b l h t1 info_ lijn §070-614614 nedertandse hartstichting vrienden van de hartstichting ft i te te te I I P BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING B GEMEENTE MOERGESTEL g ^/TnTrrriT/rrrTnKnTT/nrrrrrnnTT/Trrri J Kursus voor vrouwen die (weer) willen gaan werken Besluitenlijst T.V.-kanaal ten behoeve van Nederland 3 evenementen Ss P r Glas, hup in g^sbak U aai PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 FEBRUARI 1988 512-1 512-2 Gemeentesekretarie Moergestel. WAAR LAAT JE HET? 512-4 In Moergestel-Nieuws van 7 oktober 1987 is een eerste bekendmaking gedaan van de ge volgen van de 22ste wijziging van de Bouwverordening. Daar er nog wat onduidelijkheden zijn, dóen wij onderstaand een nieuwe publikatie van die gevolgen. Het belangrijkste van die wijziging is dat voor het oprichten van een aantal bouwwerken geen schriftelijke vergunning meer nodig is van ons Kollege. Geen bouwvergunning is meer vereist voor het oprichten van de volgende bouwwerken: - het bouwen van erf- en terreinafscheidingen, waarvan de hoogte niet meer is dan 2 me ter, met dien verstande dat van erf- en terreinafscheidingen die vóór de voorgevelrooilijn of langs de openbare weg worden gebouwd, de hoogte niet meer mag zijn dan 1 meter; - het bouwen van antennes, die van de voet af gemeten geen grotere hoogte hebben dan 5 meter; - bouwwerken, die geen grotere oppervlakte hebben dan 14 m2 en geen grotere hoogte dan 2,5 meter (b.v. een pergola). Doordat nu bepaald is dat voor bovenstaande zaken geen vergunning meer nodig is, bete kent dit niet dat nu zomaar iedereen in het wilde weg kan bouwen. Bij genoemde wijziging is nl. bepaald dat de op te richten zaken niet in strijd mogen zijn met: a. het geldende bestemmingsplan; b. de bepalingen van de bouwverordening. Bij deze laatste beperking dient u vooral te denken aan het welstandsaspekt. Het bouwwerk dient te passen in zijn omgeving. Belangrijk bij beide opmerkingen is echter dat u vooraf informeert bij de gemeente. Twijfelt u of het bestemmingsplanmatig mogelijk is, wendt u zich dan tot de afdeling Alge mene en Juridische Zaken ter gemeentesekretarie, die u daarover uitsluitsel kan geven. Twijfelt u aan de welstandsaspekten, laat u dan hieromtrent inlichten tijdens het spreekuur van Bouwtoezicht West-Brabant, op donderdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur ter sekre- tarie. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat de Gemeenteraad in zijn vergadering van 30 oktober 1987 de 'Procedureverordening aanvragen en bezwaarschrif ten A.B.W. en I.O.A.W. en bezwaarschriften W.B.O.' van toepassing heeft verklaard voor de behandeling van aanvragen en bezwaarschriften als bedoeld in respektievelijk de artikelen 11 en 41 van de Wet Inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsonge schikte gewezen zelfstandigen. Het bericht van ontvangst als bedoeld in artikel 198 van de Gemeentewet voor deze veror dening is door het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant aan de Raad af gegeven. De verordening ligt met ingang van 15 februari 1988, gedurende drie maanden voor een ie der ter gemeentesekretarie, afdeling sociale zaken en welzijn ter inzage. De verordening is tegen betaling van de kosten algemeen verkrijgbaar. Moergestel, 14 februari 1988. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Tot nu toe is de sportzaal de Vonder op zondag gesloten met uitzondering van speciale evenementen zoals toernooien. In verband met de grote belangstelling voor de binnensport komt hierin verandering! Met ingang van 21 februari a.s. is het mogelijk de sportzaal ook op zondag te huren. Voor waarde is wel dat de zaal voor minstens 2 uur aaneengesloten wordt verhuurd. De ope ningstijden zijn van 10.00 tot 18.00 uur. De huur bedraagt f 30,40 per uur voor een hele zaal (b.v. voetbal en handbal) en f 20,70 voor een halve zaal (b.v. badminton en volleybal). Vanaf mei a.s. geldt een verlaagd tarief van f 24,30 resp. f 18,20 per uur. Heeft u belangstelling om 's zondags te sporten dan kunt u kontakt opnemen met het ge meentehuis (tel. 1235, toestel 39). 512-3 Moergestel, 17 februari 1988. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel. Moergestel, 17 februari 1988. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. De burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat met ingang van 19 februari 1988, gedurende één maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene en Juridische Za ken, ter inzage liggen de besluiten van de raad van deze gemeente d.d. 5 februari 1988: 1. tot vaststelling van het bestemmingsplan 'Oistelvoirt', herziening V', welk bestem mingsplan betrekking heeft op een perceel, gelegen aan de noordzijde van de Oirschot- seweg op de hoek met het riviertje De Reusel, en is kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie B, nummer 2237; 2. tot gewijzigde vaststelling van het bestemmingsplan 'Buitengebied, herziening IX (die renkliniek Heuvelstraat/Broekzijde)', welk bestemmingsplan betrekking heeft op een perceel gelegen aan de hoek Heuvelstraat/Broekzijde. Gedurende bovengenoemde termijn van één maand kunnen bezwaren tegen de vast gestelde bestemmingsplannen worden ingediend bij het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, Postbus 90151, 5200 MC 's-Hertogenbosch. Bezwaren kunnen worden ingediend door: 1hen, die zich tijdig met bezwaren hebben gewend tegen de ontwerp-bestemmingsplan- nen tot de gemeenteraad; 2. een ieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan zijn aangebracht. -•C Steeds meer vrouwen willen graag buitenshuis gaan werken. Daarom organiseert de Stichting Vrouw Werk wederom een kursus ’Banen- en Beroepenoriëntatie Deze kursus is speciaal voor vrouwen, die door de zorg voor opgroeiende kinderen jarenlang niet aan het arbeidsproces hebben deelgenomen en daarin verandering willen brengen. Door (weer) te gaan werken en/of een opleiding of cursus te gaan volgen. De kursus bestaat uit 10 dinsdagochtenden. Er kunnen maximaal 10 vrouwen aan deelnemen. De kosten zijn: 30,—. In de kursus krijgt men o.a. informatie over beroepen, scholings- en opleidingsmogelijkheden, mogelijkheden van het Arbeidsburo en solliciteren. Ook wordt er een bezoek gebracht aan een beroepskeuze-buro. Verder worden er een aantal bijeenkomsten besteed aan de meer persoonlijke aspecten: - Wat kun je goed? - Wat doe je graag? - Waar om wil je werken? - Wat heb je er voor over? - Hoe organiseer je het in verband met de thuissi tuatie? Voor die vrouwen, die belangstelling voor deze kursus hebben, wordt er een informatie-ochtend gehouden op dinsdag 23 februari, aanvang 9.30 uur bij ’Stichting Vrouw Werk’, Nieuw- landstraat 37 te Tilburg. Voor meer informatie kun je altijd even bellen naar Vrouw Werk, tel. 013-424913. Van de vergaderingen van burgemeester en wethouders van 27 januari en 2 februari 1988 Bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen zijn verleen: - N.V. P.N.E.M. ’s-Hertogenbosch, bouw 10Kv-station plan Papenacker. - C. Smits, Industrieweg 10, plaatsing raam. - J. Donkers, Heuvelstraat 28, bouw mestsilo. - F. Tolboom, Best, bouw woonhuis aan het Vooskerbos 36b. - A. Op ’t Hoog, D’n Duyp 41, bouw woonhuis. - Van Drunen/Kools, Oisterwijkseweg 15/Hild 17, bouwen twee-onder-een-kap-woning aan de Burgemeester Poortstraat. Sociale uitkeringen Vijf aanvragen om een R.W.W.-uitkering zijn gehonoreerd. Een aanvrage om een uitkering in gevolge de Algemene Bijstands Wet is afgewe zen. Diverse aangelegenheden - Aan de organisatie van een kwart-triatlon op 11 september 1988 is ontheffing verleend voor het gebruik van de gemeentewegen. - Ten behoeve van het organiseren van de Car navalsviering op 13 t/m 16 februari 1988 zijn aan C.V. De Pierewaaiers de nodige vergun ningen en ontheffingen verleend. - Twee inwoners van Moergestel hebben een invaliden-parkeerkaart verkregen. Aan het eind van vorig jaar hebben wij u via ’Moergestel Nieuws’ al op de hoogte gebracht van het feit dat er in 1988 met betrekking tot de centrale antenne-inrichting het een en ander staat te gebeuren. De gemeenteraad heeft zich in de vergadering van december 1987 uitgesproken voor koppeling van het net op dat van Tilburg. Dit houdt in dat wordt afgezien van renovatie en uitbreiding van het bestaande ontvangststa tion in Moergestel. Voordat er echter signaalle- vering vanuit Tilburg zal kunnen worden ver kregen, dient het kabinet op een aantal punten te worden aangepast. Hierover zullen wij u van tijd tot tijd en stap voor stap via een artikel in dit weekblad het nodige mededelen. Op dit moment is voor u van belang te weten dat om precies te zijn vanaf maandag 4 april 1988 Nederland 3 als nieuwe zender op de televisie komt. Hiervoor hebben wij in het systeem eigen lijk geen ruimte meer vrij, maar het is aan de an dere kant verplicht om een Nederlandse zender 71 4 maart: Kienen bij Audacia, 20.30 uur in de kantine. 10 maart: Algemene ledenvergadering K.E.H.V. De Riet voorn, 20.30 uur in café De Klaore. 12 maart: Weense avond verzorgd door Con Amore, 20.15 uur Den Boogaard, entree 10,—. 19 maart: Con Amore in Den Domp in Haaren. 19-21-23 maart: Toneel KPJ in Den Boogaard. 24 maart: Volksdansavond KVO Den Boogaard. 26 maart: Veiling St. Joris, Zandstraat 14a. 30 maart: Kienen voor het Zorgenkind. - - ...7. I s De<.<?«wsj&agne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. door te geven. Omdat de vernieuwgingswerk- zaamheden ruim een half jaar in beslag gaan ne men, hebben wij noodgedwongen ter overbrug ging moeten kiezen voor het kanaal waar u nu Moergestel-T.V. op kunt ontvangen. Omdat dit kanaal destijds toch vrij was, hebben wij de lo kale omroep M.T.V. toen in de gelegenheid gesteld hiervan gebruik te maken, zolang er geen andere invulling aan gegeven kan worden. Die situatie doet zich dan nu voor, zodat voor lopig de inmiddels vertrouwde nieuwsbrief he laas zal moeten verdwijnen, terwijl voor de maan delijkse uitzendingen uitgeweken zal moeten worden naar het kanaal van Duitsland 2. Deze zender zal dan maandelijks daarvoor een twee tal uren onderbroken gaan worden. Terugkomend op Nederland 3 hebben wij u nog te melden dat deze zender in verband met de Olympische Winterspelen te Calgary ook in de periode van 13 tot en met 28 februari a.s. in de lucht zal zijn. De gewijzigde situatie gaat dan ook met ingang van die datum in. Samengevat komt het er op neer: 1dat de zender Nederland 3 te ontvangen is via het kanaal waar nu M.T.V. op zit en wel van 13 tot en met 28 februari 1988 en vanaf 4 april 1988; 2. dat de lokale omroep Moergestel-T.V. vanaf heden voorlopig geen nieuwsbrief zal kunnen verzorgen; 3. dat de maandelijkse uitzendingen van M.T.V. wederom via het kanaal van Duitsland 2 zul len gaan plaatsvinden. Voor eventuele nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de gemeentesekretarie, telefoon 1235. Moergestel, 5 februari 1988. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel de burgemeester, J.B.S. ter Veer Raadpleeg altijd eerst deze ka- lender voor u data vaststelt van .22 door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad moergestel yvouwns, Kloosterlaan 13.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 7