I Bond van Ouderen I Open Dag Boerenbruiloft 1988 LV.N. Oisterwijk Vision Gloednieuwe Vakantie Aktief Beurs 1988 voor vakanties en vrije tijd Prijsvraag Pierewaaiersblaoike Geloven tussen 12 en 17 ’Con Amore’ prestenteert ’Pariser Leben’ CDA-bijeenkomst ’Ballroom Latin’ in de Weyenbergh 0 te te te te te r 'te te te— tete O te B - te PAGINA 5 A 4 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 MAART 1988 De foto’s van de Boerenbruiloft 1988 liggen voor ieder ter inzage op vrijdag 4 maart a.s. vanaf 21.30 uur in café Hans de Brouwer. Het bestellen van foto’s is dan mogelijk. Willem en Cato Namens het bestuur, A. van de Meydenberg, secretaris. Op dinsdag 8 maart a.s. organiseert de Bond van Ouderen voor haar leden de tweede Bingomiddag van het seizoen, in Den Boogaard. Alle leden zijn van harte welkom. Wij hebben weer nuttige prijzen, en zoals ge woonlijk staat het kopje koffie klaar. Tot 8 maart a.s. om 2 uur in Den Boogaard. Het bestuur Frankrijk, Israël en Tunesië. Informatie is er ook over op-en-top verzorgde vakanties voor ouderen naar plaatsen als Wenen en avontuurlijke reizen voor jongeren naar heel verre bestemmingen. VW Hart van Brabant praat over ’de schoonste plekskes van Nederland’. De nieuwe reservering scentrale Brabant zet drie Pekingjeeps in, waar mee bezoekers onder het toezien van een instruk- teur een terreinrit kunnen maken. De VW Texel is aanwezig met een 15.5 meter lange pro- motietruck met op de achterkant een schitterend panorama van dit eiland. Informatie opdoen en Texelse kaas proeven, behoren tot de bezigheden in deze truck. Het buitenland is ook flink vertegenwoordigd. Zes Oostenrijkse VW’s, de Bulgaarse en Zwit serse Verkeersbureaus gaan alle aanlokkelijkhe den van hun land uit de doeken doen. Autotron Rosmalen Om Vakantie Aktief 1988 een vleugje van het thema vervoer mee te geven, is de vide van het Autotron Rosmalen ingericht met een deel van de schitterende kollektie antieke sport- en racewa gens. Kinderen zijn meestal niet gecharmeerd van uren lang drentelen langs stands. Dat hoeft ook niet: voor hen zijn er tal van vormen van ver maak. Een toegangskaartje kost 7,50. Peuters tot vier jaar mogen gratis binnen. Senioren en kinderen tot twaalf jaar betalen slechts/ 3,50. Donderdag 3 en vrijdag 4 maart is de beurs open van tien tot tien uur. Zaterdag 5 en zondag 6 maart kan het publiek van tien tot zes uur op deze veelbeloven de Vakantie Aktief Beurs terecht. Op zaterdag 5 maart a.s. houdt de Vrije School Tilburg Open Dag in haar schoolgebouw aan het Wilhelminapark 54. Een gelegenheid bij uitstek om kennis te maken met een onderwijsvorm, waarbinnen de kinderen zich zo volledig mogelijk kunnen ontplooien. Onderwijs, waarin zowel de verstandelijke als de kreatieve mogelijkheden, het initiatief, de fanta sie en het sociaal gevoel zo harmonisch mogelijk tot ontwikkeling kunnen komen. Onderwijs ook, waar de leerstof geen doel op zich is, maar een middel tot een zo breed mogelijke ontwikkeling van het opgroeiende kind. Om een indruk te geven hoe bovengenoemde za ken konkreet in de praktijk van alle dag gestalte krijgen, vinden er vanaf 10.00 uur tot 13.00 uur een aantal manifestaties plaats. Na ontvangst met koffie en een inleidende voordracht door een van de leerkrachten, volgen er demonstratie-lessen van kinderen uit de 2e, 4e, 5e, 6e en 7e klas. Rond het middaguur is er tijdens een koffiepauze volop gelegenheid om een tentoonstelling te be zichtigen met werkstukken van de leerlingen. Verder staan er stands met boeken en speelgoed. Aan de informatie-tafel kan men allerlei folders en brochures verkrijgen over het Vrije School on derwijs, zowel landelijk als regionaal. Ter afsluiting zal er omstreeks 12.30 uur tot 13.00 uur gelegenheid zijn tot het stellen van vra gen. Mocht u nu reeds inlichtingen willen inwinnen, dan kan dat op telefoonnummer. 431963. X X Februari ligt net achter ons en het is weer bijna de eerste zaterdag van de nieuwe maand. Wat dat betekent weet iedereen, dan is er telkens een grandioos optreden in onze favoriete discotheek ’t Draaiboompje. Aanstaande zaterdag zal het op treden verzorgd worden door de belgische forma tie Vision. Deze zesmans-formatie is in oktober vorig jaar nog hier geweest en op verzoek van ve len van ons zijn zij wederom paraat. Zij brengen op niet te evenaren wijze muziek uit de top 40. Tussen de optredens van deze band door zullen vaste disc-jockeys ons van de beste muziek voor zien. Aanstaande zaterdag zien we elkaar weer in dis cotheek ’t Draaiboompje. Het is trouwens nog niet koud hè. MP Zoals u weet of zich misschien nog vaag herinnert heeft de redaktie van het Pierewaaiersblaoike ook in haar laatste (lees: recente) uitgave een prijs vraag geplaatst voor de liefhebber. Het gemeen tebestuur van ons dorp zou een gedaanteverwis seling moeten ondergaan. Om ook hün zorgen even opzij te kunnen zetten zouden wij het eens als carnavalsvereniging kunnen gaan proberen. Zou ze dat beter of slechter afgaan? Het ant woord op deze vraag zullen we nooit weten. Wat we wel weten is dat het aantal reakties op de prijsvraag miniem was. Slechts één oplossing kwam er binnen en helaas moeten we u die oplossing schuldig blijven. De inzender kan uiteraard de prijs in ontvangst nemen. We blève ut van swirskaante bekèke! Redaktie Pierewaaiersblaoike. Veel ouders van meisjes en jongens, die de mid delbare scholen bezoeken, vragen zich wel eens af: wat geloven jongeren nog? Wat moeten wij hen voorhouden? De problemen van deze ouders werden onderwerp van gesprek in de parochie vergadering. En besloten werd om de werkgroep voor volwassenkatechese te vragen enkele avon den te beleggen voor deze ouders. De werkgroep heeft een programma opgesteld voor drie avon den. Op de eerste avond wordt eerst even nagegaan, welke godsdienstige opvoeding de ouders zelf hebben ontvangen en welke invloed dat heeft op de houding van de ouders tegenover hun kinde ren van nu. Op de tweede avond wordt ingegaan op de leef wereld van jongeren tussen 12 en 17 jaar door mevrouw Anke Burggraaf uit Oisterwijk. Opo de derde avond spreken we n.a.v. de vide ofilm ’Geloven tussen 12 en 17’ over het al dan niet geloven van deze jongeren en de houding van volwassenen daartegenover. Alle ouders van kinderen tussen 12 en 17 jaar zijn van harte welkom op maandag 7,14 en 21 maart van 20 tot 22 uur in de Graaf van Urselschool aan de Kloosterlaan. Als ouders zich nog niet hebben opgegeven voor deze samenkomsten, is het fijn als ze even een te lefoontje geven aan J. Wolfs, Grieteveldeke 6, tel. 2380. Dan weten we hoeveel koffie we moeten zetten! Van harte welkom! Werkgroep Volwassenkatechese Geachte leden, Het bestuur nodigt u uit voor een bijeenkomst op 9 maart a.s. om 20.00 uur in ’Het Draai boompje’. Op de agenda staan belangrijke zaken zoals o.a. een bestuursverkiezing, voorzitter W. Helmer trekt zich terug uit het bestuur, hij vindt zo’n 10 jaar lang genoeg en wil als lid het doen en laten van het CDA van de andere kant van de tafel volgen. Twee leden hebben zich bereid verklaard om zit ting te nemen in het bestuur, en wel de heer L. J. Hooghiemstra wonende aan het Griete Veldeke en de heer H. van de Zanden wonende aan de Klein Logt. De heer Hooghiemstra is secretaris van de N.C.B. te Tilburg, en de heer van Zanden is bij iedereen wel bekend. Het bestuur is van mening hiermede zeer ge schikte kandidaten te hebben. Uiteraard kan ieder lid andere kandidaten voorstellen. De heer J. Hems uit Berkel-Enschot zal een korte inlei ding houden over hinderwet en ecologische richt lijnen, waarna wethouder Mulders zal toelichten hoe hij zich voorstelt een en ander in Moergestel in te vullen. Daarna is het de bedoeling dat uitgebreid over deze materie wordt gediscussieerd. Mocht er nog tijd over zijn dan kunnen we ook nog praten over bijvoorbeeld wegen en waterlopen, grondverwer ving, woningbouw, onderwijs, e.d. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Jaarverslag. 4. Financieel verslag. 5. Bestuursverkiezing, aftredend en niet herkiesbaar W. Helmer. Kandidaten voorgesteld door het bestuur: L. Hooghiemstra en H. van de Zanden. 6. Verkiezing voorzitter. 7. Inleiding J. Hems en toelichting wethouder Mulders. 8. Mededelingen. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Zoals u ziet een belangrijke en zinvolle vergade ring die u niet mag missen. Noteer dus de datum alvast in uw agenda. Vrijdagavond 4 maart a.s. wordt er in de Wey enbergh te Oisterwijk een Ballroom en Latin dansavond georganiseerd, om de liefhebbers van ook deze bijzondere dansmuziek in de gelegen heid te stellen, zich naar hartelust te kunnen uitleven. Iedere zaterdag- en zondagavond worden er in rendez-vous dancing ’de Weyenbergh’ reeds dansavonden georganiseerd met medewerking van befaamde dansorkesten uit binnen- en bui tenland en iedere woensdag- en zondagmiddag kan men dansen op dansmuziek welke door een d.j. verzorgd wordt. Dit kan men beschouwen als populaire muziek, herkenbaar en gezellig. Het is op vrijdagavond de bedoeling specifieke Balroom Latin dansmu ziek te brengen, echt iets voor de liefhebbers. Het is voorlopig de bedoeling dit elke eerste vrij dag van de maand te doen. Op zaterdag 23 april a.s. komt er in dit kader van Ballroom Latin een speciale dansmanifestatie m.m.v. een- danspaar welke voor enkele demonstaties zal zorgdragen. Alom dansen in de Weyenbergh, voor iedereen wel iets, mits hij of zij tenminste van dansen houdt, en dat zijn er tegenwoordig nogal wat. Offenbachs operette ’Pariser Leben’ vormt de basis voor de jaarlijkse uitvoering van ’Con Amo re’, die plaatsvindt op zaterdag 12 maart a.s. te Moergestel en een week later in Haaren. De nadruk ligt duidelijk op muziek, zang en spel. Pariser Leben wordt gepresenteerd in een aan eenschakeling van hoogtepunten die verbonden worden door stukjes tekst. Er is bewust voor deze formule gekozen om het muzikale element zo veel mogeljk tot zijn recht te laten komen. Dit alles speelt zich af in een sfeervolle zaal, zo als men gewend is van de oorspronkelijke Ween- se Avond. Kortom: het publiek zit aan sfeervol gedekte tafels in een entourage van bloemen en kaarslicht. Tijdens de uitvoering kan men ook gewoon iets te drinken bestellen. De muzikale leiding is in handen van Ad Verba- kel. Voor de regie tekent Frans van Dun m.m.v. Leon Hoepelman. Typerend voor Con Amore is de jaarlijkse uitvoe ring in het kader van de Weense Avond. Hier presenteert het koor het meest recente deel van het repertoire. Niet alleen in de zang, maar ook in de kleding, dekors, het ballet en niet te vergeten het begelei dende orkest is veel Moergestels talent terug te vinden. Desondanks is voor de uitvoering van Pariser Le ben ook talent van buiten Moregetel aangetrok ken: Peggy Hegemans, sopraan. Ze studeert dit jaar af aan het Brabantse Conservatorium als doce rend musicus. Ze heeft in diverse1operettes be langrijke rollen gespeeld. Leon Hoepelman, bariton. Hij speelt al ruim 25 jaar in diverse operettes, vooral ook in Tilburg en Oisterwijk. Gerard van Dongen, bas-bariton. Hij heeft een ruime ervaring opgebuowd in vele operettes en musicals, m.n. in Brabant. Entree: 10,— Kaartverkoop voor Moergestel: Slagerij van Zon-Reyrink, Rootven 74, tel. 04243-1769 R. Smits, Rooptven 42, tel. 04243-3212. Voor Haaren: Gemeenschapshuis Den Domp, Kerkstraat 26, tel. 04117-2048 Meer informatie a.s. donderdag via MTV. te te te te w Rosmalen - Aktieve vakantie en vrijetijdsbeste ding zijn in opmars. Het Autotron haakt daarop in met een gloednieuw, internationaal evene ment. De nieuwe Vakantie Aktief Beurs brandt daar 3 maart los en duurt tot en met 6 maart. Het Autotron Rosmalen verandert bij die gelegenheid in een dichtbevolkt vrijetijdsparadijs waar alle mogelijke informatie kan worden opgedaan over aktieve vakantie- en vrijetijdsbesteding. Het in Tilburg gevestigde organisatieburo Winter en Zomertoerisme helpt bij de organisatie. Hoogstandje Vakantie Aktief 1988 gaat een hoogstandje wor den op het gebied van vakantie vieren en invul len van vrije tijd. Werkelijk alles zal de bezoeker aantreffen. Een greep: caravans, motorhomes, tenten, fietsen, sportartikelen en -kleding, bub belbaden en luxe terrasmeubelen. Reizen Een groot aantal verkeersbureaus, campings en VW’s van eigen bodem geven op Vakantie Ak tief 1988 hun visitekaartje af. Touroperators ge ven informatie over vakanties in Spanje, Joe goslavië, Oostenrijk, Griekenland, Hongarije, Zondag 6 maart wordt door het LV.N. Oister wijk weer een wandeling georganiseerd. Deze zondagmiddagwandeling start om 14.00 uur bij het Bezoekerscentrum, ten zuiden van Oisterwijk aan de Van Tienhovenlaan. Er wordt gewandeld in de ons zo bekende bossen- en vennengebied. Verschillende vennen zult u wellicht tijdens de ze wandeling aandoen. Het gebied met een op pervlakte van 391 ha. is in handen van Natuur monumenten. Tijdens deze wandeling zult u ongetwijfeld al merken dat de lente in aantocht is. Het is vooral de daglengte die bepalend is voor het aktief wor den van onder andere de vogels, planten en bo men, maar de zachte temperatuur van deze win ter zal de groei zeker bespoedigen. Verschillen de bomen staan al of komen gauw in bloei, de ha zelaar, berk, els en populier zijn daar voorbeel den van. Het stuifmeel van deze bomen worden door de wind vervoerd. Als de bomen eerst bla deren zouden krijgen en dan pas bloemen, zou het stuifmeel de vrouwelijke bloemen slecht kun nen bereiken. Na de wandeling kunt u misschien nog een kijkje nemen in het Bezoekerscentrum. Nieuw is de tentoonstelling over de rol van de rekreant in de Oisterwijkse bossen. Af en toe een kritische noot, hoe kan het ook anders! Z

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 5