Boerenbond neemt afscheid van Jan Wolfs 9.25 5.50 1.00 2.55 2.75 SLAGERIJ KETELAARS B.V. i OPEN HUIS SAINT PIERRE s l 6 P Vurhaai-nieuws Horlogerie Ketelaars vernieuwd i EHBO nieuws ’Gezwiene Waai’ KPJ nieuws Openbaar Basisonderwijs Moergestel Tilburgseweg moest even ’op slot’... Vastenactie 1988 ’Bewaar de aarde’ ljMÏE\SlEliElt WORSTEBROOD MALSE RUNDERLAPPEN mager - 500 gram VARKENSPOULET LEVERKAAS 100 gram RUNDERROOKVLEES 100 gram Komt u even ’n kijkje nemen in de Kerkstraat 2 - Moergestel - Tel. 04243-2772 Wij zijn gespecialiseerd in open-haardenbouw, schouwen, inzetkachels, voorzetkachels. Wij verkopen uitsluitend de bekende merken zoals: Helex - Westminster - Saey - Godin - Dovre - Wanders enz. enz. 350 M2 showroom Gebruikmakend van de VUT-regeling nam bedrijfsleider Jan Wolfs maandag 29 februari afscheid van de Boerenbond. Na ’n 40-jarig dienstverband vond Jan die datum ’n mooi moment om er een dikke punt achter te zetten. 4 RKfl PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 MAART 1988 oobol t 2 een j. L. I Werkgroep M.O.V. Vrijdagavond koopavond. Hoewel iedereen het zal weten, toch even een herinnering aan de bonte avond van zaterdag a.s. Veel deelnemers hebben zich aangemeld om deze avod mede te doen slagen en het belooft gezellig te worden. Tot zaterdag half acht. Vrijdagmorgen was de Tilburgseweg ’n tijdlang af gesloten. ’n Enorme hijskraan van de fa. van Riel uit Tilburg moest de benodigde dakspanten over de huizen tillen ten behoeve van ’n nieuwe werkplaats voor Stoffeerderij J. Smits. er bij- op de sen ik vallen ?rank- Weekaanbieding van 3 tot 9 maart 500 gram „y-s».? NA 2 :1; the- nsme- In die tussentijd zullen alle ouders die zich bij de initiatiefgroep hebben aangemeld worden uitge nodigd voor een aantal informatiebijeenkomsten. Op deze bijeenkomsten zal gesproken worden over onderwerpen als schoolsystemen, medezeg genschap van ouders, lesroosters, mogelijke lo- katies voor het schoolgebouw en allerlei onder werpen die door de ouders kunnen worden aan gedragen. Het is de bedoeling van de initiatief groep om deze bijeenkomsten in samenwerking met de gemeente te organiseren. De eerstvolgen de informatieavond zal waarschijnlijk nog in april aanstaande gehouden worden. Hierover volgt binnenkort nog nader bericht. De initiatiefgroep. De initiatiefgroep heeft enkele dagen geleden de officiële aanvraag voor de stichting van de Open bare Basisschool bij de gemeente ingediend. Op verzoek van de gemeente is dit dus iets eerder dan aanvankelijk gepland was. Met de aanvraag zijn ook alle ondertekende ouderverklaringen in gediend. Het aantal op deze ouderverklaringen ingevulde kinderen is ruim voldoende om op 1 augustus 1989 de Openbare Basisschool officieel van start te laten gaan. In totaal hebben ouders van 93 kinderen een ou derverklaring ondertekend. Op 1 augustus 1989 zullen van dit aantal 34 kinderen 4, 5 of 6 jaar zijn, 27 kinderen zijn dan ouder en 32 jonger. Hoewel de indiening van de officiële aanvraag nu achter de rug is, kunnen ook de ouders die nog geen ouderverklaring hebben ondertekend nog steeds hun interesse in de Openbare Basisschool kenbaar maken. Dit kan door even te bellen naar de initiatiefgroep, tel. 3429. Wat staat er nu verder te gebeuren? Nadat de in diening van de officiële aanvraag is besproken in de Raadscommissie van Onderwijs, beslist de ge meenteraad vóór 1 oktober 1988 over opneming van de Openbare Basisschool in het Moergestelse plan van scholen. Daarna beslist Gedeputeerde Staten vóór 1 februari 1989 over de goedkeuring van het ingediende scholenplan (met daarin de Openbare Basisschool). Het al zovele jaren vertrouwde interieur van Horlogerie Ketelaars aan het Rootven is de afgelopen week ingrijpend veranderd. Naast ’n andere opstellingen nieuwe vitrines is er gebruik gemaakt van vooral veel licht waardoor het geheel een veel ruimere aanblik biedt. Graag feliciteren we Harrie en zijn vrouw Nettie van harte en wensen hen alle sukses toe! UIT EIGEN KEUKEN TVERSTE VUES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ1 *met ei9en gehakt) 6 Stuks Tijdens de afscheidsmiddag was de voorzitter van de Boerenbond, Cees van Haaren, als eerste aan de beurt om de (tevens) jubilaris toe te spreken. Hij bedankte Jan voor z’n jarenlange inzet. Be gonnen als jongste bediende werd hij al snel ’n duizendpoot-funktie met veel kopzorgen. Jan, de rust zelve, vulde deze funktie op gewel dige wijze in. Als dank overhandigde hij tot slot de traditionele envelop namens de Boerenbond. Burgemeester ter Veer zei niet zoveel over Jan te kunnen vertellen, maar, zo vervolgde deze: ‘Zijn gezicht verraadt veel en je kunt veel van ’n mens z’n gezicht aflezen. In uw geval zeker het rusti ge, maar vooral het goede!’ De burgemeester belichtte ’en passant’ ook nog de nevenfunkties van Jan: nu nog voorzitter van de Raad van Toezicht van de Rabobank, in het verleden o.a. werkzaam voor de Gezinszorg, bij de Harmonie en in het St. Nicolaascomité. ’Daarom doet het mij groot genoegen om voor alle verdiensten u een medaille in zilver in de Orde van Oranje-Nassau te mogen opspelden’. Zaakvoerder Jan Jonkers ging in vogelvlucht Als leidraad voor de gemeenschappelijke actie is dit jaar niet gekozen voor een hongerdoek, maar voor het symbool van de vastenactie zélf: de we reldbol met 6 mens-figuren daaromheen. In dit beeldmerk verbondenheid van mensen die zich vu^. eenzelfde zaak inspannen: de aarde die zij bewonen. Daarom is alvast een wereldbol geplaatst vooraan in onze* kerk van Moergestel. Dit jaar gaan onze gedachten uit naar Irian Jaya - waar wij in verbondenheid met elkaar - willen opkomen voor de onderdrukte Papua’s. Door de invloed en beleid van de Indonesische regering wordt de eigen cultuur en de eigen aard van de Papua’s te weinig gerespecteerd. Daar door dreigen de Papua’s vreemdelingen te wor den in eigen land! Hun eigen oorspronkelijke waardenpatronen bot sen op allerlei terreinen met de nieuwe van bui tenaf komende waardenpatronen. Deze ontwik kelingen gaan te snel, en zijn te weinig aangepast aan de lokale omstandigheden. De Papua’s die zich sterk verbonden voelen met de natuur, en waar de voorouder-vereniging een hele grote plaats inneemt, zijn niet zo gelukkig met de in breng en de inmengingen van andere cultuurpa tronen! Door dit alles komen de Papua’s goed in het nauw te zitten! Wie komt er dan voor hen op? Wie biedt hun le venskansen? En overlevingskansen? Hoe wordt hen onderwijsmogelijkheden geboden? Wie draagt mede zorg voor hun have en goed? Wie bekommert zich om hun woonsituatie met óf te drassige gronden óf te droge woongebieden? Daarom houden wij onze twee projecten aan t.b.v. onderwijsmogelijkheden en watervoorzie ning in Irian Jaya. A.s. donderdag 3 maart vertrekken wij rond de klok van kwart voor acht gezamenlijk vanuit het Wit Gele Kruisgebouw naar de Kunstkring in Oisterwijk. Op deze avond zal ook onze zuster vereniging Helvoirt aanwezig zijn. Het program ma bestaat uit 3 onderdelen nl. het stellen van een goede diagnose. Ook in het praktische ge deelte kunnen de EHBO-ers laten zien dat zij dit niet verleerd zijn. Daarna zijn er nog verschillende theorievragen. Het bestuur hoopt dat ook vele leden aanwezig zullen zijn. Om alvast te noteren: Donderdag 17 maart jaarvergadering. Zondag 20 maart a.s. wordt er in de Hispo-hal te Hilvarenbeek een KPJ kring-volleybaltoernooi georganiseerd. KPJ Moergestel is voornemens hiervoor 1 da mesteam en 2 herenteams in te schrijven. Een team kan bestaan uit 8 a 9 spelers. Diegenen die hieraan mee willen doen kunnen zich opgeven bij Jos op ’t Hoog, Heuvelstr. 14 te Moergestel, tel. 2257. Aanvang en indeling van het toernooi is nog niet bekend maar zal t.z.t. in het KPJ-nieuws ver schijnen. Dinsdag 23-2-88 hadden wij onze ledenvergade ring in ‘t Centrum, 15 leden en 4 bestuursleden waren om 20.30 uur bij de opening v.d. voorzit ter aanwezig. Doordat A. Vorstenbosch als bestuurslid aftrad, moest het bestuur aangepast worden met twee le den; deze leden kwamen spontaan uit de leden die aanwezig waren, mevr. Vis en Peter Rommen zijn onze nieuwe bestuursleden. Wij wensen hen ook zéér veel succes toe. Tevens willen wij u mededelen, dat de bode een dezer dagen bij u langs komt, om de contributie te innen. Onze nieuwe bode is Peter v. Beers. Enkele voorstellen uit de ledenvergadering wa ren: a. Fietstocht 2. Rikconcours aan huis c. Meerdere malen kienen (4 a 5 maal) d. Fotozoekwedstrijd e. Pleintje aanpassen f. Variërende uren in de Sporthal Het bestuur door 40 jaren van de jubilaris heen, van pak huisknecht op ’t Stoom aan het Rootven tot be- drijfsleider/verkoopleider aan de Schoolstraat en de talloze werkzaamheden die daarmee sa menhangen. ’Nu Jan in de VUT zit, krijgen we er een nieu we afnemer bij’, volgens de zaakvoerder. Schertsend sprak hij daarbij over ’n proefbe drijf aan de Schoolstraat. Tot slot werd aan de jubilaris een uitgebreid pak ket zaden en bloembollen overhandigd. Marinus Jonkers bedankte Jan voor de prettige samenwerking namens het personeel. ’Het ka- do’, zo sprak Marinus, ’konden we niet mee brengen maar hebben we door onze technische mensen in het klein na laten maken! In de broeikas, die het bleek te zijn, zal Jan veel van z’n vrije uurtjes kunnen doorbrengen. Achtereenvolgens kwamen Janus Jonkers (oud- zaakvoerder die 34 jaar met Jan samenwerkte) en Willem van Dijk nog aan het woord. Na een drukbezochte receptie werd het feest in besloten kring voortgezet. q ‘VL .-■t i- KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 3