I w I Stichting het Katholieke Schoolbestuur van Moergestel g o Lentebijlage 1988 E.H.B. O.-nieuws Eerste Communie ’88 GILDE ST. JORIS Boekenweek 1988 in de Openbare Bibliotheek Nationaal Fonds Kinderbescherming Wandel- avondvierdaagse 1988 Aphrodite F i I’ BERICHT OVER DE VEILING van 26 maart a.s. 8 8 8 - K.P.J. brengt ’t Engeltje’ klucht in 3 bedrijven g Bi J Aan onze adverteerders... Hertog Jan school Duyvekotstraat 19, tel.: 1886 Op woensdag23maart a.s. verschijnt 'Moergestel-Nieuws' met 'n speciale lente-bijlage. Fris en fleurig met aller lei artikelen over tuinieren, het vroege voorjaar en natuurlijk mode. Dit alles omlijst met speciale lente-adverten- ties die wij tegen een speciale lente- prijs aanbieden. Mocht u van deze unieke gelegenheid gebruik willen maken en hebben wij u daarover nog niet benaderd dan verzoeken wij u kontakt met ons op te nemen: tel. 2268. Tel. 1884,1712, 2188,1955 Boszichtschool, Bosstraat 1, tel.: 1728 Bestuur en beleid rik riri. O Den Boogaard 19-21 en 23 maart Uitganspunten en doelstellingen Organisatie en werkwijze riri rik rik 'ri& Bs riri O Graaf van Urselschool, Kloosterlaan 32, tel.: 1560 I - I I Ouders/verzorgers en school WOENSDAG 16 MAART 1988 8 dit blad op bovenstaand adres. K.P.J. Toneelgezelschap onder regie van Eddy Hurkmans voogdij- of Joke Doornen Mia Erven woensdag 23 maart donderdag 24 maart van 09.00-12.00 uur van 14.00-17.00 uur van 18.00-20.30 uur van 09.00-12.00 uur van 09.00-12.00 uur van 14.00-17.00 uur A.s. donderdag 17 maart om 20.00 uur houden wij onze jaarvergadering. Ieder EHBO lid heeft inmiddels persoonlijk de agenda ontvangen. Na de jaarvergadering zullen de diploma’s Reanima tie uitgereikt worden aan de daarvoor geslaagde kandidaten. Het bestuur hoopt dan ook dat vele EHBO-ers weer aanwezig zullen zijn. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Inlichtingen: Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut Op woensdag 23 maart a.s. worden de kinderen van groep 1 verwacht om 13.00 uur bij de sa cristie van de kerk. Om 15.00 uur tot 17.00 uur wordt groep 2 verwacht. Wij brengen dan een bezoek aan de bakker, waar de kinderen zelf brood mogen bakken. Deze middag hoort helemaal bij het projekt, deze week staat het brood centraal. We hopen op ieders medewerking. Groetjes en tot ziens. Werkgroep Eerste Communie. Nu de winter bijna ten einde is en de zomertijd binnenkort weer wordt ingevoerd, worden er al weer voorbereidingen getroffen voor de a.s. wan- delavondvierdaagse, deze wordt dit jaar gehou den van dinsdag 31 mei t/m vrijdag 3 juni. Diegene die hieraan deel willen nemen adviseren wij om deze data te reserveren. De Stichting probeert weer mooie routes rond het dorp uit te zetten, en zij hoopt dat het even als het vorig jaar weer ’n paar mooie en gezelli ge avonden worden. In de loop van de komende maanden kunt u nog meer informatie van ons verwachten. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel Deze week is het de laatste gelegenheid om formulieren af te halen bij de adressen die bekend zijn door raamaffiches. Inleveren formulieren t/m 22 maart. Inleveren goederen: 24 maart van 13.00 tot 20.00 uur. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van een boekenweekgeschenk. Dit jaar is als blijk van erkenning van de grote populariteit die het werk van J.M.A. Biesheuvel geniet, aan hem gevraagd het boekenweekgeschenk 1988 te schrijven. Het verschijnt onder de titel: ’Een overtollig mens’, en bevat 5 verhalen. Ook andere boeken van Biesheuvel zijn aanwezig zodat u eens kennis kunt maken met zijn werk. Aan de hand van het thema van de boekenweek zijn een aantal keuzelijsten gemaakt. Dit zijn lijsten waarop titels van boeken te vinden zijn die op het thema betrekking hebben. Veel van deze titels zijn in de bibliotheek aanwezig. De keuze lijsten kunt u gratis meenemen. Tot ziens in de Openbare Bibliotheek. De Bibliotheekmedewerkers I In de week van 21 t/m 27 maart 1988 organiseert het N.F.K. voor de 28e keer de Nationale Col lecte Kinderbeschering. Deze collecte, welke ook in Moergestel gehouden wordt, doet een beroep aan iedereen die kinde ren een warm hart toedraagt. Met name kinde ren en jeugdigen die opgroeien in talrijke tehui zen of begeleid worden door een gezinsvoogdij-instelling. Door de steeds verdergaande bezuinigingen kan, ondanks de deskundige opvang en begeleiding, in een aantal noodzakelijke behoeften niet of nau welijks meer worden voorzien. Door uw bijdrage is het N.F.K. in staat om de helpende hand te bieden aan deze opgroeiende kinderen, die vaak toch al veel moeten missen. Laat onze kinderen en de mensen die bij u aan de deur komen niet in de kou staan. Help mee om onze jeugd te helpen! Geven is immers kinderspel! De ’Stichting het Katholieke Schoolbestuur van Moergestel’ is verantwoordelijk voor de drie ba sisscholen. Momenteel wordt de Boszichtschool gerenoveerd. Voor het nieuwe schooljaar zijn de werkzaamheden afgerond. De drie Moergestelse scholen voldoen aan alle he dendaagse eisen. Het bestuur streeft naar drie ge lijkwaardige basisscholen en hanteert daarbij per school een instromingsgebied. Bij de indelig wordt er van uitgegaan dat kinderen uit één ge zin op dezelfde school komen. Een kind van vijf jaar is leerplichting. Het wordt echter al vanaf het vierde jaar tot school toegela ten. Ter gewenning mag een kind van 3 jaar en 10 maanden alvast 5 dagen de school bezoeken, in overleg met de direktie. Van belang is nog te vermelden dat de kleuter groepen 1 en 2 elke vrijdag vrij zijn. Het bestuur hoopt dat u door middel van dit ar tikel een goede indruk heeft gekregen van het ka tholieke onderwijs in Moergestel. Voorzitter: L. Loosveld Sekretaris: J. Stieger ■- trii '"■■i Voor de 9e keer gaat het K.P.J. Toneelgezel schap hun jaarlijks toneelstuk op de planken brengen, voor dit seizoen is weer gekozen voor een echte klucht. Houdt u van toneel, en wilt u zich eens een avondje amuseren, kom dan op één van bo venstaande avonden een kijkje nemen. Hoewel het altijd even afwachten is hoe het pu bliek reageert, mogen wij toch vaststellen, dat we in de afgelopen jaren veel mensen in Moergestel een gezellige toneelavond hebben mogen presen teren. De uitvoeringen beginnen elke avond om 20.15 uur. Kaarten zijn a 5,— aan de zaal ver- krijgbaar. Tijdens de pauze ontvangt u weer het bekende gratis kopje koffie. Iedereen is van harte welkom. Nu het komende schooljaar weer dichterbij komt, willen wij u informeren over het basison derwijs in ons dorp. Het onderwijs aan onze drie basisscholen richt zich op de voortgaande ontwikkelingen en de to tale vorming van ieder afzonderlijk kind. Wij wil len er -voor ons deel- toe bijdragen, dat de leer lingen hun weg vinden in het vervolgonderwijs en uitgroeien tot zelfstandige, kreatieve, kritisch denkende mensen, die binnen onze maatschap pij volwaardig kunnen functioneren. Als katho lieke scholen dragen wij in ons dagelijks werd de daaruit voortvloeiende levensbeschouwing en waarderen aan de kinderen over. Wij stimuleren hen tot meedenken over levensvragen, het erva ren van solidariteit en rechtvaardigheid. Elke school heeft een eigen schoolwerkplan en daarin zijn o.a. de organisatie en de werkwijze van de school opgenomen. Lezing van dit plan, maar zeker ook een bezoek aan de school tijdens de schooluren, even een indruk van onze aanpak. r?': VVV Dit jaar wordt van 16 t/m 26 maart weer de jaar lijkse boekenweek georganiseerd. De Openbare Bibliotheek Moergestel staat dan in het teken van ’Vrouwen in de literatuur’. Er zijn tentoonstellingen ingericht met boeken die handelen over dit thema, namelijk een ten toonstelling van romans waarin het leven van een vrouw of een beslissende periode daarin verbeeld wordt. De vrouw in de literatuur (in de zin van personage of, tussen aanhalingstekens, heldin) is een thema dat door alle tijden en plaatsen voert, door een breed scala aan situaties en gevoelens. Rond dit thema is een gevarieerde keuze aan ro mans samengebracht. Een selectie van boeken, waarin uiteraard een plaats is ingeruimd voor klassieke romans met wereldberoemde hoofdper sonen als om er enkele te noemen Madame Bo vary, Effi Briest, Eugenie Grandet, maar ook voor romans met een emanciaptorische strekking of meer romantisch van karakter. Voor de jeugdige lezers is een kleine tentoonstel ling ingericht rond het thema, getiteld ’Meisjes, meisjes, meisjes’. Het zijn boeken voor jongeren waarin meisjes de hoofdrol spelen. Nooit doorsnee-meisjes, maar meisjes en jonge vrouwen die zich op een of andere wijze onderscheiden van de rest doordat zij concrete en emotionele proble men weten op te lossen. Elk jaar verschijnt ter ere van de boekenweek, De school organiseert hiervoor informatie- en rapportavonden. daarnaast is er altijd ruimte voor een persoonlijk gesprek. De school stelt de hulp en de mening van de ouders/verzorgers zeer op prijs. Daartoe is er per school een ouderkontakt- groep (OKG) ingesteld, waarin een aantal perso nen namens de ouders/verzorgers zitting heeft. Daarnaast en daarmee verbonden is er ook, per school, een medezeggenschapsraad (MR). Deze adviseert of geeft goedkeuring in bepaalde zaken van school en bestuur. Heel belangrijk is het per soonlijk kontakt tussen ouders/verzorgers en leerkracht. Voor kinderen en andere belangstellenden die voor het eerst de school gaan bezoeken worden volgdende week in elke basisschool Open Da gen georganiseerd. dinsdag 22 maart: Het onderwijs in de onderbouw, de eerste vier jaargroepen, is meer individueel gericht. De bovenbouw, groep 5 t/m 8, werkt volgens een aangepast klassikaal systeem. Daarbij wordt de leerstof aan de gehele groep aangeboden, maar de uitwerking vindt plaats in kleine groepen of door iedere leerling afzonderlijk, naar eigen tempo en vermogen. Binnen het leerprogramma is het be heersen van de basisstof voor alle leerlingen een vereiste. Tegelijkertijd worden aan ieder kind allerlei mo gelijkheden geboden om verder te gaan met het verwerven van vaardigheden, kennis en inzicht. Ter ondersteuning bij individuele leerlingbege leiding en systeembegeleiding wordt de School begeleidingsdienst Tilburg ingeschakeld. Een goed kontakt tussen ouders/verzorgers en school is voor het schoolleven van uw kind bevor derlijk.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1