Willem en Ferret-Maria Lafertin 50 jaar getrouwd s I BS Zoekertjes... B Aphrodite Goud op ’t Brieltje Eerste Communie’88 C.D.A. Achterban Goederen-veiling Gilde St. Joris Aktiviteitencentrum lichamelijk gehandicapten Uitslag Winterkoningske Gilde Sint Catharina v Vastenactieproject 1988 ’Bewaar de aarde’ Lijdensmeditaties in de Veertigdagentijd h; Hoe Zoekertjes insturen? Fijn in Moergestel Oud papier en de Harmonie Harmonie komt ook op bezoek - BB -<* BB BB W Vrijdag 19 februari a.s. is het feest in ’t Brieltje nr. 6, want dan gedenken Willem en Ferret-Maria Lafertin het feit dat ze 50 jaar geleden trouwden. Zaterdagmorgen werden we in hun gastvrije woning vriendelijk ontvangen en spraken we met de gouden bruid en bruidegom. f ■I 8 12e Jaargang - Nr. 512 WOENSDAG 17 FEBRUARI 1988 1 in Sprang-Capelle en de anderen in België. Namens het bestuur. M.O. Werkgroep M.O.V. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktiea- dres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst in dien ze bij opgave zijn voldaan! Groeten en tot 24 februari Werkgroep Eerste Communie Mia Erven Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 ’n Vaste standplaats kende de familie Lafertin tot 1980 niet. Ze zwierven met hun woonwagen rond in België tot 1973, toen kwamen ze naar Nederland. Plaatsen als Roosendaal, Bruinisse, Steenbergen en Tilburg deden ze aan tot ze in 1980 ’n vaste standplaats kregen hier in Moergestel. Nu dus al weer acht jaar verblijven ze hier. De familie Lafertin heeft 10 kinderen en 31 kleinkin deren. 3 Kinderen wonen bij hen op ’t Brieltje, Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Beste ouders en communicanten Wij willen u nog even herinneren aan de datum van woensdag 24 februari a.s. De kinderen wor den om 14.00 uur in de sacristie van de kerk verwacht, waar u ze om 15.00 uur weer op kunt halen. Op deze middag zal de officiële opening van de voorbereiding op de Eerste Communie be ginnen. Deze middag is speciaal bedoeld voor de Eerste Communicanten (dus zonder ouders). Tot nu toe hebben we fijne ervaringen over de medewer king van alle ouders en kinderen. Dus we gaan zo door! De jaarlijkse Vastenactie staat weer voor de deur. Dit jaar gaan onze gedachten uit naar Irian Jaya, waar de onderdrukte Papua’s zitten te snakken naar het overleven van hun levenskansen. Daarom is ons Vastenactieproject ’BEWAAR DE AARDE’ uitgegaan van het behoud van de cultuur en grondgebied van de Papua’s op Irian Jaya. De 2 projecten, die financiële kosten met zich meebrengen, zijn: - Onderhoud van 2 internaten waardoor de Pa- pua’s onderwijs kunnen genieten en klaarge maakt worden t.b.v hun eigen land. - Aandacht voor zuiver water en irrigatiesyste men t.b.v. de landbouw. De elf parochies van ons dekenaat zetten zich hiervoor in. U helpt toch ook weer mee? Zoals vorige week in Moergestel Nieuws bekend is gemaakt, houdt Gilde St. Joris op zaterdag 26 maart a.s. een veiling in de garage van de Gebr. v.d. Zanden aan de Zandstraat. Hiervoor kan iedereen goederen inbrengen zo als vorige week is vermeld. Wat u moet doen hiervoor: Als u goederen hebt die u wilt verkopen, dan moet u vooraf inschrijfformulieren halen bij een van de leden van Gilde St. Joris, die herkenbaar zijn aan raam-affiches. De inschrijfformulieren worden per twee aan u uitgereikt, waarop u invult welke artikelen u in wilt brengen en de minimumprijs die het voor u op moet brengen. Deze prijs wordt in de catalo gus opgenomen. Daarna levert u één formulier in bij een van op de lijst vermelde adressen voor dinsdag 22 maart. Een formulier houdt u zelf ter controle van uw goederen en prijzen die u hebt ingevuld. De goe deren kunnen worden ingeleverd tegen een klei ne vergoeding (veilingkosten) op donderdag 24 maart tussen 13.00 en 20.00 uur. Alle andere gegevens vindt u op de inschrijffor mulieren. Wenst u evt. nog inlichtingen, dan kunt u kontakt opnemen met: J. Vlemmix, tel. 1884; A. Horrevorts, tel. 2387; Sj. op ’t Hoog, tel. 1509; W. Moorman, tel. 1329; G. Kuijpers, tel. 1712; H. Leijten, tel. 1955. Wij hopen op een royale medewerking en in breng, zodat deze goederenveiling zal slagen voor ons uniformenfonds. De overheid en commissie van Gilde St. Joris Mede door de uitbouw van Moergestel, zoals de nieuwe wijken de Hoefkens, de Oistelvoortjes en de Papenacker, wordt het steeds moeilijker om iedere zaterdag geheel Moergestel rond te gaan voor oud papier. We zijn dan ook druk doende een goed plan op te zetten en alles eens goed te bezien. Over de veranderingen die zullen gaan plaats vin den zult u natuurlijk tijdig en uitgebreid worden geïnformeerd. Wat vragen wij van u? Steeds meer treffen wij aan, dat het papier nage noeg ’los’ langs de straten ligt. Dit is natuurlijk niet goed. Niet voor de overige buurtbewoners en niet voor de ophalers. Het maakt een erg slordi ge indruk wanneer de wind vrij spel heeft op het papier en het kost erg veel tijd om alles op te ha len en bij elkaar te zoeken. Ook lege dozen zouden voor een vlotte verwer king gescheurd en plat gemaakt moeten worden. Het neemt veel tijd en ruimte in beslag. Enige adviezen: Pak zoveel mogelijk kranten en papier in een doos of zak; - Scheur lege dozen en maak ze plat; - Wanneer een doos niet dicht kan, bindt er dan een touwtje om, zodat alles goed bij elkaar blijft; - Zet tijdig het papier aan de weg, liefst in de vroege zaterdagmorgen; - Lever geen plastic of tempex aan, dit hoort in de container thuis; - Doe geen goed papier in de container, dit hoort iedere zaterdag aan de straat te worden gezet. Uit het bovenstaande zou kunnen blijken dat wij erg ontevreden zijn over de huidige gang van za ken. Niets is echter minder waar. Er wordt zeer behoorlijk aangeleverd, doch het kan op sommi ge punten meer zijn en het kan beter gebeuren. Wij als leden van drumband en harmonie zijn u zeer erkentelijk als u ons hierin een helpende hand toesteekt. De Raadsfraktie van het CDA nodigt alle CDA- leden uit voor haar achterbanbijeenkomst. Deze wordt gehouden op woensdag 24 februari om 20.30 uur in de bovenzaal van de Boerenbond. Hier worden allerlei politieke zaken besproken waarbij de agenda van de raadsvergadering van 26 februari centraal staat. De inbreng en mening van alle CDA-leden is voor de fraktie erg belang rijk. U komt toch ook! De CDA-fraktie: Theo Mulders, tel. 1347; Toon v. Gils, tel. 1430; Ad v.d. Meijdenberg, tel. 3790; Riky Bergman-v.d. Loo, tel. 2407. De Raad van Kerken Oisterwijk c.a. organiseert in de veertigdagentijd Lijdensmeditaties. Deze worden gehouden in de Levenskerk, le Sa ge ten Broekstraat 2 in Oisterwijk op de dinsda gen 1, 8, 15 en 22 maart om half acht ’s avonds. Het centrale thema is: ’Zie, de mensenzoon moet lijden’. Dinsdag 1 maart: ’Eenzaamheid totterdood’ (1 Kon. 19:4) door pastoor F. v. Spreeuwel m.m.v. C. Weijters en het gemengd koor St. Cecilia. Dinsdag 8 maart: ’Ontzetting alom’ (Klaagliede ren 5:17) door pastoor M. v.d. Broek m.m.v. Ds. E. Reefhuis en het gemengd koor van de paro chie van Moergestel. Dinsdag 15 maart: ’Onmenselijk geschonden’ (Jesaja 52:14) door pastoor Th. v. Dun m.m.v. H. Frankfort en het gemengd koor van de paro chie van Haaren. Dinsdag 22 maart: ’Uit het dal weg’ (Ezechiël 37:12) door Ds. W.H. Roobol m.m.v. C. Kloos en de cantorij van de Protestantse Gemeente Oisterwijk. Willem zag het levenslicht (ook in ’n woonwa gen) op 19 januari 1920 in het plaatsje Steenhui zen (bij Nienoven) in België. Naar school kon Willem niet, want de voorzieningen voor gezin nen die in woonwagens woonden waren toender- tijd nog lang niet zoals nu, of, anders gezegd: de leerplichtwet bestond toen nog niet. Samen met andere leden van zijn familie speel de Willem al jong in ’n orkest en op die manier probeerde men wat geld te verdienen. Hij speelde daarin de viool. Ferret-Maria werd geboren op 18 oktober 1921 in ’n plaatsje vlakbij Duinkerken in Frankrijk. Ze leert Willem kennen en samen trouwen ze op 19 februari 1938 in Brugge (België). In het ge meentehuis en de kerk werd het huwelijk geslo ten. Ze hebben het hier uitstekend naar de zin en onderhouden fijne kontakten met de Moer- gestelnaren die ze kennen. ’De mensen zijn al lemaal heel lief en goed voor ons’, zegt Ferret- Maria. Ook de gemeente onderhoudt nauwe kontakten met de bewoners van ’t Brieltje en o.a. burge meester ter Veer komt er regelmatig en is er een graag geziene gast. Waar ’n gouden feest wordt gevierd komt ook de harmonie ’n muzikale hulde brengen. Zo ook op ’t Brieltje. a.s. Vrijdag om half acht zal de har monie de felicitaties namens de bevolking aan gaan bieden aan Willem en Ferret-Maria die dan samen met hun familie en de buurtbewoners het feest in huiselijke kring zullen vieren. Tot slot van ons gesprek benadrukt Ferret-Maria nogmaals het in Moergestel uitstekend naar de zin te hebben. Ze is blij dat ze allemaal gezond zijn en hoopt dat dat ook nog ’n tijdlang zo zal blijven. ’Moergestel-Nieuws’ is blij met de familie La fertin kennis gemaakt te hebben en tot Willem en Ferret-Maria zouden we graag zeggen: ’Van harte proficiat en hopelijk nog vele fijne jaren in Moergestel’. --4 sS g gs ■Sj-’ Sinds november 1986 is er in Tilburg een aktivi teitencentrum voor mensen met een lichamelij ke handicap. Dit centrum is bedoeld voor iedereen tussen de 18 en 65 jaar die: niet aan het arbeidsproces kunnen deelnemen, niet meer leerplichtig zijn, minstens 2 dagen in de week naar het centrum kunnen komen. Het doel van het aktiviteitencentrum is: het aanbieden van een zinvolle dagbesteding, d.m.v. aktiviteiten de zelfstandigheid van deel nemers vergroten, de integratie van de gehandicapte mens in de samenleving bevorderen, deelnemers begeleiden bij het zoeken naar werk of vrijwilligerswerk. Op het centrum kunnen zich mensen met een li chamelijke handicap aanmelden, mits zij uit het stadsgewest Tilburg komen. De regio beslaat een gebied van Waspik tot Hoo- ge en Lage Mierde. Het Aktiviteitencentrum is 5 dagen in de week open van 9.00 tot 17.00 uur. De aktiviteiten zijn verdeeld in 3 blokken: huishoudelijk gerichte aktiviteiten, agogische aktiviteiten, waaronder div. kursus- sen, kreatieve aktiviteiten. Wilt u meer informatie, neem dan kontakt op met: Aktiviteitencentrum Tilburg, Karmijnstraat 5, 5044 RC Tilburg, tel. 013-636101. Na drie wedstrijden om het Winterkoningske van het Gilde Sint Catharina is de uitslag als volgt: Frans Becx - Ben Meurs 78 punten Kees Wolfs Jzn - Jos op ’t Hoog 75 punten Toos Creusen - Jan van Dalen 74 punten Adrie op ’t Hoog sr - Adrie op ’t Hoog 73 punten Hein Bruurs - Koos van de Ven 68 punten Als eervolle vermelding geldt nog, dat Gust Creu sen 44 van de 45 schoten raak had. Dank zij de gunstige weersomstandigheden had de wedstrijd een vlot verloop. Het was een spannende com petitie, want de rivaliteit was erg groot. Al met al kunnen we weer terugzien op een geslaagde schietwedstrijd.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1