Carnaval Opruiming SLAGERIJ KETELAARS B.V. 10.- De camanalstijd komt weer aan...! Geloven kost wat... halve prijs! 7.75 5.50 1.95 halve prijs! EK>r\Siv.ii{ WORSTEBROOD (met eigen gehakt) O “JE KPJ nieuws Bond van Ouderen De krekul Fotogroep Moergestel l Foto-expositie Rabobank De Pantarhei houdt open dag Voor velen boven de 50 en allen boven de 65 jaar enz. enz. enz. - Restant blouses, rokken, jurken - Alle dames-wintertruien Ruime keus in kielen, Dorustruitjes, overall's, Zorro's, cowboys, clowns, bretels, netpanties. Werkgroepen in de parochie RIBKOTELETTEN CASSELERRIB MAGER SOEP OF HACHEEVLEES - Kniekousen kinderen RUNDERROOKVLEES 9 rr 100 gram£.33 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 JANUARI 1988 k2 A. Jonkers Domino Cantate Koor Ondergetekende: Adres: Telefoon: Handtekening: ENZ. ENZ. ENZ. Zie onze etalages!! In de permanente expositie van Fotogroep Moer gestel heeft weer een wijziging plaatsgevonden. Tot vrijdag 22 januari was er werk te zien van Bertus Berkel. Vanaf deze datum is er voor de komende periode werk te zien van Piet van de Schoot. Wij wensen u veel kijkgenot voor, tijdens of na het afwerken van uw bankzaken. Donderdag 28 januari 1988 hebben we weer een bijeenkomst in de Vereniging om 20.00 uur. Op deze avond gaan we afspreken voor onze ko mende expositie en we gaan de activiteiten plan nen voor het komende voorjaar. Tot donderdag. Lithurgische werkgroepen Werkgroep liturgie (samenstellen van vieringen) De Bond van Ouderen organiseert ’n bingo voor haar leden op dinsdag 2 februari om 13.30 uur in ’Den Boogaard’. 500 gram UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gram KERKSTRAAT 10 MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Gemengd Collectanten Acolythen (voor de uitvaart) Acolythen Misdienaars Werkgroep jongerenlithurgie Jongerenkoor Werkgroep gezinsvieringen Werkgroep kindernevendiensen Werkgroep gebedsdiensten en avondwakes Lectorengroep Katechesische werkgroepen Werkgroep volwassenkatechese (bezoek nieuw- Voor diegenen die voor het langlaufski gebeuren op zondag 341 januari ingeschreven hebben volgt hier nog een nader bericht, nl. diegenen die zich voor het skiën ingeschreven hebben, moeten voor vrijdag 29 januari ski’s passen bij Sjef van Aren donk, Moergestelseweg 52, Óisterwijk, tel. 04242-82507. De reis gaat niet naar de Hoge Venen, maar naar een plaats ergens tussen Luik en Bastogne, in de Belgische Ardennen. We vertrekken ’s morgens om 7.30 uur vanaf het St. Jansplein en zijn ongeveer tussen 20.00 en 21.00 uur terug in Moergestel. Vergeet vooral niet je paspoort en wat Belgische francs mee te nemen, nl. maaltijden etc. zijn niet bij de prijs inbegrepen. Door onze reis op 31 januari kan de eerder ge plande bowlingavond op zaterdag 30 januari niet doorgaan. We hebben deze avond onder voorbe houd verplaatst naar vrijdag 26 februari. Wat wel doorgaat, is oze uitwisseling met de KPJ Haps. Diegenen die meegaan moeten er rekening mee houden dat de uitwisseling besloten wordt met een carnavalsbal. Nadere gegevens omtrent deze uitwisseling volgen in het KPJ-nieuws van volgende week. PAGINA 3 seert voorlichtingsmiddagen en excursies, kaart en bingoconcoursen en neemt deel aan diverse aktiviteiten welke door anderen mede voor ons georganiseerd worden. Om alle bovengenoemden (en nog meer) te kun nen bereiken en of te behouden, zijn wij met al le Brabantse plaatsen, provinciaal en via de pro vincies landelijk georganiseerd in de Unie van de R.K. Bond van Ouderen en tellen 200.000 leden. Landelijk hebben we een samenwerking met onze collega’s Protestenten en andersden kenden in de ’COSBO’. Op deze manier kun nen en proberen we de belangen van de oude ren zo goed mogelijk te behartigen te vertegen woordigen. DUS OOK VOOR Uü! Als u dit alles nog eens rustig overweegt, en u bent nog geen lid, zou u er dan niets voor voe len om ook lid te worden van deze bond. Voor 17,50 per jaar kunt u er uw schouders mee on derzetten en een bijdrage leveren om ook uwe belangen mede te behartigen. Hierbij ontvangt u dan ook gratis 1 lx per jaar ons maandblad ’LE- VENSVENSTER’. Het boekjaar loopt van ja nuari tot december. Neem de moeite en bel even naar: Mevr. J. van Dijk, Vooskersbos 25, tel. 2151. Dhr. J. Meeuwis, Bosstraat 6, tel. 1641. Drh. A. Jonkers, Schoolstraat 29, tel. 1770. Met dank en vriendelijke groeten namens de R.K. Bond van Ouderen. Weekaanbiedingen van 28 jan. tot 3 febr. 1988 500 gram RAADHUISSTRAAT 17 M0ERGESTELTEL.04243 1287 3 voor Op zaterdag 30 januari a.s. van 11.00 tot 15.00 uur wordt er een OPEN DAG gehouden aan de Pantarhei, school voor MHNO-MDGO te Box tel. Toekomstige leerlingen, hun ouders en alle ove rige belangstellenden worden uitgenodigd om dan een kijkje te komen nemen. De school kent een tweetal opleidingen: de INTAS-opleiding en de opleiding voor Agogisch Werk. De docenten staan er klaar voor om u tijdens de open dag alle informatie te geven over beide opleidingen. Door videofilm, een diaserie en de- monstratielessen wordt ook een indruk gegeven van de dagelijkse gang van zaken op school. U kunt de school vinden aan de Zonnehoek 3, achter de Streekmuziekschool aan het Maria Re- ginaplein. U weet natuurlijk dat er in Moergestel ook een R.K. Bond van ouderen bestaat. Maar weet u ook dat hiervan lid kunnen zijn; al degene bo ven de 50 jaar die niet meer aan het arbeidspro ces deelnemen en iedereen vanaf de 65 jaar. Deze bond kunt u zien als een VAK en STANDSorganisatie voor deze leeftijdsgroepe- ring, en het doel is: a) Belangenbehartiging van zedelijke, culturele, sociaal economische en hygiënische belangen van ouderen in het algemeen en van de leden in het bijzonder. b) De gelijkwaardigheid van ouderen in de sa menleving gestalte geven en hiervoor een daad werkelijke erkenning te krijgen. c) De integratie van ouderen binnen de samen leving bevorderen. Vele ouderen worden alleen al lid, omdat ze wil len voorkomen dat de welzijnsstaat - die ze in ’t verleden met vele ontzeggingen en hard wer ken hebben opgebouwd - nu in snel tempo weer zou worden afgebroken. Door bundeling van krachten in onze bond kunnen we gezamenlijk onze stem laten horen en ons met kracht verzet ten tegen de afbraak en/of wijziging van de so ciale wetten die we ons hebben weten te verwer ven. Voor velen is het lidmaatschap ook een teken van ’SOLIDARITEIT’ met de andere leden in de bond. Al zijn ze zelf niet aktief bezig in de bond, door hun lidmaatschap geven ze toch steun en waardering aan al de belangen die via de bond worden behartigd ten gunste van alle ouderen en speciaal voor de financieel zwakkeren. Door de sterke vergrijzing van de Nederlandse bevolking in de komende jaren (in 1990 reeds 20%) staan er vele en grote belangen op het spel. Wij noemen er een paar: Huisvesting voor oude ren, meer ruimte in verzorgings- en verpleeghui zen, dag en nacht hulp van de kruisvereniging en of gezinshulp, warme maaltijdvoorziening te gen betaalbare prijs, hulpmiddelen om langer zelfstandig te kunnen blijven wonen. Dit alles (en nog veel meer) gedragen en mogelijk te ma ken door een goede financiële voorziening voor deze groepering. Voor velen is de bond ook nog een middel om tegen gereduceerde prijzen en met medewerking van gecoördineerd ouderenwerk deel te nemen aan diverse aktiviteiten in onze gemeente: zoals zwemlessen en meer bewegen in water, gym nastiekclub, volksdansgroep, handwerkclub, zangkoor, dansgroep voor moderne en oude dan sen, toneel- en declamatieclub, biljarten, kaar ten, fietsen en reizen. Onze vereniging houdt tweemaal per jaar een ledenvergadering, organi- Wil best met iemand van de parochievergadering in gesprek over de mogelijkheid van toetre den tot een of andere werkgroep. Wil in contact komen met iemand van de werkgroep: komers o.a.) Werkgroep huwelijksvoorbereiding Werkgroep vormselvoorbereiding Werkgroep eerste communievoorbereiding Werkgroep begeleiding schoolkatechese Diakonale werkgroepen Werkgroep jongerenpastoraat Werkgroep ziekenpastoraat werkgroep voor vrede missie en ontwikkeling Organisatie en beheer Parochievergadering en bestuur Publiciteit Beheer gebouwen en goederen Administratie Typen en stencillen Kunstgeschiedenis bij de ’Krekul’ De cursus kunstgeschiedenis wordt gegeven op dinsdagavond. Met behulp van dia’s en boeken krijgt u een beeld van de kunst door de eeuwen heen vanaf de Egyptenaren. De cursus bestaat uit 6 lessen van 2 uur. Het eer ste uur krijgt u dia’s te zien, welke het 2e uur verder besproken worden en waarover u vragen kunt stellen. U krijgt een verslag van hetgeen behandeld is. Kosten 75,-. Kennismakingsavond Een kennismakingsavond voor de cursus kunst geschiedenis is op maandag 1 febuari a.s. 20.00 uur bij de Krekul, Nic. van Eschstraat 30, Óisterwijk. Aan deze avond zijn geen kosten ver bonden! Voor inlichtingen of aanmelden: secretariaat ’de Krekul’, Pieter Breugelstraat 3 te Óisterwijk, tel. 04242-16173. Bij dit devies van de aktie ’Kerkbalans’ denken we gemakkelijk aan geld.Maar.geloven kost ook: entousiasme, volharding, inzet.of om het nog eens met andere woorden te zeggen: inspi ratie, trouw, dienstbaarheid. Van wie? Van men sen, die beroepsmatig voor de geloofsgemeen schap werken en: van mensen, die als vrijwilli ger meedoen met alle pastorale arbeid, die bin nen een geloofsgemeenschap moet worden ver richt. Tamelijk ongemerkt is in onze parochie iets gebeurd. Waren er voor de pastorale arbeid eerst twee pastores beschikbaar, daarna één en een half time, nu is er slechts één pastor, die ook een dag in de week als deken buiten Moergestel werkt. Deze situatie zal wel zo blijven. Daarom denken wij in de parochievergadering na, hoe die ene pastor het best zijn tijd kan gebruiken en hoe pastorale zorg in onze parochie toch voldoende gestalte gegeven kan worden. Het is duidelijk, dat inzet van pastorale medewerkers onontbeer lijk is voor de geloofsgemeenschap. Dankbaar heid voor enthousiaste en trouwe inzet van ve len is zeer op zijn plaats. Geloven kost al die men sen heel wat! Soms is het heel pijnlijk om te ho ren, als van Tekendienst’ gezegd wordt: ’dat is niks’. Geloven kost van iédere parochiaan: mee denken, meeleven, waardering, bemoediging... Wie niets doet, maakt geen fouten, zegt men wel eens. Het is óók waar: wie werkt, maakt fouten. Geloven kost ook van iedere parochiaan: clemen tie, geduld voor groei, naast liturgie en verkon diging is een van de belangrijkste taken van de pastor: hulp bieden aan pastorale medewerkers, om hun werk goed te kunnen doen zodat fouten steeds minder voorkomen. Geloven kost wat... wij geven u ter overweging of een of andere taak ook niet iets is voor u. In deze uitgave vindt u een lijst waarop alle werkgroepen van de paro chie voorkomen. Er is ook een invulstrookje bij. Als u dat invult en in de brievenbus van de pasto rie stopt, hebt u zich tot niets verplicht, maar komt er een keer iemand met u praten over een eventuele inzet voor de parochie. In het evangelie zegt Jezus: ’Komt en volgt mij’. De leerlingen tot wie hij dat het eerst zei, lieten hun netten, boten en familie in de steek en volg den hem. Dat kostte dus heel wat. Zóveel hoeft het ons niet eens te kosten... Geloven kost wat... ja, vanzelf, dat parochiele ven niet kan bestaan zonder ook over financiële middelen te beschikken. Beroepskrachten moe ten betaald worden, alle pastorale aktiviteiten kosten wat... denkt u maar eens aan de weke lijkse kerkboekjes, die u gratis worden verstrekt, aan attenties voor zieken.En dan: ons kerkge bouw. In het voorbije jaar kostte de nieuwe ver warmingsketel ongeveer 50.000,-. Maar geluk kig is de financiële bijdrage van u tot nu toe zo goed geweest, dat we niet in financiële proble men zijn gekomen. Hartelijk dank daarvoor aan u allen. Maar ook in dit opzicht mag onze verantwoor delijkheid niet verslappen. Omdat voor sommi ge mensen een bijdrage voor de parochie vlug hoog gevonden wordt, moesten wij wat onsym pathiek zeggen, dat een bijdrage van 50,- per jaar toch wel een minimum is. Ook wat de financiële bijdrage betreft, blijven wij graag op elkaar rekenen. Ook gelóven kost nu eenmaal wat. T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' 6 stuksfc. f U

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 3