g i BURO 76 info_ B Moeders opgelet! a.s. 7 i 8 I lijn S070-614614 i Bijenbond 70 jaar Moergestel f Tweedehands camavalskledingbeurs Biljartcompetitie te 1 MEDEDELING GEMEENTE MOERGESTEL gg] |ï:?- Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. 'n Uitgebreide sortering geboortekaartjes vindt U bij 3" evenementen Aanmelden voor tweede ’Hein Roethof-prijs’ Besluitenlijst F PAGINA 7 I WAAR LAAT 4-6 JE HET? ïr- 509-1 fTTTTTTTTT lips lea- Bent u nog op zoek naar carnavalskleding, hoed jes of kleding voor de boerenbruiloft? Dan krijgt u nu de kans om zo voordelig moge lijk u kleding te kopen. En wel op zaterdag 30 januari van 14.00-15.00 uur in de ’Vereniging’ Postelstraat 17. Bij deze beurs is buiten de carnavalskleding ook gewone kleding te koop en schaatsen. Kom gerust vrijblijvend een kijkje nemen. Tot zaterdag P.S. Heeft u nog carnavalskleding en wilt u die verkopen, kunt u deze bij mij inleveren. Zijn er mensen die judopakken en schaatsen willen ver kopen, deze kunt u ook bij mij inleveren. Carla van Gooi, De Aanstede 7, tel. 3101. mt- ide en- sa ibe- 243- vW oor ft.l. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - Centraal Antenne Syst.: 04243-3274 - technische storingen zoals riolering, wegen e.d. 04243-1244. Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inle veren op de dienst voor openbare werken. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00 - 16.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wedt. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. op le- Oisterwijkseweg 43 - Moergestel - Tel. 04243-2268 lerij- kleu- tel. wo. dere 'ft ft ft Q ft De Vereniging voor Bijenteelt ’St. Ambrosius’ Oisterwijk bestaat dit jaar 70 jaar. Op 27 januari 1918 is de vereniging opgericht. De bijenbond zoals de vereniging dikwijls kort weg genoemd wordt, heeft momenteel 33 leden. Vroeger, de eerste jaren na de oprichting was het in feite de bijenbond van Oisterwijk en Haaren. De laatste echter heeft al weer lang een eigen ak- tieve vereniging. De leden van de Oisterwijkse bijenbond komen hoofdzakelijk uit Oisterwijk, Moergestel en Til burg. Vanwege het 70 jarige bestaan heeft het bestuur dit verenigingsjaar uitgeroepen tot jubileumjaar. Er staan voor dit jaar diverse aktiviteiten op het programma zoals een open dag bij de ’Biehal’, een tentoonstelling en een jubileumboekje. Voor de leden is de opening van het nieuwe jaar een feestelijke vergadering op 27 januari a.s. in de kantine van camping de ’Boskant’. Mensen die geïnteresseerd zijn in Bijenhouden of lid willen worden van onze vereniging kun nen kontakt opnemen met de voorzitter, Jan Ver hoeven, Peperstraat 11, Oisterwijk of de secre taris, Jan v. Biljouw, Vennelaan 15, Oisterwijk. 3 nederlandse hartstichting ra. \J/ vnenden van de hartstichting ^-UlTïTTTTrrrTTRrïTïTrïT 7? ’ft t om te kie. den nog alt ar de reisp en in Turk ordt Eilat j nigde Stal en het ben :en naar ei losten zijn Uitslag junioren: Moergestel 1 - Tilbria T.T.L. Kampioenschappen Aan de T.T.L. Kampioenschappen (Tilburgse Tafeltennis Liga), die in verschillende klassen werden verspeeld, namen 4 leden van onze ver eniging deel. In de D klasse Ron van Hees en Jan van Nue- nen. In de C klasse Piet Habraken en Herman Rein- ders. Om het kampioenschap in de D klasse werd don derdagavond gespeeld. Voor Jan van Nuenen was het na de eerste ronde al voorbij, maar Ron van Hees kwam nog een ronde verder. Toen was het voor hem ook afgelopen. Om het kampioenschap in de C klasse traden vrijdagavond 30 spelers aan. Zoals in de D klas se Jan na de eerste rond al op kon stappen, mocht Herman Reinders dit in de C klasse doen. Hij kwam dus niet verder. Maar Piet Habraken wel. Na de tweede ronde zat hij al bij de beste vier. Helaas verloor hij in de eerste wedstrijd van de volgende ronde, zodat hij uiteindelijk verder moest spelen om de derde of vierde plaats. Maar het werd een glansrijke derde plaats. Piet, nog maals proficiat. Raadpleeg altijd eerst deze ka- lender voor u data vaststelt van _!P door uw vereniging te organise- ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad 1’t Stokske 2. ’t Draaiboompje 3. ’t Centrum 4. De Klaore325.1 pnt. 5. De Korenmaaier286 pnt. De Korenmaaier 1 wedstrijd minder gespeeld. Wanneer U bij ons Uw geboortekaartjes bestelt, ontvangt U bij aflevering het schitterende felicitatiepakket gratis met daarin vele verrassingen voor zowel moeder als kind! ft;- 343.1 pnt. 332.2 pnt. 331.9 pnt. Tl' moergestel Kouwens, Kloosterlaan 13. 28 jan. Kringstudiemiddag over het milieu N.C.B. Den Boogaard. 29 en 30 jan. Sauwelavonden in Den Boogaard. 2 feb. Bingo voor ouderen 13.30 uur Den Boo gaard. 5 feb. Kienen bij Audacia 20.30 uur in de kan tine. 5 feb. Ponybal 20.30 uur in Den Boogaard. 6 feb. Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. 7 feb. Winterloop Roef-Physique 11 uur nabij Roefvelden. 12 feb. KPJ karnavalsbal Den Boogaard. 14-15-16 feb. Karnaval. 16 feb. 3e Gesselse Boerenbruiloft. Men hoeft dus niet noodzakelijk zijn of haar ’eigen’ project aan te melden. De jury is ongewijzigd ten opzichte van 1987: prof. G.P. Hoefnagels (Erasmus Universiteit Rotterdam, voorzitter), mevr. dr.E. van Marwijk Kooy-Von Baumhauer (onderwijsdeskundige), dr. H.J. Roethof (lid Tweede Kamer PvdA), dr. E.C. Wessels (directeur TBBS), prof. E.M.H. Hirsch Ballin (Kath. Universiteit Brabant), J.R. Soetenhorst (hoofdredacteur Haagse he Courant), dr. J.J.M. van Dijk (adviserend lid namens de SEC-redactie) en Ron van Kaam (eindredactie SEC, secretaris). De eerste Hein Roethof-prijs werd in 1987 toegekend aan het project Zuidplein te Rotterdam. Gegadigden kunnen voor meer informatie con tact opnemen met het secretariaat, tel. 070- 707147. In het jaar 1988 zal voor de tweede maal de ’Hein Roethof-prijs’ worden uitgereikt. Deze jaarlijk se prijs, die bestaat uit een bonus-subsidie van tienduizend gulden, wordt toegekend aan dat project, dat in het voorafgaande jaar de beste re sultaten met de preventie van veel voorkomende criminaliteiten heeft geboekt. Aanmelden kan tot uiterlijk 15 april 1988. De prijs zal in het najaar worden uitgereikt. Ieder Nederlands project (van gemeenten, onder wijsinstellingen, wijkraden, bedrijven, verenigin gen enzovoort) dat zich op de een of andere ma nier richt (of heeft gericht) op het voorkomen van veel voorkomende criminaliteit, kan voor de prijs in aanmerking komen, mits men zich houdt aan de volgende ’spelregels’: 1De projecten dienen betrekking te hebben op het voorkomen van vormen van criminaliteit, zo als vandalisme, fietsendiefstal, winkeldiefstal en diefstal uit auto’s; 2. De oplossing voor het probleem moet in ’eigen kring’ (dat wü zeggen scholen, wijken, sport clubs, het openbaar vervoer, jongeren- en buurt centra, winkelcentra, warenhuizen en dergelijke) worden gezocht. Projecten, die neerkomen op het slechts inschakelen van politie en/of justitie doen dus niet mee; 3. Met het project moeten in de praktijk concrete resultaten zijn geboekt. Met andere woorden, de criminaliteit en/of de gevoelens van onveiligheid moeten erdoor zijn verminderd; 4. Belangrijk is verder of het project ook elders toepasbaar is; 5. Tenslotte wordt gelet op het feit of de leefbaar heid van de woonomgeving door de preventieve maatregelen niet wordt aangetast. Diegenen, die een project willen laten meedin gen, worden verzocht een kort verslag (maximaal 5 bladzijden A-4, met IV2 interlinie) te sturen naar de Commissie Preventieprijs, t.a.v. Ron van Kaam (secretaris), WODC H 127, Postbus 20301, 2500 EH Den Haag. Deze verslagen die nen uiterlijk 15 april 1988 in het bezit van de commissie te zijn. Te laat ingediende verslagen worden onherroepelijk van deelname uitgesloten. De jury zal de aanmeldingen uitsluitend beoor delen op het verslag; het meezenden van talloze bijlagen heeft dus weinig zin. Tenslotte wijst de jury op de mogelijkheid anderen voor te dragen. Sedert eind juli 1987 werd benzinestank gekonstateerd bij het automobielbedrijf Bertens te Moergestel. Hoewel de oorzaak pas vastgesteld kan worden na demontage van de installatie, bestaat het vermoeden dat deze stank, die ook in het aangrenzende woonhuis waarneembaar is, veroorzaakt wordt door een mankement aan één van de ondergrondse opslagtanks. Deze tank is gesitueerd onder de vloer van het garagebedrijf en is onmiddellijk na konstate- ring buiten gebruik gesteld. De tank is eigendom van Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V. en stond op de nomi natie om vervangen te worden tegelijkertijd met de voorgenomen verbouwing van het au- tombielbedrijf. In overleg tussen de gemeente, de Firma Bertens en Shell werd besloten om een uitgebreid onderzoek te laten instellen door het bureau Tauw Infra Consult B.V. te Deventer. Het eerste deel van dit onderzoek heeft in de periode september 1987 tot januari 1988 plaatsgevonden en zal uiteindelijk eind maart van dit jaar resulteren in een saneringsplan van grond, water en bebouwing. Vooruitlopend hierop, en op advies van de Inspekteur voor de Volksgezondheid, heeft de gemeente Moergestel gemeend vervangende woonruimte te moeten aanbieden aan de heer J.F.J. Bertens en mevrouw A.H.A. Bertens, die het aangrenzende woonhuis bewo nen. i. De gemeente Moergestel zal de hele afwikkeling van deze sanering bij automobielbedrijf Bertens koördineren. <ft PAGINA "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 JANUARI 1988 n van het p r nog slech gevolg is an doen o iren van 1 ngen’, aid 1 jaar rui :n. ’Meert togenaam iet de reist lt, zodat o ritgeslota en waar t »efte aan g kwaliteit; ingrijk. I worden b door Tot itiesysteei ld van du laties. het zojui Kommissievergadenng ^z’ne-De kommissie Volkshuisvesting houdt een - mogeliji vergadering op dinsdag 2 februari a.s. ’erkennet om 19 30 uur in het gemeentehuis, et magaa van de Ra - van de vergaderingen van Burgemeester en Wethouders van 6, 13 en 19 januari 1988. Bouwvergunningen I De volgende bouwvergunningen zijn verleend: I - G. van lersel, Oisterwijk, bouw woonhuis plan Papenacker aan De Lathouwer 9. - M. v.d. Wouw-Timmermans, Tilburgseweg 12, woning Kloosterlaan 11. - J. Vertogen, De Stappert 60, uitbreiding wo ning. - H. van Stiphout, Tilburg, bouw berging De Scheerman 16. - P. Gelden, Oisterwijkseweg 68, verbouw nood woning tot garage-zwembad. Sociale uitkeringen Op twee aanvragen om een R. W.W.-uitkering is positief beschikt. Een aanvrage om een uitkering ingevolge de Al gemene Bijstands Wet is toegekend terwijl een andere aanvrage is afgewezen. Op de aanvragen eenmalige uitkering 1987 is de finitief beschikt. Diverse aangelegenheden - De standplaatsen voor de kermis op 2 t/m 5 juli 1988 zijn verpacht. - Voor het herstel van het beeldje ’Joaneke’ is opdracht gegeven aan de heer H. van Brun- schot. - Schaatsklub De Vennen heeft ontheffing ver kregen voor het plaatsen van een koek- en zo- pietent nabij het Brand- en Kolkven. - Vergunning is verleend voor de Moergestelse Winterloop op 7 februari 1988. Tevens zullen de nodige verkeersmaatregelen getroffen worden. - St. Haoghorst Spektaokel te Diessen heeft ont heffing verkregen voor het aanplakken van af fiches medio juli 1988. - De kledinginzamelingsaktie van de Max Tail leur Stichting is met toestemming verplaatst van 2 naar 30 mei 1988. - Diverse vergunningen c.q. ontheffingen zijn verleend aan de C. V. De Dorstvlegels voor de organisatie van de jaarmarkt op zondag 1 mei 1988. - Aan een inwoner is een invalidenparkeerkaart verstrekt. - Ventvergunning voor de dinsdagmorgen en -middag en de vrijdagmorgen en -middag in de branche groente en fruit is verleend aan J. Schellekens te Oisterwijk.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 7