moergesteld I s fa Zoekertjes... Uitslag kleurwedstrijd Oecumene Oud ijzer-actie K.PJ./A.J.W. nieuws Gemeenteraadsverga dering Vastenaktie project 1988 ’Bewaar de aarde’ Kursus natuur van het I.V.N. Geslaagde Play-back in ’Den Boogaard’ Aphrodite Eerste Communie 1988 te 1 fa Fotogroep Q Moergestel Lijdensmeditaties in de Veertigdagentijd o i! p' g Hoe Zoekertjes insturen? ïp te 8 12e Jaargang - Nr. 513 WOENSDAG 24 FEBRUARI 1988 7. i Huidverzorgingsinstituut Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel TeL 04243 - 1474 Zoals jullie allemaal hebben kunnen zien was tij dens de karnaval de Residentie van CV ’De Dorstvlegels versierd met kleurplaten. Deze wa ren enkele weken van te voren uitgereikt aan de kinderen van de basisscholen in Moergestel, te weten groep 1 tot en met groep 4. Op grote schaal werden dan ook deze platen ge kleurd en ingeleverd. U zult begrijpen dat het voor ons moeilijk was hieruit de mooiste te zoeken. Toch zijn we er in geslaagd, en maken de volgen de prijswinnaars bekend. Groep 1B Pietje van Spaandonk, Korenstraat 11 Moer gestel, 4 jaar. Groep 2 Lilian Cools, De Hoefkens 20 Moergestel, 5 jaar. Groep 3 Fieke Wolfs, De Aanstede 14 Moergestel, 6 jaar. Groep 4 Daniëlle Witlox, Pr. Margrietstraat Moergestel, 8 jaar. Ook vanuit de kindercrèche kwamen er vele in zendingen, hiervoor stellen wij een prijs beschik baar aan de leiding van deze groep zodat alle kleintjes zich naar hartelust kunnen uitleven met deze prijs. De winnaars kunnen hun prijzen afhalen bij Van Dijk Stoffen, Rootven 60. De organisatie wenst de winnaars veel plezier met hun gewonnen prijs, en wie weet tot volgend jaar. Org. CV ’De Dorstvlegels’. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktiea- dres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst in dien ze bij opgave zijn voldaan! Voor de een is oecumene nog een vreemd woord, voor de ander reeds vertrouwd. Het is een Grieks woord, dat oorspronkelijk zoiets betekent als: heel de bewoonde wereld. Maar wij gebruiken het woord tegenwoordig voor de poging tot sa menwerking (samengaan) van Christelijke kerken. Om die samenwerking te behartigen in Neder land is er een raad van kerken. Ook in ons deke naat Oisterwijk is er zo’n raad van kerken. Die raad telt vier Katholieke leden en drie Protestante leden. De voorzitter is deken V.d. Broek en de secretaris is de secretaris van de Protestantse ge meente, de heer Frankfort. De aktiviteiten van deze raad bestaan o.a. uit het organiseren van oecumenische gebedsdiensten, zoals in deze vastentijd de lijdensmeditaties. Ge lovigen met een oecumenische instelling doen er goed aan die mee te maken! Een van de aktivitei ten is ook de z.g. kanselruil. Op zondag 17 janua ri preekte in de Protestante kerk pastor V.d. Broek en komende zondag preekt in de kerk van Moergestel dominee W. Roobol. Op deze wijze hoopt de raad van kerken een bij drage te leveren aan wederzijds elkaar leren ken nen en... waarderen. Oecumene is geen zaak van priesters en domi nees, maar ook van heel gewone gelovige men sen. Wij zijn als Christenen immers geen vreem delingen voor elkaar, maar eikaars broeders en zusters. We kunnen veel van elkaar leren en we kunnen elkaar bemoedigen en ondersteunen. Velen hebben genoten op maandagmiddag met de karnaval van de Play-back wedstrijd, die ge organiseerd was voor alle kinderen van de basis scholen. Je hebt er veel moed en lef voor nodig om op te treden voor een zaal met zoveel publiek en dat hadden de kandidaten. We hebben de Mini-Stars gezien die problemen hadden met hun huiswerk, maar ook Dorus en Urbanus wa ren present. Urbanus zelfs live! Ook Europe was overgekomen voor een optreden in Den Boo gaard’. De jongste van deze band (en van de he le Play-back) was nog maar vijf jaar en deed voor treffelijk mee. De meidengroep Frizzle Sizzle en Sandra Kim gaven ook acte de presence. De Ma donna’s waren niet van de lucht, met of zonder handschoentjes. Ze brachten het en hoe! Voor hen gold de regel: lest, best. Ze had een goede mimiek, was heel ritmisch en gebruikte ook de hele bühne. Unaniem werd de ze Madonna als winnares gekozen en zij ontving met recht de wisselbeker. Nicolien Weijtmans, nog van harte proficiat met je succes. Geweldig, ga zo door! De jury die uit de volgende vakkundige personen bestond: Jan Geerts, Matthieu Rijnen en Jos Meeuwis nog hardstikke bedankt. Maar laten we vooral diegene, die de touwtjes in handen had, niet vergeten, Leon van Bijsterveldt. Hij eve naarde en deed zeker niet onder voor Henny Huisman. Hij onthaalde de kandidaten met veel humor en kreeg zo met gemak het publiek op zijn hand. Al met al een geslaagde middag waar we met genoegen op terug kunnen kijken en tot vol gend jaar! Donderdag 25 februari a.s. hebben we weer een bijeenkomst in de vereniging. Aanvang 20.00 uur. Het embleem wat u hier afgedrukt ziet staan is ontworpen door Jan Geerts ter gelegenheid van ons 5-jarig jubileum. Voortaan zal dit embleem bij al onze berichtjes in Moergestels Nieuws afgedrukt worden. Tot donderdagavond. Ons Vastenaktieproject gaat uit naar de Papua’s in Irian Jaya (het westelijk deel van het eiland Nieuw-Guinea). De Papuabevolking stamt af van een zwart ras, dat verspreid is over de eilanden van Oceanië, en dat zowel in taal, cultuur als in godsdienst niet bij dat van Indonesië hoort! Irian Jaya, 13 x zo groot als Nederland, en waar 800.000 Papua’s wonen, is een land met enorme afstanden, gebrekkige verbindingen en veel ver schillende stammen met ieder hun eigen taal en cultuur. En bovendien wordt het door de Indo nesische regering beïnvloed en bemoeilijkt. Vandaar dat Irian Jaya in de moeilijkheden zit, en te kampen heeft met problemen zoals: - Het wegroven van bodemschatten. - De ontbossing, die de leefgewoonten van de Pa pua’s aantast. - Slechte en onvoldoende gezondheidszorg. - De transmigratie van Java uit naar Irian Jaya. - De starre uniforme bestuurswijze, door Indo nesië opgelegd. - Onderwijsmoeilijkheden en taalproblemen. En omdat Irian Jaya zelf het al moeilijk heeft met zijn drassige gronden, watervoorziening, taalpro blemen en onderwijsmogelijkheden, daarom gaan onze projecten uit naar: Onderhoud van 2 internaten t.b.v. onderwijs; en naar irrigatie systemen. Want... wij willen meewerken aan het behoud van cultuur en leven van de Papua’s, omdat wij hierdoor mede de aarde willen bewaren. Werkgroep M.O.V. Donderdag 25 februari heeft de A. J.W. weer een thema-avond met als onderwerp ’Bedrijfsoverna me’. Aanvang 20.00 uur in caf-'zaal ’t Draaiboompje. Verder wil ik nog even terugblikken op de car naval. Ik denk als ik zeg, dat het Hengstenbal in Den Boogaard weer overweldigend was, dat ik niks te veel zeg. Verder was de opkomst bij het dweilen op maan dagmiddag weer overweldigend (+145 mede- dweilers), met dit geweldig aantal boezemde wij enkele horeca-eigenaren soms wel een beetje angst in (café leeg, K.P. J. binne, café overvol). We hebben een erg gezellige middag gehad alleen was het jammer dat we bij ons laatste dweiladres niet welkom waren. Café De Veerkens heeft zich de kans voorbij laten gaan om een echt gezellige dweilploeg in huis te hebben. Hiermede sluiten wij carnaval 1988 af. Vrijdag 126 februari 19.30 uur in het gemeente huis. Agenda 1. Opening 2. Trekking van het stemmingsnummer. 3. Voorstel tot het vaststellen van de notulen van de vergaderingen van 18 december 1987, 8 januari en 5 februari 1988 (de notulen van 5 februari worden nagezonden). 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Voorstel tot wijziging van de verordening geldelijke voorziening raads- en kotnmissie- leden. 6. Voorstel tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van staangeld woonwagencentrum Moergestel. a. Voorstel tot intrekking van het raads besluit d.d. 30 oktober 1987 tot verkoop van een kavel bouwgrond aan mej. H.J.L.M. van Balkom te Udenhout. 7. b. Voorstel tot verkoop van een tweetal bouwkavels in het bestemmingsplan Pape- nacker aan mevrouw D. Verwijmeren te Udenhout en de heer J. A.M. Schoenmakers te Moergestel. 8. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit t.b.v. het bestemmingsplan Kloosterlaan e.o. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een voorbereidingskrediet t.b.v. het bestem mingsplan Kloosterlaan e.o. 10. Voorstel tot ongegrond verklaring van het door de heer F.H.P. Doornen te Moergestel ingesteld beroep op grond van de Woning wet. 11. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit voor het bestemmingsplan Bui tengebied Herziening X (Manege Heiligen boom). 12. Voorsel tot het vaststellen van een verorde ning ex artikel 162 Wet Geluidhinder. 13. Voorstel tot het verlenen van toestemming inzake uitbeiden peuterspeelzaal Janneke met een vierde groep. 14. Voorstel tot goedkeuring van de bijgestelde overeenkomst tot subsidiëring Schoolbegelei ding en de bijbehorende beleidsanalyse. 15. Voorstel tot het afwijzen van een verzoek ex artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs om medewerking voor het aanbrengen van een verlaagd plafond in het speellokaal van de Graaf van Urselbasisschool. 16. Sluiting Hier weer het K.P.J. nieuws, dat er vorige week t.g.v. camavalsbezigheden niet van is gekomen. Beste ouders, Op woensdag 2 maart a.s. om 14.00 uur in de Graaf van Urselschool beginnen we met het be handelen van het projekt. Deze woensdagmidda gen duren tot 16.00 uur. Wij willen u vragen om op 2 maart een foto van uw kind mee te geven en dan inleveren bij Mia Erven of Jo Rijnen. Deze foto moet ongeveer een briefkaartformaat zijn en voorzien van naam adres. De foto krijgt u na de Eerste Communie weer terug. We hopen op uw medewerking. Groetjes en tot ziens op 2 maart. Werkgroep Eerste Communie Mia Erven. Wit u iets meer over de natuur te weten komen, dan stelt het I.V.N. afdeling Oisterwijk u in de gelegenheid een Groenkursus te volgen. Deze kursus is bestemd voor diegenen die een eerste kennismaking willen opdoen met: wilde planten; bomen en struiken; vogels, insekten; paddestoelen, etc. De kursus bestaat uit acht theorie-avonden, ge volgd door acht excursies. De eerste theorie-avond is op 28 maart a.s. Alle theorie-avonden zijn maandelijks op maan dag van 19.45 tot 22.15 uur in de Kunstkring te Oisterwijk. De excursies vinden plaats in het daaropvolgend weekend. De kosten van deze kursus bedragen 100,— per persoon. Maxi maal worden in volgorde van aanmelding dertig kursisten toegelaten. U kunt zich hiervoor opgeven bij dhr. H. Keve naar, Berkenlaan 3, 5061 AW Oisterwijk, tel.: 04242-84321 en mevr. L. Blok, Haa- rensteinstraat 10, 5076 CN Haaren, tel.: 04117-2165. Zaterdag 19 maart a.s. houden Landelijke Rijver- eniging FEVIOR en Ponycyclus FEVIOR weer hun traditionele oud ijzer-actie. Met name in het buitengebied zullen die dag de diverse leden van de onderscheidelijke verenigin gen het oud ijzer ophalen, dus: zorg dat u voor 19 maart uw oud ijzer heeft verzameld, zodat de betreffende actie een snel verloop kan hebben. Het is overigens altijd mogelijk, dat eenieder dus ook de mensen, die niet in het buitengebied wo nen, het oud ijzer op onze verzamelplaats afleve ren. Die verzamelplaats is bij P. Ketelaars, Heiligen boom 8, alhier, tel. 1698; ook voor (telefonische) inlichtingen kunt u bij genoemde terecht. Bij voorbaat dank. De Raad van Kerken Oisterwijk c.a. organiseert in de veertigdagentijd Lijdensmeditaties. Deze worden gehouden in de Levenskerk, le Sa ge ten Broekstraat 2 in Oisterwijk op de dinsda gen 1,8,15 en 22 maart om half acht ’s avonds. Het centrale thema is: ’Zie, de mensenzoon moet lijden’. Dinsdag 1 maart: ’Eenzaamheid totterdood’ (1 Kon. 19:4) door pastoor F. v. Spreeuwel m.m.v. C. Weijters en het gemengd koor St. Cecilia. Dinsdag 8 maart: ’Ontzetting alom’ (Klaagliede ren 5:17) door pastoor M. v.d. Broek m.m.v. Ds. E. Reefhuis en het gemengd koor van de paro chie van Moergestel. Dinsdag 15 maart: ’Onmenselijk geschonden’ (Jesaja 52:14) door pastoor Th. v. Dun m.m.v. H. Frankfort en het gemengd koor van de paro chie van Haaren. Dinsdag 22 maart: ’Uit het dal weg’ (Ezechiël 37:12) door Ds. W.H. Roobol m.m.v. C. Kloos en de cantorij van de Protestantse Gemeente Oisterwijk. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1