9 9 8 8 9 8 9 B 3 B 495 te Weg vrij voor realisering van het industrieterrein ’De Sonman’ Valentijn Piet van Berkel 22 jaar hofhoudingslid De Pierewaaiers Gouden professiefeest Boeket tulpen Aphrodite s Kindercarnavalsop- tocht 1 a Zondag 14 februari Valentijnsdag Zaterdag 13 februari Artiesten-gala 1988!!! Fotogroep Moergestel 14 Februari: gipskruid Bekèk ut ók van swirskaante... Zr M. Celesta (Adri van Lieshout) haar gouden professiefeest. VANAF 19.00 UUR! 'f- Lek benzinetank garage Bertens Gemeenteraadsvergadering van 5 februari Hinderwet Uitvoering Programma NA 8 12e Jaargang - Nr. 510 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 want na het eten hebben we alle tijd voor u en uw opdrachten. Redaktie ’Moergestel-Nieuws’ Buro ’76 2 Februari j.l. vierde onze dorpsgenote Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Vele jaren is zijn werkzaam geweest als kleuterleidster waarvan 25 jaar als hoofd van de Jacinta kleuterschool in Tilburg. Ook richtte zij in Tilburg de Jeugddrum band ’Fatima’ op. Het feest met haar familie gaat gevierd worden op 19 februari met om 16.00 uur een Eucharistieviering in de kapel van de Zuster van Stanislaus, Kloosterlaan 24. De praktijk van Tandarts J. Stieger is gesloten van vrijdag 12 februari tot maandag 22 februari Voor spoedgevallen wordt waargenomen: 12 t/m 16 febr.: tandarts van Hemme te Berkel-Enschot, Tob. Asserlaan 106 Telefoon 013-332964 17 t/m 21 febr.: tandarts Huberts te Oisterwijk, Groenstraat 2 Telefoon 04242 - 82561 Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut Omdat ook wij prijs stellen op de ’warme’ hap zijn wij bereikbaar ordening, de Geluidshinderverordening voor de gemeente Moergestel, Kapverordening en de Afvalstoffenverordening gemeente Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. 4, k Zoals ik julfiFbeloofd heb, kom ik nog even te rug op de kinderoptocht. Je hebt al in Moergestel Nieuws kunnen lezen dat alle kinderen vooraan in de optocht mogen meelopen. De leeftijd voor deelname aan de kinderoptocht is t/m 12 jaar. Als je meeloopt moet je om 13.15 uur aanwezig zijn, op het terrein van de Boeren bond in de Schoolstraat. Daar zijn dan juryleden die jullie inschrijven. Bij slecht weer is er een ruimte waar jullie zolang naar binnen mogen tot de optocht vertrekt. Om 15.45 uur verwachten wij jullie dan in Den Boogaard waar de bekers en cadeautjes uitgereikt zullen worden door Z.D.H. Stadsprins Pedro I. Hebben jullie nog vragen, dan kun je bellen naar Mieke Cornelissen, tel. 1381. HF’.? - -< De heilig Valentius werd in Rome en andere ste den van Midden-Italië reeds in de 4e eeuw als martelaar vereerd op 14 februari. Zijn feestdag werd bekend als Valentijnsdag. In veel landen is het de traditionele dag geworden waarop ver liefden, anoniem, originele liefdesverklaringen sturen aan hun uitverkorenen. Het kan niet toevallig zijn dat juist in 1988 Va lentijnsdag, toch het feest der hartenjagers, sa men valt met carnaval. Uw stille bewonderaar of bewonderaarster stelt u dit jaar vast niet tei nt, zeker niet als ’t van swirskaante wordt be- keke. A.s. zaterdag is het weer zo ver. Dan barst name lijk in heel het Zuiden het Carnavalsfeest los, zo ook in het Durdraaiersrijk. Zoals de traditie dat wil, wordt het Carnavalsfeest juist daar op een grootse wijze geopend met het artiestengala in re sidentie ’t Draaiboompje. Ook dit jaar kun je weer genieten van een aantal groepen en indivi duen die hun ’kunnen’ zullen tonen op deze avond. Zij hebben allen reeds weken met voor bereiding en repetities achter de rug. Onder hen bevinden zich niet alleen zangers en zangeressen, dansersgroepen maar ook andere, nog niet nader te omschrijven artiesten. Enkele van hen zul je herkennen van voorafgaande jaren, maar er zijn ook weer nieuwe artiesten, die de aantrekkings kracht van het podium niet konden weerstaan. Wil je verzekerd zijn van een grandioze avond en tegelijkertijd van een goed begin van Carnaval 1988, kom dan zaterdag a.s. naar ’t Draaiboom pje. Aanvang 20.30 uur en de entree is, net zo als alle carnavalsdagen daar, gratis. Wij hopen je tijdens de komende carnavalsdagen daar dikwijls te zien, om er zo samen met jou een groots feest van te maken. C.V. de Durdraaiers De heer Vriens (PGB) herinnerde het college nog aan de afspraak om borden te plaatsen waar verboden is om honden uit te laten. De voor zitter deelt op ludieke wijze mede dat hierover in het college al is gesproken, doch men is het nog niet eens over welke hond op het bord af- gebeeld moet worden. ’Dan zal die van wet houder Smits daar wel te groot voor zijn’, rea geerde de heer Vriens als een echte Oppersau- welaar. - De brandbeveiligingsverordening werd vast gesteld. Dit was nodig omdat de bestaande ver ordening, welke was gebaseerd op de situatie in 1972, geen gelijke tred heeft gehouden met ont wikkelingen op het bestuurlijk-juridisch terrein en op het gebied van de brandveiligheid. - Besloten werd grond te verkopen aan: mevr. W. v.d. Wouw-Timmermans, 251 m2 aan de Aanstede; de heer P.J.M. v.d. Berg, 19 m2 aan D’n Duyp; de heer M.C. van den Aker, 365 m2 in het bestemmingsplan Papenacker; de heer M.M.J. van Velthoven, 506 m2 in het bestemmingsplan Papenacker. Op de vraag van de heer Op ’t Hoog antwoord de wethouder Smits dat na afgelopen dinsdag nog slechts 1 vrije sector kavel vrij was in het bestemmingsplan Pepenacker. Het woning- bouwcontigent 1988, te weten 3 premie C- woningen en 11 premie A-woningen, kan nog op d>“ momenteel in gemeente eigendom zijn de gronden gerealiseerd worden. Het wordt dan ook zeer dringend om de overige gronden in het bestemmingsplan Papenacker in eigen dom te krijgen. - Het beroepschrift van de heer A.G.M. Ma- theeuwsen tegen weigering van een bouwver gunning voor een houten berging, welke reeds was gebouwd, werd ongegrond verklaard. - Het bestemmingsplan Oistelvoirt Herziening V werd vastgesteld en de hiertegen door de heer en mevrouw Terwindt en de heer van Laarha- ven ingediende bezwaarschriften werden onge grond verklaard. Dit betekent dat op het per ceel grond gelegen aan de Oirschotseweg langs de Reusel een woning gebouwd kan worden. - Het bestemmingsplan Buitengebied, Herzie ning XI werd vastgesteld. Het bezwaarschrift dat hiertegen gezamenlijk werd ingediend door de heer G. Denissen, mevr. F. van Aarle- Roosen, de heer A. van Dijck en de heer W. Wolfs werd ongegrond verklaard. Omdat de heer A. van Dijck het bezwaarschrift bewust niet had ondertekend kon gesteld worden dat hij geen bezwaren had. Hierdoor is de moge lijkheid aanwezig om een dierenkliniek te bou wen op de hoek Heuvelstraat-Broekzijde nabij de aansluiting op de Vinkenberg. - Besloten werd aan de K.V.O. een emancipatie- subside toe te kennen van 970,—. Dit bedrag zal besteed worden aan het organiseren van een kursus van ongeveer 5 lessen met onderwerpen als flankerend beleid en gezondheidszorg. - Tot slot werden kredieten beschikbaar gesteld voor de aanschaf van een reinigingsapparaat t.b.v. de Vereniging aan de Postelstraat en voor groot onderhoud aan de was/kleedakkomoda- tie van S.V. Roef en van S.V. Audacia. Tijdens het informele gedeelte deelde de burge meester mede dat er een onderzoek is geweest naar mogelijke gevolgen van geconstateerde ben zinestank in de kelder van café ’Het Centrum’. Dit onderzoek heeft ertoe geleid dat zowel de fri- teszaak als het café gesloten dienden te worden. Metingen hadden namelijk uitgewezen dat er sprake was van een ernstige situatie. Thans wordt aan voorzieningen gewerkt om deze gelegenhe den zo snel mogelijk weer voor het publiek te kunnen openstellen. Eind maart 1988 wordt een totaal saneringsrapport verwacht. Walter Smetsers Donderdag 11 februari a.s. hebben we weer een bijeenkomst in de Vereniging om 20.00 uur. Deze avond gaan we verder met de voorberei dingen van onze foto-expositie ter gelegenheid van ons 5-jarig bestaan. Natuurlijk gaan we ook de foto’s en dia’s bespreken die meegebracht worden. Tot donderdagavond. De hofhouding van de karnavals-vereniging ’De Pierewaaiers’ heeft tijdens de aanstaande karnavals-dagen een jubilaris in hun midden. Piet van Berkel is dan 22 jaar lid van deze hof houding. 2x11 jaar is in karnavalskringen een periode die niet ongemerkt voorbij zal gaan. In die lange staat van dienst heeft Piet een aantal functies bekleed. Van 1973 tot 1982 is hij lid van het bestuur geweest. Daarvan heeft hij zeven jaar de financieën op bekwame wijze beheerd. Dan is hij ook adjudant geweest van Prins Johan I en Prins Pedro I. Hoewel Piet niet graag op de voorgrond treedt, is zijn aanwezigheid in de hofhouding van grote waarde. Als ’senior’ weet hij op vele vragen een antwoord. Het is voor de vereniging te hopen dat Piet nog vele jaren lid van de hofhouding zal blijven. Zelf twijfelt hij nog, hij vindt dat het na twee-en- twintig jaar wel voldoende is geweest. Het zou voor de vereniging een groot verlies zijn. Burgemeester en wethouders deelden de gemeen teraad mede dat van de zijde van de provincie te lefonisch was vernomen dat het besluit tot aan koop van een perceel grond van de heer J.C. van den Bosch was goedgekeurd. De desbetreffende akte wordt op 8 febr. 1988 ondertekend, waar door met de uitgifte van de gronden kan worden begonnen. Het college betreurt het dat het over leg met de AVANG traag op gang komt. ’Thans zullen er echter spijkers met koppen geslagen moeten worden’ zo stelde de voorzitter. Uit een inventarisatie is al gebleken dat er spra ke is van een overvraging. Uitgezien dient derhal ve te worden naar alternatieven. De heer Vriens (PGB) steunde het voorstel van het college, doch wenste uiterlijk 1 maart 1988 bedenktijd te geven. De heer Óp ’t Hoog (SPM) steunde de PGB. De heer V.d. Meijdenberg (CDA) wilde de AVANG niet vastpinnen op 1 maart 1988 maar was wel voorstander van een zeer snelle afhandeling. Het college deelde verder mede dat door de Mi nister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer een subsidietoekenning is gedaan van 59.000,—. Hiermede kan aan de Grontmij opdracht gegeven woren om het pro gramma uit te voeren. Dit betekent dat in eerste instantie een inventarisatie en registratie gemaakt gaat worden van bedrijven welke aan bepaling van de Hinderwet moeten voldoen, waarna nage gaan wordt welke voorzieningen hiervoor getrof fen dienen te worden. Vooral zal deze regeling gelden voor de agrarische bedrijven. Hoewel de heer Gerlach (WD) in eerste instantie dacht dat een aanvullend krediet nodig zou zijn, bleek na enkele rekensommetjes dat de toegekende sub sidie ruim voldoende zou zijn om het program ma uit te voeren. Er zou zelfs sprake zijn van een overschot. De heer Vriens (PGB) en de heer Op ’t Hoog (SPM) stelden voor een eventueel over schot te gebruiken om d.m.v. luchtfoto’s te re gistreren. De overige van de agenda te behandelen onder werpen gaven geen aanleiding tot discussie. - De heer P.P.M.J. Schoenmakers, Hoofd van de Afdeling Algemene en Juridische zaken, leg de de zuiveringseed en ambtseed af i.v.m. zijn benoeming tot 2e waarnemend secretaris. - De begroting 1987 werd gewijzigd i.v.m. een aanvullende uitkering uit het gemeentefonds over de jaren 1984 tot en met 1986 van 169.451,03. - Een plan tot opvang van asielzoekers werd goedgekeurd. De verwachting is dat in het der de kwartaal 1988 een viertal asielzoekers in Moergestel zullen worden gehuisvest. - De nieuwe Algemeen Plaatselijke Verordening 1988 werd vastgesteld. Deze verordening komt in de plaats van o.a. de Algemene Politie Ver- i O

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1