w I ss I a 8 Danstest KVO Roef Handbal Audacia-nieuws Stille Omgang naar Amsterdam Ned. Vereniging voor Slechthorenden Het verhaal gaat verder in Utrecht Brabants Conservatorium Krakers uit de jaren vijftig op Old- Timerruilbeurs ft K w i ft ft II rfW ft ft ft ft ft ft ft jft ft ft? ft .ft ft ft ft ft ft S.V. Roef! ft ft: ft "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 9 MAART 1988 PAGINA 5 4 9-7 Staande v.l.n.r.: Geert van Elderen, Maartje Drub bel, Miriam Wolfs, Monique Theuns, uur F Programma voor zondag 13 maart: Audacia 1-Uno Animo 1: RCS 3-Audacia 2: Audacia 3-GSBW 2: Audacia 4-RWB 4: Audacia 5-Taxandria 5: Were Di 4-Audacia 6: Velocitas 4-Audacia 7: Audacia 8-Casteren 5: Audacia 9-Beerse Boys 8: Programma zondag 6 maart: Werd geheel afgelast! Concert door het Symfonie-orkest van het Bra bants Conservatorium o.l.v. Jac van Steen. Vrijdag 18 maart 1988. Werken van: Debussy, Berlioz, Ravel (comple te Mar-Mère l’Oye). Solistische medewerking van: Joke Anjewierden - sopraan. Plaats: Kerk Koningshoeven - Lourdesplein Tilburg. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: gratis. Parkeergelegenheid aanwezig. 14.30 uur 12.30 uur 14.30 uur 12.00 uur 12.00 uur 11.30 uur 12.30 uur 10.00 uur 10.00 uur 28-14 16-26 ft? Dames junioren kampioen Boemerang-Roef De Dames die het afgelopen seizoen iedere wed strijd met net genoeg speelsters af moesten wer ken (dus bijna zonder wissels) hebben voor het harde werken het verdiende succes binnen gehaald. Roef startte haar wedstrijd rustig daar de belan gen van deze kampioenswedstrijd hoog waren. Boemerang kon het eerste kwartier het hoge tem po van de dames van Roef nog enigszins volgen maar moesten het tweede kwartier duidelijk hun reservekrachten aanspreken. Bij rust was de stand al 5-10 in het voordeel van Roef. Na rust echter bleek Boemerang nog wat kracht over te hebben maar toen kon de keepster Maartje Drabbel laten zien wat ze waard was en dat is niet niks. Bij de vele break-outs van Roef die flitsendsnel waren viel de goede samenwerking op en de on zelfzuchtigheid, wat dat betreft zijn ze een voor beeld voor andere sporters. De uiteindelijke uitslag werd 8-20 voor Roef wat natuurlijk gevierd werd met bloemen en cham pagne. Dit kampioenschap werd natuurlijk ook gevierd met hun vaste begeleiders Geert van El deren, Jos Hoefnagels en Wil van Nunen. De doelpunten werden gezet door Daniëlle van Nunen (llx), Monique Theuns (4x), Mirjam Theuns (3x) en Désiree Snelders (2x). Dames en coaches proficiat. Overige uitslagen: Heren sen. Tachos/Estenkol-Roef: Heren sen. Roef 2-Desk 3: Programma 13 maart: Dames sen. 17.00 uur Ser.torn 3-Roef: sportcentrum Breda Bekerwedstrijden Dames le ronde: Roef-HVM: Dames 2e ronde: 15 maart Mount. Stars-Roef Het dansles-seizoen 19087-1988 is ten einde. De cursisten van de cursussen ’Beginners Ballroom’ -’Brons Latin’ en ’Twens en Paren’- hebben het afgelopen weekeinde hun generale repetitie voor de test gedaan. Onder leiding van Dansschool Nico en Anita Kuiper hebben de cursisten hun danskennis opgedaan en op a.s. zondag 13 maart wordt door een erkende jury hun kunnen beor- deeld met punten. Bij een voldoende aantal pun ten wordt aan hen een certificaat en insigne uit gereikt. Ter opluistering van deze middag wor den tussen de tests door enkele shows in de dans kunst gegeven. We beginnen deze testmiddag om 11.30 uur. Dit alles wordt natuurlijk gehouden in ’Den Boo gaard’, alwaar de cursisten hun opleiding kregen: dus in ’eigen home’! Deze middag is voor ieder een toegankelijk; of u wel of niet kunt dansen. In de pauzes krijgt iedereen dan ook gelegenheid om zelf een dansje te wagen. Wij hopen weer op een massale opkomst van toe schouwers en supporters voor de cursisten, zoals wij dat in de voorbije jaren hebben meegemaakt. Houdt dus a.s. zondag 13 maart vrij om mee te genieten en aanmoedigen van de testende kandi daten. Wie wordt danspaar 1988? Ter afsluiting van het dansles-seizoen 1987-1988 houden wij op vrijdag 18 maart a.s. de jaarlijk se kampioenschappen ’wie wordt er danspaar van het jaar?’ in de categorie ‘Ballroom’ en ’Latin’. Voor deze titel komen in aanmerking die kandi daten, die op de testmiddag van 13 maart 24 pun ten of meer hebben behaald. Zij doen dan weder om een test en wie daarvan dan de meeste pun ten behaald en door de jury wordt aangemerkt als het best-dansende paar, krijgt de titel ’DANSPAAR 1988’. Dit paar krijgt dan een wis- selbeker waarin hun namen worden gegraveerd en deze mogen zij ieder een half jaar in bezit hou den. Deze kampioenschappen worden gehouden in ’Den Boogaard’ op vrijdag 18 maart a.s. om 20.00 uur en is dus ook voor iedereen die van dansen houdt toegankelijk. Ook op deze avond verwachten wij weer veel belangstelling ter aan moediging en huldiging van het dan kersverse ‘DANSPAAR 1988’ in de categorieën ’Ballroom’ en ’Latin’. Als het dansles-seizoen 1987-1988 is afgesloten kunnen weer 125 mensen uit Moergestel en om streken zeggen: ’Blij dat ik dans* en dat leerde ik in ’Den Boogaard’ bij Dansschool Nico en Ani ta Kuiper!’. Het Autotron wordt 12 en 13 maart een compleet circus met honderd wagens die in de jaren vijf tig en zestig, toen de oudijzer-prijzen hoog lagen, van de schroothoop zijn gered. Voitures met al lure, door autofreaks opgedoft van bumper tot antenne. Godinnen met overdrive en een ver bruik, vergelijkbaar met dat van een Leopard tank. Bolides met namen als MG, Jaguar, Mer cedes, Austin Healey, Porsche en Triumph. Sportwagens waarvan het klokje tenminste één maal is rondgeweest, omgebouwd tot de glanzen de trots die ze eens waren. Daarnaast ook min der snelle, maar zeker niet minder mooie, auto’s. Brilletjes en Bolhoedjes; Kevers, Eenden en Kat- Op 16 maart a.s houdt de KVO afd. Moergestel haar voorjaarsvergadering in zaal ’t Draaiboomp- je te Moergestel. De agenda van deze avond krijgt u thuis bezorgd, evenals het zomerprogramma. Houdt deze avond vrij. Bij de secr. van de KVO tel. 2376 zijn inlich tingen te verkrijgen, omtrent KNTB Lourdes reizen voor gezonden en zieken, vacantieweken voor gehandicapten en gespreksdagen voor we duwen etc. Afdeling Tilburg en omstreken De Nederlandse Vereniging voor Slechthoren den, Afdeling Tilburg en omstreken komt bijeen op: donderdagavond 17 maart a.s. om 20.00 uur. Op deze avond houden we onze jaarlijkse Alge mene Ledenvergadering. Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet-leden. Wilt u iets meer weten over onze vereniging dan kunt u te recht bij een der aanwezige bestuursleden. Een informatiepakket over de NWS is verkrijg baar tijdens de avondbijeenkomsten of bij het se cretariaat. Lid worden van onze vereniging is altijd mo gelijk. Plaats: Rode kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. Voor nadere informatie: Tel. 013-332374 (na 18.00 uur) of 04117-2304. Opgeven nieuwe Pupillen: Ouders, nog steeds bestaat de mogelijkheid om een van uw kinderen op te geven bij S. V. Auda cia. Graag zouden wij een van uw kinderen wel kom heten. Reeds vanaf zes jaar mag je ze opge ven maar vooral ook jongens vanaf 10 of 11 jaar zijn bijzonder welkom. Heb je nog nooit gevoetbald? Geen ramp, ge woon proberen. Wij bij Audacia doen meer dan alleen voetballen; bv. sportmiddag, St. Nico- laasmiddag, karnaval en toernooien. Opgeven kan bij Nico Oerlemans, Pater Helmerplein 22, tel. 1283. ,tót Christel van de Ven en Jos Hoefnagels. Zittend: Wil van Nunen, Désiree Snelders, Mirjam Theuns en Daniëlle van Nunen. teruggen. Ook een aantal stoffige brikjes, wach tend op een poetsdoek en de hand van de échte sleutelaar die niet op een uurtje, schroef)e of boutje kijkt om zo’n afgekeurd karretje te fatsoe neren volgens de wettelijke APK-normen. Verzamelaars stallen alles wat zij te vertellen heb ben over de ’auto van toen’ uitvoerig uit. Er ko men 150 stands boordevol old-timeronderdelen, naslagwerken over oude autotechnieken en alle mogelijke frutsels en bijkomende zaken. De old- timerruilbeurs heeft drie doelgroepen. De verza melaar die voor een zacht tot gepeperd prijsje een bejaarde automobiel wil aanschaffen of van de hand doen. De sleutelaar die soms half Neder land afloopt voor een ontbrekend onderdeel. En de kijker die er lol in heeft, oog in oog te staan met oude koninginngen van de weg. Het Auto tron geeft hen daar zaterdag 12 en zondag 13 maart van tien tot zes uur de gelegenheid toe. De kassa kan voor 9,75 worden gepasseerd. Kin deren tot vier jaar mogen gratis binnen. De wintertraining is bijna voorbij, voordat we aan de competitie beginnen, spelen we eerst wat oefenwedstrij den Als het weer ons meezit, beginnen we het komen de weekend. Honkbal 1 gaat zondag 13 maart naar Nijmegen en speelt daar om 11.00 uur een westrijd tegen Hazekamp. Softbal 1 speelt zondag 13 maart om 11.00 uur een wedstrijd thuis tegen Starlights. Zaterdag 7 mei 1988 wordt in Utrecht de vierde landelijke Acht mei-manifestatie gehouden. De Acht Mei Beweging heeft in haar nog korte bestaan -ze bestaat nauwelijks drie jaar- een dui delijke plaats gekregen in de katholieke geloofs gemeenschap. Waarschijnlijk weet u immers wel, hoe de beweging ontstond. De vernieuwingsbe weging die na het Tweede Vaticaanse Concilie op gang kwam, kreeg op 8 mei 1985 een nieuwe im puls op het Malieveld in Den Haag. Daar ont dekten katholieken opnieuw het gezicht van de kerk. Een ander gezicht dan soms in de pers naar voren komt: een kerk van mensen, die proberen hun geloof mondig en van binnenuit beleven. De Acht Mei-mensen zijn geen randkerkelijken, maar gelovigen die er midden in staan en een ste vige sprankelende, misschien wat eigenzinnige poot van de geloofsgemeenschap vormen. Op het Malieveld in Den Haag werden de eerste contac ten gelegd, de eerste banden gesmeed. Banden tussen de meer dan tienduizend bezoekers en be zoeksters, tussen groepen die hun geloofsverhaal met elkaar willen delen. Het bleef niet bij dat eer ste contact. In 1986 ging het verhaal verder in Den Bosch. Weer kwamen tienduizenden men sen bij elkaar om na te gaan hoe ze hun geloven met het leven kunnen verbinden. Vorig jaar toonden zo’n twaalfduizend vrouwen en mannen elkaar in Zwolle hun ’geloofsbrieven’ onder het motto ’aan mensen een boodschap’. En nu gaat het verhaal verder in Utrecht. ’Om bondgenoot te wordenhet thema van dit jaar wü twee punten belichten, het concilair proces voor ge rechtigheid, vrede en heelheid van de schepping én het thema van de mensenrechten in de kerk. Zoals elk jaar, verschijnen er ook dit jaar voor de manifestatie weer twee Acht Mei Kranten. De eerste is pas uit, de tweede komt in april. Waar schijnlijk heeft u al een exemplaar van de krant ontvangen. Is dit niet het geval, stuur dan even een kaartje aan het Acht Mei-secretariaat. In de krant staat alles over de manifestatie te lezen. En nog veel meer. Reacties op het motto, informa tie over de mensenrechten, het concilair proces en het Geloofsbrieven-projekt. Kortom: het is de moeite waard de krant (gratis) te bestellen. En ze ker om hem te lezen. Het adres is: Secretariaat Acht Mei beweging, Postbus 1362, 5004 BJ Tilburg. Telefoneren kan tussen 9 en 13 uur! 013-432642. ft AUDACIA JUNIOREN Audacia 2-Gilze 3: afg. Nemelaer 3-Audacia 4: 5-1 Jong Brabant 8-Audacia 5:afg. Programma junioren zaterdag 12 maart: Audacia 1 vrij vriendschappelijk tegen Zouavia 1, aan vang 14.30 uur Gilze 3-Audacia 2, aanvang 14.30 uur, vertrek 13.30 uur Audacia 3-Tuldania 2, aanvang 14.45 uur Audacia 4-Nemelaer 3, aanvang 13.00 uur RKDVC 7-Audacia 5, aanvang 13.00 uur, vertrek 12.00 uur Broekhoven 2-Audacia 6, aanvang 13.00 uur, vertrek 12.00 uur AUDACIA PUPILLEN Programma Pupillen zaterdag 12 maart: Oirschot 1-Audacia Dl vertrek 10.15 uur Audacia D2-Nevelo 2 aanvang 9.45 uur VCB 1-Audacia El vertrek 9.15 uur Audacia E2-Tuldania 2 aanvang 11.00 uur Hilvaria Fl-Audacia F1 vertrek 9.45 In de nacht van 19 op 20 maart 1988 De basis is het H. Mirakel van Amsterdam van 15 maart 1345. De intentie van dit jaar luidt: ’Heer zend ons de bedienaren voor de H. Eucha ristie, omdat wij zonder Uw gaven niet kunnen leven’. Zo is de stille omgang een teken van ons geloof, mogelijkheid om antwoord te geven aan Zijn oproep: Kom en volg Mij! Eenieder is van harte welkom. Vertrek per bus vanaf St. Jansplein, 21.55 uur. Aankomst zondagmorgen 06.00 uur. Bus- kosten 15,per persoon. Programma en bij drage/ 2,50. Aanmelding bij: Touringcarbedrijf Bertens, Raadhuisstraat 7, tel. 1500. Verdere inlichtingen kunt u krijgen bij Jan van Biljouw, Vennelaan 15, Oisterwijk, tel. 82562. of

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 5