstellen den naar de verrichtingen van onze Moergestel se jeugd komen kijken. Groep I begint om 09.00 uur Groep II begint om 10.00 uur Na afloop om 11.15 uur vindt de diploma- uitreiking plaats in de kantine van sporthal ’De Vonder’.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 15