9 9 9 9 9 8 9 3 5 3 Nog even wachten met manege Heiligenboom b AFWEZIG p h te’ Uitnodiging Bond van Ouderen Bibliotheeknieuws KPJ brengt ’Engeltje’ klucht in 3 bedrijven Aphrodite Uitzending donderdag 3 mrt. aanvang 19.00 uur B te te E. van Delft huisarts P. Terwindt te **r te te te- ite Belangrijkste punt uit de raadsvergadering van 26 februari I- van 5t/m 13 maart r Brillen Contactlenzen De Lind 35a, Oisterwijk, Tel. 04242-84899 De publieke tribune was goed bezet tijdens de raadsvergadering van vrijdag jl. Geen wonder, van deze vergadering zou afhangen of einde lijk een begin gemaakt zou kunnen worden met het concretiseren van de plannen voor een manege ten behoeve van de rijvereniging FEVIOR. Laten we in volgorde van de agenda de belangrijkste punten uit de vergadering op een rijtje zetten. Beste ouders, 'te J achtaktehouders 't If I WOENSDAG 2 MAART 1988 13e Jaargang - Nr. 514 JA 8 J. Wagenmakers De Rijkspolitie. Aanstaande vrijdag 4 mat eerste vrijdag van de maand. Omtien uur eucharistieviering voor alle ouderen van onze parochie. Voorganger in deze eucharistieviering is pater Van Elderen met samenzang van het ouderen koor ’Echo’ onder leiding van mevr. V.d. Broek. Na deze viering is er gelegenheid om in Den Boo gaard een kopje koffie te gebruiken. Het bestuur Werkgroep Eerste Communie, Mia Erven. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Waarneming: Oirschotseweg 2 Telefoon 04243-1204 Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgings instituut Omdat de nieuwe zender Nederland 3 deze week niet in de lucht is kunt u ons, helaas voor de laatste keer, via het vertrouwde kanaal ontvan gen. Daarna zullen wij, tot medio september, wanneer het nieuwe an- tennesysteem klaar zal zijn, weer ge bruik moeten maken van Duitsland II. Een tijdelijk ongemak maar ge lukkig van korte duur. Ons programma voor a.s. donder dag ziet er als volgt uit: - Kamavalsoptocht 1988 - Impressie karnavalsmiddag - M.T.V.-mix - Voorlichtingsfilm belastingdienst i' Silhouette Alpina Benetton Bugatti Cartie^^w^ Dior Dunhill Ferrari (^^Cny Gi* J^ii^Lacoste atou J.rsche Ra^?>n^^^ns h~uey Alpina A'W Op vrijdag 20 mei a.s. zal Deken H. v.d. Broek het H. Vormsel toedienen aan kinderen, die daarvoor in aanmerking wensen te komen. Om te komen tot een enigszins vernieuwde op zet van de Vormselvoorbereiding, is door de Pa rochievergadering en de Directies der Basisscho len een stuurgroep geformeerd, die deze ver nieuwde opzet zal uitwerken. Deze stuurgroep is van mening dat de ouders meer bij de Vormselvoorbereiding dienen betrok ken te worden. Om dit idee vastere vormen te geven, nodigen wij u uit voor een algemene bijeenkomst van ouders en vormelingen op: Donderdag 9 maart e.k. m de grote zaal van ’Den Boogaard’ aanvang 20.00 uur. Wij zouden het zeer op prijs stellen u allen op 3 maart a.s. te mogen begroeten. Deze uitnodiging is ook bestemd voor die ouders, waarvan de kinderen buiten Moergestel een school bezoeken en die eveneens in aanmerking wensen te komen om gevormd te worden. De stuurgroep Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. In het afgelopen winterseizoen, als we nog van een winter mogen spreken, heeft het Gezelschap van de KPJ zich weer gewaagd aan het instude ren van een malle klucht dat ’Engeltje’ heet. Toon Hermans zou van dit stuk gezegd kunnen hebben ’Allemaal onzin beste mensen’. Inder daad lach er maar om, om de perikelen van een jonge boer, die alleen op zijn boerderij zit samen met zijn huishoudster die hem de luiers nog heeft aangedaan. Maar de meeste humor komt uit de koker van de haast kinderlijke knecht Joost, die met zijn klan- destiene jeneverstokerij oorzaak wordt van heel wat malle situaties. Wij raden u aan om op een van de onderstaande avonden te komen genieten van dit malle stuk. Zaterdag 19 maart, maandag 21 maart en woens dag 23 maart, elke avond om 20.15 uur in Den Boogaard. Kaarten a 5,— aan de zaal verkrijgbaar. welkome zaak is. In het voorstel is echter spra ke van een evenementenhal. De heer Gerlach wil daarom gaarne garanties dat we een echte manege binnenhalen en niet een echte evenementenhal. Dit zou zijns inziens een te sterke aantasting zijn van het buitengebied. De heer ’Op ’t Hoog wil gaarne weten welke concrete afspraken er zijn ge maakt over het gebruik van de manege tussen FEVIOR en de eigenaar (fam. Rijnen). Ook de heer Vriens vraagt zich af welk overleg er is ge weest met de middenstand en hoe voorkomen kan worden dat in de manege activiteiten plaats vinden die niets met paarden, vee of de ’agrari sche sector’ te maken hebben. Na schorsing van de vergadering stelt het Col lege voor het voorbreidingsbesluti niet nu te ne men maar uit te stellen tot de vergadering van maart. In de tussenliggende periode moet dan overleg plaats hebben met de middenstand, dienen afspraken die bestaan tussen FLEVIOR en de eigenaar nader bekeken te worden en wordt bezien hoe met de gemeente afspraken gemaakt kunnen worden ten aanzien van het feitelijke gebruik. Omdat zonder ’evenementen in de ruimste zin’ het projekt economisch niet haalbaar is, is het College voornemens om een aantal evenementen van maximaal twee te tolereren. Na een discus sie over het maximaal aantal evenementen dat ge houden mag worden, variërend van nul tot vijf, wordt besloten dit punt nog één maand aan te houden. Peuterspeelzaal Janneke wordt uitgebreid met een vierde groep. De wachtlijst is echter dusda nig groot, dat de heer Op ’t Hoog zich afvraagt of niet een vijfde groep nodig is. Wethouder Smit acht een toekomstig verzoek hiertoe niet uitgeslo ten. Namens de SPM zal de heer Tacken zitting gaan nemen in de Commissie Ruitmelijke Orde- ning/Openbare Werken. Mevr. Van Ogtrop trekt zich wegens persoonlijke omstandigheden terug uit deze commissie. Op zondag 6 maart a.s. om 15.00 uur is er een doopviering in de kerk. Hierbij wordt uw kind uitgenodigd en u (ouders) mag hierbij eventueel ook aanwezig zijn. De kinderen worden om 14.45 uur in de kerk verwacht, met hun eigen doopkaars waaraan een naamkaartje is bevestigd. Die doopkaars willen we ook gebruiken tijdens de Eerste Communie op 24 april. Op woensdag 9 en 16 maart gaan we weer ver der met het behandelen van het projekt, telkens van 14.00 tot 16.00 uur in de Graaf van Ursel- school. Tot ziens. Naar aanleiding van de notulen van de vergade ring van 5 februari zegt de heer Op ’t Hoog (SPM) het jammer te vinden zo laat te hebben vernomen dat AVANG niet naar Sonman gaat. Om aan de wensen van AVANG te kunnen vol doen is het bestemmingsplan notabene aange past. De heer Op ’t Hoog stelt dan ook voor de kosten van de planwijziging bij AVANG in reke ning te brengen. De andere fracties kunnen zich hierin vinden. Het College van B&W zal bekij ken welke kosten in redelijkheid aan AVANG alsnog in rekening dienen te worden gebracht. Bij het voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit t.b.v. het bestemmingsplan Kloosterlaan e.o. (Omgeving Mariakleuter- school/Vonder) vraagt de heer Vriens (PGB) zich af hoe de feitelijke inkleuring ter plaatse zal zijn en op welke termijn een en ander gerealiseerd dient te worden. De heer Smits antwoordt hier op dat in dit gebied het woningcontingent van 1988 gebouwd gaat worden. Men streeft ernaar in het najaar van 1988 met de bouw te kunnen starten. De heer Gerlacht (WD) hoopt dat er, binnen de mogelijkheden, in een maximale varië teit gebouwd zal worden. De heer Op 't Hoog vindt het betreurenswaardig dat nu al over de sloop van de Mariakleuterschool gedacht wordt, terwijl we in de toekomst reke ning moeten houden met Openbaar Onderwijs. En dan de manege Unaniem is de raad van mening dat een manege in Moergestel voorde rijvereniging FEVIOR een Op 1 april a.s. verloopt de geldigheid van uw jachtakte. Wij verzoeken u daarom zo spoedig mogelijk een nieuwe jachtakte aan te vragen m.b.v. aanvraagformulieren op het politiebureau alhier verkrijgbaar. Bij het inleveren van de ingevulde aanvraagfor mulieren, gaarne de nodige bescheiden, zoals 2 goedgelijkende pasfoto’s; verzekeringspapieren; huurovereenkomsten etc. bijvoegen. Verder is de aanvraagprocedure hetzelfde als voorgaande jaren. Tentoonstelling Georges Simenon, 85 jaar In de Openbare Bibliotheek kunt u t/m 11 maart a.s. tijdens de openingsuren van de bibliotheek de tentoonstelling Georges Simenon, 85 jaar be zichtigen. Georges, Joseph, Christian Simenon werd op 13 februari 1903 in Luik geboren. Op zijn vijftien de ging hij van school en werkte in een boekhan del. Na een tijdje werd hij leerling journalist bij de Gazet van Luik. In 1920 overleed zijn vader en verhuisde hij naar Parijs. Al snel begon hij on der allerlei schuilnamen, zoals Sim, Luc Dorsan, Gom Gut en Christian Brulls, populaire romans te publiceren. In 1929 schreef hij in Nederland (Delfzijl) voor het eerst over commissaris Mai gret. Deze roman gaf hij onder zijn eigen naam uit. Na een paar jaar ging hij ook andere romans schrijven. Hierin beschreef hij hoe iemand rea geert die in zeer moeilijke omstandigheden komt. De kring waartoe zo iemand behoort, gezin, fa milie, kennissen, etc. negeert haar/hem om aller lei redenen. Een aantal van deze psychologische romans en detectieves, zowel Nederlands- als Franstalige kunt u in de bibliotheek bezichtigen en lenen. Tot ziens in de Openbare Bibliotheek. De bibliotheekmedewerkers. ilu![CWi0i! KlF*® Ray-Ban Roden- DjjjjjM]|U)NP^ipina Atno Benetton B^^^iiierCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy.Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^w^ Christian T;i Jaguar .n-Jaf Je< ‘1 «I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1