UIT HET GEMEENTEHUIS I S- w i 1 3 BEKENDMAKING VERHUUR TENNISBANEN 1988 BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Kommissie- vergaderingen Proefproject ter vermindering van ammoniakuitstoot van start ÉS Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep 100,25 100,25 125,20 76,45 100,25 Besluitenlijst - •:.y evenementen "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 MAART 1988 PAGINA 11 10 514-1 514-2 woensdag vrijdag WAAR LAAT JE HET? Gemeentesekretarie Moergestel 514-4 ér. In de gemeente Moergestel en Oisterwijk gaat een project van start waarin in de prak tijk verschillende technische maatregelen ter vermindering van de uitstoot van ammo niak door veehouderijen op bedrijfsnivo worden uitgetest. Het project wordt uitgevoerd in opdracht van de ministeries van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer en Landbouw en Visserij in samenwerking met de provincie Noord-Brabant en het landbouwbedrijfsleven. De uitvoering van het project zal maximaal 9 miljoen gul den mogen kosten. De verdeling van de bijdragen van VROM en L&V zal nog nader geregeld worden. Daarnaast is een beroep op het landbouwbedrijfsleven gedaan voor medefinanciering van het project. Doel van het project is om in een relatief korte tijd de bruikbaarheid van zoveel mogelijk technieken ter vermindering van de ammoniakuitstoot uit te testen. Daarbij zullen niet alleen de mate van ammoniakvermindering worden onderzocht, maar ook de techni sche en bedrijfseconomische inpasbaarheid van de technieken in bestaande bedrijven. Eveneens zal worden getracht de vermindering van de ammoniakneerslag in de aan grenzende natuurgebieden te bepalen. Verwacht wordt dat de resultaten van dit project van groot belang zullen zijn bij het formuleren van het ammoniakbeleid in het kader van de bestrijding van de verzuring. Ter voorbereiding van de uitvoeringsfase is een voorstudie verricht, die in december j.l. met een rapport werd afgerond. In deze voorstudie is een inventarisatie uitgevoerd onder 64 veehouderijen in het landbouwgebied ten zuiden van de natuurgebieden Oister- wijkse Vennen en Kampina. In het rapport wordt een groot aantal suggesties gedaan in de vorm van brongerichte maatregelen op bedrijven ter vermindering van de ammoniakuitstoot. 'Op basis hiervan zijn de maatregelen gekozen die in de uitvoeringsfase zullen worden toegepast. Hierbij is onderscheid gemaakt tussen maatregelen die nu reeds voldoende ontwikkeld zijn om bij de aanvang van het project mee te beginnen en maatregelen waarvoor nader onder zoek noodzakelijk is om te bepalen of en op welke wijze deze in een later stadium in het project getest kunnen worden. Voorbeelden van maatregelen waarmee begonnen kan worden zijn mestinjectie, zuive ring van stallucht (biofilters en biowassers), halfroostervloeren, afdekken van mestopsla- gen (varkens-, rundvee- en pluimveemest) en enkele maatregelen in pluimveestallen. Nader onderzoek wordt gedaan naar onder andere de emissiebeperking van rundveestal- len. De maatregelen zullen in nauw overleg en in samenwerking met de veehouders, op basis van vrijwilligheid, worden uitgevoerd. Moergestel, 2 maart 1988. Burgemeester en wethouders van Moergestel de burgemeester, J.B.S. ter Veer de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel Tot nu toe is de sportzaal de Vonder op zondag's gesloten met uitzondering van spe ciale evenementen zoals toernooien. In verband met de grote belangstelling voor de binnensport komt hierin verandering! Met ingang van 21 februari a.s. is het mogelijk de sportzaal ook op zondag te huren. Voorwaarde is wel dat de zaal voor minstens 2 uur aaneengesloten wordt gehuurd. De openingstijden zijn van 10.00 tot 18.00 uur. De huur bedraagt f 30,40 per uur voor een hele zaal (b.v. voetbal en handbal) en f 20,70 voor een halve zaal (b.v. badminton en volleybal). Vanaf mei a.s. geldt een verlaagd tarief van f 24,30 resp. f 18,20 per uur. Heeft u belangstelling om 's zondags te sporten dan kunt u kontakt opnemen met het gemeentehuis (tel. 1235, toestel 39). 9.00 - 12.00 12.00 - 13.00 17.00 - 18.00 18.00 19.00 9.00 - 12.00 12.00 - 13.00 De vergadering van de kommissie voor Onder wijszaken en de kommissie voor Welzijnszaken Raadpleeg altijd eerst deze ka lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Kloosterlaan 13. De voorzitter, Th.A.C. Mulders. 1^ 76,45 per uur per seizoen Promotie Glasbak. van de vergaderingen van burgemeester en wet houders van 10, 17 en 25 februari 1988. Bouwvergunningen/Hinderwetvergunningen De volgende bouwvergunningen zijn verleend: - L. Vermeer, Vinkenberg 4, jongveestal met drijfmestputten. - P. Smolders, Rootven 1, verplaatsen loots op het perceel Hild 19. - Priems, Hild 11, dwerggeitenstal. - J. Smits, Tilburgseweg 6, uitbreiding werk plaats. - H.E. van de Wiel, Oisterwijk, woningsplitsing Broekzijde 16. - H. Burgers, Klein Locht 7, mestvarkensstal. - J. Hermus-van Dijk, Opslag 9, vleesstieren- stal. Vergunning ingevolge hinderwet is verleend aan: - Cirred Lederwaren, Industrieweg 16. - Garagebedrijf Donkers, Schoolstraat 60. Sociale uitkeringen Een aanvrage om een eenmalige bijstandsuitke ring is gehonoreerd en een bezwaarschrift inza ke een besluit op grond van de Wet Eenmalige Uitkering is ongegrond verklaard. Diverse aangelegenheden - Aan een inwoner is een invalidenparkeerkaart verstrekt. - Reclame en evenementenservice T. de Bekker- Brouwer te Vught heeft een ontheffing ver kregen voor de plaatsen van 5 reclameborden ten behoeve van de gezinsbeurs te Tilburg in de periode van 14 tot en met 28 maart a.s. - Ontheffing voor het rijden met een geluids- wagen op 19 maart a.s. tussen 14.00 en 17.00 uur is verleend aan Gilde St. Joris te Moer gestel. - Een kollektevergunning voor de periode 24- oktober tot en met november 1988 en onthef fing voor het houden van een optocht op 19 november 1988 zijn verleend aan het St. Nico- laas-comité, p/a Schoolstraat 32. en Maatschappelijke Zorg, die gepland was op donderdag 10 maart 1988, is verzet naar dinsdag 15 maart a.s. om 19.30 uur. Hierbij nodig ik u, namens de voorzitter, uit tot het bijwonen van een vergadering van de com missie voor Financiën en Belastingen op dinsdag 8 maart a.s. om 19.30 uur ten gemeentehuize, alhier. De agenda luidt als volgt: 1Verslag vorige vergadering. 2. Mededelingen. 3. Agenda commissie Fianciën en Personeels zaken van SMB. 4. Voortgangscontrole. 5. Crediet tbv aanschaf copieermachines ba sisscholen. 6. Crediet openbare verlichting buitengebied. 7. Crediet aanschaf van frees en kunstmest strooier. 8. Crediet Centrale antenne. 9. Crediet tbv vloertegels SV Roef! 10. Crediet tbv beregeningsinstallatie SV Roef! 11. Grondexploitatie: - Sonman - Papenacker - Oistelvoort 12. Wegenbeheerplan. 13. Hetgeen verder ter tafel komt. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat het college van burgemeester en wethouders voornemens is om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruim telijke Ordening vergunning is verlenen aan; P.M. v.d. Wouw, Oisterwijkseweg 37, 5066 XC Moergestel, voor het uitbreiden van een woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel sektie A num mer 2679, plaatselijk bekend Oisterwijkseweg 37. Onderhavige aanvraag ligt met bijbehorende bescheiden met ingang van 5 maart 1988, gedurende 14 dagen, ter gemeentesekretarie afdeling Algemene en Juridische Zaken ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen genoemd voornemen schriftelijke bezwa ren indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Moergestel, 3 maart 1988 De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de kom missie Ruimtelijk Ordening en Openbare Werken van 21 januari j.l. 3. Mededelingen - Voortgangskontrole. 4. Materieel gemeentewerken. 5. Ophalen huisvuil. 6. O.V. Buitengebied. 7. Aanbestedingsprocedure. 8. Voorbereidingsbesluit Nieuwenhoflaan. 9. Verzoek dhr. C. Buijnsters voorberei dingsbesluit Nieuwenhoflaan. 10. Eventuele aanpassing plan De Sonman. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. A? Hierbij nodig ik u, namens de voorzitter van de beheerskommissie voor bibliotheekzaken, uit voor een vergadering van deze kommissie op donderdag 3 maart a.s. om 17.30 uur in de bur gerzaal van het gemeentehuis. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken/mededelingen. 3. Vaststelling verslag vorige vergadering d.d. 17 december 1987. 4. Diskussienota PBC ’Uitgangspunten fono- theekafdeling’. 5. a) Notitie PBC ’Personeelsvoorziening’. b) Overeenkomst van dienstverlening. 6. Experimenten informatieverzorging door openbare bibliotheken. 7. Aanzet tot oprichting stichtingsbestuur openbare bibliotheek. 8. Rondvraag en sluiting. De sekretaris van de kommissie, C. Kolen. moergestel 4 maart: Kienen bij Audacia, 20.30 uur in de kantine. 10 maart: Algemene ledenvergadering K.E.H.V. De Riet voorn, 20.30 uur in café De Klaore. 12 maart: Weense avond verzorgd door Con Amore, 20.15 uur Den Boogaard, entree f 10,— 19 maart: Con Amore in Den Domp in Haaren. 19-21-23 maart: Toneel KPJ in Den Boogaard. 24 maart: Volksdansavond KVO Den Boogaard. 26 maart: Veiling St. Joris, Zandstraat 14a. 30 maart: Kienen voor het Zorgenkind. Hierbij nodig ik u uit tot het bijwonen van de vergadering van de kommissie Ruimtelijke Or dening en Openbare Werken, welke gehouden zal worden op woensdag 9 maart a.s. om 18.30 uur in het gemeentehuis. F Evenals in voorgaande jaren bestaat ook dit jaar weer de mogelijkheid om op onderstaan de tijden een tennisbaan te huren op het sportpark Stokeind. Als gevolg van de renovatie van de banen zijn de aktiviteiten van de tennisvereniging Stokeind uitgebreid, zodat minder uren kunnen worden verhuurd. maandag uur f uur f uur f uur f uur f uur f Het tennisseizoen loopt van 1 april tot 1 oktober 1988. Belangstellenden kunnen zich vanaf heden opgeven bij de gemeente, afdeling Sociale Zaken en Welzijn (tel. 1235 tst 39). De inschrijving geschiedt op volgorde datum bin nenkomst aanvraag, 514-3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 11