WVAN DUCK Verhuur van puin-, afval- en opslagcontainers Bij de Bovag-vakman i1 wordt het ook lente...! J J. PERSOONS Tuincentrum ’De Paardebloem’ heeft weer een grote voorraadRozen Schepens Tweewielers i fi Expositie Oud-ijzer actie Johannes Passion Oisterwijkse nacht van het boek Tilburgse jongeren zoeken opvang Betty Nagel in Bezoekerscentrum Oisterwijk Con Amore laat sprankelend Pariser Leben zien en horen ’n Nieuwe of gebruikte auto voor de zomer? PEUGEOT Het voorjaar dient zich weer aan met allerlei interessante voordelen! Dan wordt het nu de tijd om eens bij ons binnen te lopen Bij Schepens Tweewielers heeft u altijd prijs! Automobielbedrijf In uw tuin is weer van alles te doen!!! LEVERING van o.a. grond, zand, split, puin, stenen, tegels, etc. Ook het adres voor: Compost, potgrond, sierkeien, enz. Tussen 12.00 en 13.00 uur gesloten Oirschotseweg 26a, Telefoon 04243-1497 nu voor slechts Coniferen Sierheesters Bomen Fruitbomen Heide Vaste planten Wij hebben al een merkfiets (de fiets met het frame uit één stuk) met: Dus: bij Schepens Tweewielers kopen is altijd een schot in de roos! REPARATIES VAN ALLE AUTO-MERKEN "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 16 MAART 1988 PAGINA 5 d i, e 5 I 599 BOVAG BOVAG BOVAG De gehele maand maart is er een Expositie van schilderijen in café ’Den Eglantier’ Boomstraat, Tilburg, van Kees Ketelaars, De Hoefkens 1. Gemengde techniek o.a. collage, potlood, inkt, pastel, waterverf e.d. VINKENBERG 19A 5066 PD MOERGESTEL 04243-1395 of 3646 GROND- EN WEGENBOUW B.V. CONTAINERSERVICE trommelremmen 3 versnellingen roestvrijstalen velgen kogellager trapas veiligheidsslot geheel kompleet 3 gratis servicebeurten 5 jaar garantie op vork en frame 1, J- I: e- 3- Oisterwijkseweg 19-21, Moergestel, Telefoon 04243 -1282 Kerkstraat 21Oisterwijk, Telefoon 04242 -17326 's Maandags gesloten ij- fu el. 'O. ire /el n: in Zoals enkele weken geleden al in Moergestel Nieuws stond vermeld, vindt a.s. zaterdag (19 maart) de traditionele oud-ijzer actie plaats, ge organiseerd door Landelijke Rijvereniging F.E.V.I.O.R. en Ponyclub F.E.V.I.O.R. Het verzoek is dan ook het oud-ijzer gereed te zetten zodat degenen die een en ander moeten ophalen hun werk vlot kunnen doen. De actie vindt alleen in het buitengebied plaats, maar ook de mensen die niet in het buitengebied wonen, kunnen oud-ijzer afleveren bij het verza melpunt P. Ketelaars, Heiligenboom 8, alhier (tel. 1698). Bij voorbaat dank. Op Palmzondag 27 maart 1988 zal een uitvoering van de Johannes Passion van J.S. Bach plaatsvin den. In de St. Petruskerk te Oisterwijk: aanvang 20.00 uur. Deze 8e traditionele uitvoering van de Johannes Passie zal in het kader van de Stichting Muziek Evenementen Oisterwijk worden uitgevoerd. Niet alleen vanuit Oisterwijk, maar ook van daar buiten, iS daartoe vele malen om verzocht. Ge zien het bezoekersaantal van de uitvoering van voorgaande jaren, telkens ca 600, is dat verant woord te noemen. De bezetting voor deze uitvoering bestaat uit: Henry Muldrow - Tenor-Evangelist: Mieke van der Sluis - Sopraan; Rita Dams - Alt Mezzo; Ber nard Kruijsen - Bas; Riet Staudt-Groenemans - orgel; Hans Bol uit Tilburg - Gamba; Het Bra bants Kamerorkest; Zuid Nederlands Kamer koor uit Tilburg. Het Kamerkoor en ook deze uitvoering van de Johannes Passion, staat onder algehele artistieke leiding van de bekende organist-dirigent Jan Staudt. De algehele zakelijke leiding is in handen van Johan van de Ven, zakelijk leider en oprich ter van het Zuid Nederlands Kamerkoor. Het toegangsbewijs en tekstboekje is verkrijgbaar aan de voorverkoopadressen: VW, de Lind 57 te Oisterwijk en Muziekhandel Spiero, Willem II straat 4 te Tilburg. De toegangsprijs is 10,— zonder enige korting. Groepsprijzen zijn moge lijk, inlichtingen hiervoor: 013-670758. Kaartjes ook verkrijgbaar bij Tiny van Hal, tel. 3586. de wereld ingestuurd heeft. Het zal zeker niet bij de eerste keer blijven om uit het repertoire van deze componist te putten. Degenen, die deze uit voering ’gemist’ hebben krijgen een herkansing a.s. zaterdag in Den Domp te Haaren. Albert van der Werf Gastadres worden, iets voor u? Regelmatig komen wij in contact met een jonge re, die ons meedeelt dat hij of zij het niet meer ziet zitten en dat hij of zij niet (meer) terug naar huis wil. De jongere wil eerst een tijdje tot rust komen. Na overleg blijkt het vaak gewenst de jongere tijde lijk, voor een paar dagen of enkele weken in een andere omgeving te plaatsen. Dit noemen wij gastadressen. Gastadressen kunnen alleenstaanden, samenwon denden of getrouwde mensen zijn. Van de gastadressen wordt niet verwacht dat ze deskundig zijn. Van belang is dat ze ruimte, een luisterend oor, een warm hart en begrip voor de jongere hebben. Plaatsing in een gastadres gebeurt altijd na over leg. Wanneer een jongere bij een gastadres ge plaatst wordt, worden zowel de jongere als het gezin begeleid door een hulpverlener. De hulp verlener is verantwoordelijk voor het vinden van een definitieve oplossing in samenspraak met de jongere (terug naar huis, op kamers, internaat, etc.). Hij of zij bezoekt het gastadres regelmatig, om het reilen en zeilen door te nemen. Ook zorgt hij of zij dat het gastadres een financiële vergoeding krijgt. Als u gastadres wilt worden, komen twee men sen van het gastadressenproject, waaronder een vertegenwoordiger van de gastadressen u een be zoek brengen. Deze bekijken samen met u of gastadres worden iets voor u is. Gastadres zijn is geen gemakkelijke taak. U kunt op de meest onverwachte momenten gevraagd worden of er een plaatsje is voor Mieke of voor Kees, voor enkele dagen of voor enkele weken. Het kan voorkomen dat u binnen korte tijd snel achter elkaar twee of drie jongeren opvangt. Het kan ook voorkomen dat u maanden geen vraag krijgt. Wanneer u meer wilt weten kunt u schrijven of bellen naar onderstaand adres. Wij nemen zo snel mogelijk contact met u op. Tevens willen wij uw aandacht vragen voor de in formatieavond op 24 maart 1988. Op deze avond vindt om 20.30 uur een optreden plaats van Jon gerente jatergroep jojo met de produktie Sneeuwwitje; een stuk over wegloopproblema- tiek. Daarna is er gelegenheid om informatie te krijgen van gastouders en/of leden van het gasta dressenproject. Deze avond vindt plaats in het BCA-gebouw, Ringbaan Oost 8 te Tilburg, aanvang 20.00 uur. Gastadressenproject p.a. Adviesburo Tilburg Tel. 013-356635. Op 22 maart a.s. organiseert het IVN de laat ste dia-avond van het lopende winterseizoen. Dit keer niet zoals gebruikelijk in het Oude Nest, maar in verband met de feestelijkheden rondom het 75-jarig bestaan van de Kunstkring, in de Kunstkring, aanvang 8.00 uur. De heer L. Bongaards zal u met zijn dia- klankbeeld meenemen door de seizoenen. Wij zullen landschappen zien met bossen, vennen, heide, stiuifduinen en weilanden. Verschillende biotopen passeren de revue met veel voorkomende en zeldzame wilde planten, waaronder orchideeën, parnassia en ogentroost. De toegang is gratis. Donderdag 24 maart organiseert No. 90 weer de jaarlijkse nacht van het boek in Oisterwijk. De vrijwilligers van No. 90 zijn er weer in geslaagd om, met medewerking van Boekhandel Oisterwijk en de Openbare Bibliotheek een zeer aantrekkelijk en gevarieerd programma voor u samen te stellen. U kunt op deze avond komen kijken en luisteren naar achtereenvolgens: - Frank Dujardin; Gerard Cox; Inge Ton, voor gedragen door Gemma Copal en op piano bege leid door Marijke Fibbe; Charlotte Schweitz; Martin Bril en Dirk van Weelden; Bart Chabot; Bob den Uyl; Herman Brood. De gehele avond wordt muzikaal omlijst door Harm Langermans en Hein Franssen, de presen tatie is als vanouds in handen van Bert Kuypers, docent Nederlands van scholengemeenschap Du- rendael. Het programma begint deze avond om half negen en de entree is gehouden op vijf gul den. No. 90 kunt u vinden tegenover de inrit van sporthal De Leye, in Oisterwijk. De duitse componist Jakob Eberst Offenbach, die leefde van 1819 tot 1880 bracht het grootste deel van zijn leven door in Parijs en wordt daar door meer als een franse componist beschouwd en kreeg de voornaam Jacques. Hij had in Parijs een eigen theater Bouffes-Parisiens. Hiervoor componeerde hij talrijke operetteachtige en vaak parodistische werken. Veel van zijn werk is in het duits vertaald, zo ook La vie Parisienne, wat als Pariser Leben door Con Amore voor het voetlicht werd gebracht, afgelopen zaterdag in Den Boo gaard. En zij deed dat met verve. De aanvanke lijke ingehuurde regie voldeed niet en werd in de laatste drie weken nog vervangen door de erva ren Frans van Dun. In dat licht bezien was de prestatie bewonderingswaardig. Niets was aan het toeval overgelaten. De solistenkeuze was uit stekend. In de ’dragende’ rollen kwamen Gerard van Dongen en Peggy Hegeman prima voor de dag. Ook Nelly Verhaaf en Els Stottelaar lieten zien en horen een vaste plaats op deze ’Weense Avond’ te verdienen. Overigens dekt deze bena ming niet meer de lading. Het is eerder de jaar lijkse manifestatie van Con Amore. Een koor o.l.v. Ad Verbakel, vol enthousiasme, die na een aarzelend begin in Pariser Leben steeds meer haar ritme vond en in de ’Cancan’ volledig vrij uit speelde en zong. Het is een merkwaardig fenomeen dat enkele m& lodieën, die dagelijks te horen zijn, niet geasso cieerd worden met Jacques Offenbach. Toch is het zo dat deze componist onsterflijke melodieën In bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmo numenten is van 6 maart t/m 29 april een ten toonstelling van fantasiepoppen te zien. De pop pen zijn gemaakt door mevrouw Betty Nagel uit Moergestel. De zolder van het bezoekerscentrum staat vol sprookjesfiguren met ieder een eigen verhaal. De maakster Betty Nagel: ’Als je met zo’n pop bezig bent, begint hij vanzelf te leven’. Poppen om bij weg te dromen. Het bezoekerscentrum is geopend zaterdag, zon dag en schoolvakanties 10.00-17.00 uur; woens dagmiddag 13.00-17.00 uur. INDUSTRIEWEG 24 TEL. 04243 - 1404

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 5